18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mniej kokainy, wiecej marihuany

robertoo • 2012-02-22, 16:26
Rozj***l wywaid...

Nikloon666

2012-02-22, 22:55
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

Cytat:

Do polskich 50 centów i ziomusiów z projektu, każdy rockman czy nawet brudas jest lepszy od waszych murzynów. Po pierwsze dlatego, że potrafi grać na czymkolwiek. Po drugie reprezentuje kulturę, przy której cały hip hop to tylko śmierdzący pierd murzyna, który nażarł się za dużo w KFC. Po trzecie większość piosenek rockowych to kompletne kompozycje, gdzie tekst stanowi spójną całość, a nie urywki pie**olenia o trawie z Maroko, kumplach z ośki, policji itd., o budowie np. MPC nie wspomnę nawet, bo przypomina przyrząd, na którym szympansy uczą się prostych znaków w eksperymentach. Po czwarte lansowanie się na kozaka to najczęściej przejaw szczątkowego ch*ja. Po piąte co takie zjeby wiedzą o ćpaniu? jarają się trawką i dopalaczami, a rockmani jak już się biorą za narkotyki to ładują herę po kablach albo kwas i jeszcze jakie potem z tego piosenki wychodzą (Pink Floyd, Morrison, Hendrix i wielu innych) Po szóste porównajmy najwybitniejszych przedstawicieli gatunków: 2pac vs Hendrix, Big L vs The Rolling Stones Wu Tang Clan vs Clapton, jakbyśmy tego nie zestawili to zawsze mamy jakichś gówno wartych murzynów, którzy często byli słynniejsi z tego, że wszędzie wokół siebie robili gnój i prawdziwych artystów. Mógłbym jeszcze dalej wymieniać, ale po co. Jeśli ktoś nie dostrzega jak monotonne powtarzanie jednej pętli, co jest nawiązaniem do muzyki prymitywnych ludów afrykańskich, odstaje od wirtuozerii gitarzystów i tekstów piosenek rockowych to jest mi go po prostu żal. Niestety okazuje się, że nie każdy może wybić się poza swoje wrodzone ograniczenia i w pełni obcować ze sztuką.



Stary,ja słucham i rocka(pearl jam,mother love bone,soundgarden,Joe bonamassa itd.),metalu(Septic Flesh,Moonspell,Marduk,Katatonia,Lifelover,Paradise Lost) i rapu (Grammatik,WWO,Elda,Małpy,VNM itd.)
i takie podejście jak twoje przynosi wstyd normalnym ludziom.
Pamiętaj że w każdym gatunku znajdziesz coś ambitniejszego od reszty.
A jeśli miałbym mówić tak jak ty to rock też nie jest zbyt ambitny (w szczególności znane teraźniejsze zespoły gdzie biegają po gitarze na jednym power chordzie). Więc po co porównujesz do kur** nędzy.

Pener

2012-02-22, 22:55
z polskiego rapu podoba mi się tylko ten, który sam tworzę :hitler:

peersil

2012-02-22, 23:00
TymoOon napisał/a:

Nie zesraj się jeden z drugim, tymi swoimi kudłatymi kolegami! To jest taki styl i jak się nie podoba to nie komentuj tego.Idź pomodlić się do plakatu Nergala, albo pomachaj kudłami przez fanami (czytaj lustrem)...

@up idzior

Szkodujesz komuś że jest grubszy ? Jeden jest chudy jak patyk inny ma trochę masy...Przeszkadza Ci to w czymś?Tak apropo Przystojniach z Ciebie :D a kudły to chyba miałeś 30 lat temu :D

http://pl-pl.facebook.com/people/Lech-Idzior/100001741444161



Japie**ole tacy ludzie odwiedzają sadola co więcej mają fb :idzwch*j: k***a nie mogłem w to uwierzyć, no i wgl. ogarniają internet? Haha Tymoon detektyw dobry :D
Po ch*j wstawiać w nick swoje nazwisko szczyt bezmyślności :D a później takie akcje? Dobrze że moi rodzice nie chcą być wielce nowocześni :D

avalanch

2012-02-22, 23:24
k***a czego by człowiek nie wstawił to wieczny hejt, żeby was tak obesrało na starcie z czymkolwiek :/
BTW Gural (ten grubasek) pojechał by was tak że nawet byście tego nie zrozumieli zresztą hejtujecie bo nic nie rozumiecie (rym przypadkowy :oops: ) bo jak czegoś się nie rozumie to to jest głupie co nie ? :idzwch*j:

Konzzi123

2012-02-22, 23:31
Czytając te komentarze dochodzę do wniosku że nikt chyba nie słuchał prawdziwego Rapu , nie ?
Guralesko dobrze napie**ala ale jak dla mnie za dużo o jaraniu etc .. uciekam do klasyki , Paktofonika , K44 , Fokusa solowe płytki i tym podobne . większość hejterów i słuchaczy brudu wnioskuje że Rap to gówno przez takich j***nych tępych drechów którzy krzyczą aaaaa HWDP .. JP NA 100 % i tym podobne .. ogarnijcie k***a bo to nie jest Rap tylko jakiś bełkot , a dla fanów metalu rocka czy ch*j wie czego jeszcze . Odpie**olcie się od czegoś czego nie rozumiecie :) nie podoba się to k***a wypie**alaj i nie oglądaj jak masz z tym problem to wyk***iaj do programu przebacz mi , tak k***a jestem hejtem .

