18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Noże ceramiczne Philipiak Milano

Jack Daniel's • 2014-01-12, 22:13
Chrzestna dostała zaproszenie na prezentację firmy Philipiak Milano. Skąd mieli dane - nie wiadomo. Prawdopodobnie ktoś sprzedał bazę danych klientów.
Pokaz akcesoriów kuchennych: kuchenki, garnków i niezniszczalnych noże ceramicznych, których nigdy nie trzeba będzie ostrzyć.
Cieć z Philipiaka tak bardzo zachwalał noże, że zamiast kupować kuchenkę indukcyjną chrzestna wybrała noże.


Tak wygląda niezniszczalny nóż po jednorazowym użyciu.


Nóż wyszczerbił się na świeżym, dobrze spieczonym chlebie. Firma Philipiak oczywiście reklamacji nie uznaje, bo jak to ich rzeczoznawca stwierdził, iż:
"noże ceramiczne są niezwykle ostre, jednak ze względu na użyty do ich produkcji materiał są delikatne i kruche. To jest specyfika tych noży, informuje o tym instrukcja obsługi. Można kroić nimi tylko produkty, które są stosunkowo miękkie, jest to związane z użytym do ich produkcji materiałem. Ceramika pozwala na to, aby były niezwykle ostre i idealnie kroiły owoce i warzywa czy mięso bez kości. Zgodnie z instrukcją obsługi te noże nie służą do krojenia twardych produktów. Reklamacja została odrzucona, ponieważ użyła Pani noża niezgodnie z jego przeznaczeniem i w wyniku tego uszkodził się. Do krojenia chleba najlepiej nadają się noże stalowe kute lub ostrzone laserowo z ząbkami, dla noży ceramicznych skóra chleba może być za twarda.".

No przepraszam k***a bardzo, ale skórka od chleba jest twarda? Jeśli ten nóż tego nie wytrzymuje, to niech nie wciskają ludziom kitu.

Piszę tego posta, aby przestrzec przed tymi oszustami, bo jak się okazuje w internecie, oszukanych jest więcej. Noże za ponad 400 zł, które psują się po jednorazowym użyciu i firma, która reklamacji nie uznaje, bo nie. Bo rzeczoznawca wie lepiej, co się kroiło. Szkoda, że w rzekomej instrukcji obsługi nie napisali, co można nim kroić, a czego nie. Pewnie skończyłoby się na postawieniem go na półce i propagowaniu tzw. sztuki nowoczesnej.

Oczywiście rozumiem, że nie powinno się kupować na takich pokazach, ale jeśli już dokonano zakupu, to niech firma nie odwraca się od klienta i wmawia mu, że to jego wina.

Imper3838

2014-01-13, 04:32
Człowieku następnym razem przy krojeniu chleba wybierz piłkę do drewna. Przynajmniej coś pokroisz.

kontownik

2014-01-13, 05:33
ja mysle ze chleb kupil w lidlu


koolowsky

2014-01-13, 06:05
teraz masz idealny nóz do chleba z żabkami. nie pirdol

Tomaszov

2014-01-13, 06:25
Jedno pewne - takie pokazy już powinny dać coś do myślenia. Na dobry produkt są znacznie lepsze możliwości reklamy dla firmy, niż tego typu akcje. Co innego, gdy klient sam zgłasza chęć na prezentacje produktu do renomowanej firmy - mam tu na myśli nieco inną gałąź przemysłu.

A tak drugą stroną:
Jack Daniel's napisał/a:

Noże za ponad 400 zł, które psują się po jednorazowym użyciu...


Panie szanowny, "psuje" to się dżem w piwnicy :) Nóż to może (acz nie powinien) się uszkadzać.

A jakby się tak jeszcze dowalić:
Jack Daniel's napisał/a:

Zgodnie z instrukcją obsługi te noże...


Tak mi się zdaje, że tu raczej chodzi o instrukcję użytkowania, ale i tak świat nie widzi różnicy ;)

Nie bierz tego do siebie - odreagowałem stres i się wyżyłem - wracam do pracy.

al...........10

2014-01-13, 07:13
Kolego sadolu,

Idź do sklepu, kup sobie nóż ze stali damasceńskiej (poznasz po falowanym wzorku) i naucz się go ostrzyć na prawdziwych osełkach po naszych dziadkach + pasku. Gwarantuję, że już nigdy nie sięgniesz po żadne ceramiczne gie i inne tego typu wynalazki wciskane przez marketingowe ścierwa.

Miłego dnia!

wojan81

2014-01-13, 08:27
Noże Philipiak powiadasz. Nie kusiło cię, żeby kupić od razu laptopa firmy Samsungowski albo telewizora Panasonikowicz?

