18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Merytoryczne zaoranie zwolennika socjalizmu

Arturyo • 2013-05-07, 16:25
W piątek 20 sierpnia, punktualnie o 16.00 Piotr Ikonowicz z Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej zadzwonił domofonem do domu prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza. Miało to związek z zakładem, do jakiego doszło między dwoma panami. Chodziło o skoszenie trawnika w domu W. Tyszkiewicza i uregulowanie za otrzymaną za to zapłatę, jednego czynszu lokatora domu socjalnego w Nowej Soli. Zanim doszło do koszenia, obaj panowie zażarcie dyskutowali ze sobą przy wejściu do posesji prezydenta. A na początek W. Tyszkiewicz powitał P. Ikonowicza słowami : ,,Błazna nie zapraszałem, bo gdybym chciał zaprosić błazna, to bym zaprosił kabaret. Pan chce być od zieleni, czy chce Pan robić kabaret?"



Znalazłem na youtubie. Film z 2010

303

2013-05-07, 23:43
Nie ma co się dziwić że rachunki za prąd są po 700 zł jak się ma wyj***ne i cały dzień siedzi na dupie i gapi w TV i ogląda na którego by tu socjalistę zagłosować bo obieca im darmowe mieszkania i zajebiste zasiłki.

gindek

2013-05-07, 23:51
karzelski napisał/a:

w sumie to poglądy mam lewicowe, ale Ikonowicz to chyba przespał ostatnie 50 lat i myśli, że nadal jesteśmy w głębokim PRLu, gdzie praca to nie przywilej (jak dziś) a obowiązek. Obowiązkowo wszyscy mieli wszystko, ze szczęściem w pakiecie (i nawet na to kwity by się znalazły). Facet niestety hańbi dziś imię lewicy i to przez jemu podobnych korwiniści rzucają "lewackimi k***ami". Ale jest to błędne sformułowanie - k***y przecież w końcu pracują.
Matoł, dureń, ignorant, nieuk czy kosmita - jakby ktoś go tak nazwał to nie mogę racji nie przyznać (chociaż nie lubię, kiedy się ludzi obraża, ale to jest po prostu nazywanie rzeczy po imieniu).

I piszę tak otwarcie chociaż na sadolu huczą głównie oponenci mojego sposobu odbioru rzeczywistości, to jednak wiem, że myślący ludzie zrozumieją argumenty i po prostu logiczne rozumowanie. Sam mam nawet narodowców w gronie znajomych i jakoś bólu dupy z tego powodu nie doświadczam. Boli mnie bardziej to, że po lewej stronie są ludzie wartościowi, są mysli, idee, rozwiązania sensowne. Nie owiane czerwonym sztandarem z sierpem i młotem, czy kartkami na żywność.

Przyłady mógłbym mnożyć. Wielu z was w końcu trenuje (pozdrawiam Workoutowców ;) ) i spotyka się z różnymi suplami. Wiadomo, że na niektórych markach można polegać i a inne to ruletka i sam diabeł nie wie co z tego z etykietki jest w środku. Idealny wolny rynek - 0 kontroli, państwo się nie wpiernicza, nie kontroluje zawartości i składu, a co dopiero wpływu na zdrowie. "Niewidzialna ręka rynku" ma to sprawdzić i ocenić. Dajcie spokój :) do tego trzeba pieniędzy, laboratoriów, specjalistów. Kogo na to stać? I tu wchodzi ta nikczemna aparatura państwowa ze swoimi urzędami, normami i kontrolami (tak, za które z naszych kieszeni się płaci) i za dupę bierze surwieli. To kosztuje owszem. To boli po kieszeni. Ale masz pewność, że to co z apteki rzeczywiście ma leczyć i jak pisze to tak jest. Powoli biorą za dupę przemysl mięsny. Nie wiem czy im się uda to zreformować bo do tego Piłsudskiego by chyba było trzeba, żeby wpadł i rozk***ił wszystko.. Ale tam jest istna mafia. Ręka ręke myje, sprawę Olewnika znamy chyba wszyscy. Jakby to unormowali to przecież połowa tych firmek utrzymujących się na solance i papierze toaletowym jako głównym budulcu "wyrobów garmażeryjnych" by padła. I takie Ikonowicze lamentnym śpiewem na całą Polskę, że ludzie tracą pracę, "lewico ratuj!!1!!!" Druga połowa jako bogate korporacje obłożyłaby się prawnikami, przetrwała upadki "planktonu" (lokalnych przedsiębiorców, którzy żyły wypruli na budowie od podstaw swojej firmy), zagarnęła po nich rynek i po wielu odroczeniach i odwołaniach zapłaciłaby karę, która przy przyszłych zyskach byłaby komiczna :) .
Tak to już jest, tak to działa, parafrazując słowa wszystkim znane: Mówię, jak jest.

