18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

ONZ: w Polsce Tuska nie da się żyć

krz2 • 2013-10-06, 12:18
"ONZ i Światowe Forum Ekonomiczne corocznie publikują dwa prestiżowe raporty o jakości życia w różnych państwach świata. Są to Global Age Watch (GAW) oraz Human Capital Index (HCI). W obu badaniach Polska pod rządami Donalda Tuska znajduje się na końcu. Porównuje się nas nie do krajów Europy zachodniej, tylko takich państw jak Czad, Mozambik czy Zimbabwe.



Badanie GAW dotyczy poziomu życia osób powyżej 60 roku życia. Zajęliśmy w nim 62. miejsce na 91 klasyfikowanych państw. Znajdujemy się w nim wśród państw trzeciego świata, daleko za wszystkimi innymi państwami członkowskimi UE, łącznie z Rumunią oraz Bułgarią. Dramatycznie oceniono polską służbę zdrowia – w tej kategorii zajęliśmy 87. miejsce na wspomniane 91 badanych państw.

Badanie HCI analizuje „dbałość władz państwa o rozwój kapitału ludzkiego”. W tym rankingu ocenia się dostęp obywateli danego kraju do służby zdrowia, wymiaru sprawiedliwości, edukacji, itd. Zajęliśmy w nim 44 miejsce, pozostając w tyle za m. in. Kazachstanem i Tajlandią. Z kolei w badaniu konkurencyjności (dot. m. in. jakości dróg) wyprzedzają nas m. in. Tanzania, Zimbabwe czy Uganda."

Źródło

perki

2013-10-06, 14:00
i co z tego ? barany wybiora ich na 3 kadencje

jaki naród tacy politycy

sosik

2013-10-06, 14:01
Czasem zastanawiam się dlaczego pojawiają się stwierdzenia i porównania, jakoby obecnie w Polsce istniał "Komunizm" Nie chcę nic mówić, ale w komunizmie w Polsce przynajmniej nie było takich jaj jakie są teraz....

Neomaniak1

2013-10-06, 14:03
Jakby ktoś byłby bardziej zainteresowany i nie chciał się opierać na gównianych źródłach z niewiadomo z której ręki:

Rzeczy, które były brane pod uwagę:


Cały ranking: POLSKA 62

RockyWood

2013-10-06, 14:08
SLD i PSL to komuniści PO i PiS to lewaki

w.g mnie ci co na nich głosują powinni iść siedzieć aż zrozumieją co to znaczy lewactwo - a tych co głosują na komunistów rozstrzelać na wszelki wypadek... no ale nie da się k***a mać... eeeh

@Neomaniak1

w/g tego rankingu Grecja jest zajebista i ma lepiej niż Polscka - to po kiego ch*ja z moich podatków idzie pomoc finansowa dla Grecji? To te j***ne lenie powinni mieć doj***ne 23% podatku vat a nie my!! ja pie**ole...

Krzysztof

2013-10-06, 14:10
Coś mi tu nie pasowało z tym źródłem.
http://www3.weforum.org/docs/WEF_GlobalCompetitivenessReport_2012-13.pdf Link do pdfa, o którym jest mowa tutaj.
Nie chcę mi się szukać dokładnie jednak z tego co zrozumiałem dane podane w "ONZ: w Polsce Tuska nie da się żyć" to totalna manipulacja prawdziwych danych. Nie uwzględniająca na przykład tego, że od 10 lat w tym rankingu rośniemy. W niektórych dziedzinach idzie nam całkiem dobrze.
Widać jednak, że bezmyślny leming anty Tuskowski jest obecnie w modzie. Tak samo jak 5 lat temu był w modzie leming anty Kaczyński.
Tak niestety jest, że jesteście bandą idiotów bez własnego zdania.

0nline

2013-10-06, 14:12
Prawda jest taka że przez 24 lata w Polsce nie osiągnięto nic. Można Tuska nie trawić za obietnice bez pokrycia i kompletną ignorancję w potrzebach społeczeństwa, ale na taki stan rzeczy zapracowali wszyscy nasi wybrańcy przez wiele lat, niezależnie od opcji. Żaden rząd nie wsławił się zdecydowanym działaniem, nie potrafił zaszczepić żadnych rozwiązań zmierzających do stworzenia silnej gospodarki naszego kraju itp. itd.
Nie trawię żadnej opcji politycznej. Dla mnie to osoby które nie miały innego pomysłu na życie więc wybrały "politykę".
Nie mamy wzorów do naśladowania. Nie mamy mężów stanu. Nie mamy charyzmatycznych, mądrych postaci.
Wszyscy którzy myślą że tak musi być, że zmiany muszą trwać wiecznie, że nie ma innej drogi, że "wedle prawa" że to i śramto... nie. Nic nie musi być tak jak teraz. Piękny przykład pokazują Węgry (szacun).
Jak zwykle, mądrzy jesteśmy przed ekranem kompa (łącznie ze mną) - i to nasza wina. Nie interesujemy się nawet lokalnymi sprawami. Jeśli chodzi o interesy społeczne to interweniuje 10% społeczeństwa - w porównaniu z zachodem (60-70%) jesteśmy w głębokiej dupie. Nic dziwnego że urzędasy (samorządy, wójtowie, prezydenci, politycy, premierzy) mają nas za nic jak patrzymy na nich jak na nietykalne świętości zamiast na zwykłch urzędników którzy zostali wybrani dla NAS i przez NAS i że mają reprezentować NASZE potrzeby.

d1abol

2013-10-06, 14:18
RockyWood napisał/a:

SLD i PSL to komuniści PO i PiS to lewaki

w.g mnie ci co na nich głosują powinni iść siedzieć aż zrozumieją co to znaczy lewactwo - a tych co głosują na komunistów rozstrzelać na wszelki wypadek... no ale nie da się k***a mać... eeeh

@Neomaniak1

w/g tego rankingu Grecja jest zajebista i ma lepiej niż Polscka - to po kiego ch*ja z moich podatków idzie pomoc finansowa dla Grecji? To te j***ne lenie powinni mieć doj***ne 23% podatku vat a nie my!! ja pie**ole...



