18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nieodpowiedzialny kierowca Scanii (trasa Poznań - Gniezno)

bartolus • 2011-07-08, 20:49



Wrzucam ten film, bo nienawidzę nieodpowiedzialnych kierowców (mam gdzieś tego kierowcę, ale cenie sobie swoje życie i zdrowie - wyprzedzając mnie musiałem ostro hamować, żeby mnie nie zepchnął do rowu IDIOTA - wtedy postanowiłem włączyć kamerę w telefonie);


jeżeli niektórzy pomyślą, że to takie nic, że nic się nie stało, to sugeruję zrobić prawo jazdy i spróbować zahamować z tej prędkości (a manewr wykonywał na ograniczeniu do 70, a jechał przynajmniej 110km/h)

ritu4l

2011-07-09, 08:57
@up, a ty co, matka teresa? zostaw w spokoju dresiarzy, niech napie**alają ludzi, mają prawo ;) Chcesz się do czegoś przydać to to nagraj i wrzuć na sadola.

@bluntmeeen, a ty k***a nie widzisz różnicy między przekroczeniem prędkości żeby się nie wlec jak c**a na trasie - o ile zaistnieją ku temu warunki, od szarżowania wokół wysepki, po ciągłej, wymuszaniu pierwszeństwa, jazdy na czerwonym, jazdy prosto na prawo skręcie z wymuszeniem pierwszeństwa? Nie kolego, to nie jest jeden ch*j.

chupsky

2011-07-09, 09:58
Przecież tam było widać cały zakręt, a podwójna ciągła była tylko dlatego, że był pas do skrętu. Nikogo tym nie naraził (choć nie postąpił zgodnie z prawem). Może wcześniej jechał jak wariat (tirowcom często się spieszy niestety), ale tutaj nie widzę nic dziwnego. :F

Generalnie to takie sranie w banie - najczęściej jest tak, że gnojki niby sportowymi strupami, "biznesmeni" pastuszkami (Passatami) albo niedzielni kierowcy Fiatem Pandą wyprzedzają na styk, wpierniczają się przed TIRa hamując i później mają pretensje, że są wypadki. Jak ktoś ma pojęcie, to wie jak ciężko wyhamować takim bydlakiem, mając 30 ton na plecach. Zdecydowanie bezpieczniej czuję się mając przed sobą TIRa, bo to są doświadczeni kierowcy, niż jakiegoś platfusa, który naoglądał się Kubicy. A że są wypadki TIRów? Więcej jeżdżą to i musi się czasami coś wydarzyć - "gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą".

Jedyni TIRowcy, na których ZAWSZE należy uważać na trasie, to Holendrzy - najbardziej porąbani kierowcy.

bluntmeeen

2011-07-09, 10:00
widze k***a, co nie zmienia faktu ze interpretacja przepisów po swojemu, to hipokryzja na całego, jakby wszyscy jechali przepisowo, to gościowi ciężej by było się wychylać z tłumu, ot co

HoseBanditos

2011-07-09, 10:13
Cytat:

Jedyni TIRowcy, na których ZAWSZE należy uważać na trasie, to Holendrzy - najbardziej porąbani kierowcy.


Dodałbym do tego jeszcze Czechów. Też niezłe pojeby.

bartolus

2011-07-09, 10:18
Kolego Gabini, tam kolega pożeracz_kotów nie pisał o Tobie!

Kolegu bluntmen, zacznij najpierw od siebie, bo piszesz takie bzdury, że szkoda gadać (Policja była poinformowama i miała 20 min., żeby ustawić się na wlocie lub wylocie z Gniezna - i co? i mieli to gdzieś... ja nie zgłosiłem, bo numer 112 działa super, nie wiesz jak - to zadzwoń i zobacz, ale wiem, że kila osób dodzwoniło się i poinformowało policję o tym) nie mogę sobie wyobrazić tylko gdyby ten koleś spowodował jakiś wypadek, co wtedy by zrobili - jak tłumaczyliby się z tego, że olali kilka zgłoszeń.
Nie moge uwierzyć, że czepiasz sie tej prędkości, a nie zauważyłeś jak przekroczyłem lnie ciągłą, jak chcialem zobaczyć czy nikt nie jedzie prosto na tego kolesia - straszne,powinni mnie za to zamknać na 3 miesiące!


Nie widzieliście co robił na przebudowywanym odcinku drogi (gdzie z ledwością mijają się dwa tiry), nie widzieliście jak przejechał na czerwonym i NA SZCZĘŚCIE nikt nie wyjeżdżął z bocznym ulic, bo tam to było na łuku i bardzo kiepska widoczność - gdyby ktoś wyjechał, to byłoby koniec... więc nie brońcie kierowcy Scanii, bo można się spieszyć (mi też się zawsze śpieszy, bo im wcześniej wykonam swoją prace, to wcześniej skończę i mogę jechać do domu...ale trzeba mieć trochę rozwagi - i nie mam tutaj na myśli tylko prędkości, ale manerwy tego czlowieka).

Everizon

2011-07-09, 11:39
Z śpieszeniem się na trasie to takie pie**olenie w banan !
Osobiście dużo i często jeżdżę na trasie Polkowice -> Leszno -> Gostyń -> Jarocin (jakieś 135km)
I jak jadę sobie wolniutko spokojnie (ale dynamicznie, nie jak niektóre p*zdy szosowe) to jadę tak z 2:30 2:35
A jak nak***iam ile maszyna może i sytuacja pozwala to jadę o 10 minut krócej najwyżej !!
Ryzykuję życie, rozj***ny samochód, mandaty, punkty i jestem 10 minut wcześniej ! to jaki sens ma taka jazda ja się pytam ?

