18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

McDonaldowe rewelacje

Louve • 2012-01-17, 13:33
Kto odgadnie, które z McDonaldowych jedzonek znajduje się na zdjęciu?



Nie, to nie lody.

Przywitajcie się z mechanicznie rozdzielonym kurczakiem.
Wszystko, co kurczakowe w McDonald's, jest właśnie z tego tworu. Nuggetsy i paszteciki, wkłady do kanapek. Ponad to, również z tego specyfiku bywają mrożone wytwory kurczakowe w sklepach.

Zasadniczo polega to na rozbiciu kurczaka w całości i przeciśnięciu go przez sito. Kości, dzióbki, oczy, wnętrzności, całość kurczaka - po procesie wygląda właśnie tak. Różowo.

Co więcej, ponieważ roi się w tym od bakterii, jest myte amoniakiem. Dokładnie - moczy się tę masę w amoniaku. Naprawdę.

Następnie, ponieważ smakuje po tych procesach obrzydliwie, zostaje poddane "przesmakowaniu" sztucznymi smakami. Dodatkowo, ponieważ jest dziwnie różowe, zostaje zabarwione sztucznymi barwnikami.

Ale hej, koniec końców - smakuje... :lodowka:

Btw to nie hejt na maka, ino znaleziona ciekawostka :D

Smacznego :szczerbaty:

sauerps

2012-01-17, 16:08
Kiedy jej big maca jakoś przestaje mnie to ruszać ;D

Lúthienka

2012-01-17, 16:14
Kiedyś był w TV taki program o oszczędzaniu i gościu pokazywał dzieciakom takie obrzydliwe resztki z kurczaka, po czym to przy nich zmielił i zrobił im z tego kotlety. Jadły, aż im się uszy trzęsły. I bez przesady, jakieś ścięgna, nie ścięgna to też odżywcze rzeczy, tylko w innej postaci. :roll:

JozinZBazin

2012-01-17, 16:34
k***a, właśnie skończyłem jeść ichnie Nuggetsy. :/


Co prawda wiem, że ten pseudokurczak z McD robi się z MoM, ale jak sobie to człowiek uświadomi przy jedzeniu to jest niefajnie.

alalai

2012-01-17, 16:38
całość kurczaka zmielona nie jest najgorsza w sumie, fakt faktem zjadliwe bez obrzydzenia :) ale jak odpady wcześniejsze czyli główy itp także nie z kurczaków ale tez z trzody przerabiają, to nie jest juz tak pięknie. może ktoś zrobi na ten temat materiał jakiś?

wlochaty86

2012-01-17, 17:09

Bila

2012-01-17, 17:12
BongMan napisał/a:


Srości, sróbki, sroczy, sręczności, srałość srurczaka! Brednie wyssane z palca (chociaż mogłaś też wyssać z innej części ciała). Już nie przesadzaj. Mięso z kurczaka zmielone i doprawione jakimś gównem - tak. Ale za ch*ja dzwona nie uwierzę, że mielą je w całości. Gdyby tak było to pierwsza inspekcja i McDonalds się zamyka. PS: Oczywiście nie twierdzę, że McDonalds jest zdrowy i bynajmniej tam nie jadam, ale wk***ia mnie to wyolbrzymianie i przeinaczanie. Niedługo jakiś pojeb powie, że w McDonalds podają gówno jako kurczaka.



