18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczona cukrownia w Wielkopolsce

addic7ed • 2014-02-27, 10:27
Kolejny industrial w moim wykonaniu. Tym razem jest to dawna cukrownia. Wykreślona z rejestru przedsiębiorców w 2004 roku.
Na skutek słynnych niemieckich przejęć była jednym z tych zakładów, który został najpierw wykupiony a potem zamknięty.
Co za tym idzie wiele osób straciło pracę co było ciosem dla regionu, na którym cukrownia się znajdowała.
Stało się tak z wieloma cukrowniami w zachodniej Polsce.
Cukrownia ta zajmuje spory obszar 13 hektarów i ma ponad 100-letnią historię.
Budynki powoli niszczeją i popadają w ruinę a nieruchomość była wielokrotnie wystawiana na sprzedaż.

Więcej miejsc opuszczonych a także zdjęć z nich znajdziecie na mojej stronie:
https://www.facebook.com/Addic7edBros

Kilka zdjęć na start:






siusiaczek86

2014-02-28, 11:39
Jak to w Polsce, wszystko sprzedane a potem zamknięte... Ehh brak słów!

javal

2014-02-28, 13:28
Jadąc z Konina do Poznania (powiem więcej, z Poznania do Konina też!) wydaje mi się że mijam właśnie tą cukrownie, zawsze chciałem tam pójść pozwiedzać.

bollocks

2014-02-28, 13:38
Tam jest sporo wartościowego towaru :)

mare30ks

2014-02-28, 13:40
po co w pl cukrownie i przemysl, przeciez na zachodzie czy w innych indiach/chinach jest wszystko taniej i lepiej. to jest ta niewidzialna reka rynku :)

iPlon

2014-02-28, 13:50
Czy to cukrownia w Zdunach kolo Krotoszyna?

gibo_n

2014-02-28, 13:51
Wygląda jak z L4D ;-)

nixon93

2014-02-28, 14:16
Potwierdzam, Zduny koło Krotoszyna.

modyf

2014-02-28, 14:34
@up nie moglibyście takich pytań przez PW zadawać? widzicie, że miejscówka fajna, bo coś poza gruzem pozostało, to zaraz gimby polecą po radio i inne suveniry. Dla kolejnych nie będzie już nic. Butelki po piwie kolejnych zawiedzionych ekip.

Alexia_Azure

2014-02-28, 14:36
Masz zajebistą pasję. Czekam na więcej fotek. Sama lubię opuszczone miejsca, jednak w ani w mej małej rodzinnej miejsciowości, ani tu gdzie obecnie mieszkam nie ma takich atrakcji. Pozdro :)

thewhitestar

2014-02-28, 14:43
Też lubię zwiedzać takie miejsca, oto kilka zdjęć wykonanych przeze mnie

dzikifelek

2014-02-28, 14:48
a u nas w Gnieźnie nawet budynki zburzono... eh.

Em...........ee

2014-02-28, 15:02
@thewhitestar, a akurat gram w Stalkera, nieziemski klimat ma ta gra :D

Mam pytanie do autora: jak to jest z wchodzeniem na teren takich budynków? Potrzebujesz jakieś zezwolenie albo zgodę wlaściciela, jeśli taki istnieje?

Ja akurat po drugiej pareset metrów od osiedla mam dwie opuszczone fabryki: cementu i mebli, przy czym w jedna zaczyna odżywać. Fajnie tak pochodzić po takich zakładach, niesamowty klimat i ciekawe rzeczy można znaleźć. Niestety często zamieszkuje tam żuleria albo jakieś j***ne ch*je robą sobie darmowe wysypisko.

~PowerBoBass

2014-02-28, 16:02
JestesMistrzem napisał/a:

O to samo chciałem zapytać



Jakbyś czytał, to byś nie musiał pytać. Twój poprzednik zdał sobie z tego sprawę i już usunął ch*jowy komentarz. Albo zrobił to ktoś za niego.