18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opłata audiowizualna, czyli jak rudy znów nas wyrucha

lu...........5z • 2013-06-22, 08:37
Otóż nasz kochany pracowity rząd tak jak obiecał - tak zrobił. Od 2014 znika abonament radiowo-telewizyjny. W jego miejsce pojawi się nowy haracz, czyli tzw. opłata audio-wizualna, która będzie doliczana do rachunków za prąd. Nawet jak nie masz w domu telewizora, radia ani komputera, to i tak będziesz płacić na wynagrodzenia dla lisów, mroczków, cichopków, wille kraśków i cały ten cyrk.

Wysokość takiej opłaty to 12 zł / miesiac OD OSOBY. Łatwo sobie policzyć, że 4-osobowa rodzina zapłaci dodatkowo 48 zł.

vajron

2013-06-22, 18:45
luka5z napisał/a:




nie rozumiesz k***o, ze nie kazdy oglada zj***na telewizje? rozumiem, ze ty masz juz wyprany mozg przez TeFałPe i TeFałEn, ale nie wszyscy są tak zj***ni i nie zamierzamy płacic, zebys mogl sobie ogladac "tomasz lis na zywo" albo jakies zj***ne seriale.

wycisnij pryszcze a ptoem sie odzywaj

poza tym mocny jestes w gębie, bo mamusia bedzie za ciebie placic.

http://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/140938/W-2014-r-abonament-RTV-zastapi-oplata-audiowizualna,1,W-2014-r-abonament-RTV-zastapi-oplata-audiowizualna.html



Obowiązek jej płacenia miałby każdy Polak, nie tylko posiadacze odbiorników telewizyjnych czy radiowych.



poza tym ch*j z tym, ze od osoby czy nie. jak juz takie cos wprowadza to za rok bedzie 20 zł, za dwa lata 50 a potem 100. nie rozumiecie k***a? i tu chdozi o zasady - czemu mam placic za takie gówno?

i nie peirdolcie , ze to nie wejdzie, bo to juz jest pewne. cala czolowka lacznie z tuskiem, pslem i calym gownem jest za



O jakiś debil co olewał całe życie szkołę i teraz żyje z zasiłku z mojego zus'u albo robisz za najniższą bo tylko młotek umiesz trzymać w dobrą stronę wyzywa mnie od kurew? Nie masz telewizora w domu? To nie miej. A czemu ja mam płacić socjal na "prawdziwych patriotów"? Dlaczego mam płacić na kościół? Nie chodzę i nie wierzę w kościół. Tak już działa państwo.

PiSiory ci ładnie w głowie poprzewracały, pałasz agresją do każdego kto sobie radzi w życiu, bo sam sobie nie radzisz. Jesteś po prostu zbyt tępy. Wszyscy dookoła dają sobie nieźle radę. A jak jesteś taki biedny to rusz swoje grube rozj***ne dupsko sprzed komputera i zapie**alaj do roboty.

Alex_De_Large

2013-06-22, 18:45
Trzeba będzie się wymeldowac z własnej chaty.

vajron

2013-06-22, 18:49
Kiedyś tu na sadolu jak pojawiał się polityczny temat to przeważały komentarze typu "wypie**alaj z polityka na onet" itd... Teraz sadol opanowała gimbusiarnia, która myśli, że to wina tuska, że ich rodzice nie mają mercedesa. Internetowa bojówka prawiczków. Rozpisujcie się w internecie jaki to tusk nie jest zły bo zabrał wam socjale, które kaczor wam dał. A ja tymczasem będę zapie**alał, na te wasze socjale i będę się śmiał wraz z dziewięćdziesięcioma procentami innych pracujących NORMALNYCH Polaków, z tego jak się biedaczki produkujecie.

umcumcpolowka

2013-06-22, 19:05
W UK masz TV Licence, którą płacisz co miesiąc bądź rocznie. Nawet jeśli nie masz TV wystarczy antena w domu. Co ciekawe oglądanie TV przez neta również do tego wliczają. Jak nie płacisz to Cie zrobią na parę tysięcy. Z drugiej strony ta kasa idzie na takie programy jak Top Gear :)

kapelan_szturmowy

2013-06-22, 23:09
ch*j mnie to obchodzi bo zrobiłem ich w ch*ja zawczasu. Założyłem licznik pre-paid. I do czego mi k***y doliczą?

