18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nieodpowiedzialny kierowca Scanii (trasa Poznań - Gniezno)

bartolus • 2011-07-08, 20:49



Wrzucam ten film, bo nienawidzę nieodpowiedzialnych kierowców (mam gdzieś tego kierowcę, ale cenie sobie swoje życie i zdrowie - wyprzedzając mnie musiałem ostro hamować, żeby mnie nie zepchnął do rowu IDIOTA - wtedy postanowiłem włączyć kamerę w telefonie);


jeżeli niektórzy pomyślą, że to takie nic, że nic się nie stało, to sugeruję zrobić prawo jazdy i spróbować zahamować z tej prędkości (a manewr wykonywał na ograniczeniu do 70, a jechał przynajmniej 110km/h)

ThunderZ

2011-07-08, 23:55
jak pajace jeżdżą 40 km/h i blokują ruch to się nie dziwicie, że potem takie manewry ludzie wykonują ;p

Czekoo

2011-07-09, 00:19
Panowie nie przesadzajcie. Kierowcy osobówek jakie robią numery, ale to przecież normalne, nie?
@torento
Nie znasz, więc nie oceniaj. Większość kierowców ciężarówek ma wyobraźnie i zachowują bardziej odpowiedzialnie niż kierowcy osobówek, którzy pchają się jak nienormalni. Lecz zawsze wina spada albo na motocyklistę albo na drivera jakiegoś trucka.

kalibko

2011-07-09, 00:19
Też cenie swoje życie i zdrowie ale wiem że jazda TIRem a osobowym to jednak jest różnica nie mówię że gość jechał dobrze ale jak swoje osiągi mają lepszą dynamikę jazdy niż nie jeden z was.

mackus1019

2011-07-09, 00:24
@bartolus

Skoro jesteś takim odpowiedzialnym kierowcą po co Ci CB Radio ?

Eliot Imperio

2011-07-09, 01:09
Jaki nieodpowiedzialny. Kogo naraził tym manewrem? Ciebie? Ludzie kochani. Ciągcie się po trasie jak flusie i lamusy które dopiero co do samochodu wsiadły. Mój staruszek który całe życie jeździ ciężarówkami jak to zobaczył to stwierdził że to normalka. Gość na przodzie zarzucił mu że dróżka wolna na CB i typek poleciał bo nie ma co stać.

A jeśli uważasz że ciężarówka może jechać 110km/h to współczuje. Mają każda jedna ograniczenia do 90. Można to nagiąć do max 95/6 ale tylko na 45 sekund, później rejestruje to tachograf, a gdy zatrzyma ich policja mają bardzo surowe kary. Także Twoje 110 jest tak samo możliwe, jak to, że w Polsce zapanuje Monarchia Absolutna Oświecona. Zresztą, gdybym mógł sam bym tak latał, bo nie dzierżę pajaców którzy jeżdżą jakby im jaja poobrywało : )

bartolus

2011-07-09, 01:11
!mackusto-pytanie o CB Radio jest idiotycznie, nie sądzisz?
jeżleli traktujesz to jako legalny antymisiek to pozdrawiam, bo widać, że nie masz o tym zielonego pojęcia - skoro mam, to jest mi po coś potrzebne do pracy. Przy okazji jestem bardzo NIEODPOWIEDZIALNYM kierowcą - i nigdzie nie napisałem, że jest odpowiedzialny - bo jechałem na 70 aż około 90km/h ... straszne, i posiadam CB radio - straszny pirat drogowy ze mnie / weź zejdź na ziemię i wyrób własną opinię o CB, a nie z internetu, że dzięki CB masz 100kucyków więcej i możesz jeździć 150km/h.


Eliot, początkowo myślałem, że masz pojęcie o pracy kierowcy zawodowego, jak napisałeś o ojcu, ale końcówką pokazałeś, że raczej jesteś ignorantem w tym temacie - naprawdę poczytaj gdzieś lub zapytaj kogoś kto zna temat (110 nie jest wyssane z palca - mogło być 105, mogło być 112 - nie powiem ci tego, bo nie wiem - było ponad 100 na pewno). Człowieku, wiesz po co robione są wysepki, po co jest linia ciągła? Jeżeli nie widzisz problemu, to jak zrobisz sobie prawo jazdy kiedyś, to zobaczymy jak na to popatrzysz, zwłaszcza jak będziesz miał w aucie swoje dzieci, a ktoś ci wyskoczy w taki sposób przed maskę, nie wiem ile masz lat, ale możesz tego teraz nie rozumieć (bo ja moge sobie zaraz ustawić 95 lat i to dopiero byłoby coś, w tym wiek, a może :mrgreen: )