Powiem tak,w dupie byłeś i gówno widziałeś,pożyjesz trochę na tym świecie to może zmądrzejesz.To ciekawe co w parówkach masz,każdy dietetyk ci powie żeby tego gówna nie dotykać.W szynce jest około 20% mięsa,to ciekawa co stanowi resztę.

chybeck

2012-01-17, 17:20
jak wstawiać coś obrzucającego firmę błotem, to wstawiać rzetelnie. oto link do prawdziwego artykułu o tej substancji, która faktycznie jest kurczaczkiem i to przemielonym i doprawionym jednak bez kości, oczu, dzioba i tym podobnych. chyba za dużo forum wegetariańskich zwiedził ten artykuł zanim dotarł do ~louve.

http://www.momgoesgreen.com/chicken-nuggets-what-are-they-anyhow/

max1522

2012-01-17, 17:47
to sie nazywa mięso oddzielone mechanicznie czyli tłuszcze skóry itp co sieda zmielić kości nie ma spoko i jest to praktycznie w każdej parówce jakiejs kiełbasie pasztecie itp będziesz w sklepie to przeczytaj skład.

Louve

2012-01-17, 17:50
@chybeck wystarczyło przeczytać komentarze, żeby zobaczyć, że już przyznałam rację komuś wyżej piszącemu odnośnie braku tam dzioba. Poza tym reszta dokładnie się zgadza z artykułem, który podrzuciłeś, więc nie musiało przechodzić przez fora wegetariańskie, a przez nieumiejętnego tłumacza. A dodawałam też, że przepisałam ze źródła tak, jak było. :)

A jakbyś był tak rzetelny, jak każesz być innym, to nie miałbyś jedynego tematu w było.pl, bo byś rzetelnie sprawdził, czy się wcześniej na sadolu nie pojawił :amused:

~PowerBoBass

2012-01-17, 18:26
Kurna, też zgłodniałem :-/

Dziś większość żywności jest konserwowana, barwiona i ch*j wie co jeszcze robiona. Wędliny, połowa pieczywa, nabiał, k***a wszystko. A jak mi się trafi chrząstka w nuggetsie, to plunę nią pod stolik i będę jadł dalej, bo u Mamy w 100% naturalnym bigosie też się chrząstki trafiają ;-)

Alonso

2012-01-17, 18:30
i tak wszystko smakuje jak kurczak. Nawet człowiek

chybeck

2012-01-17, 18:33
@~louve:
wybacz, ale mój post nie miał formy ataku na Ciebie. poza tym nie ma tam dzioba, wnętrzności, pazurów, kości. dokładnie przeczytałem wszystkie komentarze, bo mówią coś nie słuchając innych to tylko idioci.

poza tym, jak się wpisuje tagi i nie można znaleźć czegoś, to trudno. dla jednego dowcipu nie będę przeczesywał wszystkich kawałów na sadolu. jednak widzę, że mnie rzetelnie sprawdziłaś, więc plusik za to. :spoko:

Xenomorph08

2012-01-17, 18:49
Mięso oddzielone mechanicznie - ODDZIELONE!!! Ale nie oddzielone bo zmielone z kośćmi, srośćmi itd. Bez sensu to mielenie.

Co ja mjele?

Mateusz_stg

2012-01-17, 18:58
Najlepszy komentarz (32 piw)
louve napisał/a:

Kości, dzióbki, oczy, wnętrzności, całość kurczaka


Srości, sróbki, sroczy, sręczności, srałość srurczaka! Brednie wyssane z palca (chociaż mogłaś też wyssać z innej części ciała). Już nie przesadzaj. Mięso z kurczaka zmielone i doprawione jakimś gównem - tak. Ale za ch*ja dzwona nie uwierzę, że mielą je w całości. Gdyby tak było to pierwsza inspekcja i McDonalds się zamyka. PS: Oczywiście nie twierdzę, że McDonalds jest zdrowy i bynajmniej tam nie jadam, ale wk***ia mnie to wyolbrzymianie i przeinaczanie. Niedługo jakiś pojeb powie, że w McDonalds podają gówno jako kurczaka.


w McDonalds podają gówno jako kurczaka.

Kamm

2012-01-17, 21:01
Jeśli masz rodzinę na wsi. Jedziesz, zabijasz świniaka. Masz zdrowe mięsko, przynajmniej wiadomo, że wyhodowane naturalnie. I napie**alasz różne pyszności.