18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nie dla Igrzysk Olimpijskich w Polsce 2022

4h...........ch • 2014-02-17, 20:55
Witajcie,
już pewnie 90% sadoli wie, że Polska stara się o organizację Igrzysk Olimpijskich (Zimowych) w 2022 roku. Skrótowo mówiąc komuś słoneczko za mocno dogrzało. :idzwch*j:
Dlaczego? Śpieszę wyjaśnić.

1. Skala
Igrzyska Olimpijskie to wielkie miasteczko, pewnie z połowę Krakowa byśmy musieli zrównać z ziemią dla stadionów.
2. Drogi
Polskie drogi ...
3. Odpowiedzialność
Bylibyśmy odpowiedzialnym krajem za życie tysięcy najlepszych sportowców, myślę nie jesteśmy gotowi ochronić ich w razie jakiegokolwiek ataku.
4. Porównywanie
Każdy organizator jest porównywany z innymi, za 8 lat każdy będzie pamiętał igrzyska w Soczi, szczególnie po wynikach Kamila Stocha.
Ta na pewno będziemy na to gotowi.
5. Polskie prawo
Pamiętacie problemy z autostradami na euro? To teraz pomyślcie jakie będą jeśli kogoś z Krakowa będzie trzeba wysiedlić a nie ze wsi.
6. Pieniądze
Bagatelne sumy na budowę stadionów (często jedynych w naszym kraju), kolejne mld na drogi, ochronę i wysiedlenia.

Co zyskamy?
- rozgłos, że Polska daje radę
- stadiony

Co stracimy?
- na pewno mnóstwo pieniędzy i staniemy się krajem zadłużonym, pewnie bardziej niż grecy. Nikt nam nie pomoże bo nie jesteśmy w strefie Euro, bankructwo.
- stadiony, już teraz wydawane są miliony na utrzymanie stadionów po Euro.
- miasteczko olimpijskie - nikt tam nie zamieszka, chyba że bezdomni a pewnie ich grono się powiększy kiedy staniemy się bankrutem. Na necie jest mnóstwo zdjęć z byłych wiosek olimpijskich
- całkowicie honor, nikt nie robi interesów z kimś kto wydaje ostatnie pieniądze na portfel, a dokładnie to samo zrobimy gdy zorganizujemy Olimpiadę.

Tak więc:
- należy już teraz pokazać sprzeciw organizacji Olimpiady ( w necie użycie PolandBall itp), a jeśli uda się tym szumiącym między uszami zdobyć organizację ( o co nie trudno, wszyscy się wycofują) to pamiętać trzeba, że możemy zorganizować referendum i nie zgodzić się na organizację.



A tu już małe wyśmiewanie:


NIE DLA OLIMPIADY W POLSCE! A każdemu politykowi jak zwykle do powiedzenia mamy jedno : :idzwch*j:

woofer51

2014-02-18, 08:29
Odniosę się do 2 Twoich punktów: resztę zlewam moczem bo nie chce mi się czytać tych "wypocin".
1. Skala: Sądzisz, że kosztem stadionów i innych aren by rozj***no "pół Krakowa" ? No chyba Cię popie**oliło delikatnie mówiąc.
2. Drogi: cofnij się pamięcią 10 lat wstecz i porównaj z tym co mamy teraz. Jakby nie było może mozolnie strasznie to idzie ale drogi mamy coraz lepsze. pie**olisz o jakichś stereotypach pewnie w tym roku zdałeś prawko i rzeczywiście masz porównanie...

Ciesin

2014-02-18, 08:54
Shephards napisał/a:

Nawet te Zakopane możecie sobie do dupy wsadzić, porównajcie sobie kurorty narciarskie z Aspen, Salt Lake City, z całych europejskich Alp, czy w Japonii - dupa blada, a te górki których nawet nie potrafią dobrze przygotować dla zwykłych niedzielnych narciarzy to mogą sobie również gdzieś wsadzić. Co jak co ale Polska się nie nadaje na organizatora ZIO, co najwyżej kilka dyscyplin, po prostu nie mamy odpowiednich miejsc w przeciwieństwie do innych krajów które posiadają GÓRY, a nie kilka pagórków (wysokość Rys - najwyższego szczytu to długość niektórych nartostrad we Włoszech).



Do rozegrania dyscyplin zjazdowych nie potrzebujesz kilkukilometrowej nartostrady, tylko odpowiedniej trasy zjazdowej. Nie wiem jak jest u Ciebie, ale w moich czasach takie rzeczy można już tworzyć, tak jak można kształtować teren.

