18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczony zakład produkcyjny "SH"

addic7ed • 2013-12-02, 18:10
Oto kolejna opuszczona miejscówka, którą dzielę się z wami.
Jest to dawne przedsiębiorstwo produkcyjne, które zajmowało się produkcją przyczep i naczep zaprojektowanych do pojazdów mechanicznych.
Zakład upadł stosunkowo niedawno bo jakieś 3-4 lata temu.
Bezsprzecznie najfajniejszy klimat panował na hali produkcyjnej. Gdy byłem w takcie eksploracji padał deszcz i wiał dość silny wiatr co potęgowało wrażenia. Można było usłyszeć odgłosy rodem z Silent Hill. Metaliczne skrzypienia, trzaski i wiatr hulający po hali.
Na terenie znalazłem sporo ciekawych drobiazgów np. profesjonalne projekty przyczep/naczep, legitymacje członkowskie Solidarności, gazety z 1989 (Solidarność) i masę innych :) Na początek kilka zdjęć.

#####
Więcej zdjęć z miejsc zapomnianych, opuszczonych i nie tylko (dworki, pałace, szpitale, kościoły, fabryki) znajdziecie na mojej stronie:

https://www.facebook.com/Addic7edBros?ref=hl

#####

















Enzo_Gorlomi

2013-12-03, 07:21
wszystko ładnie piknie, piwko leci itp.

Tylko gdzie to do ch*ja pana jest? :->

Zarammoth

2013-12-03, 08:37
@Enzo_Gorlomi: Takich info się nie podaje. Po pierwsze to cześć urbexu - własnoręczne poszukiwania, a po drugie po takich informacjach wszystko może być rozkradzione przez złomiarzy i pokolorowane przez paintballowców.

addic7ed

2013-12-03, 09:56
Zarammoth napisał/a:

Addic7ed, nie przejmuj się tym gównem wylewanym w komentarzach. To najczęściej nieudacznicy, których jedyne hobby to bazgranie nic niewnoszących postów na stronach. Taka już cecha narodowa - lepiej komuś dopiec, niż samemu coś zrobić.

A zdjęcia jak zwykle świetne. Jak już kiedyś mówiłem - bardzo lubię wygrzebywać jakieś stare dokumenty, gazety i instrukcje. W końcu się coś trafiło i to bardzo porządnego. Oczywiście wiem, że w czasach spopularyzowanych eksploracji czy paintballu/asg często takie smaczki są rozkradane (bo samozwańczy eksplorerzy zasad urbexu szanować nie chcą).

To zabawne, bo jak na początku oburzałem się na rybie oko, tak teraz bardzo mi tęskno za tym, a tym bardziej dlatego, że w ostatnią niedziele sam żałowałem, że nie mam takiego obiektywu - ciasne pomieszczenia, jak i szerokie ściany zewnętrzne.

Nie wiem o co chodzi ludziom z HDR. Jaki HDR, gdzie? - przecież to delikatny retusz ostrości, balans kolorów, zabawa warstwami czy co tam trzeba, standard przy poprawie zdjęć. Może to Józki, co jedyną umiejętnością fotograficzną jest trafienie w człowieka kadrem, dzięki swojemu kompaktowi, na wakacjach w Wyp*zdowie...
Ale się zdenerwowałem. :)



On sam wygląda jak HDR i pewnie jego twarz również musi być podrasowana by była jakkolwiek do przyjęcia więc udziela się tylko w necie jednostrzałowiec. Wracając jednak do tematu wrzucam foty bo tak należy:











Enzo_Gorlomi napisał/a:

wszystko ładnie piknie, piwko leci itp.

Tylko gdzie to do ch*ja pana jest? :->



A co chcesz resztkę kaloryferów zdemontować :D ?

Insaner

2013-12-03, 10:33
Klimatycznie, zarówno hala jak i otoczenie jakoś kojarzy mi się z tą fabryką z Hostelu 1 :)

pawel8814

2013-12-03, 11:24
Daj znać jak znajdziesz legitymacje PRPR Wałęsy czytaj BOLEK!

addic7ed

2013-12-03, 12:27
Insaner napisał/a:

Klimatycznie, zarówno hala jak i otoczenie jakoś kojarzy mi się z tą fabryką z Hostelu 1 :)




Hostel, Silent Hill, Resident Evil wiadomo dobre klimaty :) ))

Enzo_Gorlomi

2013-12-03, 12:31
addic7ed napisał/a:


A co chcesz resztkę kaloryferów zdemontować :D ?



