18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

OC za 13 tysięcy złotych? - żaden problem!

valdziu • 2016-12-04, 23:29


Przez rok na rynku ubezpieczeń sporo się pozmieniało, przeszedł totalny tajfun.

CichaWoda

2016-12-04, 23:49
zaszpanował że ma 5 samochodów i musi płacić mniej i wy mu w tym pomożecie

tylko by państwo nie zbankrutowało przez te 500+ to kase mieć musi więc bulic trzeba jak się ma piniądze

więc bogacze płacić

valdziu

2016-12-04, 23:59
CichaWoda napisał/a:

zaszpanował że ma 5 samochodów i musi płacić mniej i wy mu w tym pomożecie

tylko by państwo nie zbankrutowało przez te 500+ to kase mieć musi więc bulic trzeba jak się ma piniądze

więc bogacze płacić



powiem Ci tak, ja to finansowo sobie jakoś udźwignę, ale te kilka tysięcy osób które do mnie w ostatnim czasie w tym temacie pisały niekoniecznie. Szczególnie gdy nie mają zniżek, wtedy OC za samochód typu Golf 3 bez problemu przewyższa wartość samochodu.
Ja raczej nie z tych co szpanują, bo czym tu szpanować, samochód nic więcej..

babubabu89

2016-12-05, 00:19
1000zł za seata cordobe 1.6 z 97 roku NO ŻESZ k***A JA pie**olE. Połowa wartości auta a w zeszłym roku płaciłem niecałe 700 zł. Och*jELI I TYLE.

Jak mogę pomóc z tą akcyzą i tymi ubezpieczeniami?

valdziu

2016-12-05, 00:29
babubabu89 napisał/a:

1000zł za seata cordobe 1.6 z 97 roku NO ŻESZ k***A JA pie**olE. Połowa wartości auta a w zeszłym roku płaciłem niecałe 700 zł. Och*jELI I TYLE.

Jak mogę pomóc z tą akcyzą i tymi ubezpieczeniami?



Akcyza poszła w głosowaniu na razie w komisji senackiej, jest lepiej niż pierwotna wersja - ugieli się ale nadal nie jest idealnie. To jeszcze nie czas na protest, ale szykuję plan B. Nie wykluczone, że za kilka tygodni będzie potrzebna pomoc. Zgłoszę się. W internecie siłą :)

Loaloa

2016-12-05, 00:33
Już, k***a skończcie ból dupy z tym OC. Jak was nie stać na samochód, to łaźcie na piechotę. Sprowadzacie złom, jeździcie tym złomem jak poj***ni i zabijacie ludzi. A jak rząd chce ro ogarnąć, to płaczecie jak dziecko w piaskownicy, któremu zabrali foremki do babek.

valdziu

2016-12-05, 00:36
Loaloa napisał/a:

Już, k***a skończcie ból dupy z tym OC. Jak was nie stać na samochód, to łaźcie na piechotę. Sprowadzacie złom, jeździcie tym złomem jak poj***ni i zabijacie ludzi. A jak rząd chce ro ogarnąć, to płaczecie jak dziecko w piaskownicy, któremu zabrali foremki do babek.



ale co ma za znaczenie złom? Czy moje auto z 2015 czy z 2010 czy z 2000, na każdym zwyżka jest ponadnormatywna. Nie zastanowiło Cię, czemu tym tematem zajął się prezes UOKiK?

babubabu89

2016-12-05, 00:37
valdziu napisał/a:



Akcyza poszła w głosowaniu na razie w komisji senackiej, jest lepiej niż pierwotna wersja - ugieli się ale nadal nie jest idealnie. To jeszcze nie czas na protest, ale szykuję plan B. Nie wykluczone, że za kilka tygodni będzie potrzebna pomoc. Zgłoszę się. W internecie siłą :)



Pomogę z chęcią.

Eth

2016-12-05, 01:49
valdziu napisał/a:



ale co ma za znaczenie złom? Czy moje auto z 2015 czy z 2010 czy z 2000, na każdym zwyżka jest ponadnormatywna. Nie zastanowiło Cię, czemu tym tematem zajął się prezes UOKiK?




Olej go, "Loaloa" to powszechnie gardzony na tym portalu debil i troll, nie sensu nawet czytac tego co pisze.
Ot jak sam nick wskazuje, pasozyt, tyle ze w przeciwienstwie do nicienia, ten zywi sie wk***ianiem ludzi poprzez pisanie alogicznych bzdur i rzucanie cebulactwem gdzie popadnie.

Valdziu, robisz dobra robote, wiec nawet sobie nie zawracaj nim glowy :)

nowynick

2016-12-05, 07:50
Mamy europejskie ceny, europejskie standardy, europejskie stawki OC tylko k***a zarobki polskie...