LilL

2012-02-22, 23:35
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

Do polskich 50 centów i ziomusiów z projektu, każdy rockman czy nawet brudas jest lepszy od waszych murzynów. Po pierwsze dlatego, że potrafi grać na czymkolwiek. Po drugie reprezentuje kulturę, przy której cały hip hop to tylko śmierdzący pierd murzyna, który nażarł się za dużo w KFC. Po trzecie większość piosenek rockowych to kompletne kompozycje, gdzie tekst stanowi spójną całość, a nie urywki pie**olenia o trawie z Maroko, kumplach z ośki, policji itd., o budowie np. MPC nie wspomnę nawet, bo przypomina przyrząd, na którym szympansy uczą się prostych znaków w eksperymentach. Po czwarte lansowanie się na kozaka to najczęściej przejaw szczątkowego ch*ja. Po piąte co takie zjeby wiedzą o ćpaniu? jarają się trawką i dopalaczami, a rockmani jak już się biorą za narkotyki to ładują herę po kablach albo kwas i jeszcze jakie potem z tego piosenki wychodzą (Pink Floyd, Morrison, Hendrix i wielu innych) Po szóste porównajmy najwybitniejszych przedstawicieli gatunków: 2pac vs Hendrix, Big L vs The Rolling Stones Wu Tang Clan vs Clapton, jakbyśmy tego nie zestawili to zawsze mamy jakichś gówno wartych murzynów, którzy często byli słynniejsi z tego, że wszędzie wokół siebie robili gnój i prawdziwych artystów. Mógłbym jeszcze dalej wymieniać, ale po co. Jeśli ktoś nie dostrzega jak monotonne powtarzanie jednej pętli, co jest nawiązaniem do muzyki prymitywnych ludów afrykańskich, odstaje od wirtuozerii gitarzystów i tekstów piosenek rockowych to jest mi go po prostu żal. Niestety okazuje się, że nie każdy może wybić się poza swoje wrodzone ograniczenia i w pełni obcować ze sztuką.




No ja tu widze ze mamy do czynienia z obytym w świecie znawcą.

:idzwch*j:

To dziwne że zawsze gdy mowa o samplingu to słysze k***a jedno, "złodziejstwo", A bo w metalu nie kradna patentów nie ?

W ch*ju mam Twoje zdanie na ten temat, ale zeby je k***a głosić to trzeba mieć chociaz odrobine pojęcia...

ostatni

2012-02-22, 23:37
Nikloon666 napisał/a:


Stary,ja słucham i rocka(pearl jam,mother love bone,soundgarden,Joe bonamassa itd.),metalu(Septic Flesh,Moonspell,Marduk,Katatonia,Lifelover,Paradise Lost) i rapu (Grammatik,WWO,Elda,Małpy,VNM itd.)
i takie podejście jak twoje przynosi wstyd normalnym ludziom.
Pamiętaj że w każdym gatunku znajdziesz coś ambitniejszego od reszty.
A jeśli miałbym mówić tak jak ty to rock też nie jest zbyt ambitny (w szczególności znane teraźniejsze zespoły gdzie biegają po gitarze na jednym power chordzie). Więc po co porównujesz do kur** nędzy.



Kolego, tylko zwróć uwagę na proporcje, 90% rocka jest ok a reszta to kał, a w rapie jest odwrotnie i tyle. Jako gimbus posłuchałem sobie trochę rapu poczynając od tego co było modne w tamtym momencie czyli 2 pierwsze wielkie płyty pezeta, debiut ostrego, tede trzymający jeszcze wtedy poziom no i jakieś 50 centy zza oceanu a kończąc na klasykach lat 90' typu dr dre, gangstarr czy kaliber i powiem ci, że ta muzyka nie dość, że nigdy nie była najwyższych lotów, to jeszcze się uwstecznia. Owszem został mi taki nawyk, że zawsze sprawdzę sobie co wydał ostr, ale to tylko ciekawość, bo zdaję sobie sprawę, że rap trudno nawet podciągnąć pod hasło muzyka. A typy takie jak gural to dla mnie kompletne dno. Koleś napie**ala bez ładu i składu mając w dupie sens, byleby tylko rymy się zgadzały. Gdyby miał uboższy zasób słownictwa to by z tego wyszedł drugi Lech Roch Pawlak. Niestety czasy są takie a nie inne i nie mogę pochwalić się kolekcją winyli, ale kilka TB muzyki przesłucham w swoim życiu, i wiem, że rap nie jest niczym ciekawym, o otoczce kulturowej tej muzyki nawet nie chce mi się wypowiadać.

