18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Oferta na przedłużenie abonamentu w Play

p3le • 2013-09-02, 17:47
Otrzymałem dziś telefon od telemarketera sieci telefonicznej Play, która dotyczyła przedłużenia abonamentu na nowych - "lepszych" warunkach umowy :lodowka:


J - ja, K - konsultantka

Cytat:


K: Dzień dobry (blah blah blah). Dzwonię w sprawie kończącego się Panu abonamentu.

J: Witam.
-- tutaj następuje weryfikacja danych osobowych itp. --

K: Miło mi z Panem rozmawiać, oferta którą Panu przedstawię będzie dotyczyła numeru z końcówką 292.

J: Rozumiem.

K: Tak więc czy obecna ilość minut była wystarczająca podczas całego okresu umowy?
(obecnie mam umowę "dopasowaną" w ofercie telefonicznej, 400 minut + 1GB za 29zł/mies)

J: Tak, w zupełności wystarczająca.

K: A czy korzysta Pan z internetu?

J: Obecnie posiadam pakiet 1GB który też mi w zupełności wystarczy.

K: Tak więc przygotowaliśmy dla Pana bardzo korzystną ofertę: 200 (!) minut do wszystkich sieci, darmowe połączenia i smsy w Play i dodatkowo 1GB pakietu internetowego! Przez pierwszy miesiąc opłata za wszystko będzie wynosiła 29zł, a za kolejne 39,90zł (!!).

J: Noo... Dziękuję za przedstawienie *tak* atrakcyjnej oferty, ale z tego co kojarzę to obecnie mam o 200 minut więcej za 10zł mniej, więc trochę nie bardzo opłaca się mi podpisać umowę na kolejny rok przy takich warunkach...

K: No ale jak to? Przecież widzę, że ma Pan ofertę (tutaj podaje nazwę jakiejś oferty), w której jest jasno napisane, że ma Pan 200 minut do wszystkich sieci.

J: Może i jest taka oferta, ale ja nie podpisywałem umowy w salonie, a otrzymałem ją telefonicznie.

K: Yhym.

J: Poza tym mam pakiet złotówek...

K: A jak wysoki jest ten pakiet złotówek?

J: Coś około 80zł (sprawdziłem na koncie, 81,90zł dokładnie).
-- chwila ciszy --

K: No to właśnie ma Pan 200 minut.

J: Nie wiem jak Pani wychodzi 200 minut, ale z tego co ja liczyłem, to wychodzi akurat 400 minut. A przy jakiej stawce minutowej Pani to wyliczyła?

K: 0,29zł.

J: No to 200 minut razy 0,29gr to wychodzi jakieś 60zł w przybliżeniu, a gdzie pozostałe 20zł? Mało tego, skoro mam rzekomo 200 minut i płacę 29,90zł za abonament, to dzieląc tę kwotę przez ilość minut, wychodzi mi stawka za minutę jakieś 0,15zł (!!!)...
-- dużo dłuższa chwila ciszy --

K: Dziękuję za rozmowę. Do widzenia.



W tym momencie rozmowa się przerwała, nawet nic nie zdążyłem odpowiedzieć ;)

Sprawdziłem niedawno ofertę dla osób przedłużających abonament na ich stronie głównej. Co się okazało? Że dokładnie z taką samą ilością minut do wszystkich sieci, nielimitowanymi połączeniami i smsami do Play i 1GB pakietu internetowego płaciłbym 29,90zł miesięcznie zamiast 39,90zł!

"Play. Najszybciej rozwijająca się sieć w Polsce" - sieć może tak, kompetencje telemarketerów oraz oferty tej sieci już niekoniecznie.

P.S: To był już drugi telefon od tej samej Pani z taką samą ofertą. Jeszcze się nie nauczyła :-D

P.P.S: Za dodatkowe 10zł/mies mogę uruchomić pakiet darmowych połączeń w Play. Tak więc w cenie 39,90zł mam 400 minut zamiast 200 + internet i darmowe połączenia w sieci...

