18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nielegalna kontrola trzeźwości

hypertonic • 2016-12-26, 13:20
Nieudana kontrola trzeźwości, dokumentów i bagażnika przez białostockich policjantów (w tym naczelnika drogówki). Dziwne, że puścili, przecież wg nich każdy obywatel ma obowiązek dmuchać.



Od razu dodam:

http://prawonadrodze.org.pl/rutynowe-kontrole-stanu-trzezwosci-kierowcow-sa-bezprawne/

http://prawonadrodze.org.pl/warunki-oraz-sposob-dokonywania-badan-na-zawartosc-alkoholu-w-organizmie-wobec-uczestnikow-ruchu-drogowego/

wodociagi

2016-12-26, 13:34
Ale ja tego nie lubię,takiej popisowy przed kamerą.Brawo że nazwijmy to walczy o swoje ale przez takich agentów jak ten szybko naprawią tą lukę.Jak trzeźwy to o co kaman,chciał być sławny czy teraz czuje się jakoś lepiej może silniejszy?
Niech sp***ala bardzo dobrze że robią te kontrole trzeźwości

SanicHegehog

2016-12-26, 13:36
Książkowy przykład ułomności prawa. Akurat jak się prowadzi, nie powinno się mieć możliwości odmówienia testu alkomatem w trakcie kontroli. Odmowa = pobieranie krwi w szpitalu. Przepisy są idiotycznie skonstruowane i gliniarze, chcąc łapać moczymordy, muszą się uciekać od trików typu:

-kontrola, proszę dmuchnąć
-nie dam się skontrolować/nie możecie
-(mając podejrzenie, że ktoś wypił, jeśli używa takiego argumentu) ale już możemy i skontrolujemy

Należy bezwarunkowo tępić pijaczyny, tak samo jak zaćpanych "drajwerów", to jest zakała dróg. Jazda pod wpływem winna być kwalifikowana jako usiłowanie zabójstwa, zaś spowodowanie wypadku po pijaku i uszkodzenie kogoś, jako działanie z premedytacją. Piłeś? Nie jedź. Nigdy inaczej.

marynarz83

2016-12-26, 13:48
k***a mać, to jest jak z wielkim halo z fotoradarami, dra ryja najbardziej Ci co mają coś na sumieniu. Jeździsz przepisowo to fotoradary Cię nie interesują i nie masz się czego bać. Jeździsz trzeźwy, dmuchniesz w "świeczkę" dostaniesz zielone światełko jedziesz dalej, dostaniesz czerwone - nie jedziesz :) . Popatrzcie na statystyki ile jest wypadków, a potem zacznijcie drzeć papy o wolność. Jestem za tym by co rano od 0600 do 0900 policja stała na drogach wyjazdowych z miasta i na głównych skrzyżowaniach i na czerwonym świetle chodziła od samochodu do samochodu i wyławiała potencjalnych morderców drogowych. I odpowiedzcie mi na jedno pytanie: Jak to jest, że na zachodzie Polacy potrafią jeździć przepisowo i kulturalnie a po przekroczeniu granicy kraju włącza się ułańska fantazja?

W............R.

2016-12-26, 14:11
Ze dwa tygodnie temu spacerowałem sobie w środku nocy ubrany na czarno i zainteresował się mną patrol policji na parkingu. Bez żadnego problemu opróżniłem kieszenie, dałem dowód do ręki, chłopaki zachowali pełną kulturę i obyło się nawet bez jednego zbędnego komentarza, a na koniec jeszcze życzyli mi miłego wieczoru, prosili o zrozumienie i przepraszali, że musieli być tak dokładni. W odpowiedzi życzyłem im spokojnej nocy bez wariatów i żeby bezpiecznie wracali do domów.

Tak samo kończy się każde moje zetknięcie z policją i naprawdę nie rozumiem tych wszystkich czarnych opowieści...

Kaszysz

2016-12-26, 14:18
W.S.N.R. napisał/a:

Ze dwa tygodnie temu spacerowałem sobie w środku nocy ubrany na czarno i zainteresował się mną patrol policji na parkingu. Bez żadnego problemu opróżniłem kieszenie, dałem dowód do ręki, chłopaki zachowali pełną kulturę i obyło się nawet bez jednego zbędnego komentarza, a na koniec jeszcze życzyli mi miłego wieczoru, prosili o zrozumienie i przepraszali, że musieli być tak dokładni. W odpowiedzi życzyłem im spokojnej nocy bez wariatów i żeby bezpiecznie wracali do domów.

Tak samo kończy się każde moje zetknięcie z policją i naprawdę nie rozumiem tych wszystkich czarnych opowieści...