hehehe dobre :)
chce sie wbić i zrobic pare rybich oczu, pare HDR, pare instagramów i samojebe przy krześle :-)
ale szanuje tajemniczość
BTW też Ci czegos nie powiem :P

addic7ed

2013-12-03, 12:56
Enzo_Gorlomi napisał/a:



hehehe dobre :)
chce sie wbić i zrobic pare rybich oczu, pare HDR, pare instagramów i samojebe przy krześle :-)
ale szanuje tajemniczość
BTW też Ci czegos nie powiem :P



Tak właśnie myślałem, że masz parcie na HDR, instagramy i samojebe przy krześle :) by osiągnąć ten cel wystarczy skorzystać z google przynajmniej mi standardowo przeglądarka pomogła :)
A tak serio to mam swoje powody czemu nie daję namiarów. Pozdrawiam

Enzo_Gorlomi

2013-12-03, 14:16
Rozumiem, też nie podaję namiarów na opuszczone gospodarstwa, domostwa i folwarki na Mazurach z czystego egoizmu i pazerności na wyłączność.

A parcie na HDR przeszło mi jak przesiadłem się na lepszą matrycę i szkło z większym zakresem tonalnym.
Oczywiście mówię o HDR w stylu zdjęć pana QSQS, a nie o "zdjęcie" rodem z animacji komputerowej czy gry.

Sory za offtop ;]

Bąq

2013-12-03, 16:42
W**** mnie jak ktoś robi takie ustawiane zdjęcia, na pewno gazety i książeczki od tak sobie leżały, jeszcze "posypane" gruzem.

addic7ed

2013-12-03, 17:13
Enzo_Gorlomi napisał/a:

Rozumiem, też nie podaję namiarów na opuszczone gospodarstwa, domostwa i folwarki na Mazurach z czystego egoizmu i pazerności na wyłączność.

A parcie na HDR przeszło mi jak przesiadłem się na lepszą matrycę i szkło z większym zakresem tonalnym.
Oczywiście mówię o HDR w stylu zdjęć pana QSQS, a nie o "zdjęcie" rodem z animacji komputerowej czy gry.

Sory za offtop ;]



Zatem znasz temat i domyślasz się czemu chronię takie lokalizacje :) Jak przesiądę się na pełną klatę to pewnie mi też przejdzie. Póki co cisnę trochę rybą ponieważ czekam na przesiadkę na 10-20 i wtedy rybka odejdzie trochę w cień bo 17-50 niestety przy takiej fotografii nie daje kompletnie rady...
Kiedyś napieprzałem ostre HDR teraz w zasadzie podciągam ostrość, usuwam aberracje i trochę z cieniami się bawię. Nie jest to jazda na hard level, wystarcza mi LightRoom.

Bąq napisał/a:

W**** mnie jak ktoś robi takie ustawiane zdjęcia, na pewno gazety i książeczki od tak sobie leżały, jeszcze "posypane" gruzem.



Mnie też wiele rzeczy wk***ia :) Legitymacje nie były posypane gruzem tylko tak były "uwalone". Ciężko by mi było pokazać okładkę gazety, która coś niesie ze sobą skoro leżały na całej powierzchni podłogi i wyglądały jak makulatura a nie cenny historyczny temat. Peace

Qunda

2013-12-03, 18:39
addic7ed !!
Dzie dla mnie foty?

telon666

2013-12-03, 20:59
te hale produkcyjne z tamtych lat są wszystkie takie same. jeden "model". u mnie w miasteczku jest identyczna po starym POMie, taki sam szkielet dachy, ściany identycznie skonstruowane, kręcone schody w narożnikach. w tej co pokazałeś brakuje szyn od suwnicy :(

addic7ed

2013-12-03, 21:34














telon666 napisał/a:

te hale produkcyjne z tamtych lat są wszystkie takie same. jeden "model". u mnie w miasteczku jest identyczna po starym POMie, taki sam szkielet dachy, ściany identycznie skonstruowane, kręcone schody w narożnikach. w tej co pokazałeś brakuje szyn od suwnicy :(



Wiadomo to nie jest zabytek architektury :) Suwnica ostała się na małej hali na tej dużej niestety nie... Ostatnio nawet strącili wszystkie lampy nie wiedzieć czemu bo walają się po kątach.

himself

2013-12-03, 22:37
addic7ed również bym prosił foty tych rysunków przyczep. Zajmuje się branżą metalową i interesuje mnie, jak robiła to firma, która była specjalnie przystosowana do produkcji konkretnych rzeczy.
A za Twoje wypady po opuszczonych miejscach leci piwko. Fajne zajęcie ;]