18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

PHPOS, czyli polski, webowy system na PolakPotrafi.pl

lobominator • 2014-05-13, 20:05
Pamiętacie wzmiankę o moim webowym systemie operacyjnym? http://www.sadistic.pl/polski-system-operacyjny-vt252296.htm

lobominator napisał/a:

Jak w temacie, z góry zaznaczam, że nie jest to reklama, bo system jest opensource'owy, czyli mówiąc po polsku - darmowy. Jestem autorem, a system jest ciągle rozwijany. Niestety w PL na rozwój tego typu rzeczy nie ma co liczyć, więc zapewne umrze śmiercią naturalną, tak czy inaczej pokazuję jako ciekawostkę.
System jest serwerowy, na stronce jest demo do przetestowania, kod dostępny na GitHUBie. Poniżej krótki film promocyjny:



Stronka projektu i demo tutaj:
http://www.phpos.pl

Byłoby miło wypromować kiedyś na świat tego typu polski produkt, zwłaszcza, że robiony przez Sadola :P Bugów dużo, bo wczesna wersja, ale potestować sobie można.




Wiele komentarzy pod nim dotyczyło wtedy wystartowania z projektem na Kickstarterze. Otóż projekt na razie wystartował na platformie PolakPotrafi.pl.


(jakość filmu uzasadniona w opisie na stronie polakpotrafi.pl)

Zapraszam więc do przekazania dalej, bo od zebranej kwoty zależy dalszy rozwój projektu:
http://polakpotrafi.pl/projekt/polski-webowy-system-operacyjny

CYPRIAN

2014-05-13, 20:23
nie wiem o co kaman ale jak widzę ,że Polak coś potrafi to wale piwo w ciemno

dnr

2014-05-13, 20:55
Zamierzasz na tym jakoś zarobić? Czy tak z dobrego serca tworzysz?

WhoCaresAboutNik

2014-05-13, 20:59
Ostatnim razem jak sprawdzałem to system=kupa, teraz o wiele lepiej.

~Beny

2014-05-13, 21:10
JEDNA RADA DO WSZYSTKICH: Jeżeli kiedykolwiek coś wymyślicie, stworzycie itp. i będziecie chcieli to opatentować- nie róbcie tego w polskich urzędach patentowych, jeżeli istnieje jakiekolwiek ryzyko odrzucenia patentu. Polskie przepisy względem patentów są skonstruowane tak, że jeżeli wam ten patent odrzucą (bo tak i ch*j), wtedy nie będziecie już mogli próbować opatentować go nigdzie.

Lololoney

2014-05-13, 21:19
lobominator napisał/a:

Niestety w PL na rozwój tego typu rzeczy nie ma co liczyć, więc zapewne umrze śmiercią naturalną


Taaaa k***a, bo na zachodzie sponsorzy walą drzwiami i oknami, więc milionerem zostajesz z dnia na dzień...

Nie obraź się (dostałeś piwo), ale skoro masz tylko takie podejście to od razu schowaj projekt do szafy, albo sprzedaj gdy będzie okazja... Dlatego w Polsce jest jak jest, bo zrobić to jedno, ale również trzeba o to powalczyć...

~Beny

2014-05-13, 21:34
@Lololoney miałeś kiedyś w Polsce coś, z czym wiązałeś zajebiste nadzieje na przyszłość? Nie? To spróbuj.

brat.juzef

2014-05-13, 21:57
Panowie,

Życzę powodzenia z całego serca. Jakbyście zapragnęli jakiś delikatny front-end to mogę się przysłużyć. Pomysł jest zajebisty i nie spotkałem się z czymś podobnym wcześniej.

A za OPEN SOURCE zawsze piwko :)

bazibart

2014-05-13, 22:35
Powodzenia. Wrzucałeś na wykop?

scofi16

2014-05-13, 22:38
Trudno nazwać to systemem operacyjnym, ponieważ nie wykonuje jego podstawowych zadań, ale fakt faktem robi wrażenie, że komuś chciało się klepać tyle linii kodu w php i js, aby uzyskać taki efekt :)

gumowy.kaczak

2014-05-13, 22:54
Po co komu system operacyjny, który wymaga do działania innego systemu operacyjnego. Poza tym rozwiązania oparte o chmurę rozwiązują problem ze synchronizacją ustawień między urządzeniami, więc pomysł spóźniony o jakieś 5 lat, i jakieś conajmniej 5 lat temu coś takiego już widziałem.. ale raczej się nie przebiło bo jakoś nikt się nie zachwyca ;-)

A, i zapomniałem - nie wspominając o maszynach dostępnych przez Remote Desktop.

ilikehorses

2014-05-13, 22:57
No fajnie, a teraz powiedz mi na kiego ch*ja mnie cos takiego?

Daris

2014-05-13, 22:59
Sorki, ale taki projekt jest raczej fanowskim, badz dobra zajawka, ale niczym wiecej.

Takowy system mozna stworzyc w oparciu o extjs w przeciagu miesiaca. Wystarczy dobrze popodpinac odpowienie ikonki, poustawiac listenery, gdzie pracujac na extjs-e zrobisz to raz dwa.
Moze to i fajnie wyglada, ale tak na prawde wszystko jest oparte o grafike.

W kazdym, badz razie dobrze fajnie, ze masz zajawke, bo to w zyciu najwazniejsze a przy okazji dobry produkt do CV ;)


i tak btw.
http://dev.sencha.com/deploy/ext-4.0.1/examples/desktop/desktop.html

wudun

2014-05-13, 23:04
Dałem piwo ale szykuj kasę na patenty;D

Wolę już zainstalować jakiegoś longhorna

Damain

2014-05-13, 23:42
Powinien się nazywać BigOS.