Prewencja, czyli traktowanie każdego jak zbira. Jeżeli ktoś się godzi na takie prawo to już krok od bycia niewolnikiem.

"They that can give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety."

-UnStopaBle-

2016-12-26, 14:34
A później pie**olenie ze naj***ny spowodował wypadek i że ta drogówka nie potrzebna bo nie daje rady upilnować pijanych kierowców. Ciekawe co by ten łeb powiedział jakby mu kogoś z rodziny/znajomych taki pijany sk***ysyn na przejściu rozjechał( nikomu źle nie życzę). Moim zdaniem nie dość powinny być zaostrzone kontrole w związku z trzeźwością to kary za złapanie takiego niedojeba powinny być surowsze! Co da takiemu zabranie prawa jazdy? Szczerze, zapomni jak się wsiada za kierownice?....




Wielkie mi halo stracić 30sec na kontroli ale nie! trzeba pie**olić 10 min ze ja sie znam lepiej.

MgrMajster

2016-12-26, 14:46
Kaszysz napisał/a:

Prewencja, czyli traktowanie każdego jak zbira



Co Ty tu gadasz? Każdego jak zbira? Kontrole prewencyjne są po to, by tych prawdziwych złodziejaszków, przestępców, kieszonkowców, włamywaczy, czy kogokolwiek odstraszyć zanim jeszcze pomyśli czy coś zrobić. Chcesz przykładu? Służba zastępcza prewencji *kiedy jeszcze była dekadę temu) w mieście bydgoszcz. Włamy do aut na Szwederowie, gdzie mieszkam siegały dziesiątek dziennie. Znajdowanie sprawców? Niemalże zerowe. Po wprowadzeniu służby zastępczej i wypuszczenie na ulice dziesiątek patroli dziennie spowodowało, że na dzielni było o 80% mniej włamów do aut. 80%!!! Samo pojawienie się czarnych ludków na ulicy skutkowało tym, że te złodziejaszki już nawet nie próowały tego robić, bo przy pierwszej lepszej kontroli w nocy by wpadli. Ja sie cieszyłem, że włamy spadły, bo może dzieki temu udało się uchronić moje auto przed kradzieża z radia, czy nawigacji wbudowanej. I pamiętaj chłopcze drogi. To okazja czyni złodziaj. Jak nie będą sprawdzać nikogo to każdy taki będzie mieć okazję, by coś odpier...lić na koszt zwykłęgo obywatela.

doopa

2016-12-26, 14:48
pałą przez grzbiet, albo ścieżkę zdrowia zrobić

Siberian_Meat_Grinder

2016-12-26, 16:09
Cytat:

Art. 129. 1. Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji.

3) żądania poddania się przez kierującego pojazdem lub przez inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu;




(odnośnie "uzasadnionego podejrzenia" - na przykład za wolno jechał, za szybko jechał, za późno włączył kierunkowskaz przy zmianie pasa ruchu ... i tak dalej można mnożyć)

KlinikaAborcyjna

2016-12-26, 16:27
marynarz83 napisał/a:

k***a mać, to jest jak z wielkim halo z fotoradarami, dra ryja najbardziej Ci co mają coś na sumieniu. Jeździsz przepisowo to fotoradary Cię nie interesują i nie masz się czego bać. Jeździsz trzeźwy, dmuchniesz w "świeczkę" dostaniesz zielone światełko jedziesz dalej, dostaniesz czerwone - nie jedziesz :) . Popatrzcie na statystyki ile jest wypadków, a potem zacznijcie drzeć papy o wolność. Jestem za tym by co rano od 0600 do 0900 policja stała na drogach wyjazdowych z miasta i na głównych skrzyżowaniach i na czerwonym świetle chodziła od samochodu do samochodu i wyławiała potencjalnych morderców drogowych. I odpowiedzcie mi na jedno pytanie: Jak to jest, że na zachodzie Polacy potrafią jeździć przepisowo i kulturalnie a po przekroczeniu granicy kraju włącza się ułańska fantazja?


Jak ktoś siedzi naj***ny za kierownicą to z daleka widać że jedzie całkiem "inaczej"
http://prawonadrodze.org.pl napisał/a:

Słowo do zwolenników procederu dokonywania „rutynowych kontroli”
Przeprowadzane przez Policję rutynowe kontrole mają wielu zwolenników. Koronnym argumentem mającym stanowić uzasadnienie dla podejmowanych przez Policję akcji jest dla tych ludzi fakt, iż w ramach tych kontroli zatrzymanych zostaje wielu nietrzeźwych kierowców. Dla zwolenników tego procederu mam dwie wersje odpowiedzi (proszę sobie wybrać tę, która bardziej odpowiada).