Konzzi123

2012-02-22, 23:41
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:



Kolego, tylko zwróć uwagę na proporcje, 90% rocka jest ok a reszta to kał, a w rapie jest odwrotnie i tyle. Jako gimbus posłuchałem sobie trochę rapu poczynając od tego co było modne w tamtym momencie czyli 2 pierwsze wielkie płyty pezeta, debiut ostrego, tede trzymający jeszcze wtedy poziom no i jakieś 50 centy zza oceanu a kończąc na klasykach lat 90' typu dr dre, gangstarr czy kaliber i powiem ci, że ta muzyka nie dość, że nigdy nie była najwyższych lotów, to jeszcze się uwstecznia. Owszem został mi taki nawyk, że zawsze sprawdzę sobie co wydał ostr, ale to tylko ciekawość, bo zdaję sobie sprawę, że rap trudno nawet podciągnąć pod hasło muzyka. A typy takie jak gural to dla mnie kompletne dno. Koleś napie**ala bez ładu i składu mając w dupie sens, byleby tylko rymy się zgadzały. Gdyby miał uboższy zasób słownictwa to by z tego wyszedł drugi Lech Roch Pawlak. Niestety czasy są takie a nie inne i nie mogę pochwalić się kolekcją winyli, ale kilka TB muzyki przesłucham w swoim życiu, i wiem, że rap nie jest niczym ciekawym, o otoczce kulturowej tej muzyki nawet nie chce mi się wypowiadać.



tsa , wbij sobie Fokus - Powierzchnie tnące na yt to może zmienisz troche zdanie co do Rapu a jak nie to przesłuchaj jego wszystkie płyty , owszem nie każdy Raper dobrze napie**ala ale są wyjątki , tak jak wyżej wymieniony .

avalanch

2012-02-22, 23:43
Połowa was płaczki pie**olone to tu chyba z samosi przychodzi co ?

Megalomani po 20 parę lat k***a nie wiadomo gdzie byli czego słuchali ale k***a kultura muzyczna w małym palcu ale weź się zapytaj co ze szkoły wyniósł to ch*ja do powiedzenia ma :)

ostatni

2012-02-22, 23:45
Konzzi123 napisał/a:

tsa , wbij sobie Fokus - Powierzchnie tnące na yt to może zmienisz troche zdanie co do raperów a jak nie to przesłuchaj jego wszystkie płyty .



Czytaj ze zrozumieniem, pisałem że kaliber i wszystko kalibropochodne przesłuchałem w wieku gimbusiastym, więc mnie niczym nie zaskoczysz. Potem mój gust muzyczny zaczął dojrzewać i znalazłem sobie ciekawsze rzeczy do słuchania, których nie trzeba bronić jedną sztandarową piosnką.

LilL

2012-02-22, 23:49
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:



Czytaj ze zrozumieniem, pisałem że kaliber i wszystko kalibropochodne przesłuchałem w wieku gimbusiastym, więc mnie niczym nie zaskoczysz. Potem mój gust muzyczny zaczął dojrzewać i znalazłem sobie ciekawsze rzeczy do słuchania, których nie trzeba bronić jedną sztandarową piosnką.




No to zajebiście, ale zeby wypowiadać sie np. nad warstwą muzyczna utworów rapowych to musisz się reedukować, bo to juz nie tylko perka z petlą w kółko.

Konzzi123

2012-02-22, 23:51
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:



Czytaj ze zrozumieniem, pisałem że kaliber i wszystko kalibropochodne przesłuchałem w wieku gimbusiastym, więc mnie niczym nie zaskoczysz. Potem mój gust muzyczny zaczął dojrzewać i znalazłem sobie ciekawsze rzeczy do słuchania, których nie trzeba bronić jedną sztandarową piosnką.



piosenki się śpiewa a nie rapuje , nie uważasz ?
+ nie tylko ta jedna nuta mogła by ` bronić ` ten gatunek muzyki ..
z fartem dla kumatych a Ty koleżko , nie hejtuj jak nie rozumiesz .. wolisz cymbałki i tańczenie czego czegoś k***a nie da się nazwać tańcem pod sceną gdzie się k***a kopią tymi glanami czy ch*j wie co robią to sobie to rób , ja wole odpalić skuna i posłuchać DOBREGO Rapu . Piona bo szkoda mi juz się wykłócać na ten temat bo i tak zaraz jakiś wielki znawca muzyki wyskoczy i mi zhejtuje jaki to ja nie jestem k***a popie**olony że słucham jakiegoś ględzenia na zapętlonym bicie , z fartem .

