18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Passacik zabrał się za wyprzedzanie

Pan_Doktur • 2012-11-23, 17:59
Mało brakowało, a tanio nerki bym sprzedał :dead:



Nie było bo moje

~CanesPL

2012-11-23, 23:31
Nie będzie piwa.
Za to, że miałeś 140 na blacie.

artiee

2012-11-23, 23:34
brK. napisał/a:


Światła do jazdy dziennej sprawiają, że Ciebie widać, a nie Ty masz widzieć.



LED-y tego nie dają szczególnie te najmniejsze i z całego serca ch*j w dupę użytkownikom tego gówna. Po to są światła mijania żeby ich użyć. Robię w ch*j kilometrów rocznie i z całą pewnością mogę powiedzieć, że jazda na światłach mijania to nie jest głupi pomysł, bo nawet przy ladnej pogodzie gdy słoneczko przyświeci, auto z naprzeciwka widać z daleka. Przy pedalskich diodkach w wieśwagenie z TDI nich*ja. Powinno się za to zabierać dowód...



Widać dokładnie jaka jest różnica.

nyypl

2012-11-24, 00:01
czemu tam jest przerywana, lekko niebezpiecznie jak dla mnie

MudPie

2012-11-24, 00:45
artiee napisał/a:



Po to są światła mijania żeby ich użyć.

Obrazek

Widać dokładnie jaka jest różnica.


żadna, tak samo widoczne oba pojazdy.

Podam ci numer konta i co miesiąc przelewaj mi kilkaset złotych na:
- dodatkową benzynę jaką przez światła mijania auto spala (a jak twierdzisz, że nie to sobie włącz światła mijania i posłuchaj jak na chwilę spadają obroty)
- na żarówki do podświetlenia licznika
- dodatkowo co rok na nowe lampy przednie, bo blakną odbłyśniki, - na nowe żarówki do lamp, których wydajność poprzez pracę w nieprzystosowanych warunkach spada,
- za czas jaki muszę poświęcać na zrobienie tego.

Światła mijania zostały zaprojektowane dooświetlania drogi nocą a nie napie**alania cały czas, jeszcze w korkach.. znam wiele osób którym w lecie od takiego czegoś stopiły się lampy i musieli wymieniać całe, już nie wspominając o ryzyku pożaru. Obecnie żaden producent na świecie nie uwzględnia przy projektowaniu samochodu faktu, że będzie on miał bez przerwy włączone światła mijania, ponieważ tak jeździ tylko kilka procent samochodów na świecie. A przez ten idiotyczny przepis, nocą dochodzi do większej ilości wypadków, przez to że wiele aut jeździ z przepaloną żarówką, a w wielu modelach wymiana jest skomplikowana i nie da się tego zrobić od ręki. I potem się trafia na takie widma nocą..

Dodatkowo Po to np motory miały obowiązek jazdy na światłach cały czas żeby się wyróżniały. Teraz tak nie ma i zlewają się z otoczeniem, gdy wszyscy mają włączone światła. Duża część wypadków z udziałem rowerzysty i samochodu to najechanie od tyłu na rowerzystę. Przyczyną jest niezauważenie rowerzysty wśród świateł samochodów.

Kierowca nie powinien posiadać prawa jazdy, jeżeli twierdzi, że nie widzi w dzień innych pojazdów bez włączonych świateł mijania, bo jakim cudem zobaczy np. dziecko idące poboczem?


Skutki wprowadzenia nakazu jazdy na światłach:

Ten debilny przepis został wymyślony tylko po to aby okradać obywateli.. większy wpływy, dla budżetu z paliwa, większe wpływu dla firm produkujących żarówki.

artiee

2012-11-24, 07:34
@up nie zesraj się. Widzę że wieśniak z diodkami się oburzył. Chcesz jeździć albo musisz jeździć autem, to ponoś tego koszty.

Z tej odległości może i widać podobnie, ale z daleka auto widać zdecydowanie lepiej. Szczególnie przy ch*jowej pogodzie z opadem.