:idzwch*j:


Chyba nie muszę pisać, że materiał własny i że na pewno nie było...

flightmen13

2013-09-02, 17:57
ja uważam, uważałem i będę uważać, że operatorzy to banda złodziei.

kuzax

2013-09-02, 18:05
Hmm w dupie to mam i nie wiem po jakiego ch*ja tu to piszesz, ale spoko każdy ma do tego prawo.

contracts

2013-09-02, 18:06
Odeszłem z Play... Jestem zadowolony. Może kiedyś to była dobra sieć, konkurencyjne ceny telefonów, ale teraz jest gówno w błyszczącym dresie.

p3le

2013-09-02, 18:11
kuzax napisał/a:

Hmm w dupie to mam i nie wiem po jakiego ch*ja tu to piszesz, ale spoko każdy ma do tego prawo.



Równie bardzo w dupie mam Twój komentarz, ale spoko każdy ma do tego prawo.

en...........an

2013-09-02, 18:32
W p*zdę niech se wsadzą te promocje. k***y j***ne!!

Dotychczas

2013-09-02, 18:35
Ale jej nagadałeś. No no... o/

le...........ce

2013-09-02, 18:44
Wydaje mi się, że większość operatorów tak robi :roll: Dlatego unikam, zawierania jakichkolwiek umów przez telefon ;)
Zapewne większość z was ma w swojej okolicy salon danego operatora, lepiej poświęcić te dwie godzinki, ogarnąć sobie wszystko na spokojnie, niż później wk***iać się dwa lata na ch*jową umowę etc.

brt1529

2013-09-02, 19:35
W sumie z tym salonem to nie jest zupełnie tak. Ojciec od kilkunastu lat jest w erze (teraz t-mobile), sieć firmowa, 5 telefonów ze sporymi abonamentami itd. Kolejny raz kończyła mu się umowa, więc poszliśmy do salonu zobaczyć co tam mogą zaproponować (ja jako głos rozsądku żeby się nie dał ożenic na 3 lata z jakimś gównianym abonamentem). Baba po sprawdzeniu klienta w komputerze itd zaczyna pytać co potrzebne i po 10 minutach wyciąga ulotkę i zakreśla długopisem zwykłą ofertę dostępna dla każdego (swoją drogą totalne gówno za te pieniądze). Liczyliśmy, że z racji pompowania im od ponad dekady sporej sumy pieniędzy co miesiąc możemy liczyć na coś extra na co babka oznajmiła nam, że oczywiście, zamiast iluś tam złotych opłaty aktywacyjnej będzie złotówka! No zajebista promocja, tym bardziej, że nie interesuje nas żaden telefon tylko zwykła umowa. Babka oznajmiła, że już więcej nic się nie da wiec i my podziękowaliśmy. Wieczorem za to zadzwonili z biura obsługi i nagle wszystko się dało, umowa nieporównywalna i na sporo krócej. Trochę się rozpisałem ale jak sobie przypominam tych idiotów w salonie to mnie krew zalewa

RapujacyToster

2013-09-02, 19:53
kuzax napisał/a:

Hmm w dupie to mam i nie wiem po jakiego ch*ja tu to piszesz, ale spoko każdy ma do tego prawo.



Czyżby wk***iony konsultant ? :D

____

2013-09-02, 19:58
Możliwe że babka która dzwoniła nie pracowała dla play a dla pośrednika, play korzysta z dziwnych małych firemek które szukają dla nich klientów i dbają o przedłużenie abonamentu.

Drakaien

2013-09-02, 21:32
Bylo na wykopie tylko ze po angielsku, brawa za dobre tlumaczenie i zmienienie operatora na Play.

Roszp

2013-09-02, 22:18
Każda sieć komórkowa ma coś takiego jak dział utrzymania klienta. Jeśli zwykły telemarketer nie ożeni Ci ch*jowej oferty bo powiesz mu coś w stylu "Hola, ale w sieci X mam lepszą ofertę, bo...", to łączą Cię z tym działem. Operatorom zależy na tym, żeby pompować w nich hajs. Zazwyczaj trochę to trwa, trzeba wykonać kilka telefonów, pogonić kogo trzeba, ale w końcu zaproponują dobrą ofertę.