MudPie

2013-06-23, 01:56
luka5z napisał/a:

Otóż nasz kochany pracowity rząd tak jak obiecał - tak zrobił. Od 2014 znika abonament radiowo-telewizyjny. W jego miejsce pojawi się nowy haracz, czyli tzw. opłata audio-wizualna, która będzie doliczana do rachunków za prąd. Nawet jak nie masz w domu telewizora, radia ani komputera, to i tak będziesz płacić na wynagrodzenia dla lisów, mroczków, cichopków, wille kraśków i cały ten cyrk.

Wysokość takiej opłaty to 12 zł / miesiac OD OSOBY. Łatwo sobie policzyć, że 4-osobowa rodzina zapłaci dodatkowo 48 zł.



Przepraszam z kolokwializm mojej następującej wypowiedzi.. ale

Co k***a ?! Chyba jakiś ponury żart. 12zł ? k***a u mnie z prąd wychodzi 100zł za miesiąc 3 osoby. I niby będę musiał płacić 136zł ? 36% więcej.. k***a jego mać, żeby go piorun pie**oloną. Człowiek k***a oszczędza jak może, żeby jakoś wegetować bo nie ma mowy o życiu, a ten j***ny sk***iel złodziej pie**olony będzie podwyżki złodziejskie robił... k***a jakbym go spotkał na ulicy to bym go pobił i okradł, możliwe że porwał. Traktuje nas jak bydło, jako podludzi i śmieje się.. Ja sobie nie wyobrażam jak można być tak podłym człowiekiem po prostu sk***ysynem największym jakiego nosiła ta planeta.
ch*j Ci w dupę donaldzie tusku. j***ć donalda tuska.. Naród cię nienawidzi k***o ty przebrzydła. Nie jesteś godzien aby w ogóle podawać się za istote ludzką.. ty podczłowieku, każda forma życie na tej planecie jest lepsza od ciebie, nawet pantofelki czy jakieś subbakterie. Jak możesz ? zobaczysz dopadnie cie sprawiedliwosc... umrzesz i tak mimo swojego sk***ysyństwa. Odliczaj już dni... lata lecą co raz szybciej prawda ? Już niedługo... i wiedz, że oddam mocz na twój grób. Zastanów się kim ty jesteś.. zastanów się co ty robisz..

vajron

2013-06-23, 12:11
@up Jakby nie patrzeć mówisz o premierze. Możesz mu zarzucać błędy i go nienawidzić całym sercem. Ale tak wulgarne wypowiedzi mogą się źle kiedyś dla Ciebie skończyć :roll:

d-wade

2013-06-23, 13:21
Czy ja dobrze zrozumiałem? Znika abonament RTV (obowiązkowy! choć i tak mało kto płaci) który w tym roku wynosi 18,65 zł/mc i ma być zastąpiony opłatą która jest potrącana z prądu (właśnie po to by w końcu każdy płacił) która będzie kosztować 12 zł/mc? W czym sadole mają problem? Czy przpadkiem niebędziemy płacić prawie 7 zł mniej? Ktoś nie ma z was radia czy telewizora? Naprawdę?

vajron

2013-06-23, 13:43
@Up debilom nie wytłumaczysz. Wystarczy rzucić hasło, że coś trzeba zapłacić i już cisną po rudym... Komentujący tu są za głupi żeby wchodzić z nimi w dyskusję (połowa odpowie, że nie ma telewizora, filmy oglądają w necie [kradnąc czyjąś własność], a radia na oczy nie widzieli)

lu...........5z

2013-06-23, 15:29
vajron napisał/a:



O jakiś debil co olewał całe życie szkołę i teraz żyje z zasiłku z mojego zus'u albo robisz za najniższą bo tylko młotek umiesz trzymać w dobrą stronę wyzywa mnie od kurew? Nie masz telewizora w domu? To nie miej. A czemu ja mam płacić socjal na "prawdziwych patriotów"? Dlaczego mam płacić na kościół? Nie chodzę i nie wierzę w kościół. Tak już działa państwo.

PiSiory ci ładnie w głowie poprzewracały, pałasz agresją do każdego kto sobie radzi w życiu, bo sam sobie nie radzisz. Jesteś po prostu zbyt tępy. Wszyscy dookoła dają sobie nieźle radę. A jak jesteś taki biedny to rusz swoje grube rozj***ne dupsko sprzed komputera i zapie**alaj do roboty.



gardze pisiorami tak samo jak po, psl, palikotem i innym kurestwem co sie obecnie trzyma wladzy w polsce.

i tak samo jestem przeciwko kazdego rodzaju socjalowi.