Wersja A
Niezaprzeczalnie istnieje hierarchia wartości. Pośród tych wartości są te cenniejsze i te mniej cenne. Niewątpliwie jedną z największych wartości, którą z takim trudem wywalczyło nasze pokolenie, jest wolność jednostki. Wolność ta jest podstawową wartością demokratycznego państwa. Dla uszanowania tej niezwykle cennej wartości trzeba nieraz zrezygnować z wartości mniej cennych.
W obowiązującym porządku prawnym niejednokrotnie mamy do czynienia z takimi sytuacjami, np. nie można przesłuchać duchownego w charakterze świadka na okoliczność, o której dowiedział się podczas spowiedzi – nawet w sytuacji, gdy jego zeznania mogą okazać się jedynym dowodem, który może doprowadzić do skazania przestępcy. Prawo karne nie przewiduje tutaj żadnego wyjątku od tej zasady i gdyby nawet do takiego przesłuchania doszło – nie może ono być uwzględnione jako dowód.

Wersja B
Rutynowe kontrole trzeźwości kierowców są bezprawne, ale bardzo pożyteczne. Ujawnianych jest wówczas wielu przestępców. Tego typu rutynowe kontrole należało by rozszerzyć na inne sfery życia. Należy jak najczęściej przeprowadzać akcje przeszukania domów i mieszkań prywatnych. Najlepiej działać z zaskoczenia. Najlepszą porą dla ich przeprowadzenia jest pora nocna. Gdyby przeprowadzić takie kontrole w setkach tysięcy polskich domów, niewątpliwie ujawnionych zostało by wiele, wiele przestępstw. W wielu mieszkaniach na pewno znaleziono by nielegalną broń. Z pewnością w wielu domowych komputerach zabezpieczono by nielegalne oprogramowanie. Należy skrupulatnie (oczywiście rutynowo) kontrolować przelewy wykonywane z prywatnych kont. Z pewnością doprowadzi to do wykrycia tysięcy przestępstw podatkowych. Rutynowe kontrole będą bardziej owocne, jeśli w ich ramach przesłuchiwane będą rutynowo małe dzieci. Dzieci wiedzą wiele o przestępczych czynach swoich rodziców, a przecież jeszcze nie umieją kłamać. Rutynowo należało by założyć jak najwięcej podsłuchów telefonicznych. Analiza zarejestrowanych rozmów zapewne doprowadzi do wykrycia setek tysięcy różnorakich przestępstw.


XENOO

2016-12-26, 16:55
wez k***a człowieku sprzedaj samochód i chodz sobie na piechote cwaniaku

BrainOsw

2016-12-26, 17:39
Wszyscy co komentują że popisówa, kto się nie podda badaniu do pierdla itd. Jesteście dosłownie krok od niewolnictwa jak ktoś wyżej napisał. Tu nie chodzi o to czy ktoś jedzie naj***ny czy nie. Tu chodzi o przestrzeganie prawa. Oni nie mają prawa cię w ten sposób kontrolować bo tak jest napisane w ustawie. Ale wy wszyscy komentujecie że powinni łamać prawo w stosunku do osób kierujących. Więc kim wy k***y jesteście? Zwykłymi frajerami którzy chcą by policja łamała prawo. A jeżeli nikt nie przestrzega prawa to po h*j ono jest? Kiedyś was najebią i zeznają we dwóch, że sie na nich rzuciliście to zobaczycie wielcy wielbiciele osranej policji.

camils14

2016-12-26, 18:25
@BrainOsw
Co Ty pie**olisz o niewolnictwie? Dokładnie chodzi o to, czy ktoś jedzie naj***ny lub nie. Dmuchasz, jesteś trzeźwy i jedziesz, w ciągu 30 sekund, zamiast robić problemy, bo niby znasz się na prawie. A jak jedziesz pod wpływem, to ch*j ci w dupe i mam nadzieję że rozdupcysz się jadąc samemu i nie robiąc nikomu krzywdy. Świat będzie lepszy bez takich debili jak Ty.

Kaszysz

2016-12-26, 19:02
Warto zacząć trzepać nocami mieszkania obywateli, a nóż znajdzie się alkohol bez akcyzy albo papierosy, a nóż pieniążki bez opłaconego podatku. Przecież okradając państwo, ludzie nie mogą być odpowiednio leczeni i jeździmy po dziurawych drogach.


Tak zniszczyć kręgosłup moralny ludzi. Wystarczyło 40 lat. Aż strach pomyśleć jak bardzo kontrolowani będą chcieli być ludzie za 20 lat. Orwell się nie mylił :)