Jezeli wg Ciebie PiS to partia lewicowa top propononuje wrocic na zajecia z WOSu

Krzysztof

2013-10-06, 14:21
http://www.weforum.org/reports/global-competitiveness-report-2013-2014
Ten link jest lepszy, pokazuje też więcej czytelnych tabelek i graficznych przedstawień.
Jak ktoś chce to jest tam też odnośnik do całego badania (sporo czytania po angielsku).
Po najlepiej opiwowanym komentarzu widać jaki mamy poziom społeczeństwa w polsce.

Kolejne spore przekłamanie jest takie, że mamy w ogólnym rankingu wszystkich badanych rzeczy 42 miejsce na 148 krajów.
Źródło: http://www3.weforum.org/docs/GCR2013-14/GCR_Rankings_2013-14.pdf

Aneta18

2013-10-06, 14:45
RockyWood napisał/a:

SLD i PSL to komuniści PO i PiS to lewaki

w.g mnie ci co na nich głosują powinni iść siedzieć aż zrozumieją co to znaczy lewactwo - a tych co głosują na komunistów rozstrzelać na wszelki wypadek... no ale nie da się k***a mać... eeeh

@Neomaniak1

w/g tego rankingu Grecja jest zajebista i ma lepiej niż Polscka - to po kiego ch*ja z moich podatków idzie pomoc finansowa dla Grecji? To te j***ne lenie powinni mieć doj***ne 23% podatku vat a nie my!! ja pie**ole...



Wlasnie przez taki entalny sosnowiec, jaki reprezentujesz w polsce nigdy nie bedzie dobrze. Wszyscy zamiast zajac sie czyms pozytecznym zajeci sa polowaniem na czarownice. Pedal, lewak, komuch. Twoj idol ;posunall sie dalej i zaczal gnoic niepelnosprawnych. Takze, moze tam u ciebie w sosnowcu czy tarnowie to jest to fajne, ale tak naprawde to nie jest, bo prowadzi tylko do dunrnych wojenek ktore ani nie maja wplywu na ceny biletow ani nie odrywaja od koryta darmozjadow. Po prostu kloca ze soba ludzi.

KaszubskiRolnik

2013-10-06, 14:48
Jedyne co u nas jest lepsze niż na zachodzie to, to że na ulicach nie jest "kolorowo" :D

Ma...........so

2013-10-06, 14:55
@krz2 chcesz manipulować ludźmi, idź do kościoła - tam będą słuchać twoich durnych artykułów.
Prawda jest taka że porównanie do wymienionych afrykańskich krajów jest gówno warte ponieważ:
a) we wskaźniku GAW żaden z afrykańskich wymienionych przez ciebie krajów nie został ujęty ze względu na brak danych
b) we wskaźniku HCI jedynym z wymienionych przez ciebie krajów który został ujęty jest Mozabik i zajmuje on 117 miejsce podczas gdy Polska 49

Wnioski:
1)krz2 nie posiada własnego mózgu
2)krz2 posługuje się gównianymi źródłami żeby szargać dobre imię naszej ojczyzny (to do wszechobecnych na sadolu patriotów)
3)krz2 może sobie podetrzeć dupę kłamliwymi artykułami które czyta a później nimi zaśmieca sadola

krz2 :idzwch*j:

źródła:

http://www.helpage.org/global-agewatch/data/global-rankings/
http://www3.weforum.org/docs/WEF_HumanCapitalReport_2013.pdf

P.S. Nie umiesz po angielsku? To się naucz.

POW667

2013-10-06, 15:05
Proponuję sięgać do źródła, czyli do samych rankingów (wyżej już ludzie podawali linki), bo gdy na badania statystyczne patrzy się wybiórczo to można wysnuć każdy wniosek (w zależności od tego co chce się wykazać).
Trochę obiektywizmu i samokrytycyzmu. Nie ma mediów obiektywnych (psioczyć na tvn, GW itp. a samemu naginać fakty w artykułach, ehh), a monopol na prawdę to urojenia.

piotrek135

2013-10-06, 15:21
A media i tak będą milczeć...

sesef

2013-10-06, 15:42
feranos napisał/a:

Ale ch*j ważne, że mamy Pedolino.



Czyli lepiej nie mieć i jeździć dalej kiblami albo starymi Ygrekami ze zj***nym ogrzewaniem?

Już raz jeden wynalazca minister stwierdził w 1996/7 , że niepotrzebne jest nam ~50 nowoczesnych już wyprodukowanych lokomotyw. Lokomotywy poszły do Włoch a u nas 10 lat zastoju.

Ostatnio w modzie jest hejt ED250/Pendolino ciekawe czy jak już będzie jeździć to tez będziecie je tak hejtować.

2m...........ad

2013-10-06, 16:01