Tobie to chyba mózg się stopił, a nie komuś lampa ... :homer: I nie wciskaj tu znowu polityki, chcesz jeździć na wieśniackich diodkach to sobie jeździj, tylko potem się nie zdziw że cię ktoś przyjebie bo twoich pedalskich ledzików nie widać. Dodatkowo możesz otrzymać strzał w dupę, bo pozycyjne z tyłu też się nie palą. Niech tylko śnieżkiem dobrym przysypie i dupa w twoim aucie biedna.

teken

2012-11-24, 10:35
@MudPie ja pie**ole :D
Co ty za brednie pie**olisz. Obstawiam, że nawet prawka nie masz.
Przecież zużycie paliwa na włączonych światłach to pewnie jakaś część litra na rok, gdzie nie odbija się to w ogóle na kieszeni.

Żarówki ? Człowieku, w pracy zapie**alam 1 busem od 2 lat, kila godzin dziennie i jeszcze nigdy w nim żadnej żarówki nie wymieniłem.

Palące się lampy ? Weź wracaj na paranormalne.pl

Fakt faktem, że przy normalnej pogodzie nie jest to niezbędne, bo widać dobrze, ale to co napisałeś to są totalne brednie.

JezusToŻyd

2012-11-24, 10:36
@up: Nie, to chyba taksówkarz albo inny centuś idiota.

Ostatnio widziałem buraka, który sprowadził Audi Q7 i zamontował diodki led, żeby ksenony mu nie "jadły paliwa". Kupujesz auto za powyżej 100 kPLN i płaczesz, że 5 zł rocznie paliwa ci zje żarówka.

A co do żarówek podświetlenia - to są LEDy, które palą się miliony godzin. Na przestrzeni ostatnich 10 lat w kilku samochodach moich, brata i taty JEDNA dioda się spaliła w zegarach.

Także twój argument jest ch*ja wart.

Kolejny - na LEDy wydasz minimum stówę plus instalacja. Wygląda to tandetnie, jest niebezpiecznie a zaczynasz "oszczędzać" gdzieś po 10 latach zapewne.

I nie wmówisz mi, że można na nich jeździć, bo w zimie i tak musisz jeździć na światłach mijania, bo jest ponuro/ciemno/pada/mgła.

Więc skończ płakać i wywal te ledy z auta to ból dupy minie.

MMike

2012-11-24, 10:46
@MudPie - roz*ebałeś system. :D

1. Obroty na chwilę spadają, bo to dodatkowy odbiornik prądu. Spalanie Ci wzrośnie 0,1l/100km, ach, no tu mnie masz, 5 zł w miesiącu.
2. Ciekawe, ciekawe. W moim 14-letnim aucie działają wszystkie, auto mam 2 lata.
3. Tego nawet nie skomentuję. :D
4. ...

Nieprzypadkowo chyba montują to głównie posiadacze Golfików, Passacików i ich pochodnych. Ach no i złotówy. Co tam bezpieczeństwo...

Fiszu92

2012-11-24, 11:13
Mr Zakapior, czym nagrywasz?To co widac to juz max jakosc? Szukam wlasnie jakiejs niedrogiej takiej zabawki. :->

MrSpook

2012-11-24, 11:53
Z cyklu dwóch idiotów,a jeden miał kamerę nawet, autor filmu parę sekund wcześniej zrobił dokładnie to samo...

chetek

2012-11-24, 13:02
MrSpook napisał/a:

Z cyklu dwóch idiotów,a jeden miał kamerę nawet, autor filmu parę sekund wcześniej zrobił dokładnie to samo...



Znaczy że co? Że wyprzedził ciężarówkę? I dlatego jest idiotą? To już nie można wyprzedzać ciężarówek?

