18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

ONZ: w Polsce Tuska nie da się żyć

krz2 • 2013-10-06, 12:18
"ONZ i Światowe Forum Ekonomiczne corocznie publikują dwa prestiżowe raporty o jakości życia w różnych państwach świata. Są to Global Age Watch (GAW) oraz Human Capital Index (HCI). W obu badaniach Polska pod rządami Donalda Tuska znajduje się na końcu. Porównuje się nas nie do krajów Europy zachodniej, tylko takich państw jak Czad, Mozambik czy Zimbabwe.



Badanie GAW dotyczy poziomu życia osób powyżej 60 roku życia. Zajęliśmy w nim 62. miejsce na 91 klasyfikowanych państw. Znajdujemy się w nim wśród państw trzeciego świata, daleko za wszystkimi innymi państwami członkowskimi UE, łącznie z Rumunią oraz Bułgarią. Dramatycznie oceniono polską służbę zdrowia – w tej kategorii zajęliśmy 87. miejsce na wspomniane 91 badanych państw.

Badanie HCI analizuje „dbałość władz państwa o rozwój kapitału ludzkiego”. W tym rankingu ocenia się dostęp obywateli danego kraju do służby zdrowia, wymiaru sprawiedliwości, edukacji, itd. Zajęliśmy w nim 44 miejsce, pozostając w tyle za m. in. Kazachstanem i Tajlandią. Z kolei w badaniu konkurencyjności (dot. m. in. jakości dróg) wyprzedzają nas m. in. Tanzania, Zimbabwe czy Uganda."

Źródło

petru23

2013-10-06, 12:20
no, to jak zrobią badania poziomu zycia 90 latków i więcej to okaże się ze w tej "polsce tuska" nie da się żyć wcale i gorzej u nas niż w Somalii.
Weź Ty się jebnij w głowę jeśli masz takie art wrzucać...

Gonzu

2013-10-06, 12:32
Uganda ma lepsze drogi od nas :D przecież tam nie wiedzą jak asfalt wygląda chyba że jak na siebie spojrzą :]

d1abol

2013-10-06, 12:50
Badania robia tylko do 60 lat bo powyzej tego progu w PL ludzie umieraja z braku srodkow do zycia...

riczardson

2013-10-06, 13:07
Ludzie 60+ na rentach czy emeryturach faktycznie mają w Polsce przepie**olone, ale młodzi mogą sobie spoko żyć no wiecie może bez fajerwerków ale jako tako jest OK. Ważne by nie myśleć o krainie mlekiem i miodem płynącej po studiach - wiecie o co kaman. Przykład - na stolarni z ręcami w dupie 2500zł zarobicie, a jak jesteście ogarnięci to z fuszek po robocie drugie tyle. Można?

chybeck

2013-10-06, 13:10
Mówiąc krótko, już od dawna wiadomo, że:


petru23

2013-10-06, 13:13
@up
nie Tusk a cała banda z tego Białego Cyrku. Nie ważne czy to PiS, PO, SLD, RP, itp. Przecież to ci sami j***ni złodzieje, kanalie i wszy. Jakie to ma znaczenie która partia rządzi skoro to ten sam gnój? Dziś jest w PO jutro przejdzie do PiS a po jutrze do SLD lub założy własną partię.
Kilka pokoleń musi się zmienić aby bylo inaczej.

Slaw

2013-10-06, 13:30
Ktoś potrzebował jakichś raportów aby to wiedzieć?

oooouz

2013-10-06, 13:33
jasieq-yebnij sie w głowe.
za granica za taka robote masz xx razy wiecej, a i standard zycia wyzszy niz tutaj.
jak nigdzie nie wychodzisz poza swoje "podwórko" to sie nie wypowiadaj.
w szwajcarii mozesz za najgorsza robote sam sie utrzymac, wynajmowac mieszkanie i sobie pozwolic jeszcze na cos.
tutaj? mozna sie uczyc, zeby to wiedze wykorzystac na zachodzie.
Polska to piękny kraj, ale rząd i ludzie to kvrwy.

Mua88

2013-10-06, 13:34
ja pie**ole wszystko wina tego tamtego :| Polacy sami wybieraja posłów, sami sa mniej lub więcej innowacyjni/pracowici. Mamy taki poziom życia wynikający z wielu czynników (okres komunizmu itp.), ale k***a bez przesady, myslicie ze jakby ktos inny rzadził to w Polsce zarabialibysmy 3 razy tyle co teraz? zacznijmy od siebie, a nie tylko obarczamy wina tego lub tamtego

feranos

2013-10-06, 13:39
Jakoś mnie nie dziwi fakt, że jesteśmy za takimi imperiami gospodarczymi jak Kazachstan, widzieliście w ogóle zdjęcia Astany? Polecam, jesteśmy krajem trzeciego świata i taki jest fakt. Ale ch*j ważne, że mamy Pedolino.

vedkonner

2013-10-06, 13:45
Możemy co najwyżej się modlić, żeby nagle USA znalazło u nas ropę.

Br...........ki

2013-10-06, 13:52
Jest kryzys robią to co trzeba to nie wina Tuska że życie jest trudne, on i tak robi co może

Ol...........up

2013-10-06, 13:54
Mua88 napisał/a:

ja pie**ole wszystko wina tego tamtego :| Polacy sami wybieraja posłów, sami sa mniej lub więcej innowacyjni/pracowici. Mamy taki poziom życia wynikający z wielu czynników (okres komunizmu itp.), ale k***a bez przesady, myslicie ze jakby ktos inny rzadził to w Polsce zarabialibysmy 3 razy tyle co teraz? zacznijmy od siebie, a nie tylko obarczamy wina tego lub tamtego



Co ty pie**olisz? Jak mnie wk***ia tak postawa. Jak mam "zacząć od siebie" skoro państwo zabiera 80% mojej pensji? Trzeba znieść podatek dochodowy. A komunizm ma się w Polsce jak najlepiej.

Radzimierz

2013-10-06, 13:59
pie**olicie o Tusku, bo akurat on jest przy korycie. A prawda jest taka, że aby osiągnąć taki "poziom" już kilka wcześniejszych rządów pie**oliło wszystko po kolei z małymi wyjątkami, a padło akurat na Tuska. Nie chcę go bronić, tak samo jak faworyzować innych, ale zmiana władzy i tak nie naprawi nic, bo tak, jak było to pie**olone przez lata, tak samo trzeba lat i kilku sprawnych i zgodnych ze sobą rządów żeby wszystko naprawić, a to jest niemożliwe.

Więc kto by nie był przy korycie i tak jesteśmy w dupie!