Jeśli igrzyska zostaną wykorzystane jako inwestycja, mająca przynieść zysk i dużo nowej infrastruktury sportowej, to jestem za, ale jeśli ma to być kolejna j***na szopka mająca ukryć napychanie kieszeni i podstołowe przekręty mające tylko wzbogacić rządzących i wk***ić prostego obywatela, to proszę mi z tym serdecznie sp***alać i nie ośmieszać się, przynajmniej tak długo, jak jestem w tym kraju ;-)

ri...........90

2014-02-18, 09:08
O tym, że na cemencie i asfalcie można robić miliardowe przewały wiedziała już mafia 100 lat temu a nasi odkryli niedawno. Polecam sprawdzić obecny dług publiczny :D

Frostu

2014-02-18, 09:31
Ja jako tako nie uważam się za zwolennika czy przeciwnika organizacji igrzysk w Krakowie, ale po prostu jak widzę jaką skrajną demagogią posługują się przeciwnicy igrzysk i jakimi manipulacjami, bzdurami i kłamstwami się posługują, to naprawdę zaczynam być za.

4hitch przedstawił nie tyle co demagogię, co po prostu gówno się zna na temacie i nawet nie chciało mu się z nim zapoznać. Ciężko polemizować nawet. Ale i tak dziesiątki ludzi takim oszołomkom przyklasną, bo cebulactwo i narzekactwo jest w modzie.

4hitch napisał/a:


1. Skala
Igrzyska Olimpijskie to wielkie miasteczko, pewnie z połowę Krakowa byśmy musieli zrównać z ziemią dla stadionów.


Wawel będzie trzeba zburzyć od razu! Co za piepszenie głupot. W Krakowie oszołomku NIC nie trzeba burzyć - do zbudowania byłoby jedynie miasteczko i wielofunkcyjne lodowisko, w tym do łyżwiarstwa szybkiego - takiego w Polsce nie ma i po złotym medali Bródki w końcu zaczęło się o tym mówić.

4hitch napisał/a:


2. Drogi
Polskie drogi ...


Co masz do polskich dróg? Do 2022 cała A4 będzie przejezdna, powstanie kilka Esek, w Krakowie jest dobra sieć dróg i komunikacja miejska. Do Zakopanego, Katowic, Oświęcimia będzie się jeździło przede wszystkim koleją. Inwestycje i tak będą realizowane - olimpiada może je tylko przyśpieszyć, mogą też być kolejne inwestycje, takie jak nowa linia kolejowa Podłęże-Piekiełko.

4hitch napisał/a:


3. Odpowiedzialność
Bylibyśmy odpowiedzialnym krajem za życie tysięcy najlepszych sportowców, myślę nie jesteśmy gotowi ochronić ich w razie jakiegokolwiek ataku.


No i co cebulaku? Że niby "polaczki" nie potrafią? Co z tego, że organizowaliśmy już sporo wielkich imprez sportowych i innych?

4hitch napisał/a:


4. Porównywanie
Każdy organizator jest porównywany z innymi, za 8 lat każdy będzie pamiętał igrzyska w Soczi, szczególnie po wynikach Kamila Stocha.


MKOI po tym burżujstwie Rosjan i Chińczyków skłania się w kierunku skromnych igrzysk. Takie byłby w Oslo czy w Krakowie.

4hitch napisał/a:


5. Polskie prawo
Pamiętacie problemy z autostradami na euro? To teraz pomyślcie jakie będą jeśli kogoś z Krakowa będzie trzeba wysiedlić a nie ze wsi.


Chodzi ci o bardzo potrzebną specustawę która bardzo pomogła w wielu budowach? Bo jakiś cebulak nie mógł blokować budowy autostrady? I kogo ty chcesz wysiedlać z Krakowa?!!? Pokaż oszołomku gdzie i jakie budynki ty chcesz niszczyć w Krakowie pod olimpiadę!

4hitch napisał/a:


6. Pieniądze
Bagatelne sumy na budowę stadionów (często jedynych w naszym kraju), kolejne mld na drogi, ochronę i wysiedlenia.


Koszt przebudowy i budowy obiektów na igrzyska będzie tańszy niż budowa jednego Narodowego. I uwaga: w Polsce NIE MAMY ani jednego toru do łyżwiarstwa szybkiego, nie mamy ani jednego toru dla bobslejów czy saneczkarzy. Część obiektów trzeba by tylko przebudować.
Mld na infrastrukturę i tak idą co roku. I jakie mld na wysiedlenia kompletny ignorancie?