Wyjdzie taki błazen demagogiczny, stary komuch, kosmita, który nie wie gdzie żyje i nam wszystkim przykleja taką etykietkę. W naszym kraju największym problemem polskiej lewicy jest polska lewica. Mamy albo stary beton z PRLu wyjety (który się coprawda przystosował i szczególnie bólu dupy to u mnie nie wywołuje), albo pajaca, za którym zafascynowani ludzie poszli i plują sobie w brody. I choć tego nie wart poświęcę mu jedno zdanie. Palikot to nie lewica, to błazen, polityczny lis, który zwietrzył kapitał w młodych ludziach i na nim się wybił, a niczego innego poza ośmieszeniem ich nie zrobił. Teraz chce sp***olić do UE, ale mam nadzieję, że lewaki już nie popełnią drugi raz tego błędu. Celowo używam tego słowa. Bo w narodowych kręgach lewak to obelga. Spokojnie, po lewej stronie nacjonalista, czy narodowiec to to samo splunięcie w twarz. Tylko po prawej stronie narodowiec to komplement, po lewej lewak już nieszczególnie...

to daje do myślenia. Prosta konkluzja. Więc nie każdy lewicowiec to komuch. I paru pajaców niesłusznie determinuje pogląd ludzi takich, jak ja. Dla tego jeśli ktoś dotrwał do końca ( :D ) to proponuję zgadać się na PW na prawdziwe piwo i powymieniać poglądy.
Pozdrawiam :)



ej stary serio mi sie nie chce ... w 3 linijkach poprosze :-) .
Nie chodzi o to ze "ludziska dzisiaj nie czytaja, nie analfabetyzm sie szerzy, do pieklad zdechnij i odejdz" tylko po prostu nie ma sensu czytac kazdego komentarza ....

rrdzony napisał/a:

Ikonowicza można lubić albo nie, ale prawda jest taka, że gdy ten dzisiejszy "przedsiębiorca" w latach 80 podbijał czerwoną legitymację PZPR, Ikonowicz siedział w więzieniu za walkę z komuną.

Bawcie się dalej ślepe prawaki.



Mineły 33 lata, a on dalej walczy zeby "mu dac", poprostu jest rozczeniowcem, jak w latach 80 walczyl o wiecej bo mu sie wiecej nalezalo, to i dzisiaj walczy bo mu sie wiecej nalezy ....

varan1

2013-05-07, 23:54
nie no ręce opadają tego k***a gamonia ikonowicza czy jak mu tam wysłać do pakistanu swiat naprawiać co za debil j***ny .. jak jegomosć taki szczodry to niech na swoje utrzymanie bierze wszystkich nierobów w Polsce...

karzelski

2013-05-07, 23:58
gindek napisał/a:


ej stary serio mi sie nie chce ... w 3 linijkach poprosze :-) .
Nie chodzi o to ze "ludziska dzisiaj nie czytaja, nie analfabetyzm sie szerzy, do pieklad zdechnij i odejdz" tylko po prostu nie ma sensu czytac kazdego komentarza ....



Masz rację pisząc, że nie chce Ci się czytać całego mojego wywodu, ja generalnie wgl nie czytam komentarzy na sadolu, bo zwykle się powielają i mało są warte. Skoro chcesz kilka linijek to zacytuję siebie sięgającego poprzez cały wywód do meritum sprawy.
ja napisał/a:

w narodowych kręgach lewak to obelga. Spokojnie, po lewej stronie nacjonalista, czy narodowiec to to samo splunięcie w twarz. Tylko po prawej stronie narodowiec to komplement, po lewej lewak już nieszczególnie...

to daje do myślenia. Prosta konkluzja. Więc nie każdy lewicowiec to komuch. I paru pajaców niesłusznie determinuje pogląd ludzi takich, jak ja. Dla tego jeśli ktoś dotrwał do końca ( :D ) to proponuję zgadać się na PW na prawdziwe piwo i powymieniać poglądy.
Pozdrawiam :)


