18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Moja wycieczka

fryca88 • 2012-11-02, 12:32
Ogólnie to mam małe pojęcie o fotografowaniu, ale lubię czasem popstrykać. Nie nazywam się, jak byle jaki ku*as z lustrzanką fotografem i nie wpie**alam wszędzie fotek, ale przed chwilą przeczytałem tutaj o nawiedzonych miejscach i tak się składa, że niedawno odwiedziłem ciekawe miejsce, oczywiście nawiedzone tylko przez srające koty i szczające psy, ale klimat dość ciekawy.

Opuszczona część winnicy Achaia Claus z XIX wieku. Okolice Patras - Grecja. Szukałem niedaleko grobu Tholosa, ale to inna opowieść.












Reszta jak coś w komentach

intoxikate

2012-11-02, 23:18
Zdjęcia spoko, niektóre może rzeczywiście lepiej by wypadły w kolorze
Ale czwarte z pierwszego posta jest dla mnie zajebiste, zafascynowana żem.

fryca88

2012-11-03, 01:01
EvilPenguin napisał/a:

@Fryca88, gratuluję ciekawych zdjęć, ogólnie jak dla mnie świetne, bo i ostrość i kadry ... wszytko na miejscu. Polecam Ci założyć sobie photobucket'a lub deviant art'a i tam wrzucać albumy z co lepszymi fotami.
btw. Jakim sprzętem robiłeś - puszka+szkło?



D90+Nikkor 18-200mm

komanczewa

2012-11-03, 05:54
Ch... z tym, jakie sa zdjęcia, czy b&w czy "w barwach sraczki". Klimat. Mam to miejsce zaznaczone na mapie.

ZiomZaZiomem

2012-11-03, 07:22
Piwko za chęci i za niezłe zdjęcia ;) PS czarno białe nadają tylko klimatu głąby więc nie wiem po ch*j się go czepiacie ;)

masabitumiczna

2012-11-03, 08:29
nie znam się to się wypowiem:

Te zdjęcia w kolorze byłyby ch*jowe!

pozdrawiam!

Kawagawa

2012-11-03, 10:34
Również nie jestem jakimś asem fotografii i również uważam że zdjęcia bardzo fajne, sam lubię robić dokładnie w takich klimatach.

BTW. Mamy obecnie do czynienia z ciekawym zjawiskiem, gdy spojrzymy na nie szerzej- nie tylko w fotografii.


Otóż. Kiedyś czarno biała zdjęcia były niszowe i ktoś kto je robił był zazwyczaj kimś kto zdjęcia robi niezłe. A przynajmniej wkłada dużo pracy w to żeby dobre zdjęcia robić i to było widać. Nagle, jak to dzieje się zazwyczaj- wszyscy zaczęli robić zdjęcia czarno białe, żeby być niszowym i naśladować tych dobrych.

Zrobiło się tłoczno, jak to przy każdej modzie. No i teraz pojawia się masa "ekspertów" i jadą po każdym kto robi zdjęcia czarno białe. Tacy właśnie hejterzy nie mają zbyt dużego pojęcia o tym co krytykują, jadą jedynie schematem- jeżeli coś jest mejnstrimowe to trzeba po tym pojechać bo z mejnstrim to ch***.

Otóż nie szanowni państwo. Mejnstrim to nie ch***. Ch**** jest w tedy, gdy robisz coś nie w taki sposób jaki ciebie najlepiej wyraża, a w taki żeby wylizać dupę komentatorom.

Zdjęcia bardzo sympatyczne, bardzo spodobało mi się to, że patrzę na nie i czuję jakbym był kimś innym patrzącym na te wszystkie obiekty. O to właśnie chodzi w fotografii, że czuję klimat miejsca oczami autora( a tak mi się przynajmniej wydaje, ale coś czuję na pewno ;) .

fryca88

2012-11-03, 11:27
@Kawagawa

Cieszy mnie to co piszesz. Każdy kto robi fotki wie, że ostrość i kompozycja są ważne, reszta to obróbka w cyfrowej ciemni. Te zdjęcia wyglądają tak, bo tak zadecydowałem, może i nie jest to trafna decyzja, może komuś się nie podobać, ale tak jest ze wszystkim, dlatego mam to gdzieś. To nie forum dla fotografów, a ja nie próbuję przekonać innych, że moje fotografie są dobre. Podejrzewam, że gdyby tu wrzucił zdjęcia doświadczony fotograf i tak rzesze "specjalistów" nazwałyby je tandetnymi.

