18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Noże ceramiczne Philipiak Milano

Jack Daniel's • 2014-01-12, 22:13
Chrzestna dostała zaproszenie na prezentację firmy Philipiak Milano. Skąd mieli dane - nie wiadomo. Prawdopodobnie ktoś sprzedał bazę danych klientów.
Pokaz akcesoriów kuchennych: kuchenki, garnków i niezniszczalnych noże ceramicznych, których nigdy nie trzeba będzie ostrzyć.
Cieć z Philipiaka tak bardzo zachwalał noże, że zamiast kupować kuchenkę indukcyjną chrzestna wybrała noże.


Tak wygląda niezniszczalny nóż po jednorazowym użyciu.


Nóż wyszczerbił się na świeżym, dobrze spieczonym chlebie. Firma Philipiak oczywiście reklamacji nie uznaje, bo jak to ich rzeczoznawca stwierdził, iż:
"noże ceramiczne są niezwykle ostre, jednak ze względu na użyty do ich produkcji materiał są delikatne i kruche. To jest specyfika tych noży, informuje o tym instrukcja obsługi. Można kroić nimi tylko produkty, które są stosunkowo miękkie, jest to związane z użytym do ich produkcji materiałem. Ceramika pozwala na to, aby były niezwykle ostre i idealnie kroiły owoce i warzywa czy mięso bez kości. Zgodnie z instrukcją obsługi te noże nie służą do krojenia twardych produktów. Reklamacja została odrzucona, ponieważ użyła Pani noża niezgodnie z jego przeznaczeniem i w wyniku tego uszkodził się. Do krojenia chleba najlepiej nadają się noże stalowe kute lub ostrzone laserowo z ząbkami, dla noży ceramicznych skóra chleba może być za twarda.".

No przepraszam k***a bardzo, ale skórka od chleba jest twarda? Jeśli ten nóż tego nie wytrzymuje, to niech nie wciskają ludziom kitu.

Piszę tego posta, aby przestrzec przed tymi oszustami, bo jak się okazuje w internecie, oszukanych jest więcej. Noże za ponad 400 zł, które psują się po jednorazowym użyciu i firma, która reklamacji nie uznaje, bo nie. Bo rzeczoznawca wie lepiej, co się kroiło. Szkoda, że w rzekomej instrukcji obsługi nie napisali, co można nim kroić, a czego nie. Pewnie skończyłoby się na postawieniem go na półce i propagowaniu tzw. sztuki nowoczesnej.

Oczywiście rozumiem, że nie powinno się kupować na takich pokazach, ale jeśli już dokonano zakupu, to niech firma nie odwraca się od klienta i wmawia mu, że to jego wina.

takija

2014-01-13, 12:38
alpha10 napisał/a:

Kolego sadolu,

Idź do sklepu, kup sobie nóż ze stali damasceńskiej (poznasz po falowanym wzorku) i naucz się go ostrzyć na prawdziwych osełkach po naszych dziadkach + pasku. Gwarantuję, że już nigdy nie sięgniesz po żadne ceramiczne gie i inne tego typu wynalazki wciskane przez marketingowe ścierwa.

Miłego dnia!



Pokaż mi taki nóż wykonany ze stali damasceńskiej ;)

modzgi

2014-01-13, 12:58
@up No fazka ciekawe gdzie takie noże robią, bo receptura na stal damasceńską zaginęła z dziejami wieków.
Poza tym pozdrawiam użytkowników noży ceramicznych! Które są produkowane w Chinach z ch*j-wie-czego branego z ch*j-wie-skąd. I pewnie w dodatku napromieniowanego. Przy każdym użyciu ta wasza cudowna porcelanka się łuszczy wam do jedzenia......... i zostaje w organizmie ;)
Zdrowia Frajerzy!

xts

2014-01-13, 13:12
takija napisał/a:



Pokaż mi taki nóż wykonany ze stali damasceńskiej ;)



modzgi napisał/a:

@up No fazka ciekawe gdzie takie noże robią, bo receptura na stal damasceńską zaginęła z dziejami wieków.



wystarczy wpisać w google images "noże ze stali damasceńskiej"

ale to może za trudne dla was ;)

oczywiście większość ma tylko "wykładzinę" ale można znaleść zajebiste sztuki kute przez pasjonatów lub wyspecjalizowane zakłady.

co do tematu: siostra powinna zostać jebnięta pałą w łeb bo taka głupia i naiwna, pewnie księdzu też wierzy, że buk istnieje.

graber

2014-01-13, 14:08
trza bylo se kupic fiskarsa :P

Alex_De_Large

2014-01-13, 14:23
Zareklamuj chrzestną, co za debile chodzą na te pokazy i na nich coś kupują? :lol:

włóczykijskc

2014-01-13, 14:39
Taka wielka dyskusja,na temat tak małego noża. :kawa:

Ivanow

2014-01-13, 15:20
Przyznaj się cyganie gruz żeś kroił...