Ciężko dyskutować dalej, jak argumentem przeciw jest to, że w wiosce olimpijskiej na pewno nikt nie zamieszka. Tak, bo w Polsce jest normalnie nadmiar mieszkań!!! Pustostany są!

vass napisał/a:

Jestem zdecydowanie na TAK na takich imprezach się nie traci, tylko zyskuje, to po pierwsze.
Po drugie w szybkim tempie przybywa obiektów i rozwija się infrastruktura.
21 miliardów złotych, to jakieś drobne w porównaniu do 50 miliardów dolarów u Ruskich.
Biznes się kręci, ludzie mają pracę firmy się bogacą, same plusy.
Z Euro też się śmiali malkontenci, a impreza się udała.


Ale jakie 21 mld zł? Wiesz, że w tą kwotę przeciwnicy igrzysk wliczyli nawet budowę Kraków Areny (która jest na ukończeniu), wszystkie inwestycje związane z infrastrukturą (które w większości i tak będą budowane) i w przeciwieństwie do UEFA to MKOI będzie ponosił sporą część organizacji?

takija

2014-02-18, 09:32
Z jednej strony fajnie byłoby przekazać tą kasę na budowę obiektów i szkolenie sportowców żeby zwiększyć szanse medalowe na igrzyskach w innym kraju. A z drugiej.....jak już zrobią je u nas to z chęcią sie wybiore popatrzeć na te wszystkie młode dupy na snowboardach :D

Kasa duża, 100% że cześć pójdzie w kieszeń...ale to norma w każdym kraju. Jak zrobią to fajnie, jak nie zrobią to też fajnie ;) )

mare30ks

2014-02-18, 10:14
to czy igrzyska u nas beda to nie zalezy od nas szaraczkow, decyzje zapadaja duzo wyzej, gdzie jakis miro, slawo czy inny sk***ysyn ustala ile trzeba bedzie nakrasc przy okazji (czytaj ile razy drozsze beda beda te igrzyska niz jakby powstawaly w szwajcarii np)

IOI

2014-02-18, 10:25
@frostu
"Do 2022 cała A4 będzie przejezdna, powstanie kilka Esek"

Tia, ;)

Wikmndfm

2014-02-18, 10:34
Nie wiem skąd tyle oburzenia. Przecież tu nie chodzi o same igrzyska, tylko o inwestycje. Przy Euro Kraków został pominięty. Z tego co pamiętam, to ciągle prezydent Krakowa narzeka w tv, że tną dotacje na miasto i nie ma pieniędzy na inwestycje. Przy takiej imprezie fundusze na inwestycje nagle się znajdą i o to chodzi. W sumie to Warszawa też powinna popierać IO w Krakowie, bo w końcu wam zakopiankę może zrobią i nie będziecie musieli narzekać na korki wracając wszyscy na ostatnią chwilę z ferii zimowych.

kenzol

2014-02-18, 10:47
A gdzie tam. Do wyścigu o organizatora Zimowej Olimpiady w 2022 roku startują następujące miasta: Ałmaty (Kazachstan), Lwów, Oslo, Pekin i Kraków. Naprawdę myślicie, że Karków wygra?

Poza tym w Krakowie miałoby się odbyć tylko większość konkurencji lodowych, czyli pewnie ze trzy lodowiska by powstały (do łyżwiarstwa szybkiego, do hokeja i do łyżwiarstwa figurowego). Pewnie jeszcze jakiś mały budynek do Carlingu (w Soczi ten budynek mieści zaledwie 3000 widzów) i to wszystko. Czyli za bardzo nie zburzyliby stolicy małopolski pod obiekty olimpijskie. Byłaby jeszcze wioska olimpijska, ale jej nie buduje się w centrum, tylko na peryferiach miast.

Ciekawą sprawą jest to, że konkurencje alpejskie miałyby być rozgrywane na Słowacji, w mieście Poprad, więc korzyści odniosą dwa państwa. Pozostałe konkurencje odbywały się w Zakopanem, które wzbogaciłoby się o oczekiwany przez kibiców tor bobslejowy.

