18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pieniądze to Szatan

Angorzh • 2013-02-04, 23:00
Ideologia Kościoła Katolickiego


sebeks

2013-02-05, 11:52
robicie sobie krzywdę tłumacząc jeszcze tych moralnych degeneratów, bo to z was się leje nienawiść na myśl, że ktoś by przesadził księdza do tańszego samochodu który też jeździ

vajron

2013-02-05, 11:55
Ludzie tu piszą "a co mają się upodlać i chodzić do Ciebie na czworakach" odpowiedź: tak. Tak Jezus im nakazał.

pi73rmaster

2013-02-05, 11:59
I co z tego, że się wożą? Nie jestem wielkim fanem Kościoła, ale nawet taki zwykły ksiądz ma 10x więcej roboty niż większość z was, więc nie wiem o co sapiecie.

Sowa1984

2013-02-05, 12:12
pi73rmaster napisał/a:

I co z tego, że się wożą? Nie jestem wielkim fanem Kościoła, ale nawet taki zwykły ksiądz ma 10x więcej roboty niż większość z was, więc nie wiem o co sapiecie.





I jeszcze jedno...niektórzy z was tak bardzo ich bronią, że to jest jak ich zawód (bo k***a większość z nich leci na kasę, to fakt ) to niech k***y płacą podatki...

smyndryl

2013-02-05, 12:13
Czarnych najbardziej boli to, że muszą służyć, bo każdy kapłan sługą nie Panem zwykłego człowieka winien być. Wspomnijcie, jak modlił się Pan nasz Jezus Chytrus w getsemańskim ogrodzie:Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich! Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty. Gdzie poddaje się Bogu, anasi księża ni człowieka, ni Boga nawet się nie boją.

matol

2013-02-05, 12:21
Był kiedyś artykuł w Angorze o tym czym jeżdżą biskupi i to zdjęcie też tam było.
A czym jeżdżą? Wygooglowany news sprzed roku więc teraz mogą mieć coś nowszego :D

Audi A8 Prymasa Józefa Kowalczyka i biskupa łomżyńskiego Janusza Stepniowskiego - 300-400 tys. zł.
Volvo biskupa Adama Lepy - ~100 tys. zł.
Lexus RX 450 h biskupa Kazimierza Ryczana - ~300 tys. zł.
Passat biskupa pelplińskiego Jana Szlagi - ~100 tys. zł.
Chevrolet Captiva biskupa siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego - ~100 tys. zł.

I to i tak jest pewnie ubogo jak dla nich więc sumienie mają czyste :P

A co do Owsiaka to dostępne są wszelkie sprawozdania z fundacji odnośnie rozliczenia się z zebranych pieniędzy i zarobków pracowników oraz zarządu. Sam Owsiak wypowiadał się niedawno, że nie pobiera żadnej pensji z WOŚP, a utrzymuje się z prowadzenia programów telewizyjnych. Czy to prawda, czy nie - ch*j mnie to obchodzi, a sapacze i tak będą pisać, że na Kanary poleciał za kasę WOŚP'u, bo niby skąd miał mieć biedak tyyyle kasy na wycieczkę z rodziną.

sauciu

2013-02-05, 12:22
Nie rozumiem jednego z drugim.

- Kościół to mafia! Kościół to zło! Kościół to złodzieje mają tyle pieniędzy!
- Wierzysz w Kościół powszechny?
- nie!
- to co Ci do naszego bogactwa?

Zazdrość?

Poza tym nikt nie powiedział, że pieniądze to zło. Złem jest chciwość, zachłanność. Człowiek to istota grzeszna. Papież również. I tego nie zmienisz wg wiary katolickiej oczywiście.

Słyszałem o takim świadectwie. Kobieta namawiała swoją przyjaciółkę kilkanaście lat do nawrócenia. Nie szło. Po kilkunastu latach kobieta poszła na Mszę Świętą, którą akurat odprawiał wcięty w 3 d... ksiądz. No po prostu zalany. Kobieta zwątpiła i mowila: "Teraz to na pewno moja przyjaciolka sie nie nawroci".

Nawrocila sie! Mowiac, ze jesli Kosciol ma tak slabych i grzesznych ludzi, to musi byc autentyczny, a nie przedstawiany jak na obrazach, albo w tv. Piekny, bogaty i złoty.

Mówcie sobie co chcecie, ale ja znam chrześcijaństwo z tej piękniejszej strony. Ludzi pełnych miłości, a nie z powypychanymi kieszeniami.

Dla sprostowania: jestem zwykłym studentem, kibicem drużyny ekstraklasowej, najchętniej słucham rapu, mam przyjaciół i nie noszę moheru z antenką.

Pozdro, "z serca piątka tym, którzy źle mi życzą"!

kmiecium

2013-02-05, 12:24
bo przypomnieć Im trzeba, Apostołowie wszędzie z buta łazili, oni też powinni, zbliży ich to do Boga.

