18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nie weszli do klubu, bo "są Polakami"

mikEWrona • 2013-05-30, 23:21
Witam was drodzy Sadole.
Chciałem wam pokazać (na własnym przykładzie) jak media i jakies ch*jowe strony typu onet, ch*jemuje.pl manipulują faktami i ludzmi.

Najpierw napiszę naszą wersję co tak naprawde się wydarzyło, a później pokaże wam artykuł z onetu itp.

A więc cała sprawa zaczeła się 17 listopada 2012 kiedy z dwoma kumplami chcilismy sie pobawić w jakimś klubie na łikendzie. Wiadomo młodzi, to muszą zaszaleć :oops:
Wypiliśmy przed wyjsciem po browarku, no i pojechalismy autobusem do Limerick. (takie większe miasto w irlandii)
Oczywiście do żadnych klubów nas nie wpuscili bo po mordach widać że młodzi Polacy, to zaraz bedą każdego napie**alać... Chodzilismy tak po tym miescie z 2-3 godziny szukajac jakiegos klubu do ktorego by nas wpuscili ale wszędzie uslyszeliśmy "Not tonight", no to juz zrezygnowani zadzwonilismy po kumpla zeby przyjechal i nas odebrał.
Idąc do punktu docelowego, po drodze postanowilismy spróbować poraz ostatni pójść do zwykłego PUBU na piwko. Oczywiscie uslyszelismy "Not tonight" no to kumpel juz wk***, i sie zapytal "Why is that? Because we are Polish?" a jeden z bramkarzy odparł "Yes" śmiejąc się nam w twarz... jeszcze bardziej nas wk***iło to, że wpuscili na naszych oczach jakiegos naj***nego do bólu irola...
Tak czy siak darowaliśmy sobie kłótnie, i usiadlismy na krzeselkach ktore stały przed tym pubem na chodniku... po 5 minutach podszedl do nas jeden z ochroniaży i wyj***ł kumpla z krzesła, dosłownie nim rzucił jak psem, i zaczął nas prowokować, gestując "walke" ale nie dalismy sie sprowokować, wysmialismy go i dalej czekalismy na kumpla. Za jakis czas podjechały panowie policjanci, którzy przywitali się "grabą" z ochorniarzami, podeszli do nas, nawet nie dali sie nam wysłowić, i zaczeli aresztowac jednego z kumpli, drugi zaczal mówić ze nic nie zrobilismy a jeden z psów odparł do niego "Shut thee fuck up, or i will break your hand" :wtf: i rzucili go na ziemie i zaczeli kuć w kajdany. Na widok tego wyciągnełem telefon i zaczełem wszystko nagrywać dopóki jeden z psów to zobaczyl i zaczął sie ze mna szarpać aby zabrać mi telefon, nawet się nie zoriętowałem kiedy zaczął mnie okładać po nogach stalową pałką "batonem" az upadłem na zięmię, wykręcił mi rękę tak mocno że myslalem ze mi ją pajac połamie, kątem oka widzialem jak jeden z ochroniaży okładał mojego kumpla (który był już na ziemi w kajdankach) pięśćmi w twarz... :plzdie:
Zabrali nas na komisariat, i wsadzili nas na 4 godziny do cell. Oczywiscie telefon zabrali. Po wyjsciu okazało się że skasowali cała moją pamięc z karty...

Obr

To moja noga zaraz jak wróciłem do domu... mam jeszcze wiecej zdjęc twarzy itp. Kumpla też ładnie poturbowali...

A teraz do sedna sprawy

Jest to tekst ze strony http://londynek.net/wiadomosci/Nie+weszli+do+klubu+bo+%60sa+Polakami%60+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=17359



Cytat:

Dwóm młodym Polakom odmówiono wejścia do klubu nocnego w irlandzkim Limerick. Mężczyźni twierdzą, że to przez ich narodowość.

Sprawa, która toczy się przed sądem w Limerick, dotyczy 20-letniego Michała Wrońskiego i 18-letniego Wojciecha Czernego, którzy 17 listopada 2012 roku zamierzali spędzić wieczór w klubie Clohessy's. Odmówiono im jednak wstępu.