Tak jak ktoś tutaj napisał, na Igrzyskach można zarobić bajońskie sumy, tylko trzeba mądrze tym wszystkim zarządzać...a z tym niestety wiemy jak jest u nas. Pamiętamy ile firm budowlanych zbankrutowało na budowie (sic!) dróg na Euro2012. Także co będzie to będzie, zobaczymy.

ph...........ks

2014-02-18, 11:12
nie dla olimpiady, nie dla UE, nie dla Euro! Siedzmy w ziemiankach i nie wychodźmy - ale zawsze możemy być dumni z dziedzictwa narodowego, braku murzynów i ciapaków w najbliższej okolicy! Amen

daszek888

2014-02-18, 11:17
''Bylibyśmy odpowiedzialnym krajem za życie tysięcy najlepszych sportowców, myślę nie jesteśmy gotowi ochronić ich w razie jakiegokolwiek ataku.''Ale pie**olisz.Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem,tego,by igrzyska były w Krakowie,ale Twoje argumenty są bez sensu,np ten, który zacytowałem(Wszystkich mi się po prostu nie chcę omawiać).Na Euro 2012 przyjechały do Polski gwiazdy większego formatu,których zabicie wywołało by o wiele większy rozgłos,a jednak nikomu włos z głowy nie spadł.

modyf

2014-02-18, 11:22
taaaak, wywalmy 40 mld (bo tyle pewnie wyjdzie min.) w obiekty sportowe, których utrzymanie kosztuje w ch*j $$$
Dzięki Panu Bródce (szacun) wszyscy drą się o kryte lodowisko - tylko kogo będzie stać na utrzymanie tego później (wybudować może i nie problem, ale to samego prądu zużywa tyle, że rozłoży niejedną gminę).

Euro nam wyszło? (ktoś wyżej tak napisał) - no zgadza się - kibice chyba dobrze się bawili, trochę dróg nam po tym zostało. I tyle. Ile nas to zadowolenie kosztowało? i kosztuje nadal - patrz utrzymanie stadionów, zadłużenie Gdańska... A gdzie te setki tysięcy powracających turystów????? chyba o żadnym boomie turystycznym nie słyszałem. Poszło w ch*j kasy na reklamę i pożytku z tego żadnego...
Firmy się będą rozwijały, ludzie pracę dostaną? (drugi komentarz) - powiedz to tym wszystkim podwykonawcą budowlanym co jeszcze hajsu nie odzyskali.
Premier się cieszy, bo znowu będzie okazja do wałków, kasy w ch*j się przekręci, uszczkną coś z tego giganci którzy się później zlikwidują, no i będzie czym odwrócić uwagę od swoich działań.
Prawda jest taka, że nas na to po prostu nie stać. Miliardy na promocję może sobie Rosja wydawać, która gazem sra, MY POWINNIŚMY INWESTOWAĆ W MIEJSCA PRACY, W LUDZI.

Właśnie patrząc po Euro kompletnie nie rozumiem, dlaczego ten pomysł się podoba zwykłym ludziom... Bo polityków, którzy przy tym się nachapią, to rozumiem doskonale. W końcu "PRAWDZIWE PIENIĄDZE ROBI SIĘ NA DUŻYCH, SŁOMIANYCH INWESTYCJACH" (R. Ochódzki ;)

T3rror

2014-02-18, 11:23
Tia... pewnie ze ekipa rządząca będzie walczyła o Igrzyska. Przecież to zajebista okazja do kitrania kasy bokiem. Wszędzie tak jest. U ruskich jest koleś śledzący korupcję i oszacował, że ok 40% kasy wydanej na Igrzyska poszła na wydarzenia korupcyjne. U nas będzie tak samo.
A poza tym - przez tyle lat nie udało się wybudować porządnej infrastruktury w górach to teraz w 8 lat chcą to zrobić? I co? Po roku się rozjebie i nikt tego nie wyremontuje, tylko rządzący będą zacierać ręce z radochy w swoich nowych domkach w górach itp miejscówkach

modyf

2014-02-18, 11:25
Acha. A patrząc po aurze w ostatnich latach, to chyba jest duża szansa, że podobnie jak w
Soczi, śnieg to będziemy z Kaukazu targać...

hpiotrekh

2014-02-18, 11:54
Jeśli takie miasta jak Londyn czy Ateny są do tyłu na Igrzyskach to jakim cudem w Polsce miałyby się opłacić?
Że niby Austriak czy Francuz zamiast jechać do luksusowych kurortów w alpach przyjedzie pojeździć na jakimś pagórku w Polsce? No nie wydaje mi się.

Oslo się wycofało, bo ich nie stać (pojebańcy przecież to INWESTYCJA!!!).
Chyba jedyne co nam zostanie to pare nowych dróg (no i hale, ale z tego to mało kto skorzysta patrząc na ogół społeczeństwa). No i pełne kieszenie inwestorów, wykonawców, podwykonawców itp.

Ale jak chcą robić to niech robią, aczkolwiek nie wydaje mi się, żeby przyznali nam w tak krótkim czasie organizację kolejnej wielkiej imprezy.