Nikt mu na CB nie powiedział, że droga wolna (więcej, pierwsze auto zaczęło go "pozdrawiać" po tym manewrze), w jego kierunku nieustannie leciały piękne epitety (na 19 kanale było prawie jak w mieście) ze strony innych kierowców (nie mam na myśli tutaj tylko osobówek) - bo ten koleś przeleciał dwa razy na czerwonym świetle, wyprzedzał na trzeciego, omijał wysepki tak jak na filmie i raz pojechał prosto pasem z nakazem jazdy w lewo - jakby mu inny MAN nie przyhamował i nie zrobiłby miejsca, to zabrałby ze sobą osobówkę ze skrzyżowania - nadal uważasz, że to normalne?

Gabini

2011-07-09, 01:27
bartolus napisał/a:

wyprzedzając mnie musiałem ostro hamować


Kiedyś jechaliśmy z kumplem spizgani i też sie sami wyprzedzilismy :)

bartolus

2011-07-09, 01:35
no to nieźle się bawiliście, ale ja nie napisałem wyprzedzając SIĘ, a wyprzedzając MNIE - niestety ja dziś nie miałem takiej dobrej zabawy

pozeracz_kotow

2011-07-09, 01:44
@bartolus
Szkoda nerwów na typa bez wyobraźni, dla którego wyprzedzanie jak na filmiku jest normalne.

bartolus

2011-07-09, 01:54
spodziewałem się normalnych,głupich, ale też śmiesznych komentarzy - w końcu to sadistic, a filmik nie wrzuciłem dla jakiś piw, ale mając choć trochę nadzieję, że może 1 osoba zanim zrobi coś podobnego zastanowi się i z tego zrezygnuje ;) znałem osobę, która prze taką głupotę właśnie zginęła w wypadku - osobówka zaczęła wyprzedzać i wjechała czołowo w jego auto - dlatego tak bardzo zdenerwowała mnie ta scania;

by żyło się lepiej, wszystkim

Gabini

2011-07-09, 02:12
bartolus napisał/a:

no to nieźle się bawiliście, ale ja nie napisałem wyprzedzając SIĘ, a wyprzedzając MNIE - niestety ja dziś nie miałem takiej dobrej zabawy


Wiem jak napisałeś, trudno nie przeczytać kilku wyrazów, które się cytuje. Myślałem, że zatrybisz, ale widzę trzeba łopatologicznie. Wyprzedzając Cię on mógł coś robić (np. drapać się po dupie), Ty mogłeś hamować <b>kiedy Cię wyprzedzał</b>.
pozeracz_kotow napisał/a:

@bartolus
Szkoda nerwów na typa bez wyobraźni, <b>dla którego wyprzedzanie jak na filmiku jest normalne.</b>


Pokażesz mi gdzie ja tak napisałem kolego? Bo szukam, szukam i znaleźć nie mogę.

bluntmeeen

2011-07-09, 03:30
Piekna hipokryzja, chcesz naprawiac polska mentalność to zacznij od siebie, jak 70 to 70 a nie j***ne 90, jak Ty walisz w ch*ja, to czemu inni nie moga ? Poza tym, trzeba było dzwonić na psy jak chcesz porządku, a nie patrzeć jak typ może kogoś zebrać. Chociaż w sumie lepiej nie zrobić nic, a później żalić się na forum.

pozeracz_kotow

2011-07-09, 03:58
@up
Naprawdę tak trudno zauważyć różnicę między osobówką, a tirem, który waży średnio 40x więcej i ma o wiele gorsze właściwości jezdne. Policja toleruje przekroczenie dozwolonej prędkości do 20 km/h

bluntmeeen

2011-07-09, 04:04
@up
Naprawdę mi tak trudno zauważyć różnice, jak Tobie ciężko jest przeczytać cały post :]

Cryan

2011-07-09, 07:33
@bluntmeen - jasne, bo policja taka zrywna zawsze i chętna. Dziś bym przed godziną wybrał w pysk, bo młodzież się bawi, zadzwoniłem na policję i co? bawią się i zaczepiają ludzi dalej. Bo na 10 chłopaków z wódką nie chce im się ruszać dupy z komisariatu który jest 50m dalej.