18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

PHPOS, czyli polski, webowy system na PolakPotrafi.pl

lobominator • 2014-05-13, 20:05
Pamiętacie wzmiankę o moim webowym systemie operacyjnym? http://www.sadistic.pl/polski-system-operacyjny-vt252296.htm

lobominator napisał/a:

Jak w temacie, z góry zaznaczam, że nie jest to reklama, bo system jest opensource'owy, czyli mówiąc po polsku - darmowy. Jestem autorem, a system jest ciągle rozwijany. Niestety w PL na rozwój tego typu rzeczy nie ma co liczyć, więc zapewne umrze śmiercią naturalną, tak czy inaczej pokazuję jako ciekawostkę.
System jest serwerowy, na stronce jest demo do przetestowania, kod dostępny na GitHUBie. Poniżej krótki film promocyjny:



Stronka projektu i demo tutaj:
http://www.phpos.pl

Byłoby miło wypromować kiedyś na świat tego typu polski produkt, zwłaszcza, że robiony przez Sadola :P Bugów dużo, bo wczesna wersja, ale potestować sobie można.




Wiele komentarzy pod nim dotyczyło wtedy wystartowania z projektem na Kickstarterze. Otóż projekt na razie wystartował na platformie PolakPotrafi.pl.


(jakość filmu uzasadniona w opisie na stronie polakpotrafi.pl)

Zapraszam więc do przekazania dalej, bo od zebranej kwoty zależy dalszy rozwój projektu:
http://polakpotrafi.pl/projekt/polski-webowy-system-operacyjny

Bobikufel

2014-05-14, 00:06
wespre go i dam piwo... a co kto bogatemu zabroni

cuurniprime

2014-05-14, 00:35
Oprogramowanie opensource ma jedną wadę. Jako otwarty soft każdy ma możliwość zaglądania w kod. Ostatnio wyszła sprawa z HeartBleed'em z Open SSL. Więc możesz mnie posłać w p*zdu ale proponuje dobrze popracować by potem siary nie było :)

eclave

2014-05-14, 00:50
Pretensje za brak rozwoju tego projektu możesz mieć tylko do siebie, bo:

1. Jesteś nieoryginalny (ajaxWindows, DesktopTwo, ...). Projekty tego typu widziałem X lat temu.

2. Wydaje ci sie ze jestes mega mózgiem bo umiesz programować w php i albo nie masz pomysłu na dochodowy projekt albo masz za dużo czasu który lubisz poświęcać na pierdoły, z których nikt nigdy nie skorzysta bo są nikomu nie potrzebne poza tym że "ładnie i efektownie wyglądają".

3. Hasłem "Polak potrafi" próbujesz uświadomić światu, że Polacy są ogólnie ch*ja warci w świecie i że muszą się wyjątkowo starać, żeby się wybić. W związku z tym ch*j Ci w dupe ignorancie, ponieważ wiele zagranicznych inwestorów docenia polaków za ich pracowitość i efektywność.

Radioactiv

2014-05-14, 00:50
Dałbym dodatkowe piwo za muzę z Quake II :3

raskolnikov74

2014-05-14, 01:17

lobominator@

wytłumacz na czym polega innowacyjnośc, bo jak zerknąłem w kod to jest plagiat korporacyjnej sieczki.

Co tu jest nowego i polskiego?

filipsworks

2014-05-14, 01:52
Też nie widzę jakoś przydatności dla tego tworu. SSH ma wszystko czego potrzeba do łączenia się z serwerem, a jakbym się uparł to i tunelowanie dla Xów by się zrobić dało.

Z drugiej strony na hostingach z PHP są takie limity dotyczące wykonywania skryptów, że za samo wrzucenie tego pewnie leci banhammer.

TelewiZorro

2014-05-14, 04:03
@lobominator: krótka piłka: po co to? oprócz tego że kolorowe i ma ikonki. W praktyce do czego się to przyda?

Nelias

2014-05-14, 09:11
Jak można nazywać aplikację webową systemem operacyjnym? To nie jest system operacyjny, a każdy kto wspiera ten projekt, wspiera oszusta. Bo oszustem jest ten, kto podaje fałszywe informacje, a ten Pan właśnie to robi. System operacyjny jest to jednostka, która pozwala sterować w pełni całym sprzętem komputerowym. A to jest tylko APLIKACJA webowa, która coś tam sobie robi... Istnieje w tym 'OSie' możliwość instalacji sterowników, aplikacji, sprzętu lub czegokolwiek innego? Nie, a nawet jeżeli miałoby to miejsce, to pośredniczyłoby to pomiędzy userem, a prawdziwym OSem... Ten system to kupa, pomimo tego wspierałbym go i chwalił, gdyby twórca nie oszukiwał ludzi.

eMCeONe

2014-05-14, 09:16
Propsy... ale głos masz taki, że mi sub do ściany się wmontował

bonio89

2014-05-14, 15:42
fajnie by było jakby to zadziałało w przeglądarce w telewizorze (jakaś biedna opera bez flasha)

JH...........DS

2014-05-14, 16:37
k***a to żeś sobie znalazł miejsce na reklamę, mogłeś chociaż wstawić na koniec cycki