18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

OC za 13 tysięcy złotych? - żaden problem!

valdziu • 2016-12-04, 23:29


Przez rok na rynku ubezpieczeń sporo się pozmieniało, przeszedł totalny tajfun.

lodowapmi

2016-12-05, 17:55
Nie dosyć, że gościu ma styl wypowiedzi jak jakiś pedał zaj***ny to jeszcze miny robi jakby na fotelu na którym siedzi był zamontowany 30 centymetrowy dildos. Aż się k***a oglądać gamonia nie chce...

Hvsarz

2016-12-05, 18:05
CichaWoda napisał/a:

zaszpanował że ma 5 samochodów i musi płacić mniej i wy mu w tym pomożecie

tylko by państwo nie zbankrutowało przez te 500+ to kase mieć musi więc bulic trzeba jak się ma piniądze

więc bogacze płacić


No tak trzeba płacić, byle.. inni, bo Ty jesteś za głupi i zbyt leniwy by być "bogaczem". Wiem, że to dla Ciebie trudne ale zastanów się może skąd się owo bogactwo bierze.

Majozen

2016-12-05, 18:51
lodowapmi napisał/a:

Nie dosyć, że gościu ma styl wypowiedzi jak jakiś pedał zaj***ny to jeszcze miny robi jakby na fotelu na którym siedzi był zamontowany 30 centymetrowy dildos. Aż się k***a oglądać gamonia nie chce...



Pewnie, lepiej żeby co drugie słowo mówił "k***a", a składnie miał jak dres po gimnazjum... Co do min i fotela, to pewnie wiesz z autopsji.

Ocean

2016-12-05, 20:11
Jak ja nie cierpię tego kurewskiego, żydowskiego dziamgania.

Co robi OC? Zabezpiecza klienta, którego jebniesz przed szkodą. Wiadomo, że młodzi kierowcy będą k***a płacić większe OC, bo stwarzają większe ryzyko. Duża pojemność - większe ryzyko, bo po ch*j k***a kupujesz większą pojemność? Żeby k***a z czerwonego szybciej startować? Proszę. Większa pojemność = będziesz zapie**alał = będziesz stwarzał większe ryzyko. To nie jest k***a spisek rodem ze snów Macierewicza, tylko prawa rynku i żelazna logika.

I skończcie ten ból dupy, że to wina rządu, bo nawet w PZU w tym momencie skarb państwa ma niecałe 30% (wiem, bo jestem udziałowcem). Ludzie ciągle tylko k***a biedują, że OC, że olaboga. O 20zł k***a będzie się żarł, mimo, że w żadnej innej firmie nie ma takich zakresów. Potem przychodzi szkoda i olak***aboga, bo czegoś tam ubezpieczyciel nie chce pokryć.
Macie k***a problem z OC? To jedźcie bez. Jak Wam się to tak k***a nie opłaca, to wypie**alajcie pieniądze z własnej kieszeni. Ale co, że głupota? To skończcie pie**olić i płaćcie to j***ne OC, bo jak przyjdzie szkoda, to zamiast brać kredyt pod mieszkanie mamusi nie będziecie płacić kilkudziesięciu tysięcy złotych.

I to pie**olenie z polityką poniżej rentowności... Eksperci się k***a odezwali. Zobaczcie ile z tych 30% zyskał skarb państwa i jak akcje PZU wzrosły w górę. Dla przypomnienia - w nieoficjalnym obiegu przed emisją akcji na giełdę (rozdawane pracownikom) akcje stały po 11zł za sztukę. Teraz? No k***a nie rozśmieszaj mnie. Na przestrzeni kilku lat z zainwestowanych 200 tys. z kredytu (jeszcze k***a we frankach, więc spłacałem 2,5x) zrobiły mnie milionerem. To jest nierentowna polityka? Ja Wam k***a życzę, żeby Wasze działalności były choć w połowie tak "nierentowne".

@sentinel - co do przyczepki - pie**olisz. Sam mam wyrobione 60% zniżki, z racji tego, że stary ubezpieczał od młokosa na mnie przyczepkę. I znowu - pie**olisz. Roczne ubezpieczenie przyczepki nie przekraczało nigdy paru stówek.

voidinfinity

2016-12-05, 20:19
Ocean napisał/a:

I skończcie ten ból dupy, że to wina rządu, bo nawet w PZU w tym momencie skarb państwa ma niecałe 30% (wiem, bo jestem udziałowcem).



Oho, poważny pan udziałowiec chyba nie słyszał o podatku bankowym.

Pomijam już, że z kontekstu wynika, że myli ci się OC z AC.

fiszer

2016-12-05, 20:49
@Ocean A co w dzisiejszych czasach ma pojemność do mocy? Można mieć fabryczne 2.0 381 kucy, a można starsze 3.0 (albo i więcej) i poniżej 200 kucy.