Invisibe

2014-01-13, 15:26
Ciężko jest mi uwierzyć że ktoś jeszcze jeździ na te prezentacje i kupuje te badziewia... Aż przykro mi się zrobiło, więc łap darmową poradę:
Jeżeli termin zakupu noży nie przekroczył 6 miesięcy, równiejsi noże, odsyłasz do firmy z adnotacją że właśnie otworzyłeś pakunek z nożami w takim stanie, żądasz więc wymiany kompletu na nowy bądź zwrotu pieniędzy. Podstawą jest tu ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży(dla ciekawskich: Dz.U. 2002 nr 141 poz. 1176). Zazwyczaj działy prawne takich firm nie narażają się na z góry przegrane procesy i związane z tym koszty i decydują się na mniejsze "zło" tj. Spełnienie rozszczeń konsumenta

paczek1262

2014-01-13, 15:31
BongMan napisał/a:


Czasem żałuję, że nas niemcy nie zniszczyli wtedy, nie wiem czy taki naród zasługuje na to żeby istnieć...



mam nadzieję, że ktoś ci stalowy, mocny nóż wpie**oli w płuco, j***ny bezbeku

Invisibe

2014-01-13, 15:33
Wkradło się w mojej wypowiedzi jedno niepowiązanego słowo z meritum wypowiedzi, to wina autokorekty :-(

takija

2014-01-13, 15:42
xts napisał/a:





wystarczy wpisać w google images "noże ze stali damasceńskiej"

ale to może za trudne dla was ;)

oczywiście większość ma tylko "wykładzinę" ale można znaleść zajebiste sztuki kute przez pasjonatów lub wyspecjalizowane zakłady.

co do tematu: siostra powinna zostać jebnięta pałą w łeb bo taka głupia i naiwna, pewnie księdzu też wierzy, że buk istnieje.



To nie są noże ze stali damasceńskiej tylko stylizowane na taką ;) Receptura stali damasceńskiej jest aktualnie nie osiądagalna. Fakt, noże kute tym sposobem są mocne, ale to tylko podóbki ;)

hgh

2014-01-13, 23:13
Firma - kant. Wiem, bo odesłałem garnki, które mama zamówiła podczas mojej nieobecności, warte 5.6k (z odsetkami do rat >7k), w 4 paczkach, prosto do Wwy, przy okazji list polecony do Merium Banku w którym były raty.

Macie na to 10 dni w razie czego, pozdrawiam i ch*j w dupę Philipiakowi, domokrążcom i tym co robią biznesy na spendach znajomych i "prezentacjach".

Medalion

2014-01-14, 20:26
Dziś dzwonili do mnie by zaprosić na wystawę. Dobrze, że wczoraj przeglądałem sadistic, od razu przedstawiłem sytuacje. Efekt? Gdzie Pan się naczytal takich głupot :roll:

Da...........ia

2014-01-19, 02:18
Błąd w wytwarzaniu. Głownie noży ceramicznych są z tlenku tytanu (IV) o wytrzymałości na zginanie porównywalnej, niekiedy większej od stali narzędziowych, nie wspominając o twardości. Jakby nie było z tego materiału robi się protezy łuku zębowego, nie jest więc dopuszczalne, żeby podczas gryzienia chleba coś się stało. Podobnie jak nie powinno stać się podczas krojenia. Na 100% błąd był popełniony podczas produkcji, czyli spiekania, kiedy często powstają pęknięcie powierzchniowe. Przykładowo podczas formowaniu z mas sypkich odpowietrzenie masy nie było dostateczne. Powietrze po zaprzestaniu nacisku posiada skłonność do rozprężania i powoduje powstawanie pęknięć.