18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Naziskin Vs. Skinhead

sumkoski • 2009-12-30, 16:41




"Żaden prawdziwy skinhead nie jest rasistą. Bez jamajskiej kultury ruch skinhead by nie istniał. To ich kultura razem z kulturą brytyjskiej klasy robotniczej ukształtowała ruch skinhead w to czym on się stał", powiedział Roddy Moreno, wokalista kultowego zespołu The Opressed oraz inicjatorem ruchu pod nazwą S.H.A.R.P.(Skinheads Against Racial Prejudice - Skinheadzi Przeciwko Uprzedzeniom Rasowym).

.:...........:.

2009-12-30, 17:45
nbk napisał/a:

są ludzie dla których liczy się idea


Właśnie, np. Kim Dzong Il.

nbk

2009-12-30, 17:54
no tak, więc wszystkie subkultury są idiotyczne, a ludzie, którzy się z nimi utożsamiają robią to tylko dla kumpli i napie**alania się. a gdzie przy tym wszystkim muzyka?

Ra...........og

2009-12-30, 17:57
nbk napisał/a:

no tak, więc wszystkie subkultury są idiotyczne, a ludzie, którzy się z nimi utożsamiają robią to tylko dla kumpli i napie**alania się.



Dokładnie, ja nie utożsamiam się z żadna subkulturą i nie mam znajomych...

nbk napisał/a:

a gdzie przy tym wszystkim muzyka?


Jak to gdzie? W Winampie :mrgreen:

.:...........:.

2009-12-30, 17:59
Baalp napisał/a:

ja nie utożsamiam się z żadna subkulturą


A karabinki i wypady do lasu?

Ra...........og

2009-12-30, 18:03
Linekk napisał/a:

A karabinki i wypady do lasu?


To hobby a nie subkultura. Coś jak krótkofalówkarstwo :P

Issander

2009-12-30, 18:16
nbk napisał/a:

są ludzie dla których liczy się idea



jak dla kogoś liczy się idea, to niech założy partię polityczną i ją wprowadzi :) jeżeli chodzi o idee, to subkultury służą lansowaniu się ideą.

Magik2501

2009-12-30, 18:23
Subkultura to jedno, ideologia to drugie. Skin może być rasistą i antyrasistą. Durna rzecz...

the_satyr

2009-12-30, 18:23
nie tak dawno oglądałem film "Skinhead Attiude" (jak nie pomyliłem)polecam tym co już się znają i tym co sobie nie radzą w rozróżnianiu...

Magik2501

2009-12-30, 18:26
grigori - skini nie mogą krzyczeć Oi!? :D Sam się zastanów skąd to pochodzi i robotnicy z jakiego kraju takie coś "wymyślili". Albo posłuchaj Sztormu 68, The Gits, czy Awantury

yh...........ch

2009-12-30, 18:36
U nas to jest tak:

- Ty Heniu będę skindheadem.
- A będziesz pił dalej?
- Będę.
- Będziesz dalej bił słabszych?
- Będę.
- To za ile kopsniesz ten dresik co ostatnio kupiłeś?

Albo

- Dlaczego Pan jest skindheadem?
- By śpuszczać pie**ola częsciej i nie słyszeć kawałów o tych lekkich ubraniach z paskami które lubia.

grigori

2009-12-30, 19:52
Magik2501 napisał/a:

grigori - skini nie mogą krzyczeć Oi!? :D


chodzi mi o to ze 'nasi' skini napie**alajac punkowcow, gdy krzycza "oi!" nie zdaja sobie sprawy, ze "OI!" to tak naprawde haslo jednoczace skinheadow i punkow.

kerzol

2009-12-30, 19:53
a jacy? tak samo smieszni jak ich przeciwienstwo

BiOoSs

2009-12-30, 20:05
polecam na you tube film " Skinhead Attitude - Być Skinhedem "

Wu...........yk

2009-12-30, 20:08
O cholera...takich teorii na temat ruchu skinheads, powiazan Oi z nacjonalistami, dobrych punkow bitych przez Oiów i na odwrót to jeszcze nie slyszalem...smoków brakuje w waszych bajkach tutaj jeszcze...a Sztorm to przeciez lewicowo narodowy zespol - co oni maja do ideologii Gitsow czy Awantury, gdzie Gits powstali z Surowej Generacji o jasnym ukierunkowaniu? Oo

Keyos77

2009-12-30, 20:30
WujekHenryk: a wychodzisz czasem na ulice? bo tacy ludzie istnieją niestety naprawde, nie musze wspominać że to głównie pozerstwo i są "skinami" bo kolega też i jest fajnie. Gitsi to troche zły przykład bo chłopaki mają zapedy prawicowe, ale Junkersi, Bachor, Rezystencja czy Horrorshow to zespoły warte posłuchania :D