"Czy to dlatego, że jestem Polakiem?" - miał zapytać jeden z mężczyzn, na co podobno pracownicy ochrony lokalu odparli: "Tak." Wroński i Czerny chcieli usiąść na zewnątrz klubu, ale gdy "bramkarz" pchnął ich na krzesło, uznali to za prowokację. Zaczęli kopać stoliki i agresywnie się zachowywać.

Zdaniem przybyłej na miejsce policji, obaj Polacy byli pod wpływem alkoholu i nie panowali nad sobą.

Sędzia Eugene O'Kelly odroczył sprawę do 11 września, a do tego czasu przebywający na warunkowym zwolnieniu mężczyźni mają wziąć udział w programie kontrolowania agresji.



Nie mam pojęcia skąd pani adriana chodakowska posida takie informacje, skoro nawet w sądzie policjanci nie podali takiej wersji...

Oczywiscie ten sam tekst znalazł sie na onecie http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wielka-brytania-i-Irlandia/nie-weszli-do-klubu-bo-sa-polakami,1,5528938,region-wiadomosc.html

Nie jest to jakaś "wielka" sprawa, bo pewnie takich spraw jest mnóstwo... Chciałem tylko pokazać w jaki sposób portale manipulują faktami. Chciałem też zbojkotować ten artykuł, oczywiscie napisalem pani chodakowskiej maila, w którym wyraziłem się jasno aby usunęła te kłamsta i jakim prawem napisała nasze nazwiska, jak i te wszystkie kłamsta... Nie wiem czy dobrze zrobiłem pisząc jej że podam ten artykuł jak i ją do sądu, jeżeli tego nie usunie. Nie znam sie na tych prawach ale może poskutkuje :-x

Najbardziej nie ogarniam tych komentarzy haha, patologia.

Pozdrawiam Majki.

Sick_Stick

2013-05-31, 01:21
Zdania nie zaczyna się od "a więc"

Markal

2013-05-31, 01:40
@FourthIllusion ma rację. Nie chcę obcych w swoim kraju i nie dziwię się, że inne narody myślą podobnie. Tym bardziej, że emigracja Polaków na wyspy osiągnęła taką skalę, że ja pie**ole. Poza tym "być obywatelem swojego państwa, nawet jeśli jest się tylko zamiataczem ulic, musi być uważane za większy honor niż bycie królem w obcym kraju" i bardzo dobrze, że was tak traktują. Na ich miejscu jeszcze bym was prześladował.

Murekkk

2013-05-31, 01:51
kih0n napisał/a:

Nie czaje jak mógł Was od razu poznać żeście Polacy? Jak sądzę koszulki z orzełkiem? czy po samej gadce, "hał aj ken tejk k***a"?
rozumiem Was, źle się stało, ale jak powiedział Wam żebyście sobie poszli, trzeba było odejść bo to tutaj zaczęła się prowokacja...



Jak widzisz turasa wiesz, że to turas, widzisz szwaba, ciapatego czy ruska, wiesz skąd są bo widać to na ich ryjach, tak samo jest z Polakami, my pewnie też mamy jakieś charakterystyczne cechy.

kih0n

2013-05-31, 02:02
Proszę Cie... nie porównuj ciapatych czy turasów do białych to raz. Nie mów że od razu odróżnisz ruska od niemca to dwa, bo w obu grupach występują jednostki które są bardziej lub mniej podobne do ogółu, jeszcze mi powiesz że francuza odróżnisz od razu od belga czy holendra? Dziś jest takie wymieszanie, szczególnie na wyspach, że cieżko określi kto skąd pochodzi tylko po wyglądzie ;)
stąd moje pytanie, skąd wiedział?
nie chce nikogo osądzać, ale manifestowanie swojego pochodzenia a patriotyzm to dwie różne rzeczy.

captainslow

2013-05-31, 02:20
Up niestety ale na emigracji Polakow mozna bardzo latwo rozpoznac.

Albo poprzez glosne kooorwa albo przez lyse lby.

