18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

nowa podstawa programowa czyli jak rząd ma nas w dupie

UnknownUser • 2012-10-07, 11:28
Otóż spotkałem się z ogólnie znanym nam w Polsce absurdem. Nową podstawą programową wprowadzoną przez ministerstwo edukacji. Kupiłem nową książkę z J.Angielskiego tzn. o nowej podstawie programowej. Jednocześnie dostałem książkę której używano rok wcześniej. I jestem trochę bardzo zdziwiony bo szukam tej nowej podstawy programowej i nic ;/ Zostały zmienione (i to tylko niektóre) nazwy tematów, 80% zadań jest tych samych, a w 20 pozostałych procentach zostały one nieznacznie zmienione i ostatnie to te same zdjęcia, obrazki, czasami trochę zmienione. Zauważyłem parę nowych obrazków.

A więc po lewej książka nowa a po prawej stara:
ooo zmieniona okładka :D


Temat pierwszy troche zmieniony:



Trzeci ten sam: te same obrazki, ten sam tekst


Dziewiąty: te same zadania, ten sam obrazek



Dałem przykłady losowych tematów.Resztę dodam w komach. Jednocześnie chciałbym ogłosić rzecz wiadomą od dawna. Polski rząd, ministerstwo edukacji legalnie kradnie nasze pieniądze. Mając nas, nasze życie jednocześnie szeroko w dupie.

trane1

2012-10-08, 14:59
Moja stara nauczycielka od matematyki jechala przez 3lata na starych ksiazkach i cwiczeniach bez potrzeby kupowania tych z nowa ch*jnianauczania bo roznilo sie tylko rozkladem kilku ostatnich tematow

Li...........66

2012-10-08, 15:23
Ale doj***łeś aferę o jaa kilka zmienionych zadań z angielskiego WOOOW. A patrzyłeś na chemię czy historię?? No raczej wątpię. Gdy moja nauczycielka chemii dostała podręcznik do nowej podstawy od kolesia z wydawnictwa powiedziała dokładnie coś takiego "co to k***a za gówno jest (ona nie powstrzymuje się z bluzgami nawet na lekcji) idź pan z tym". Z historii przesunęli cały XX wiek z gimbazy to szkół ponadgimnazjalnych tak więc podziękujmy Ministerstwu Edukacji Narodowej za robienie debili z dzieci.

UnknownUser

2012-10-08, 18:46
Listek666 napisał/a:

Ale doj***łeś aferę o jaa kilka zmienionych zadań z angielskiego WOOOW. A patrzyłeś na chemię czy historię?? No raczej wątpię. Gdy moja nauczycielka chemii dostała podręcznik do nowej podstawy od kolesia z wydawnictwa powiedziała dokładnie coś takiego "co to k***a za gówno jest (ona nie powstrzymuje się z bluzgami nawet na lekcji) idź pan z tym". Z historii przesunęli cały XX wiek z gimbazy to szkół ponadgimnazjalnych tak więc podziękujmy Ministerstwu Edukacji Narodowej za robienie debili z dzieci.



tu nie chodzi o kilka zdań

~Angel

2012-10-08, 21:44
zobacz jak wyglądają podręczniki w innych krajach