Ce...........is

2013-05-08, 00:20

filipczax_ck

2013-05-08, 00:20
ikonowicz ty czerwona mendo komunistyczna !! sprzedawczyku unijny ... sp***alaj na zachód lizać rowy ''tfu'' niemieckim wodzirejom !! bezczelna gnida

iron.the.great

2013-05-08, 00:29
Tak, tak 35zł, albo i 100zł na godzinę im więcej tym lepiej. Tylko jakoś nikt się nie zastanawia ile realnie warte są jego umiejętności. Żeby tyle zarabiać to trzeba coś potrafić i najczęściej zwyczajnie zapier*****. Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. Jak pójdziesz na dobre wartościowe studia, to i z praca nie będzie problemu, jak pójdziesz do dobrego technikum czy szkoły zawodowej, to też nie będzie Ci w życiu źle. No, ale jak masz taką postawę, że za 1400zł/mc, to Ci się nie opłaca z domu wychodzić, to gratuluję dobrego samopoczucia. I taka jest różnica między tymi, którzy się dorobili, a narzekającymi malkontentami. Ci, którym teraz jest dobrze też od czegoś zaczynali i często nie były to kokosy. Ci ludzie nie mieli dylematu czy będą pracować za 9zł/h, 5zł/h czy 11zł/h tylko zwyczajnie szli i pracowali. Wracając do kwestii wykształcenia to niedobrze mi się robi jak widzę tych wszystkich z bożej łaski magistrów z zarządzania pasieką na wyższej szkole pasania baranów w pipiduwie wielkiej, którzy płaczą, że nie mają pracy. I jakoś nie zauważają związku z tym, że za to, że mieli lekkie studia przychodzi im płacić problemami na rynku pracy. No bo przecież studia są od hulania i jak to jest możliwe, że "ze mną się nie napijesz?", "jak to masz kolokwium?", "jak to trzeba się do egzaminu uczyć więcej niż 3 h?". I zaliczają połowę egzaminów na 3 drugą połowa ściągniętą na 4, a praca skopiowana z 3 książek na krzyż. I kończą te studia i następuje dysonans poznawczy. Kończy się okres beztroski i okazuje się, że tak na prawdę nic nie potrafią i zmarnowali 5 lat życia i jest płacz bo przecież im się z dyplomem należy dobra praca. A jak już jakąś pracę znajdą na umowę o pracę to się zaczynają cyrki z L4. I potem łączą się w wielki ruchy oburzonych, którym ten kraj robi krzywdę i wybierają sobie na liderów takich populistów jak Ikonowicz, Palikot czy Duda i bardzo szybko zapominają, że dostali od państwa darmową edukację, służbę zdrowia i, że za to zapłacili właśnie Ci, którzy najwięcej zarabiają i płacą największe podatki. No i zamiast być im wdzięczni, to widzą w nich krwiopijców. Bo najlepiej nie widzieć winy w sobie tylko post racjonalizować sobie swoje porażki, a to, że wrogowie nie dali, a to, że trzeba mieć znajomości, a to że czasy złe i państwo złe. G**** prawda sami jesteście swoimi największymi wrogami, znajomości trzeba sobie wyrobić i na nie zapracować. Nikt nie pyta się co dał państwu i społeczeństwu, ale każdy oczekuje od państwa i społeczeństwa wsparcia. I co do czasów zakończę moim ulubionym cytatem z "Ziemi Obiecanej" Wajdy: "Dla mądrych ludzi to są zawsze dobre czasy".

dagins

2013-05-08, 00:42
karzelski, socjalizm to zły system, a jego niewydajność potwierdziło już wiele państw na całym świecie. Nikt nie potrzebuje żadnych sanepidów ani kontroli państwa na rynku, bo to i tak kończy się w ten sposób, że korporacje przekupują polityków, a drobni przedsiębiorcy i zwykli obywatele cierpią.

Komunizm i socjalizm to obrzydliwe systemy przyciągające głupców myślących, że jak wszystkim potrzebującym rozda się pieniądze, to świat będzie wyglądał szczęśliwie i uczciwie. Rzeczywistość jest oczywiście odwrotna. Murzynom daje się wędki, a nie ryby.

