18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pierwsza utrata prawka na nowych przepisach

ayawaya • 2015-05-18, 12:03
To prawdopodobnie pierwszy kierowca, który stracił prawo jazdy na nowych przepisach. 51 minut po północy, kierowca jechał 121 km/h na moście Pionierów w Szczecinie gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Aby dojechać do domu, dostał na dobę pozwolenie na jazdę samochodem.

(nie mogę uploadnąć filmiku więc łapcie link)

KLIK

Uważam, że w takiej sytuacji gdzie jest środek nocy i są 2/3 pasy jezdni i dookoła nie ma ani żadnych pojazdów ani tym bardziej pieszych, zabieranie prawa jazdy za takie coś jest nieuzasadnione.

[ Komentarz dodany przez: Angel: 2015-05-18, 15:07 ]

przemolob

2015-05-19, 10:07
Większość z was to j***ne dauny bez pomyślunku i wyjeżdżające tylko w niedziele w południe wlokące się 30km/h po miesćie jebańcy. ch*j, że jechal 121 na 70 jakby jakis zul albo rower jechal to bardzo dobrze bo jakby go pie**olną to o jednego debila mniej i nauczka dla innych ze nie chodzi sie srodkiem drogi albo nie jezdzi bez lampek i odblaskow na rowerze. Zabieranie prawa jazdy za przekroczenie predkosci o 50km/h to przesada poniewaz wjezdzając w teren zabudowany na jakims zadupiu mozna sie zgasic a wielki szanowny pan policjant stróż prawa bedzie sie cieszyl ze zabral prawo jazdy nastepnej osobie. Powinni sie sabrac za tych mądrali, ktorzy k***a non stop wymuszaja wjebuja sie przed mache przy zmioanie pasa, wyprzedzaja na przejsciach gdy ty sie zatrzymujesz. jadąc na pustej drodze o 50 wiecej zagraszasz tylko sobie nikomu innemu a to czy sie zabijesz czy nie to ch*j to kogo powinno obchodzic

FreeStaila

2015-05-19, 12:04
Nowe przepisy miałyby sens gdyby ograniczenia prędkości byłyby lepiej dostosowane do warunków jazdy na danej trasie. Codziennie jeżdżę ta drogą i jazda tam 70 km/h to śmiech na sali szczególnie w nocy. 3 pasy prosta droga nikt tam nie chodzi. Jedyne co może wyskoczyć przed maskę to jakaś latająca ryba. Nowe przepisy to tylko nowe narzędzie w rękach policji, która będzie czatowała w nocy na takich ludzi jak ten z filmiku. Wątpię by poprawiło to bezpieczeństwo. A kretyni złapani pod wpływem powinni od razu tracić prawko i dostawać roboty społeczne.

PółBiedyHarveyDent

2015-05-19, 13:45
Zobaczycie zaraz jaka będzie jazda na obszarze niezabudowanym. Bo o ile w mieście można przeżyć te 50, bo musisz dopiero 100 jechać żeby prawko stracić o tyle w niezabudowanym będzie cyrk.
Ograniczenie do 90, przed tobą TIR, wyglądasz naprzeciwko pięknie i czysto przez 5km, wrzucasz lewy, zwiększasz prędkość, w zależności od mocy auta i od drogi (np z górki) łapiesz 140km/h. Bang patrol, lizak, zatrzymanie.
Tłumaczysz że dopiero wyprzedziłeś tira i masz prędkość spadkową, pies odpowiada że nie widział momentu wyprzedzania, zobaczył Cię jak byłeś przed Tirem i miałeś pake 40. Po prawku. Będzie tak na pewno.

