18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nie dla Igrzysk Olimpijskich w Polsce 2022

4h...........ch • 2014-02-17, 20:55
Witajcie,
już pewnie 90% sadoli wie, że Polska stara się o organizację Igrzysk Olimpijskich (Zimowych) w 2022 roku. Skrótowo mówiąc komuś słoneczko za mocno dogrzało. :idzwch*j:
Dlaczego? Śpieszę wyjaśnić.

1. Skala
Igrzyska Olimpijskie to wielkie miasteczko, pewnie z połowę Krakowa byśmy musieli zrównać z ziemią dla stadionów.
2. Drogi
Polskie drogi ...
3. Odpowiedzialność
Bylibyśmy odpowiedzialnym krajem za życie tysięcy najlepszych sportowców, myślę nie jesteśmy gotowi ochronić ich w razie jakiegokolwiek ataku.
4. Porównywanie
Każdy organizator jest porównywany z innymi, za 8 lat każdy będzie pamiętał igrzyska w Soczi, szczególnie po wynikach Kamila Stocha.
Ta na pewno będziemy na to gotowi.
5. Polskie prawo
Pamiętacie problemy z autostradami na euro? To teraz pomyślcie jakie będą jeśli kogoś z Krakowa będzie trzeba wysiedlić a nie ze wsi.
6. Pieniądze
Bagatelne sumy na budowę stadionów (często jedynych w naszym kraju), kolejne mld na drogi, ochronę i wysiedlenia.

Co zyskamy?
- rozgłos, że Polska daje radę
- stadiony

Co stracimy?
- na pewno mnóstwo pieniędzy i staniemy się krajem zadłużonym, pewnie bardziej niż grecy. Nikt nam nie pomoże bo nie jesteśmy w strefie Euro, bankructwo.
- stadiony, już teraz wydawane są miliony na utrzymanie stadionów po Euro.
- miasteczko olimpijskie - nikt tam nie zamieszka, chyba że bezdomni a pewnie ich grono się powiększy kiedy staniemy się bankrutem. Na necie jest mnóstwo zdjęć z byłych wiosek olimpijskich
- całkowicie honor, nikt nie robi interesów z kimś kto wydaje ostatnie pieniądze na portfel, a dokładnie to samo zrobimy gdy zorganizujemy Olimpiadę.

Tak więc:
- należy już teraz pokazać sprzeciw organizacji Olimpiady ( w necie użycie PolandBall itp), a jeśli uda się tym szumiącym między uszami zdobyć organizację ( o co nie trudno, wszyscy się wycofują) to pamiętać trzeba, że możemy zorganizować referendum i nie zgodzić się na organizację.



A tu już małe wyśmiewanie:


NIE DLA OLIMPIADY W POLSCE! A każdemu politykowi jak zwykle do powiedzenia mamy jedno : :idzwch*j:

Hrodgar

2014-02-18, 02:22
W kraju ch*jnia, przeciętny człowiek coraz trudniej wiąże koniec z końcem, więc trzeba zorganizować Igrzyska, aby plebs zapomniał o tym ze musi pracować do 80 roku życia i oddawać 80% swojej 1200 złotowej wypłaty jako podatku.

Ra...........py

2014-02-18, 02:46
haha a letnią olimpiadę proponuje w Białymstoku zrobić. k***a gdzie oni tory saneczkarskie tam chcą zrobić ? Na Wawelu ?

borisklinga

2014-02-18, 02:49
moze to dziwne, ale nie wyobrazam sobie Polski w 2022 roku, jakieś czarne mysli

De...........ct

2014-02-18, 02:50
Nie poj***ło Was? ostatnio jak komisja olimpijska przyjechala badać Zakopane, to zrezygnowali jeszcze przed wjazdem do miasta... godzina w korkach ich przekonała

bapmek

2014-02-18, 03:01
Zwolennikiem organizacji w PL IO nie jestem ale nie mogę nie zauważyć, że albo jesteś dzieckiem z podstawówki, albo może przemyśl dzielenie się z innymi swoimi światłymi analizami

5. Polskie prawo
Pamiętacie problemy z autostradami na euro? To teraz pomyślcie jakie będą jeśli kogoś z Krakowa będzie trzeba wysiedlić a nie ze wsi.


A skąd wysiedlano na Euro? Co to za debilny argument? ;-)

- na pewno mnóstwo pieniędzy i staniemy się krajem zadłużonym, pewnie bardziej niż grecy. Nikt nam nie pomoże bo nie jesteśmy w strefie Euro, bankructwo.

Kolejny argument godny Stasia z drugiej ce. Olimpiada w Soczi kosztowała 50 mld naftodolarów, z czego 35 to "koszty administracyjne" (typowe dla kochanej przez niedorozwiniętych użytkowników Sadistica skorumpowanej zgniłej Rosji Wielkiego Putina). Zakładano koszt około 15 mld, a to i tak byłoby najwięcej w historii.

Grecy zdefraudowali kilkadziesiąt lat dopłat + dostali od Goebbelsów kilkaset miliardów Euro, coby banki nie padły na ryj i mogli kredytem je spłacić.