@Ocean A co ma pojemność do mocy w obecnych czasach? Dlaczego za np. 2.0 są większe stawki niż za 3.0 skoro te 2 litry mogą mieć 380 kucy, a 3.0 raptem 200-250?

Ocean

2016-12-05, 23:08
fiszer napisał/a:

@Ocean A co w dzisiejszych czasach ma pojemność do mocy? Można mieć fabryczne 2.0 381 kucy, a można starsze 3.0 (albo i więcej) i poniżej 200 kucy.

@Ocean A co ma pojemność do mocy w obecnych czasach? Dlaczego za np. 2.0 są większe stawki niż za 3.0 skoro te 2 litry mogą mieć 380 kucy, a 3.0 raptem 200-250?



A no ni ma. Niemniej, jest to podstawa obliczania składki i jednocześnie przedmiot westchnień wszystkich sebixów. Kuce też wchodzą w składkę, są innym czynnikiem.

voidinfinity napisał/a:



Oho, poważny pan udziałowiec chyba nie słyszał o podatku bankowym.

Pomijam już, że z kontekstu wynika, że myli ci się OC z AC.



Mam na myśli to pie**olenie o "ciągłym podwyższaniu składki OC" itp na przestrzeni lat. Bo materiał k***a nie jest o wpływie podatku bankowego, tylko k***a o "Nieuczciwych praktykach", które sugeruje autor podpie**alając do UOKiK

Niemniej - no k***a mać. Czemu tu się k***a dziwić? Jest nowy podatek = klient płaci więcej. Ten podatek nie wpłynie na kwotę polis więcej niż o parę złotych. 3,66 promila? Jebnijcie się w głowę ludzie.

I to pie**olenie, że olaboga, że zniżki tracę... Ty się k***a ciesz, że je k***a miałeś, a że jesteś ch*j i 50zł Ci było szkoda na opcję "ochrona zniżek" to pretensje miej do siebie, żeś żyd i ch*j.
To jak pie**olenie tych wszystkich powodzian, ludzi, którym pożar pochłonął cały majątek itp. Całe życie ludzie zapie**alają, żeby wybudować dom, czasami pokoleniami na własne mieszkanie. I potem co? Nic k***a. Zamiast ubezpieczyć, to co k***a w życiu ma najważniejsze, to ma to w dupie, a potem olaboguje, bo mu k***a ludzie nie dali 100% wartości, tylko 20% i nie ma gdzie mieszkać. No k***a mać. Nienawidzę takich pasożytów. Wyj***ć takich pod płot i niech się sami martwią.
Potem pie**olenie, że Państwo próbuje myśleć za ludzi itp. itd. Bo ludzie są k***a debilami i trzeba k***a myśleć za nich, bo sami nie potrafią.
I to się nie zmieni, nie ważne co się stanie. I dlatego zawsze Polska będzie grajdołem trzeciego świata, której jedynym walorem jest to, że jest nad morzem i leży pomiędzy Niemcami i Rosją.

Xian5

2016-12-05, 23:12
ochrona zniżek" to pretensje miej do siebie, żeś żyd i ch*j.

Co za pocisk :D

Ja mam wartburga i oc teraz wyliczone na 2.700, cała miesięczna wypłata :D oczywiście zniżki i bez kolizyjność jest :)

Ocean

2016-12-05, 23:29
@Xian5 - Jeszcze Ci to jeździ? Nie no, k***a, podziwiam.

Nie no, serio mnie wk***iają ludzie, którzy olabogują, bo mu ubezpieczenie w górę pójdzie. Nie dalej jak miesiąc temu - na parkingu pod żabą mnie przerysowała baba nową beemą. Wysiadła z samochodu, popatrzyła, sp***oliła (akurat wracałem z fajkami). No k***a mać. A teraz olaboga, że może zapłaci mi te kilkaset złotych z własnej kieszeni, bo zniżki. No k***a mać. Serio? Kupujesz nowe auto i serio żydzisz tych pie**olonych 50zł na ochronę zniżek, za którą bezkarnie możesz komuś co roku rozpie**olić auto i całą rodzinę w środku? (No, to dolicz do tego NNW)

2700zł... to jest dużo. Ale - jeździsz autem - które - powiedzmy sobie szczerze - jest stare, przez co nie zapewnia poziomu bezpieczeństwa na drodze obecnych aut - a chroni Cię cały rok przed randomowym rozpie**oleniem komuś auta za kilkadziesiąt kafli w najlepszym wypadku. Ludzie myślą, że ubezpieczenie, to wypie**alanie kasy w błoto, "bo przez 10 lat składek oc to bym kupił se 5 nowych aut, a i tak nikomu dzwona nie zrobiłem". To k***a jedź bez OC. Ile razy Cię Policja złapała na kontrol w ciągu tych lat? Mnie w całej mojej karierze kierowcy (jeżdżę tylko po mieście) ani razu nigdy do żadnej kontroli nie zatrzymali (żeby nie było, mam OC xD). Przypie**olisz - to pretensje będziesz miał do siebie.