Loaloa

2013-05-31, 02:24
Cytat:

Chciałem też zbojkotować ten artykuł,



Ale jak go chciał zbojkotować? Nie przeczytać chyba...

Nie mam pojęcia ilu Polaków mieszka w Limerick, ale wygląda na to, że ich tam po prostu nie lubią. Żeby było śmiesznie sami Irlandczycy są znani z tego, że lubią wypić i że po pijaku nie zachowują się jak gentlemani. Pomimo to Polacy potrafili się ponad wysoko postawioną przez Irlandczyków poprzeczkę wybić na tyle, ze aż zaskarbili sobie szczerą niechęć tubylców. Brawo, dobra robota, panowie.

Polskie kluby, ktoś zasugerował. Owszem, istnieją. Pewnie was bardzo zdziwi fakt, ze policja ma najwięcej roboty z ich klientelą. Naprute i agresywne mośki pokroju bohaterów tego artykułu wypełzają z nich i sieją zniszczenie dookoła.

Polactwo, tak ochoczo na sadolu plujące na wszystkie co do jednej nacje Europy nagle z wielkim zdziwieniem zauważa, że inne nacje - ci debile, kretyni, pedały, cioty też u siebie we własnym kraju mają czelność tego polactwa nie lubić. Noż k***a niesamowite! Jak to tak? Obywateli Chrystusa Narodów, Przedmurza Chrześcijaństwa, niosących kaganek Prawdziwej Wiary i cywilizacji białego człowieka nie wpuścić do zawszonego klubu na irlandzkim zadupiu?

captainslow

2013-05-31, 02:33
Majki
Zeby wejsc do pubu, czy innej imprezowni wedlug prawa irlandzkiego musicie miec ukonczone 21 lat.
Chcieliscie wyr*chac system a system wyr*chal was.

Postaw sie w sytuacji bramkarza - przychodzi dwoch nawalonych mlodziakow slysza nie, a mimo to siadaja obok czatujac kiedy beda mogli sie wslizgnac do srodka.... dlatego oni wezwali garde bo jesli byscie weszli to bramkarz moglby licencje stracic.. trza bylo sobie pojsc to by wszystko bylo ok.

Ps
Prawie polowa bramkarzy w eire to Polacy wiec nie widze potrzeby tworzenia wlasnych pubow jak to niektorzy sugeruja.

Ptoon

2013-05-31, 02:35
Widać właśnie ile tu mamy gimbazy, której nie wpuszczają do knajp. Bo wiecie dzieci lokal, knajpa, klub to nie internet, tam nie można zrobić wszystkiego. Ochroniarz jest po to żeby wpuszczać kogo zechce albo kogo mu wskaże właściciel i tyle. Jak właściciel powiedział nie wpuszczać Polaków, to to jest jego święte prawo i ch*j wam do tego. Tak napie**alacie na lewaków, a w takiej sytuacji wielkie święte oburzenie, że ktoś jest nietolerancyjny.

mateuszmatel

2013-05-31, 02:35
k***a panowie po ch*j Limerick. Najgorsze miasto w Irl

mikEWrona

2013-05-31, 02:37
Dobra 21 czy 20 nie podali nam żadnego powodu... a mam prawo wiedzieć powód.

Leet

2013-05-31, 02:40
I tak powinno się traktować imigrantów, którzy kradną pracę obywatelom danego kraju.

Ptoon

2013-05-31, 02:42
@upX2
gówno masz, a nie prawo ochroniarz nie musi z tobą gadać. To tak jakby ktoś wbił do ciebie do domu, musiałbyś go siłą wyrzucić, a on by stał pod płotem i mówił, że ma prawo wiedzieć dlaczego go wyrzuciłeś...

Rottensparrow

2013-05-31, 02:58
hahaha dobrze wam tak polaczki, pozdrowienia z izraela :-P

astmuus

2013-05-31, 03:11
k***a mać, lewactwo nawet w mentalności naj***nych młodziaków. Na prywatnym terenie właściciel ma prawo robić to co mu się żywnie podoba (oczywiście granice wyznacza prawo) i nie musi nikomu wyjaśniać z jakiego powodu.