18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Niech tego toru nie będzie"

Putis • 2015-02-07, 21:03
Dzisiaj przypadkowo znalazłem ten filmik w sieci ;) Film pokazujący typowo Polski tok myślenia, czyli: "Wprowadzam się tutaj bo mieszkanie jest tańsze" a za 2 miesiące "tor jest za głośny, niech go zamkną".. Nic mnie tak jak to nie zdenerwowało od dawna, jak fakt że rządzący woleli pójść na rękę "pokrzywdzonym" mieszkańcom.. Wiem, że wśród Sadoli jest dużo mądrych ludzi, proszę więc o udostępnianie filmu, może coś to da...

Tutaj ich stronka na FB: https://www.facebook.com/polskietorywyscigowe?fref=ts



Myślę, że warto ratować wymierające powoli tory...

Miacholl

2015-02-07, 23:30
@stery_srh
Pewnie jest słoikiem z tamtych okolic :)

Nutzz

2015-02-07, 23:37
Ostatnio rozmawiałem z kumplem min. o kredytach we frankach i o tym torze. Przytoczył mi przykład swojej znajomej która kupiła mieszkanie w nowym bloku na parterze za 1/3 ceny. Wszystko było pięknie póki po dwóch latach nie okazało się że blok znajduje się na terenach zalewowych.

Niczym się te sytuacje od siebie nie różnią.

crookla

2015-02-07, 23:44
Przecież wyraźnie powiedział zaczynamy 8 nie wcześniej 19 kończymy ale debilom i tak nie styka i musza zapierdzielać o 2-4 w nocy no to dziwicie się że komus przeszkadza ? ciekawe jakby to wam odpowiadalo :)

Putis

2015-02-07, 23:48
crookla napisał/a:

Przecież wyraźnie powiedział zaczynamy 8 nie wcześniej 19 kończymy ale debilom i tak nie styka i musza zapierdzielać o 2-4 w nocy no to dziwicie się że komus przeszkadza ? ciekawe jakby to wam odpowiadalo :)



Nawet jeśli tak bywało to nikt im tam nie kazał kupować mieszkania, tylko trzeba wcześniej pomyśleć i jak się widzi tor to znaczy, że może być głośno... Jest tor to powinienem móc tam wjechać nawet o 3 w nocy jeśli jest otwarty i tyle w temacie.

Cryo

2015-02-08, 00:30
U nas też srają, że mieli możliwość kupienia tańszych mieszkań, bo koło lotniska

tesciowa

2015-02-08, 01:49
To jest tor przy Zembrzyckiej w Lublinie, istniał wiele lat przed tym osiedlem... Ale jasne, to tor jest zły

garfield94

2015-02-08, 01:59
Najpierw zamykają tory i narzekają na to, że niektórzy pozbawieni alternatywy ścigają się po drogach publicznych. Później podnoszą stawki mandatów bo pogarsza się bezpieczeństwo. Ot logika naszych władz.

tomaso4

2015-02-08, 02:34
Trzeba bedzie palic laka pod urzedam

Pietia82

2015-02-08, 04:30
Dziwie sie ze o nuworyszach z Poznania nikt nie wspomniał co kupili tanio działki obok toru wyścigowego (debilizm roku, wprowadzili tam limit głośności) i niedaleko lotniska...

S3ba

2015-02-08, 09:01
Pietia82,

jest jeszcze jedna podobna sytuacja z Poznania. Ludzie pokupowali mieszkania w Tarasach Warty, które zostały pobudowane obok akademików Polibudy i po jakimś czasie zaczęli się skarżyć, że studenci się za głośno zachowują. ch*j z tym, że akademiki były tam od 30 lat, najważniejsze, że taki pacan jeden z drugim kupił mieszkanie za miliony monet i ma być spokój.

kydeM

2015-02-08, 13:12
Tory wyścigowe w Polsce? Oprócz Poznania to wgl coś takiego istnieje?

Putis

2015-02-08, 14:25
kydeM napisał/a:

Tory wyścigowe w Polsce? Oprócz Poznania to wgl coś takiego istnieje?



Z prawdziwego zdarzenia to tylko Poznań ale w Lublinie też coś tam jest... nawet o takie minimum należy walczyć.. :(

garfield94

2015-02-08, 16:06
@kydeM generalnie poza poznaniem, większość torów w Polsce jest dawnymi lotniskami lub torami kartingowymi o szerokości 7-12 metrów ( przy czym 12 to szerokość prostej startowej) na których i tak nie do końca poszalejesz i są nastawione raczej na szlifowanie techniki przy niewielkich prędkościach. Jak ktoś chce się zabawić i ma kasę - jedzie do Brna, albo na Hungaroring.
Jak chcesz poczytać o naszych torach to odsyłam do artykułu :)
http://www.scigacz.pl/Tory,dla,motocyklistow,szybko,i,bezpiecznie,16208.html

Kosmodysk

2015-02-08, 19:40
crookla napisał/a:

Przecież wyraźnie powiedział zaczynamy 8 nie wcześniej 19 kończymy ale debilom i tak nie styka i musza zapierdzielać o 2-4 w nocy no to dziwicie się że komus przeszkadza ? ciekawe jakby to wam odpowiadalo :)



Mieszkam w pasie na którym podchodzą samoloty do lądowania i startu (Warszawa okęcie ). Kupując mieszkanie w tym pasie wiedziałem o tym, początki były głośne, teraz nawet nie zauważam ich. Samoloty jak się rozbrykają to średnio co 3 minuty lądują i nie zaczynają o 8 i kończą o 19stej. Jakoś nie narzekam.

PS: Powinni Januszom kazać zamurować okna od strony toru wyścigowego i po problemie.

MamWszyx

2015-02-08, 19:47
Ścigałbym się pod blokani tyc januszy co chcieli zamknięcia tego toru.