a z twoich wypowiedzi widac jakie masz kompleksy bo jestes na utrzymaniu mamusi i sam siedzisz przed komputerem caly dzien, bo jestes taki brzydki ze nawet dziewczyny nie masz ani kolegow, nie mowiac juz o pracy. ale zrozum ze nie kazdemu sie podoba kolejny haracz, pdoatek- nazywaj to jak chcesz.

wiec k***O zamilknij.

vajron napisał/a:

@Up debilom nie wytłumaczysz. Wystarczy rzucić hasło, że coś trzeba zapłacić i już cisną po rudym... Komentujący tu są za głupi żeby wchodzić z nimi w dyskusję (połowa odpowie, że nie ma telewizora, filmy oglądają w necie [kradnąc czyjąś własność], a radia na oczy nie widzieli)



kto tu kruwa jest debilem jak nie ty? od razu zakladasz, ze jak komus nie podobaja sie rzadzacy obecnie w polsce to jest "pisiorem". jestes tak ograniczony intelektualnie ze :homer:


czy pis, czy po czy inne k***y by wprowadzily ten kolejny podatek, to ma prawo nam sie to nie podobac. sam pewnie zyjesz z socjalu, albo twoja matka pracuje w urzedzie na cieplej posadce. ja prowadze firme i noz sie otwiera w kieszeni. ponad polowe miesiaca haruje na panstwo. dochodowy, vat, zus. i jeszcze kruwa doloza mi kolejny haracz. dopoki cie to nie dotyczy to masz to w dupie, ale jak przyjdzie co do czego, wyprowadzisz sie od rodzicow i bedziesz musial sam sie utrzymac to juz nie ebdziesz tak nadstawial dupy obecnie rzadzacym

d-wade napisał/a:

Czy ja dobrze zrozumiałem? Znika abonament RTV (obowiązkowy! choć i tak mało kto płaci) który w tym roku wynosi 18,65 zł/mc i ma być zastąpiony opłatą która jest potrącana z prądu (właśnie po to by w końcu każdy płacił) która będzie kosztować 12 zł/mc? W czym sadole mają problem? Czy przpadkiem niebędziemy płacić prawie 7 zł mniej? Ktoś nie ma z was radia czy telewizora? Naprawdę?



zrozum idioto, ze abonamentu i tak prawie nikt nie placi i bardzo dorbze. co szkodzi zakodowac ta syfiata publiczna telewizje tak jak canal plus itd zeby sobie placili tylko ci co chca to ogladac. naprawde nie umeisz tego pojac? oni chca po prostu kolejny podatek dorzucic, obciazyc wszystkich. dosc mam k***a utrzymywania tej zj***nej telewizji. dla tych co nie wiedza jak ich siedziba wyglada:


vajron

2013-06-23, 16:46
luka5z napisał/a:



gardze pisiorami tak samo jak po, psl, palikotem i innym kurestwem co sie obecnie trzyma wladzy w polsce.

i tak samo jestem przeciwko kazdego rodzaju socjalowi.

a z twoich wypowiedzi widac jakie masz kompleksy bo jestes na utrzymaniu mamusi i sam siedzisz przed komputerem caly dzien, bo jestes taki brzydki ze nawet dziewczyny nie masz ani kolegow, nie mowiac juz o pracy. ale zrozum ze nie kazdemu sie podoba kolejny haracz, pdoatek- nazywaj to jak chcesz.

wiec k***O zamilknij.



kto tu kruwa jest debilem jak nie ty? od razu zakladasz, ze jak komus nie podobaja sie rzadzacy obecnie w polsce to jest "pisiorem". jestes tak ograniczony intelektualnie ze :homer:


czy pis, czy po czy inne k***y by wprowadzily ten kolejny podatek, to ma prawo nam sie to nie podobac. sam pewnie zyjesz z socjalu, albo twoja matka pracuje w urzedzie na cieplej posadce. ja prowadze firme i noz sie otwiera w kieszeni. ponad polowe miesiaca haruje na panstwo. dochodowy, vat, zus. i jeszcze kruwa doloza mi kolejny haracz. dopoki cie to nie dotyczy to masz to w dupie, ale jak przyjdzie co do czego, wyprowadzisz sie od rodzicow i bedziesz musial sam sie utrzymac to juz nie ebdziesz tak nadstawial dupy obecnie rzadzacym



zrozum idioto, ze abonamentu i tak prawie nikt nie placi i bardzo dorbze. co szkodzi zakodowac ta syfiata publiczna telewizje tak jak canal plus itd zeby sobie placili tylko ci co chca to ogladac. naprawde nie umeisz tego pojac? oni chca po prostu kolejny podatek dorzucic, obciazyc wszystkich. dosc mam k***a utrzymywania tej zj***nej telewizji. dla tych co nie wiedza jak ich siedziba wyglada:

Obrazek



Nie płaciłeś abonamentu bo jesteś złodziejem. Uczciwi obywatele płacili. A dzięki rudemu teraz będą płacić mniej.