Klapu

2013-05-08, 01:46
Jak dotąd z Tyszkiewicza raczej się śmiałem, tak teraz muszę zacząć szanować. I tyle.

evilmatt

2013-05-08, 01:58
karzelski, Nacjonalista, to również obelga po prawej stronie, bo bliżej mu do lewej. :hitler:

GoreTime

2013-05-08, 02:42
Ikonowicz generalnie ma pretensje o to że ludzie dostali socjala i muszą płacić za niego czynsz, bezrobocie spadło z 40% na 15% z tego co mówi Tyszkiewicz więc komentarze typu " wyjeb^#% za granice" jakoś podk***iają, czyli ze 25% bezrobotnych siedzi na ogórkach i zmywaku na zachodzie to sformułowanie równie mądre jak by powiedzieć ze całe 25% i zapili się na raz w parku w zimie przy -30 i robili za pomniki przyrody. Praca w polsce jest ale ch*jowo płatna(nie pójdę sprzątać/myć/niańczyć/srać/ bo 5-8zł/h to za mało a moje ręce są stworzone do wielkich rzeczy). Nie ma klasy robotniczej którą szkoliły zawodówki i technika, wyjdź na miasto szukaj kaletnika który ma mniej niż 40 lat albo stolarza, boli patrzenie na to co się dzieje ale słowa "Polska piękny kraj ale ludzie k***y" pasowało, pasuje i będzie pasować bo rośnie jedna wielka gimbusiarnia która skończy psychologie czy filologie angielską i nie wie jak wbić poprawnie gwoździa. Nie będzie pospolitego ruszenia na rząd bo podczas tego 3/4 ludzi nagrywało by to telefonem i marzyło o dodatkowej subskrypcji na srajtubie.
Nie ma teraz dużej róznicy między tym co się działo kilkadziesiąt lat temu gdzie wolność słowa była poddana cenzurze by ludzie mogli dowiedzieć się co się dzieje, teraz wystarczy uczyć w szkole przez 6lat historii starożytnego rzymu i persów a nie tego co się działo podczas 1 i 2 wojny. Małolat sam nie siądzie i nie zainteresuję się co się koło jego dupy dzieje w Polsce bo bije lvl i ma kose z sorem od matmy bo sie na niego uwziął. Teraz jest żle, ale co będzie za 30-40 lat to dopiero będzie niezła historia.

Sory za skłądnie i tak tego nikt nie przeczyta a extra żytnia sama się nie wypije

Ork.Fajny

2013-05-08, 07:15
rrdzony napisał/a:

Ikonowicza można lubić albo nie, ale prawda jest taka, że gdy ten dzisiejszy "przedsiębiorca" w latach 80 podbijał czerwoną legitymację PZPR, Ikonowicz siedział w więzieniu za walkę z komuną.

Bawcie się dalej ślepe prawaki.



Ten przedsiębiorca od pobijania legitymacji dziś daje pracę, mniej lub bardziej sprawiedliwą, paru osobom w swojej firmie a Ikonowicz postuluje powrót do komunizmu. Więc kto tu k***a jest ślepy?
I na dodatek poj***ny z lekka bo co z tego że siedział za komuny za poglądy polityczne? Gierek za komuny trochę siedział i paru stalinowskich katów którzy po wojnie mordowali polaków także, to znaczy że oni też w jakiś sposób walczyli z komuną i należy im pomnik postawić...?

donplicco

2013-05-08, 09:32
drv87 napisał/a:

Bezrobocie spadło bo granice otworzyli debilu. 1400 to zajebiście mało ja jakbym miał zarabiać około 1400 to bym wolał z domu nie wyłazić bo by mi się nie opłacało. Wynajmuje mieszkanie koszt około 1200 pln tankuje samochód raz w miesiącu to około 320 plnna żarcie i inne rozrywki idzie mi około 1500 pln nie wspomnę o internecie, prądzie , ubraniach i kosmetykach.


W Polsce przy obecnych cenach paliwa i żywności sprawiedliwie powinno być około 35 pln za godzinę.




Więc jeżeli 'nie chce Ci się wyjść z domu' to powiedz jak gospodarka ma się rozwinąć?! Myślisz,że pieniądze biorą się z drukarki? Gdyby zabrać wszystkim te zasiłki i zagonić do pracy. To płaca nie wynosiłaby 1400.

InsaanePL

2013-05-08, 09:49
!!!! Gdzie mam się zgłosić na koszenie trawników za 1400zł :) ?????

evilmatt

2013-05-08, 13:32
InsaanePL, Masz jakieś ogórdki działkowe w swojej mieścinie? Jak tak, to zapie**alaj, a może zarobisz nawet więcej jak będziesz się podejmował jakiegoś malowanka altany, czy płotu. ;)