Nie wiem, czy jesteś na w pół ślepy, ale Passat wyprzedzał NA ZAKRĘCIE i kierowca nie miał dobrej widoczności do przodu.

pSTANLEY

2012-11-24, 15:54
Co do świateł do jazdy dziennej imo jest to dobry wymysł i opłacalny ale tylko kiedy został zamontowany przez producenta samochodu, w innym wypadku kupowanie ich się nie opłaca i takie tanie ledy są zbyt mało widoczne. Co do kamery, sam mam zamiar kupić i jest to bardzo dobry pomysł. Kupuje głównie ze względu na to że mieszkam w UK i tutaj kiedy mamy stłuczkę, a wcześniej mieszkaliśmy w PL nie wierzymy własnym oczom... Policja nie robi nic, nie orzeka winy, nie pisze raportu, sprawdza jedynie kierowców alkomatem i jedzie w siną dal... A poszkodowany i winowajca zgłaszają się do swoich firm ubezpieczeniowych i każdy przedstawia swoją wersję. Nie muszę chyba wspominać że winowajcy w 80% przypadków kłamią żeby wymigać się od kary? Może się udać bo do orzeknięcia winy służą ubezpieczycielowi tylko opisy zdarzenia i zdjęcia uszkodzeń. Sprawy takie ciągną się miesiącami lub ponad rok. Gdybym wiedział o tym wcześniej i miał kamerę po tygodniu byłoby po sprawie bo filmem ze zdarzenia zamknął bym kłamliwy ryj pakinola.

Pan_Doktur

2012-11-24, 16:04
Fiszu92 napisał/a:

Mr Zakapior, czym nagrywasz?To co widac to juz max jakosc? Szukam wlasnie jakiejs niedrogiej takiej zabawki. :->



Nagrywam to sprzętem za 170 zł w jakości 720p, a mogę zwiększyć do 1080p.

MrSpook napisał/a:

Z cyklu dwóch idiotów,a jeden miał kamerę nawet, autor filmu parę sekund wcześniej zrobił dokładnie to samo...



wyprzedziłem samochód na prostej zgodnie z przepisami?

Zrób prawo jazdy, pocieszę się teraz można zrobić w wieku 16 lat B1 także kończ gimnazjum i ciułaj groszą chyba, że tata Cię wspomoże.

chinchil napisał/a:

aaahh k***a mało brakowało i byś stary był na hardzie liczę że nie miałeś pasów to jeszcze byś pokazał nam jak latasz :)



No przykro mi jak tylko kleje dupsko do fotela to zapinam pasy, taki głupi tik :emo:

wympal napisał/a:

i było zapie**alać? szkoda, że miałeś ten margines, inaczej dwóch siebie wartych zrobiłoby zacny materiał na harda.



Co ty żukiem jeździsz czy jak? aaaa chyba, że wg ciebie wszyscy na drodze ch*je bo mnie wyprzedzają.


Ktoś tam pisał o dacie, dopiero na tym filmie zobaczyłem, że rok wstecz jest.

artiee

2012-11-24, 21:57
W ogóle dziwna sprawa że Cię nie pociągnęło na prawo. Pobocze musiało być zajebiście ubite. Szacun za opanowanie.

MrSpook

2012-11-25, 22:24
Na prostej tuż przed zakrętem się też nie wyprzedza, ciężarówek przede wszystkim, bo można nadziać się na niespodziankę, a nie zawsze znajdzie się miejsce do ucieczki, motocyklistów słabiej widać, za zakrętem... no i stajemy się takim passaciarzem, przepisy tego nie zakazują, ale zdrowy rozsądek tak... co z tego, że będzie wina idioty, jak fura rozj***na, a potem kupa zawracania gitary z sądami, szpitalami, ubezpieczycielami...
Panowie ciężarowcy za wschodu lubią robić głupie żarty np. podczas wyprzedzania przyśpieszać, no i człowiek znajdzie się w takiej sytucaji jak pasacik.

Mr Zakapior napisał/a:





wyprzedziłem samochód na prostej zgodnie z przepisami?

Zrób prawo jazdy, pocieszę się teraz można zrobić w wieku 16 lat B1 także kończ gimnazjum i ciułaj groszą chyba, że tata Cię wspomoże.



wstecz jest.


Twoje prawo jazdy, to chyba z czipsów wyciągnołeś, a swoją drogą, to mam więcej kategorii na jednym świstku niż cała Twoja wiocha..., naucz się też określania współrzędnych...