C.Z.E.S.I.E.K

2016-12-06, 07:40
Ocean napisał/a:

Nie no, serio mnie wk***iają ludzie, którzy olabogują, bo mu ubezpieczenie w górę pójdzie.


Z tym, że w wielu przypadkach to "olabogowanie" (swoją drogą ciekawe słowo nam powstaje) jest uzasadnione. Jak dla mnie jest to ta sama kategoria co podwyżka akcyzy, czy zwiększenie opłaty przesyłowej za prąd czy gaz. Dlaczego? Bo nic nowego nie wnosi i nie idzie za tym jakaś równoważna zmiana. O ile mogę się w pełni zgodzić z podwyżką związaną z wzrostem ryzyka TU, wiadomo, nikt nie chce dokładać do interesu. to w tym przypadku mam nieodparte wrażenie, że jest to bezpośrednie przerzucenie podatku bankowego, a to już jest powód do marudzenia.

Tris_tan

2016-12-06, 08:05
Mam wrażenie ze nie do końca temat podnoszenia składek został przez was zgłębiony. Uderzacie do niewłaściwej instytucji. Składko rosną gdyż nasz kochany i miłościwie panujący rząd wprowadził do ustawy o ubezpieczeniach OC jeden mały zapis. A mianowicie zabrania ubezpieczycielą wykazywać na koniec roku straty. Do tej pory ubezpieczyciel mógł swój minus OC bilansowac AC NNW itd. Od tego roku nie może i jego OC nie może być ujemne. Wiec zamiast straszyć ubezpieczycieli może zwrócicie się do rządu dlaczego taką poprawkę wprowadził wiążąc ręce ubezpieczycielą...

Sam mam do czynienia z ubezpieczeniami i nie jedno szkolenie dotyczące obecnej sytułacji przerabiałem nie tylko u największego ubezpieczyciela.

voidinfinity

2016-12-06, 11:10
Ocean napisał/a:


Mam na myśli to pie**olenie o "ciągłym podwyższaniu składki OC" itp na przestrzeni lat. Bo materiał k***a nie jest o wpływie podatku bankowego, tylko k***a o "Nieuczciwych praktykach", które sugeruje autor podpie**alając do UOKiK



To ty to tak odczytujesz. Jak dla mnie jest to klasyczny przykład do sprawdzenia przez UOKiK i nie spodziewam się innej odpowiedzi niż "Naczelnik państwa namieszał i to są konsekwencje".

Ocean napisał/a:

Potem pie**olenie, że Państwo próbuje myśleć za ludzi itp. itd. Bo ludzie są k***a debilami i trzeba k***a myśleć za nich, bo sami nie potrafią.



Podstawą myślenia jest kwestia powiązania przyczyn i skutków. Skoro państwo zwalnia (pozornie) obywateli od skutków - to po ch*j myśleć?

Ocean napisał/a:

2700zł... to jest dużo. Ale - jeździsz autem - które - powiedzmy sobie szczerze - jest stare, przez co nie zapewnia poziomu bezpieczeństwa na drodze obecnych aut



Jak samochód może zapewniać poziom bezpieczeństwa innym samochodom? :krejzi:

Bo rozumiem pasażerom itd. ale innym samochodom? Zderzaki za poduszkami powietrznymi się teraz montuje fabrycznie, czy ki ch*j? :amused:

seraph88

2016-12-06, 17:40
@valdziu, zawsze podejrzewałem Cię o trochę sadyzmu, stąd Twoje konto na tym portalu :-) Pisz, jak będziesz potrzebować osób do dyskusji z ubezpieczycielami. Pomogę

Eth

2016-12-06, 23:52
Ocean napisał/a:

To jest nierentowna polityka? Ja Wam k***a życzę, żeby Wasze działalności były choć w połowie tak "nierentowne".



Sorka, ale nie jest to szczegolnie dobry przyklad rentownosci.
Udalo Ci sie kupic akcje w bardzo zanizonej cenie od pracownikow (dostajacych je za darmo) z powodu problemow z ugoda w sprawie normalej ich emisji (szczere gratulacje), ktorych cena szybko zaczela rosnac do rzeczywistej wartosci.
Od kilku lat cena akcji PZU jest na bardzo zblizonym poziomie, masz bardzo duzo akcji, wiec i duze zyski z dywidend, ale procentowe dywidenda (co poniekad jest wskaznikiem rentownosci) kosmicznie wysokie nie sa dla PZU (pzu to nie tylko komunikacyjne ubezpieczenia, wiec nie wiadomo co im przynosilo najwieksze zyski), sa zdecydowanie rentowni, ale nie az tak bardzo jakby to wynikalo z Twojego przykladu :)