Zauważcie że szybciej jadąc - szybciej dojeżdżasz do dupy jakiegoś peletonu którego czoło prowadzi ślepy dziadek albo babka oparta klatą o poduszkę w kierownicy ( :) ) ). i tak się wleczesz zanim cały wyprzedzisz. W dodatku zaraz w najbliższym mieście doganiają cię ci co ich wymijałeś 50 km wcześniej.

I do tematu: Taki kierowca tira jak opisałem powyżej NIC nie korzysta na takiej agresywnej jeździe. Jest po prostu jebnięty, wypił jednego redbulla za dużo itp.
Jest dobra maksyma dla kierowców: wolniej jedziesz - dalej zajedziesz.

ps. pozdrawiam krawężników z drogówki co mi wlepili mandat polując na mnie z lornetką przyklejoną do smutnych pysków by mnie wychaczyć jak tylko minę znak o zabudowanym terenie. ch*je..

hakadu

2011-07-09, 11:47
torento napisał/a:

Większość kierowców takich ciągników to banda buraków drogowych, nic się nie poradzi.




tak jak większość użytkowników sadola. No trochę jechał za szybko, ale jak go tak bujał to jechał na pusto i hamuje on z taką samą prędkością jak osobówka. Wśród trackerów rzadko zdarza się taki przypadek, a poza tym to ciężka i wymagająca wyrzeczeń robota. Wracasz tylko na weekendy, żyjesz jak pies, śpiesz jak pies. Więc może zamiast k***a pie**olić zrozumiesz !?

Everizon

2011-07-09, 11:50
hakadu napisał/a:


a poza tym to ciężka i wymagająca wyrzeczeń robota. Wracasz tylko na weekendy, żyjesz jak pies, śpiesz jak pies. Więc może zamiast k***a pie**olić zrozumiesz !?



Hej, ja też haruję jak pies i kasę mam jak pies (starcza na żarcie) i przy okazji niczyjemu życiu nie zagrażam swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem. Wiem dobrze że kierowcy nie mają lekko. Nie zwalnia to ich jednak z odpowiedzialności za pracę i za osoby na drodze.

clinton

2011-07-09, 11:53
na plicje dziada a nie filmy na sadolu... albo zaprzyjzaniona grupe przestepcza "oddawaj buty i kurtke, to cie nauczy sie nie wozic"

avenger1

2011-07-09, 12:01
Jeżeli podczas jazdy włączyłeś kamere w telefonie to jesteś równie nieodpowiedzialny jak ten buc w Scani

Janusz~

2011-07-09, 12:01
Tylko ja zauważyłem adres rosyjskiej strony po prawej stronie ekranu?
Panie autor, czy to aby na pewno Twoje wideo?

bartolus

2011-07-09, 12:07
@avenger, ale błysnąłeś kolego - już ktoś napisał tak wcześniej, więc nie jesteś pierwszy - nie chciałem odpowiadać, bo to logiczne, ale widać muszę - mam uchwyt zawsze przyklejony, bo czasami mam dojechać na taką ulicę, że nawet na CB nie mogą pomóc - wtedy przydaje się nawi w telefonie, a na światełkach wcisnąłem telefon w uchwyt (5sek) i kliknąłem na ekranie "AutoDVR" - (kolejne 3-5sek). wcisnąłem REC (łącznie nawet gdymy zabrało mi to 15 sekund, to straszne, nie sądzisz? a światełko nadal było czerwone... (a i nawet gdybym wcisnął to w czasie jazdy, to powiem Ci, żę bój Się Boga, jezeli będziech chciał się podrapać lub właczyć klimatyzcję... bo oderwiesz rękę od kierownicy!


kolego wyżej - to program rosyjski AutoDVR - mam go na mojej Omni, muszą sie promować i do każdego nagrania dodają swoją reklamę -- wpisz w wyszkirwarkę SAMSUNG OMNIA + AutoDVR (program do rejestrowania jazdy, + jest to, że można go zminimalizować i pracuje w tle) - możesz też wklepać ten adres z filmu, to zobaczysz, że to strona programu, a nie jakieś ruskie wideo :) niestety samsungowy program do rejestrowana działa zbyt wolno, dlatego korzystam z AutoDVR (a dla ścisłości, pierwszy raz go włączyłem - dopiero póxniej zobaczyłem, że mogę właczyć, aby pokazywało także prędkość poruszania się - mam nadzieję, że więcej już nie będę musiał z tego korzystać) -- nie widzę sensu udowadniania, ale jeżeli tak bardzo inetresuje Cie, to o nagram Twój wpis i wrzucę i też będzie z taką reklamą i data i godziną :)

Everizon

2011-07-09, 12:17
Ja tam większość tras między miastami pokonuję z prawą ręką na blokadzie skrzyni (bo zimna jest) a lewą na podłokietniku, lekko kciukiem na dole dotykam kierownicy. Jakoś nigdy mi nie sprawiło to "niepoprawne" trzymanie kierownicy kłopotów przy manewrach.. Nawet uważam że ci co kurczowo trzymają się kierownicy obiema to raczej niepewni są kierowcy (a jak pochylony do przodu i gapi się na koniec swojej maski to w ogóle sp***alaj i trzymaj się kilometr za nim albo przed nim :) )

chupsky

2011-07-09, 12:33
Everizon - nie jestem fanem kurczowego trzymania kierownicy, ale jednym palcem to się światło gasi. Jak się wpitolisz w dziurę, których w Polsce sporo, albo będziesz musiał szybko zareagować, to ten kciuk będziesz sobie mógł wsadzić. Bez przeginania w drugą stronę...

Janusz~

2011-07-09, 12:42
bartolus, nie trzeba ;)
Po prostu przyzwyczaiłem się do tego na tej stronie. Nie musisz nic udowadniać :)