Pracuje sam na siebie od 16 roku życia bo nie jestem takim darmozjadem jak Ty i nie żeruje na innych obywatelach.

Cieszę się, że rudy w końcu coś obniżył i tyle. A to, że Ty nie płaciłeś to tylko świadczy o twoim biednym poziomie życia. A dla ciebie tylko łopata przewidziana.

Vanrael

2013-06-23, 17:30
jesteście bandą debili i gimbusów... żal mi was dzieci neo.... mamy w Polsce darmowy internet AERO 2, na obszarze ~50% kraju, telewizja naziemna jest również za darmo, radia też. nie wierze że żyje ktoś kto nie korzysta z tych dobroci... ale najlepiej to mieć wszystko, a nie płacić za nic... pytong wam w (nie) szanowne 4 litery

lu...........5z

2013-06-23, 18:17
vajron napisał/a:



Nie płaciłeś abonamentu bo jesteś złodziejem. Uczciwi obywatele płacili. A dzięki rudemu teraz będą płacić mniej.

Pracuje sam na siebie od 16 roku życia bo nie jestem takim darmozjadem jak Ty i nie żeruje na innych obywatelach.
.



nie płaciłem, bo nie podpisywałem żadnej umowy z tvp i ani razu nie włączyłem tego kurestwa. w ogole prawie telewizji nie ogladam, czasem discovery. i twoj poziom intelektualny jest za niski, zeby to zrozumiec. pewnie ty zapie**alasz na kasie w biedronce. ale ciezko mi w to uwierzyc, bo bys sie wtedy tak nie cieszyl z kolejnego podatku.

tak ciezko to k***a pojac? jak ci kaza brac do mordy to tez grzecznie wezmiesz?


i jak w tym kraju ma byc dobrze :homer:

Vanrael napisał/a:

jesteście bandą debili i gimbusów... żal mi was dzieci neo.... mamy w Polsce darmowy internet AERO 2, na obszarze ~50% kraju, telewizja naziemna jest również za darmo, radia też. nie wierze że żyje ktoś kto nie korzysta z tych dobroci... ale najlepiej to mieć wszystko, a nie płacić za nic... pytong wam w (nie) szanowne 4 litery



NIE OGLĄDAM TVP I NIE BĘDĘ NA NIE WYKŁADAŁ DODATKOWEJ KASY BO TO ZWYKŁY HARACZ. ZROZUMIAŁEŚ k***A?

do takich jak wy trzeba drukowanymi, ale i tak pewnie nie dotrze.

btw do chłopakow z mlodziezowki po. tutaj co donek powiedzial o haraczu


"Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi;"

vajron

2013-06-23, 20:44
luka5z napisał/a:



nie płaciłem, bo nie podpisywałem żadnej umowy z tvp i ani razu nie włączyłem tego kurestwa. w ogole prawie telewizji nie ogladam, czasem discovery. i twoj poziom intelektualny jest za niski, zeby to zrozumiec. pewnie ty zapie**alasz na kasie w biedronce. ale ciezko mi w to uwierzyc, bo bys sie wtedy tak nie cieszyl z kolejnego podatku.

tak ciezko to k***a pojac? jak ci kaza brac do mordy to tez grzecznie wezmiesz?


i jak w tym kraju ma byc dobrze :homer:



NIE OGLĄDAM TVP I NIE BĘDĘ NA NIE WYKŁADAŁ DODATKOWEJ KASY BO TO ZWYKŁY HARACZ. ZROZUMIAŁEŚ k***A?

do takich jak wy trzeba drukowanymi, ale i tak pewnie nie dotrze.

btw do chłopakow z mlodziezowki po. tutaj co donek powiedzial o haraczu


"Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi;"



Ten "haracz" był od zawsze. Tylko że jedni nie płacili, a drudzy przez to płacili więcej. Zawsze był obowiązkowy. Dalej jest obowiązkowy tylko, że niższy. Rozumiesz? Czy dalej cokolwiek zrobi rząd będzie źle? Pomijając sprawną cyfryzację i to, że w końcu jest co oglądać w TV?

lu...........5z

2013-06-23, 22:14
vajron napisał/a:


Czy dalej cokolwiek zrobi rząd będzie źle? Pomijając sprawną cyfryzację i to, że w końcu jest co oglądać w TV?