Osobiście w wyniku reklamacji (nie uruchomiono mi odpłatnej usługi, o którą poprosiłem i przedstawiono mi "ostateczną cenę") otrzymałem zniżkę na abonament w wysokości 75% przez pół roku (umowa na rok). Da się? Da się.

Yanuha

2013-09-02, 22:24
do mnie co tydzień dzwonią że mają upgrade (mieszkam na wyspach) dla mnie.I co tydzień ta sama śpiewka od roku.Damy panu Iphone 5,350 minut,darmo coś ...ble ble za 129e i 40e miesięcznie.Więc pytam ile zapłaci zwykły Kowalski który zwiąże się z wami pierwszą umową.Pada odpowiedź że 129e i 40e abonament.Na to ja.To ja jestem z wami już 4 lata,mam dwa telefony,rachunki po 50e każdy(z abonamentem) i mam to samo co nowy??? No taką mamy dla pana propozycję.Więc od roku im powtarzam,proszę dzwonić tylko wtedy jak dostanę Iphone 5 za darmo qrwaaaa,bo na to zasługuję.Cch*ja,dzwonią nonstop.

Matush5

2013-09-02, 23:01
Do mnie dzwonią z Orange. Mam telefon na kartę od 6 lat ten sam numer. Kilka dni temu dzwoni do mnie babka, że ma super ofertę...

- Jest Pan z nami od 6 lat więc mam dla Pana niesłychaną ofertę wnioskując po Pańskich doładowaniach średnia to 50 zł....

I tu chwila zastanowienia mówię k***a doładowuje 25 zł na miesiąc, czasami zdarzy się że więcej... Ale jak k***a średnia z 25 zł to 50 zł ? I jej to powiedziałem...

- Nie z tego co widzę średnia to 50 zł

Pytam się a co tam Pani widzi, że wychodzi na te 50 zł ? Proszę mi to przeczytać.

- Wie Pan co mi tu automat przelicza wszystko i na to wychodzi, ale przedstawie panu ofertę za 59,99 dostanie Pan 100 minut i 300 sms oraz co 2 minuta gratis plus super telefon (jakiś 5 letni samsung) za jedyne 5 zł.

Więc pytam się skoro jestem z wami 6 lat i to jest super oferta w takim razie nowy użytkownik nie dostaje nic tak ?

- Nie do końca jeżeli podpisze Pan umowe to jest Pan uznawany jako nowy klient ponieważ zmiena Pan oferte....

W tym momencie wybuchłem smiechem i troche kobiecie pocisnełem, no bo 5 min mi pie**oli o super ofercie dla stałych klientów itp. a za chwile, że i tak bede uważany jako nowy więc jaki k***a to ma sens ? Ale zapytałem się o smarfona mówie może się skusze jak będzie dobra oferta....

Zaproponowała mi Samsunga Galaxy S2 i Nokie 500 (stwierdziła, że Nokia ma lepsze parametry nie wiem na jakiej podstawie). Mówię dobra na Samsunga Galaxy S2 plus ta oferta może być. To mówi mi :

- Jeżeli weźmie Pan TĄ SAMĄ OFERTE Z SAMSUNGIEM GALAXY S2 będzie musiał Pan dopłacić 1200 złotych i abonament miesięczny 109 zł i 99 gr.....

W tym momencie rozj***ła mnie na łopatki (telefon na allegro nowy można wyrwać za 700 zł) A ona mi zaproponowała 1200 zł dopłaty (przy dobrych wiatrach można kupić 2 używane) no i ten abonament 109 zł ? A oferta ta sama 100 minut i 300 sms. Powiedziałem jej prosto z mostu, że albo jest taka głupia albo coś źle przeczytała powiedziałem o cenie tego telefonu po czym odpowiedziała mi, że " Ma drobne błędy w systemie dlatego coś jest chyba nie tak ".


Dziękuje Pani KASIU za inteligenta rozmowę godną 10 latki.


PS. Tak Procesor 800 mhz 2 rdzeniowy jest lepszy od 1 ghz 1 rdzeń no i 1 gb ramu to więcej niż 512 mb :)
Tak sprzeczała się o to ze mną :D