Beria1

2013-02-05, 12:27
Tym bardziej że Żyd o imieniu Jezus przestrzegał swoich wyznaców przez pociechami życia ziemskiego. Chodzi głównie o to że księża to hipokryci, ich Bóg zakazał stawiania im na ziemi złotych cielców(kościołów w wolnym rozumieniu) a oni pysznią się bogactwem.

baxter

2013-02-05, 12:28
co to k***a za wysyp ministrantów na sadolu ostatnio ? coś przegapiłem ? co do batmanów to najwidoczniej oni nie muszą się stosować do przykazań, które tłustą paszczą wygłaszają stadu baranów, to jest najzwyklejsza pycha brzuchatych panów w sukienkach i tyle

sauciu

2013-02-05, 12:29
Beria1 napisał/a:

Tym bardziej że Żyd o imieniu Jezus przestrzegał swoich wyznaców przez pociechami życia ziemskiego. Chodzi głównie o to że księża to hipokryci, ich Bóg zakazał stawiania im na ziemi złotych cielców(kościołów w wolnym rozumieniu) a oni pysznią się bogactwem.



Nie Tobie, ani mi ich sądzić. Bóg ich osądzi. To grzesznicy, jak Ty i ja.

KejRol4

2013-02-05, 12:38
Allahu Akbar!

Ma...........so

2013-02-05, 12:41
Zly_wrecz_okropny napisał/a:



Może politycy, ba prezydent też ma zapie**alać komunikacją miejską żeby się jednoczyć w "bulu i nadzeji" z takim bydłem jak ty? A co do Owsika to kawał bandyty, z ogólnopolskiej zbiórki pieniędzy zrobił sobie źródło dochodów i to w wysokości kilku milionów rocznie, powiedz mi czemu to bydle nie zostawi sobie 100 tysięcy a resztę odda potrzebującym, tylko siedzi z całą rodziną na Kanarach?


Rozumiem że poziom rozwoju mózgu przeciętnego debila sprawia że debil porównuję funkcję księdza z funkcją prezydenta i polityka, jakimi by oni nie byli, ale debil raczyłby nie wypowiadać się w kwestiach, w których do zaprezentowania ma pogląd na poziomie odpowiadającym swojemu poziomowi intelektualnemu. A jeżeli debil, jakimś cudem, dysponuje umiejętnością czytania, nie marzę już o czytaniu ze zrozumieniem, to polecam lekturę oficjalnych sprawozdań majątkowych z działalności WOŚP, które są ogólnie dostępne (uwaga debil może napotkać trudne słownictwo). A odnośnie księży: Tak mają zapie**alać na kolanach bo Chrystus kazał im żyć w ascezie! A z resztą jeden ch*j każdy robi co chce, jeden pieniądze inwestuje drugi się nimi podciera albo daje facetom w sukienkach którzy molestują dzieci, chleją i gówno wiedzą o prawdziwym świecie.

Na koniec. Umiesz lepiej zorganizować zbiórkę pieniędzy na taką skalę jak Owsiak? To k***a śmiało pokaż jaki z Ciebie kozak, pokaż że zrobisz to lepiej!!!

Zl...........ny

2013-02-05, 13:17
Macionso napisał/a:


<pie**olenie sfrustrowanego prawiczka>
Na koniec. Umiesz lepiej zorganizować zbiórkę pieniędzy na taką skalę jak Owsiak? To k***a śmiało pokaż jaki z Ciebie kozak, pokaż że zrobisz to lepiej!!!



Dodaj jeszcze z 3 wykrzykniki debilku, oddasz w zupełności stan swego uniesienia ;) Co do zbiórek itp akcji charytatywnych to powinni się nimi zajmować ludzie którzy już czegoś się dorobili w życiu, coś sobą reprezentują, a nie okradają chore dzieci z milionów bo takie jest prawo... Powiedz kim byłby Owsik gdyby nie WOŚP? I czemu przepił na Kanarach kilka pomp insulinowych?

Ma...........so

2013-02-05, 13:32
Zly_wrecz_okropny napisał/a:



Dodaj jeszcze z 3 wykrzykniki debilku, oddasz w zupełności stan swego uniesienia ;) Co do zbiórek itp akcji charytatywnych to powinni się nimi zajmować ludzie którzy już czegoś się dorobili w życiu, coś sobą reprezentują, a nie okradają chore dzieci z milionów bo takie jest prawo... Powiedz kim byłby Owsik gdyby nie WOŚP? I czemu przepił na Kanarach kilka pomp insulinowych?



1. Jakie ma znaczenie "kim byłby Owsiak gdyby nie WOŚP"?
2. Z czego konkretnie, kiedy, kogo i w jaki sposób Owsiak okradł?
3. Kto Ci powiedział albo gdzie przeczytałeś że Owsiak na Kanarach przepił pompy insulinowe?

Radzę, przejdź się po szpitalach i zobacz ile sprzętu zostało zakupione z tych pieniędzy.
http://www.wprost.pl/blogi/tomasz_molga/?B=2190
http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%20Fundacji%20za%202011.pdf