Podrzucam jeszcze kilka zdjęć przyrody BW z tamtej okolicy







Poniżej jedno ze zdjęć gdzie bawiłem się czasem otwarcia przysłony, nastawiłem długi czas przy fotografowaniu obiektu w ruchu, co nadało spadającej ze skał wodzie taki efekt, bez obróbki w LR




killerZeWsi

2012-11-03, 14:45
OJP k***a, niesamowite te foty robisz, zajeeeebisty jesteś. Skałki, kwiatek - O JA pie**olĘ ale świetne zdjęcia.

Pochwaliłeś się, tylko k***a za specjalnie nie ma czym... Bez urazy, ale chmurki, drzewo czy widoczek... Portret dobry umiesz zrobić?

fryca88

2012-11-03, 16:09
killerZeWsi napisał/a:

OJP k***a, niesamowite te foty robisz, zajeeeebisty jesteś. Skałki, kwiatek - O JA pie**olĘ ale świetne zdjęcia.

Pochwaliłeś się, tylko k***a za specjalnie nie ma czym... Bez urazy, ale chmurki, drzewo czy widoczek... Portret dobry umiesz zrobić?



Nie, tylko gołe p*zdy, ale jak ogolone to nie bardzo, bo mi się światło z lampy odbija

DonKarton

2012-11-03, 18:00
Światła poprzepalane, ogólnie dynamika z dupy. Typowy problem cyfrówek i ich operatorów, co to histogramu w życiu na oczy nie widzieli. No ale może się mylę. Zdjęcia tematycznie ani kompozycyjnie nie zachwycają, a ich obecność na sadistic'u jest już całkiem dyskusyjna... No ale vox populi, vox Dei...

fryca88

2012-11-03, 19:50
DonKarton napisał/a:

Światła poprzepalane, ogólnie dynamika z dupy. Typowy problem cyfrówek i ich operatorów, co to histogramu w życiu na oczy nie widzieli. No ale może się mylę. Zdjęcia tematycznie ani kompozycyjnie nie zachwycają, a ich obecność na sadistic'u jest już całkiem dyskusyjna... No ale vox populi, vox Dei...



Chcesz żebym podesłał RAW? Zobaczysz sobie histo w LR, mistrzu obiektywu, większość po środku skali, co przy dość ciemnym obiektywie, a dokładnie f/3,5-5,6, nie wypada i tak źle. Wysoki kontrast to efekt zastosowanego presetu, który wcześniej przygotowałem do innych celów, bo tak chciałem i tak zrobiłem.

DonKarton

2012-11-04, 00:29
fryca88 napisał/a:



Chcesz żebym podesłał RAW? Zobaczysz sobie histo w LR, mistrzu obiektywu, większość po środku skali, co przy dość ciemnym obiektywie, a dokładnie f/3,5-5,6, nie wypada i tak źle. Wysoki kontrast to efekt zastosowanego presetu, który wcześniej przygotowałem do innych celów, bo tak chciałem i tak zrobiłem.



No to jak już miałeś RAW-y, to trzeba było jakiś delikatny HDR zrobić... Poprzepalane foty wyglądają naprawdę słabo, w ch*j daleko od jakości kliszy cz-b...

fryca88

2012-11-04, 04:11
DonKarton napisał/a:



No to jak już miałeś RAW-y, to trzeba było jakiś delikatny HDR zrobić... Poprzepalane foty wyglądają naprawdę słabo, w ch*j daleko od jakości kliszy cz-b...



Nie bawi mnie to, jakoś ostatnio wszyscy z presetów wyciągają HDR i myślą, że jest ok, ja wolę pobawić się czasem naświetlania i filtrem polaryzacyjnym, poza tym to nie miały być fotki BW i takimi nie są. Mój pomysł i tak zostanie, jeśli mi się zechcę siądę i w LR zrobię z nimi co innego.

Tu masz przykład mojej zabawy w składanie HDR


killerZeWsi

2012-11-07, 11:39
c**otografie, ale ja serio się pytałem, czy potrafisz zrobić ładne zdjęcie czegoś bardziej żywego niż twój ostatni partner seksualny...