18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczona cukrownia w Wielkopolsce

addic7ed • 2014-02-27, 10:27
Kolejny industrial w moim wykonaniu. Tym razem jest to dawna cukrownia. Wykreślona z rejestru przedsiębiorców w 2004 roku.
Na skutek słynnych niemieckich przejęć była jednym z tych zakładów, który został najpierw wykupiony a potem zamknięty.
Co za tym idzie wiele osób straciło pracę co było ciosem dla regionu, na którym cukrownia się znajdowała.
Stało się tak z wieloma cukrowniami w zachodniej Polsce.
Cukrownia ta zajmuje spory obszar 13 hektarów i ma ponad 100-letnią historię.
Budynki powoli niszczeją i popadają w ruinę a nieruchomość była wielokrotnie wystawiana na sprzedaż.

Więcej miejsc opuszczonych a także zdjęć z nich znajdziecie na mojej stronie:
https://www.facebook.com/Addic7edBros

Kilka zdjęć na start:






bravoteampolska

2014-02-28, 16:04
Nic tylko podziękować bandzie tych sk***ysynów w rządzie , by żyło się lepiej .
Taki piękny budek pójdzie w ruinę , a my cukier kupimy od niemca , bo w końcu trzeba napędzać ich imperium

czarnyblack

2014-02-28, 16:29
Co to za aparat? Fajne zdjecia powychodzily.

TheKetjow12345

2014-02-28, 16:52
To jest cukrowania w Zbiersku, dobrze widzę, kojarzę ?

dmnunited

2014-02-28, 16:54
tak się właśnie załatwia głupich, zachłannych polaczków cebulaczków (nie prawdziwych polaków!), którzy sprzedają zakłady za grubą kasę, bo chcą się nachapać kasy, niemcowi, który zamknie je, żeby zmniejszyć konkurencję, bo bardziej mu się opłaca kupić taką cukrownię, nawet pieniądze, które zapłacił za to go nie obchodzą, bo kupi od biednych idiotów umysłowo niepełnosprawnych za bezcen i po prostu bez mydła wyjebie ich z interesu. to się nazywa podejście czysto-biznesowe. jak polacy się k***a nie wstydzą za każdym razem strzelać sobie w stopę, bo chcą się szybko nachapać, sprzedając wszystko co polskie jak jakaś dz**ka. wszyscy w Europie się śmieją, że wszystko co było dobre polskie, zostało sprzedane... i taki Cameron później pie**oli, że Polska ma nieuregulowaną kwestię roszczeń Żydów o pozostałe po wojnie kamienice czy inne budynki. przypominam, że np. Warszawa podczas IIWŚ została zniszczona w 65% (z Pragą), lewa strona Wwa w 84%; roszczenia o kamienice, które w większości zostały zniszczone i odbudowane za czasów komuny, proszę kierować do Niemców i Rosjan. Wystarczająco dużo polacy zrobili dla Żydów i nie rozumiem jak mogą od nas czegokolwiek oczekiwać i rościć sobie prawa do tego, co Polskie. powinni nam na kolanach dziękować, że polacy się za nimi stawiali i ukrywali ich mimo groźby utraty życia.

dajemy się j***ć bez mydła drogie panie, drodzy panowie.
to smutne, ale prawdziwe...

addic7ed

2014-02-28, 17:12
Emefee napisał/a:

@thewhitestar, a akurat gram w Stalkera, nieziemski klimat ma ta gra :D

Mam pytanie do autora: jak to jest z wchodzeniem na teren takich budynków? Potrzebujesz jakieś zezwolenie albo zgodę wlaściciela, jeśli taki istnieje?

Ja akurat po drugiej pareset metrów od osiedla mam dwie opuszczone fabryki: cementu i mebli, przy czym w jedna zaczyna odżywać. Fajnie tak pochodzić po takich zakładach, niesamowty klimat i ciekawe rzeczy można znaleźć. Niestety często zamieszkuje tam żuleria albo jakieś j***ne ch*je robą sobie darmowe wysypisko.



Cóż dodać każdy wchodzi na swój sposób i nie bardzo jest sens się afiszować :) Niektórzy rozmawiają z ochroną, inni załatwiają pozwolenie a jeszcze inni skaczą przez płot także każdy ma wybór. I nie, nie są to ZDUNY, ZBIERSK.






Brian1337

2014-02-28, 20:56


w Opolu Lubelskim wygląda tak jak wyżej.
A ma wyglądać tak:


addic7ed

2014-02-28, 21:35
Brian1337 napisał/a:

Obrazek

w Opolu Lubelskim wygląda tak jak wyżej.
A ma wyglądać tak:

Obrazek



Fajnie, że ktoś chce coś w O.L. z obiektem zrobić.. :)

Więcej fotek:










bins24

2014-02-28, 22:23
W Chodzieży stoi opuszczona fabryka porcelany, jak byś nie miał co penetrować w wielkopolsce.

addic7ed

2014-02-28, 22:37
bins24 napisał/a:

W Chodzieży stoi opuszczona fabryka porcelany, jak byś nie miał co penetrować w wielkopolsce.



Kiedyś jak byłem to wszystko na kilka spustów pozamykane było.. Znam temat tylko nie wiem na ile jeszcze i czy w ogóle atrakcyjny. Dzięki mimo wszystko za info, jak będę przejazdem to zajrzę.

Pandemiya

2014-02-28, 23:06
Zduny, moja miejscowość :)
Kiedy autorze robiłeś foty? Obecnie na placach cukrowni wykupionych przez jedną firmę składowany jest węgiel, wcześniej miałem okazję tam pracować w paru ostatnich miesiącach działalności.

addic7ed

2014-03-01, 00:07
Gwarantuje Ci , że to nie są Zduny choć Zduny bardzo podobne.

JankoVonWit

2014-03-01, 00:28
To są Witaszyce koło Jarocina (Jarocin Festiwal, każdy z was na pewno kojarzy).

dasdasvxcvbxcbcvnnnnn

2014-03-01, 08:13
To jest cukrownia w Zdunach w województwie wielkopolskim. Mieszkam obok. Zastanawiam mnie jak tam wszedłeś. Wszystko dobrze widziałem tam strzeżone, firma BM Kobylin tak obok ma swoją siedzibę.

addic7ed

2014-03-01, 08:35
OK, niech wam będą Zduny:)

JankoVonWit

2014-03-01, 16:42
Napisze jeszcze raz. To jest cukrownia w WITASZYCACH. Jutro pójdę tam i zdjęcia nawet porobię.