C.Z.E.S.I.E.K

2016-12-05, 08:41
Dziwi mnie to oburzenie podnoszeniem składek OC, jakby nikt się tego nie spodziewał.
1. Firmy ubezpieczeniowe zostały objęte podatkiem bankowym.
2. Komisja Nadzoru Finansowego nakazała firmom ubezpieczeniowym uczciwie likwidować szkody (patrz. nie kantować), oraz dostosować ceny do faktycznie poniesionego ryzyka.
3. Rośnie wysokość odszkodowań z tytułu uszczerbku na zdrowiu, co jest powiązane z inną ciekawostką. Kancelarie odszkodowawcze szukają poszkodowanych i w ich imieniu żądają jeszcze wyższego zadośćuczynienia (rzecz jasna nie za darmo).

I tak się zbiera grosz do grosza, a będzie jeszcze drożej.
Jeszcze śmieszniej się zrobi, gdy faktycznie ubezpieczyciele wprowadzą limit, a za wszystko ponad zapłacimy z własnej kieszeni.

saves

2016-12-05, 08:56
Daję podpowiedź.
Młodzi kierowcy, gdy tylko zrobicie prawko, dopisujcie się do samochodów waszych rodziców jako współwłaściciele. Z żoną tak zrobiłem z dziesięć lat temu, teraz syna zamierzam dopisać do przyczepki. Ja płacę swoje zniżki, jemu też lecą. Tylko tak to można obejść.

Uważam też, co może zabrzmi brutalnie, że samochód to nie obowiązek, a przywilej. Nie każdy musi nim jeździć. Po za tym to też metoda na usunięcie wraków z ulic. Najprostszy przykład to telefon. Kupicie nowy, chuchacie, dmuchacie i rozpacz gdy pojawia się pierwsza ryska. Gdy macie go już kilka lat, to i pęknięty ekran nie robi wrażenia. Aby działał. Miałem o tyle szczęście, że zawsze kupowałem nowe samochody. I też mnie bolało, gdy kto mi go na parkingu otarł czy zarysował. A obijali je tacy, dla których kolejne wgniecenie to raczej powód do śmiechu niż zdenerwowania. Gdyby kierowca wyjeżdżał z miejsca parkingowego nowym, to swój pojazd poduszkami by obłożył. Gdy wyjeżdża starym, poobijanym, zamyka oczy i Allah go prowadzi.

kapelan_szturmowy

2016-12-05, 09:16
czesiek99 napisał/a:

1. Firmy ubezpieczeniowe zostały objęte podatkiem bankowym.

ich sprawa. Jak mnie Vat podniesli z 22 na 23, to ja cen nie podniosłem, tylko oszczędności szukałem.
czesiek99 napisał/a:

2. Komisja Nadzoru Finansowego nakazała firmom ubezpieczeniowym uczciwie likwidować szkody (patrz. nie kantować)

W końcu. Bo już tak w ch*ja cieli że po wypłacie odszkodowania starczało tylko na połowe części i to jeszcze używek, a ile na tym zarobili to tylko Allach wie.
czesiek99 napisał/a:

3. Rośnie wysokość odszkodowań z tytułu uszczerbku na zdrowiu,

powienien być profilaktyczny wpie**ol dla każdego kto ma "uraz kręgosłupa" po obcierce zderzaka na parkingu. Że ludzie za grosz honoru nie mają jak chodzi o parę złotych. Dodatkowo, ilość detektywów ubezpieczeniowych powinna wzrosnąć i stworzyć ogólnodostępną bazę likwidacji szkód tzn. KAŻDA likwidacja szkody, nawet obcierki dokładnie opisana wraz z Vinem, to by o 1/4 spadła ilość stłuczek.

C.Z.E.S.I.E.K

2016-12-05, 09:30
fiattt napisał/a:

Dodatkowo, ilość detektywów ubezpieczeniowych powinna wzrosnąć i stworzyć ogólnodostępną bazę likwidacji szkód tzn. KAŻDA likwidacja szkody, nawet obcierki dokładnie opisana wraz z Vinem, to by o 1/4 spadła ilość stłuczek.


I tutaj uderzasz w sedno, ale to by było za proste. Wyobrażasz sobie, kupujesz używany bolid, wpisujesz więc Vin z oferty i po chwili widzisz całą historię. Lista właścicieli, historia uszkodzeń, może jeszcze dokładne dane z ostatniego przeglądu. Trudne do uwierzenia ale jak najbardziej do zrobienia, ino trzeba chcieć.

saves, po raz kolejny punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

rafal_etz

2016-12-05, 10:02
To i tak nie wiele ja płace 350 funtów miesięcznie w Angli za Honde Accord 1.8 z 2002 roku. Wiecw PL nie można narzekać.