Ostatnio sam dostałem w taki sposób. Wyprzedzałem z górki jakiegoś tira. Złapałem trochę ponad stówke i odpuściłem gaz. Z dupy wyskoczył znak "zabudowane" i patrol. Do wiochy jeszcze z 3km były. 3 stówki i 6 punktów nie moje, w sumie kasa jeszcze moja bo zapłacę za rok jak przyjdzie komornik skarbowy grzecznie do domu i poprosi o 300zł + swoje 6%.

memphis60raines

2015-05-19, 15:21
crossdressphyxia napisał/a:




Oczywiście. Każdy kierowca powinien dostosowywać prędkość do warunków na drodze, np w nocy tam gdzie jest ograniczenie do 70 km/h polecę 180, bo przecież pusto. A przecież to niemożliwe, żeby w nocy jak jest ciemno na drogę wylazł pies, naj***ny żul, jakiś ch*j ubrany na ciemno bez odblasków...

k***a wojownicy internetu, jak Ci każą jechać 70, to jedź te k***a 70...A nie pie**olisz w internetach i bojcys jak to tak można, przeca pusto mogę jechać szybciej...Zmieni to k***a coś, zmienicie prawo tym bojkotem? Nie, dlatego jak Ci prawo jazdy miłe, to zamknij ryj i jedź przepisowo, bo prawa nie zmienisz. Nie musisz się z nim zgadzać, ale musisz przestrzegać.



Ty zj***ny łbie... Jak Ci rząd każe obciągać raz na tydzień policjantowi to też to zrobisz?

voidinfinity

2015-05-19, 15:58
crossdressphyxia napisał/a:

Nie musisz się z nim zgadzać, ale musisz przestrzegać.



Abstrah*jąc od tematu - jak każą nosić murzyńskie dildo w dupie, to rozumiem, że mamy się z tym zgadzać? :krejzi:

szklanka

2015-05-19, 17:36
@crossdressphyxia

przez takie pie**olenie potulnego baranka jest jak jest w naszym kraju. Podatek od srania, podwyżka cen kiedy tym złodzieją sie chce. Jak ci powiedza, że musisz chodzić w różowych butach bo takie prawo to tez k***a będziesz chodził? p*zdy. Piłsudski sie w grobie przewraca.

PimpMyDick

2015-05-19, 18:24
Wiecie jak się fajnie jeździ?
Polecam każdemu wsiąść do samochodu, wybrać trasę jakąś konkretniejszą i jechać przepisowo, a nawet trochę poniżej. Jakie wk***ione mordy można we wstecznych lusterkach zauważyć. Masakra.
Dzisiejsza trasa i bilans jakieś 3/4 trąbnięcia różnych samochodów. Prosta, las, niczego nie ma w okół i tak - z naprzeciwka i za wami jadą samochody z pracy. Wtedy zauważacie znak 50km/h i zwalniacie do 45. Tak przejechałem dzisiaj 11 kilometrów tej drogi, dwa samochody mnie wyprzedziły, a korek na jakieś 30 pojazdów.
Fajne przepisy, chyba będę je respektował.

The.prophecy

2015-05-19, 18:48
kartonxcs napisał/a:

Stoi znak i żaden ch*j nie ma prawa jechać szybciej!!!



Nie jeden ch*j ma prawo. Nowe przepisy nie dotyczą posłów i sędziów.

zielonydarian

2015-05-19, 18:54
kpt_martenka napisał/a:

Jak ktoś nie ma prawa jazdy to nie ma prawa głosu, wiec zamknąć papy internetowi wojownicy nfsa. dzisiaj przejechałem ok. 160 km i było to najgorsze 160 km od dawna, które zrobiłem w przeszło 3 h. Taka jazda tylko bardziej meczy i powoduje wk***ienie.



co ja mam powiedzieć codziennie minimum 380km bywa że ponad 700 km ale co tam to tylko 15 godzin (jestem wyłączony z ustawy)

EustachyVidelec

2015-05-19, 19:25
A tak z ciekawości, skąd to pie**olenie, że to nie dotyczy sędziów i prokuratorów? Nikt nie rozumie odpowiedzialności dyscyplinarnej, czy jakiś stonogowy autorytet rzucił hasłem, a banda baranów bezmyślnie powtarza?

