18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

ONZ: w Polsce Tuska nie da się żyć

krz2 • 2013-10-06, 12:18
"ONZ i Światowe Forum Ekonomiczne corocznie publikują dwa prestiżowe raporty o jakości życia w różnych państwach świata. Są to Global Age Watch (GAW) oraz Human Capital Index (HCI). W obu badaniach Polska pod rządami Donalda Tuska znajduje się na końcu. Porównuje się nas nie do krajów Europy zachodniej, tylko takich państw jak Czad, Mozambik czy Zimbabwe.



Badanie GAW dotyczy poziomu życia osób powyżej 60 roku życia. Zajęliśmy w nim 62. miejsce na 91 klasyfikowanych państw. Znajdujemy się w nim wśród państw trzeciego świata, daleko za wszystkimi innymi państwami członkowskimi UE, łącznie z Rumunią oraz Bułgarią. Dramatycznie oceniono polską służbę zdrowia – w tej kategorii zajęliśmy 87. miejsce na wspomniane 91 badanych państw.

Badanie HCI analizuje „dbałość władz państwa o rozwój kapitału ludzkiego”. W tym rankingu ocenia się dostęp obywateli danego kraju do służby zdrowia, wymiaru sprawiedliwości, edukacji, itd. Zajęliśmy w nim 44 miejsce, pozostając w tyle za m. in. Kazachstanem i Tajlandią. Z kolei w badaniu konkurencyjności (dot. m. in. jakości dróg) wyprzedzają nas m. in. Tanzania, Zimbabwe czy Uganda."

Źródło

krz2

2013-10-06, 16:27
@ Macionso
Ja po prostu skopiowałem artykuł i wkleiłem tutaj a na dodatek dałem odnośnik do niego a że jesteś grubym leniem i nie chciało ci się kliknąć to potem się wymądrzasz i wychodzisz na idiotę.

Ant1984

2013-10-06, 17:21
Więc dlaczego ONZ nie wpadła na pomysł obalenia u nas tak destrukcyjnie działającego rządu? Bo "demokracja" już jest a ropy nie ma?

Nikkoo

2013-10-06, 17:28
"Napisaliście artykuł, z, przyznaję, chwytliwym tytułem. Przeważnie jestem zbyt leniwy, ale tym razem zajrzałem do źródeł. Waszym źródłem jest niewygodne.info.pl, oni z kolei jako źródło podali "Global Competitiveness Report 2012-13". Dodatkowo wygrzebałem ten sam raport z lat 2008-2009. Okazuje się, że w tym rankingu, w głównym zestawieniu Polska plasuje się na 41 pozycji - wzrost z 51 w latach 2008-2009.

Powiedzcie mi gdzie tu obiektywizm jeśli podajecie wyrwane z kontekstu wartości, które same w sobie są bez znaczenia, jeśli ich się nie zestawi z danymi z poprzednich lat? Zadaliście sobie chociaż tyle trudu żeby sprawdzić, na którym miejscu Polska była 5 czy 10 lat temu? Czy nie uważacie za tendencyjne podawanie danych tylko z dwóch tabel, które w sumie są uzupełniającymi do tej głównej, która pokazuje zdecydowany skok polski na przestrzeni ostatnich lat?"

Cytat jednego z użytkowników popieranie pl

2m...........ad

2013-10-06, 18:11
"obalacze wiarygodności źródeł" już szaleją po wątku politycznym :jezdziec:

tigerqaz

2013-10-06, 18:27
Za zmieszanie Tuska z gównem... Zawsze Piwko !!! :D

kornholio

2013-10-06, 18:41
sesef napisał/a:



Czyli lepiej nie mieć i jeździć dalej kiblami albo starymi Ygrekami ze zj***nym ogrzewaniem?



Ale co Ty pie**olisz?! Przecież mamy a Ty i tak zapie**alasz starymi kiblami... Oczywiście, że lepiej nie mieć jak ma stać i się kurzyć, no chyba że masz w zwyczaju wywalanie nie swojego hajsu w błoto.
To tak jakby kupić sobie Lamborghini i schować je do garażu bo nie stać Cię na wahę (a jak już zalejesz to nie pojedziesz bo to nie te drogi).

A co do tematu to, NIE PISZCIE że rządy się zmieniały, zmieniały się etykietki - mordy i chciwość ta sama.
Ubrali PRL w gumy "Turbo" i pomarańcze nazywając to kapitalizmem, a otumaniony naród wśród (w końcu) pełnych półek sklepowych zapomniał i wybaczył lata cierpienia jakby nigdy nic. I O TO CHODZIŁO. Dalej tam są, dalej sobie rządzą.

Jak to jakiś profesor/doktor kiedyś powiedział "Statystyka to bardzo dziwna nauka. Weźmy na przykład Panią X i Panią Y. Pani X żyje w celibacie natomiast Pani Y puszcza się codziennie. Statystycznie obie puszczają się co drugi dzień" (nie wiem ile w tym prawdy bo sam musiałem powtarzać state :szczerbaty: )

Aragon1988

2013-10-06, 18:57
To zabawne jak amatorzy analizują rankingi. world competitiveness yearbook albo report (nie pamiętam który) umieszczał Białoruś na 1 miejscu w kategorii łatwości rejestracji firmy. Czyto znaczy, że prowadzenie biznesu na Białorusi jest rewelacyjnym pomysłem? Nie sądzę :amused:

Riva

2013-10-06, 21:13
Polska jeszcze się odkuje, może nie za naszego życia i my tego już nie zobaczymy, ale będzie jeszcze mocarstwem takim jak przed potopem szwedzkim, zaborami, wojnami i komunizmem, nasze dzieci i wnuki będą miały od nas o wiele lepiej, tak jak my mamy lepiej niż nasi rodzice i dziadkowie

Ma...........so

2013-10-06, 21:32
krz2 napisał/a:

@ Macionso
Ja po prostu skopiowałem artykuł i wkleiłem tutaj a na dodatek dałem odnośnik do niego a że jesteś grubym leniem i nie chciało ci się kliknąć to potem się wymądrzasz i wychodzisz na idiotę.



Widzisz, ja w przeciwieństwie do Ciebie sprawdziłem wiarygodność Twojego źródła i źródła Twojego źródła też. Okazało się że podane wartości są po prostu błędne i podają fałszywe informacje.

Fakt faktem, są dwie opcje:
1) Albo dałeś się zrobić w ch*ja przez autora tego "tekstu".
2) Albo chcesz kogoś zrobić w ch*ja - co, po ilości piw jakie otrzymałeś, nawet Ci się udało.

A i najważniejsze!

Nie jestem gruby! :mrgreen:

krz2

2013-10-06, 21:58
@up
Odpowiedź C. Dałem się zrobić w ch*ja i wych*jałem was. Dziękuję, za oświecenie. Dobranoc.

raskolnikov74

2013-10-07, 18:14
"Piękny przykład pokazują Węgry (szacun). "

Oraz Korea Północna i Kuba, głąbie.

Qwertyliusz

2013-10-09, 23:01
Tusek-chytrusek strajks egejn! <szazaaam>

Ghost07PL

2013-10-13, 07:50
Co się dziwić skoro jesteśmy na ostatnim miejscu w UE jeśli chodzi o jakość życia.