ostatni

2012-02-22, 23:55
Perfekcyjne opanowanie języka pomaga mi robić Cię jak chcę
Pokłon tobie wkomponowanemu w podłogę MC
Nareszcie mój sztandar na maszcie
Wreszcie długo oczekiwane wejście smoka
Stawiam sprawę jak kawę na ławę
Że fenomenalnie miotam
Witam
Rewelacyjnie przeplatam zdań złącza
Niekończąca się opowieść, kiedy Fokus się włącza
Fiku-miku na patyku, dylu-dylu na badylu
Cuda wianki na kiju
Byleby dalej do celu
U, podoba mi się tu
Gdy w ręku ostre rzeczy mogę cię pokaleczyć
Z Twego ucha jucha bucha
Za wysoko lecisz, zmysły tracisz
I o to chodzi stary
Cztery wymiary
Kultury hip hop
Który ze mną w konkury na mój słowotok

U, podoba mi się tu jakem MC
Manifestuję moje fenomenalne powierzchnie tnące

Nauka na pewno długa
Bo słów sztukowanie to sztuka
Wyrafinowana technika
Co z tego wynika
I co ci to da, nie wnikam
No cóż, taka to moja podróż
To jako taka metoda na słowa
Jak woda kaskada rymów
Którą teraz włada Fokus
Smok
Wyrywam ci kręgosłup
Dziś
Hip hop podawany na sposób MC
Z RP, przez 0 3 2 kręcę
I Ciebie tym nęcę
Powitaj nową lancy następcę
Be O Gie U Ce I Ce E
Podoba mi się tu
Ej, ej, MC, halabarda w ręce
Mej nic więcej
Twoja garda marna moja jest bardzo zwarta
Zaciskam palce i wyzywam cię do walki na przechwałki
Stoję i oczekuję kiedy ty wyskoczysz na pałki

U, podoba mi się tu jakem MC
Manifestuję moje fenomenalne powierzchnie tnące

Biała broń werbalna
Kontra palna, rymy jak cięcia w skroń
To łap łap mikrofon
I hip hopu, łeb chroń
Teraz moja dłoń
Rzuca K10 w RPG ze sceny
Uderza ma pięść w problemy
Które tu mamy na Ziemi
I gramy
Na trzy cztery składamy litery
Litery w wyrazy, które we frazy a
Te z kolei w obrazy bez skazy
okazy te wiele razy
Giną bez wieści
Do formy wkładam treści
I jeśli się już nie mieści
Ustami łomotam, wyrazami miotam w locie
Tnę je na części
Stary, ty mi tutaj nie tutaj
Rymem rzucaj
Piorunująca akcja
Melodeklamacja
Składaj albo spadaj
Rób coś, a nie gadaj
Nie pie**ol trzy po trzy
Kto tu jest najlepszy
Hip hop nie dzieli nas, a łączy



Ticking away the moments that make up a dull day
You fritter and waste the hours in an offhand way
Kicking around on a piece of ground in your home town
Waiting for someone or something to show you the way

Tired of lying in the sunshine
Staying home to watch the rain
And you are young and life is long
And there is time to kill today
And then one day you find
Ten years have got behind you
No one told you when to run
You missed the starting gun

And you run, and you run to catch up with the sun, but it's sinking
Racing around to come up behind you again
The sun is the same in a relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death

Every year is getting shorter
Never seem to find the time
Plans that either come to nought
Or half a page of scribbled lines
Hanging on in quiet desparation is the English way
The time is gone
The song is over
Thought I'd something more to say

Home, home again
I like to be here when I can
When I come home cold and tired
It's good to warm my bones beside the fire
Far away across the field
The tolling of the iron bell
Calls the faithful to their knees
To hear the softly spoken magic spells


Konzzi123, porównaj sobie teksty i przesłanie (mam nadzieję, że znasz angielski), przesłuchaj sobie oba kawałki, zastanów się gdzie jest więcej jak to ująłeś perki i nutek a potem idź płacz nad latami zmarnowanymi na słuchanie bełkotu przy podkładzie z samplera, Konzzi123, ta druga to jest własnie nuta na przemyślenia przy skunie, stworzona przez kolesi którzy spalili kilogramy materiału o jakim ty możesz tylko pomarzyć i w dodatku nie gardzili kwasem, a i tak zachowali perfekcję

LilL

2012-02-23, 00:02
@Ja-ah-qu-ub-el
Jeśli to do mnie to słucham również rocka.
A musze przyznać ze argumentacje masz z dupy, no sory, zestawienie tekstów doj***łeś fest

Violen36

2012-02-23, 00:02
Ktoś grający rock by nie odj***ł czegoś takiego ?
No to proste, bo k***a nie umie.