The.prophecy

2015-05-19, 20:38
@up, bo Policja nie ma uprawnień do odebrania na miejscu prawa jazdy osobie z immunitetem.

KrwawyEric

2015-05-20, 01:19
Powinno być zabieranie prawka przy przekroczeniu na terenie zabudowanym dozwolonej prędkości o 30 km/h a gdzie indziej o 50 km/h.
Przy aktualnym przepisie kierowcy jadący 99 km/h na 50 km/h (na terenie zabudowanym) dostaną jedynie mandat, a stwarzają wielkie niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu np. pieszych czy rowerzystów

DuckDodgers

2015-05-20, 09:50
2 lata więzienia za przekroczenie o 20 km/h najlepiej.

voidinfinity

2015-05-20, 11:18
The.prophecy napisał/a:

@up, bo Policja nie ma uprawnień do odebrania na miejscu prawa jazdy osobie z immunitetem.



A ja coś słyszałem, że mają - bo jest to decyzja administracyjna a nie karna ;-)

Wiadomo i tak poszkodowany będzie w większości przypadków leszcz który te tłuste świnie wozi - ale sam sobie taką pracę wybrał :lol:

EustachyVidelec

2015-05-21, 21:15
Ktoś mi k***a wytłumaczy czemu zniknęła mi nagle połowa napisanych przeze mnie postów (i nie mogę wklejać żadnych linków, a już mogłem) i dlaczego do ch*ja jak wpisuje ZWYKŁY komentarz, sam tekst, to wyskakuje mi pie**olony błąd o tym, że nie mogę dodawać żadnej treści? Mimo, że poza paroma znaczkami i spacjami nic innego tam nie ma?
I jak tu się do k***y kontaktuje z adminem? Do tego też trzeba mieć jakieś tajemne kody i specjalne zezwolenie? Też za ch*j nie idzie znaleźć.

Do The.prophecy:

No bo na tym polega immunitet? Szkoda tylko, że nikt nie mówi o tym, że owszem, nie mogą im zabrać prawka albo wlepić mandatu, ale za to mają obowiązek poinformować prezesa sądu o danym zajściu i docelowo jest wtedy wszczynane postępowanie dyscyplinarne. A skutkiem choćby najmniejszego ukrania w ty postępowaniu jest m.in. burdel w aktach przez nie pamiętam ile, ale ze 2-3 lata chyba, zamrożenie podwyżek i awansów w kategoriach zarobkowych i zresetowanie okresu, który już biegł do tej kolejnej podwyżki itp. Także de facto zamiast dostać po kieszeni (w myśl starego taryfikatora) na 3 stówy mandatu i pare punktów, dostanie burdel w papierach, problemyz przejściem do sądu wyższej instancji w ramach awansu, no i wreszcie dostanie po kieszeni nie na 3 stówy, tylko jakby dobrze zliczyć, to na jakieś 4 kafle spokojnie.

Do voidinfinity:

To środek represyjne, uregulowany w kodeksie wykroczeń i chyba też w części z przepisami karnymi prawa o ruchu drogowym, nic administracyjnego nie wchodzi tu w grę :)

Sory, że w dwóch postach, ale jak próbowałem to, co napisze pod spodem, wrzucić w tamten post to wyskoczył ten sam błąd to wcześniej...
Edit: Tekst pomiędzy dwoma beznadziejnymi napisami "UWAGA!" to tekst posta, pozbawiony wszelkich "@", cudzysłowów itp żeby tylko przeszedł. Sam nie przechodzi. Z tym dopiskiem przed - wszedł bez problemu. Wtf?

Edit2: Poddaje się, chciałem to wrzucić w drugim poście, bo inaczej się nie dało, a po dodaniu komentarza połączyło to w jeden i już problemu wtedy portal nie widział...