El...........so

2014-01-13, 08:29
BongMan napisał/a:

Jak byłem w Holandii i kupiłem w lombardzie używanego laptopa, a potem się okazało że bateria i karta dźwiękowa nie działają, to gość mi oddał hajs bez żadnych problemów, co było dla mnie równie sporym co pozytywnym zaskoczeniem.
A w tym zj***nym kraju pełnym cwaniaczków i oszustów wydymają człowieka nawet na pie**olonych nożach. Cokolwiek i gdziekolwiek u nas kupisz i zaniesiesz do reklamacji bo okazało się zj***ne, to w pierwszej kolejności usłyszysz, że to ty zj***łeś i ch*ja ci się należy. Od telefonu komórkowego, przez buty i latarkę, po j***ny nóż :facepalm:

Czasem żałuję, że nas niemcy nie zniszczyli wtedy, nie wiem czy taki naród zasługuje na to żeby istnieć...



Bongman, z tego co widzę to poza byciem mistrzem sucharów, masz też drugą specjalizację - plucie na Polskę i Polaków. Jak wszystko co polskie Ci śmierdzi to czemu siedzisz na polskim portalu?

A no tak, bo jesteś głąbem i nie znasz języków obcych, dlatego możesz się posługiwać jedynie językiem ludzi których tak bardzo nienawidzisz. Przykre :emo:

Seboolek

2014-01-13, 08:48
Kto to widział by chleb kroić gładkim nożem... po to są ząbkowane.

kenzol

2014-01-13, 09:20
Kiedyś pod Tesco we Wrocławiu był pokaz uniwersalnego sokownika, miksera, mieszacza i ch*j wie jeszcze czego... W każdym bądź razie wszystko w jednym urządzeniu. Trzeba było najpierw obejrzeć cały pokaz, a dopiero później zapraszali Cię za kotarę i podawali właściwości tego czegoś i na końcu cenę. Wk***iali się ludzie, którzy przechodząc chcieli tylko zapytać o cenę i prezenter na razie nie chciał jej zdradzić. Ja wytrwałem do końca pokazu i dowiedziałem się, że to całe gówno kosztuje aż 1800 zł :D Jedna rzecz, którą zapamiętałem to pojemnik wykonany był z włókna węglowego, tego samego z którego produkują bolidy F1... Jednak założę się, że padłoby po pierwszym użyciu zrobienia soku z marchewki, a gwarancji nie uwzględniliby, bo marchew była za twarda ;)

ph...........el

2014-01-13, 10:42
Ja pie**ole. Jak Ci cyganka wywróży piątkę dzieci, a okaże się że zostałeś pedałem to też się będziesz żalił że Cię oszukała?
Ludzie to jednak skończeni frajerzy. :D

Browaryt

2014-01-13, 10:44
wygląda jakbyś k***a rycerza w płytowej zbroi kroił...
Spinacie dupy o te noże, kosztuje to gówno 20 złoty w każdym markecie jest ostry i tyle po ch*j sie wk***iać

ZwykłySadol

2014-01-13, 11:14
j***ne cioty nożyków ceramicznych się zachciało, raz k***a dziennie bułkę przekroisz i to po to ci nóż ceramiczny? Prawdziwy facet potrafi naostrzyć normalny nóż i tnie jak marzenie ale nie bo k***a się spocę i mi się makijaż rozmaże j***ne pedały.

Trzyszcz

2014-01-13, 11:18
Trzeba być niebywale naiwnym i za dużo kasy i czasu mieć żeby na jakieś gówniane prezentacje chodzić i dać się tam naciągnąć na noże za 400zł. Ja myślałem, że tylko staruszków na takich prezentacjach na jakieś garnki itp dają radę naciągnąć...

meier

2014-01-13, 11:22
kupilem se noża w realu za 18 zł (wg mnie w ch*j duzo jak za kawałek blachy) cały z metalu, naostrzyłem ostrzałka z ikei za 20zł i k***a jest nie do wyj***nia. Na ch*j płacić po 400zł za noże?

BongMan

2014-01-13, 11:37
Eldresso napisał/a:

Bongman, z tego co widzę to poza byciem mistrzem sucharów, masz też drugą specjalizację - plucie na Polskę i Polaków.


Poczekaj jeszcze parę lat. Wyjdziesz z ciepłego domku od mamusi, będziesz musiał sobie ubrudzić rączki pracą, zderzysz się z brutalną rzeczywistością, która wyk***i ci w pysk niczym Mike Tyson i wtedy zobaczysz... Jak się okaże, że dookoła ciebie wcale nie ma przyjaznych i uśmiechniętych ludzi, tylko przebiegłe szczury i wyszczerzone hieny, które na każdym kroku chcą cię wydymać albo z czystej złośliwości zaszkodzić, żebyś miał gorzej niż oni. Wtedy podzielisz moje zdanie i będziesz krzyczał o tym głośniej niż ja.

Eldresso napisał/a:

A no tak, bo jesteś głąbem i nie znasz języków obcych, dlatego możesz się posługiwać jedynie językiem ludzi których tak bardzo nienawidzisz. Przykre :emo:


Znam angielski, rosyjski, niemiecki i podstawy włoskiego oraz łaciny. Nie trafiłeś, buraku. Jak mam lubić Polaków, skoro mój rodak w internecie mnie obraża tylko dlatego, że nie zgadza się z moim zdaniem? Nie mogłeś tego kulturalnie napisać, tylko wyzywać mnie od głąbów? Mama cię kultury nie nauczyła?