Policz sobie ile kosztowałaby nasza olimpiada. Podpowiem, że raczej mniej niż radziecka, nawet wliczając nasze rodzime, nieporównanie mniejsze, "koszty administracyjne". Teraz porównaj to z długiem Grecji i spróbuj pomyśleć logicznie nad naiwnością swojego argumentu.

Krajem zadłużonym już jesteśmy, ale duuuźo nam do Grecji brakuje, a ewentualne IO nie byłyby tu kluczowe.

Porównywanie
Każdy organizator jest porównywany z innymi, za 8 lat każdy będzie pamiętał igrzyska w Soczi, szczególnie po wynikach Kamila Stocha.


Każdy Polak będzie pamiętał wynik Kamila Stocha. I to ma być argument? Będziemy się porównywać do propagandowej imprezy urządzonej przez autorytarnego satrapę, opłaconej przez pieniądze zagrabione narodowi biedaków jeszcze większych od nas?

- całkowicie honor, nikt nie robi interesów z kimś kto wydaje ostatnie pieniądze na portfel, a dokładnie to samo zrobimy gdy zorganizujemy Olimpiadę.

W świecie polityki i ekonomii międzynarodowej jest jeszcze coś takiego jak prestiż, PR i promocja.

3. Odpowiedzialność
Bylibyśmy odpowiedzialnym krajem za życie tysięcy najlepszych sportowców, myślę nie jesteśmy gotowi ochronić ich w razie jakiegokolwiek ataku.


Jakieś przykłady niekompetencji służb w zapobieganiu zamachom terrorystycznym?


1. Skala
Igrzyska Olimpijskie to wielkie miasteczko, pewnie z połowę Krakowa byśmy musieli zrównać z ziemią dla stadionów.


Połowę Małopolski.

To...........sX

2014-02-18, 03:18
O zamachy turbanowców byłbym spokojny :D W Krakowie mamy więcej maczet niż oni na tych swoich filmikach z dekapitacji mają :D

kokolka

2014-02-18, 03:23
Zbudujemy stadiony, obiekty sportowe, a potem nasz kochany rząd będzie dokładał do imprez, które na nim zorganizuje :D

Garrone

2014-02-18, 03:26
też jestem przeciwny temu pomysłowi, ale argumenty o zrownaniu krakowa z ziemia dla stadionow mnie nie przekonuje. Mozna przecież zaorać jedną z podkrakowskich wiślackich wsi i tam zbudowac stadiony

rorryro

2014-02-18, 04:07
W Sosnowcu albo w Radomiu mogliby zorganizować :D

oc...........an

2014-02-18, 04:11
Przypominam, że w Krakowie odbywałoby się tylko parę dyscyplin! Cała reszta w Zakopanym byłaby. A to już byłby pieniądz, bo byśmy stworzyli potężną infrastrukturę dla sportów zimowych.

Oczywiście, piniondzów w p*zdę by poszło, ale kto nie chciałby zobaczyć na otwarcie Olimpiady przejazd Husarii i przeloty Spitfire'ów nad stadionem ;)

Sama olimpiada jest realna, ale ciężar jaki poniesie państwo będzie duży... choć z drugiej strony nie zapominajmy, że na Olimpiadzie można zarobić bajońskie sumy jeśli się to dobrze rozegra ;)

Everlast20

2014-02-18, 04:20
Ale bez sensu temat... dlaczego mam być przeciwny? Nie jestem za ale tez nie jestem przeciw. I tak moje Twoje i innych zdanie się nie liczy, jedynie tych na wyższych stołkach a wypisałes tu w punktach jakbysmy to my ludzie sobie wybierali i chciałbys nas przekonac do tego ze to zły pomysł.

konował

2014-02-18, 07:48
Tak k***a bo obiekty sportowe w tym zj***nym państwie są najbardziej potrzebne.

Shephards

2014-02-18, 07:51
Nawet te Zakopane możecie sobie do dupy wsadzić, porównajcie sobie kurorty narciarskie z Aspen, Salt Lake City, z całych europejskich Alp, czy w Japonii - dupa blada, a te górki których nawet nie potrafią dobrze przygotować dla zwykłych niedzielnych narciarzy to mogą sobie również gdzieś wsadzić. Co jak co ale Polska się nie nadaje na organizatora ZIO, co najwyżej kilka dyscyplin, po prostu nie mamy odpowiednich miejsc w przeciwieństwie do innych krajów które posiadają GÓRY, a nie kilka pagórków (wysokość Rys - najwyższego szczytu to długość niektórych nartostrad we Włoszech).

Playboy223

2014-02-18, 07:56
A kto za to zapłaci?

premier_tego_burdelu

2014-02-18, 08:13
Jedno słowo: INWESTYCJA.
Zadbać trzeba tylko o uczciwe zarządzanie obiektami sportowymi po IO.

PS. dla "autora" artykułu: słyszałem że na błoniach ma być skocznia i mają przez to wysiedlić cały cichy kącik