18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Magazyn o egzorcyzmach

Sombrero360 • 2012-10-20, 22:17

Polski magazyn, o którym dowiedział się Bill Maher. I jak mamy dostać wizy, skoro amerykanie mają o nas taki właśnie obraz?

Mc6

2012-10-21, 15:00
Slonx napisał/a:


I denerwuje mnie to z tego względu, że przez ludzi, którzy w tego typu rzeczy wierzą, wiele osób zaczyna myśleć w taki sposób: wierzący = ciemnogród.


a co? sugerujesz, że osoby wierzące to nie ciemnogród?

instinct

2012-10-21, 15:02
Slonx napisał/a:

Jestem wierzący, ale egzorcyzmy uznaję za relikt średniowiecza. Nie wierzę w opętanie ciała przez jakiegoś tam demona. I denerwuje mnie to z tego względu, że przez ludzi, którzy w tego typu rzeczy wierzą, wiele osób zaczyna myśleć w taki sposób: wierzący = ciemnogród.



Zastanawia mnie jedno... w co tak na prawdę wierzysz? Deklarujesz swoją wiarę jednocześnie podważając prawdy wiary katolicyzmu, a dalej chrześcijaństwa, a komuś innemu zarzucasz brak logiki. No chyba, że Twoja wiara należy do indywiduum, zbioru zwanego "zielonojabłuszkanizmem" wówczas przepraszam (bo każdy przecież może wierzyć w co chce, nawet w zielone jabłuszka).

Kebabkillah

2012-10-21, 15:07
Wypowiem się w kwestii religii. Polska jest krajem drugim co do ilości Katolików zaraz po Meksyku.
A jaki z tego wniosek?
Cóż Amerykanie gardzą Meksykanami tak samo jak nami.

Sam jestem Katolem, nie przepadam wprawdzie za samym klerem, ale no kurde - Człowiek musi w coś wierzyć.

robson101

2012-10-21, 15:07
on tam nie szydzi z polski tylko z usa wiec sie nie bulwersowac

Momorty

2012-10-21, 15:17
W USA panuje porównywalny ciemnogród.

Sombrero360

2012-10-21, 15:24
instinct, miałem napisać to samo - Slonx troszeczkę sam sobie zaprzeczasz... :roll:

Magnic

2012-10-21, 15:26
Chyba czas wprowadzić tu trochę porządku.

Jest Bóg? A masz na to dowód? Nie.

Nie ma Boga? A masz na to dowód? Nie.


Dziękuje dobranoc i koniec dyskusji.

mr_9mm

2012-10-21, 15:40
Polski rząd nigdy nie będzie starać się o wizy. Tylko udaje że coś tam gada. Czemu? Bo jak zniosą wizy, to większość młodych sp***oli do stanów i nikt nie zostanie by pracować m.in. na emerytów.

Br...........ki

2012-10-21, 15:47
Oni mają powód do wstydu. Jak w ogóle takie gówno mogło powstać jak ta zaprezentowana gazeta.

Sombrero360

2012-10-21, 15:58
Bronisław_Komorowski napisał/a:

Oni mają powód do wstydu. Jak w ogóle takie gówno mogło powstać jak ta zaprezentowana gazeta.


Mówisz o ich amerykańskim odpowiedniku? Przecież to jest "gazeta" stworzona na potrzeby tego show - myślałem, że te prześmiewcze tytuły artykułów dają jasno do zrozumienia, że to fake ;)

Wymietek

2012-10-21, 16:08
Szeryfian napisał/a:

USA to naród który dba tylko o siebie, i jest tam gdzie są pieniądze.


Tak gwoli scislosci USA to nie narod, tylko panstwo. A co do reszty komentarza to mowisz o rzeczach ktore dla kazdego myslacego Polaka chyba sa oczywiste.

Br...........ki

2012-10-21, 16:10
Sombrero360 napisał/a:


Mówisz o ich amerykańskim odpowiedniku? Przecież to jest "gazeta" stworzona na potrzeby tego show - myślałem, że te prześmiewcze tytuły artykułów dają jasno do zrozumienia, że to fake ;)



Tak czy tak mój komentarz nie traci na autentyczności, to jest gówno poniżej jakiegokolwiek poziomu.

burzyk1992

2012-10-21, 16:17
Szeryfian napisał/a:

Skoro tak USA uważa się za naród który niesie pokój i pomoc to dlaczego nie wyślą swoich żołnierzy do afryki gdzie co dzień giną setki osób?

Bo nie ma ropy?



oni juz tam sa, pierwsi byli, w afryce jest zloto, za to zloto sprzedaja im bron, jednej jak i drugiej stronie. juz nie rob z nich takich swietoszkow :D D

rantanplan

2012-10-21, 16:55
smutno mi czytając komentarze że ludzie wciąż twierdzą że kościół niszczy nasz kraj i takie bzdety. Kościół nie ma nic do rzeczy odkąd przestał być realną siłą gdzieś w okolicach oświecenia. Polską rządzą od 1945 roku komuniści(teraz to może spuścizna tudzież wytrysk po nich). Aż do teraz. Są to ludzie jak można wyczytać z wszelkich zrodeł antyreligijni. Do tego zauważcie jak wyśmiewa się w USA katolicyzm podczas gdy nikt tak naprawde nie wyśmiewa w kręgach religijnych ateistów, to się nazywa dyskryminacja a nie to co mamy przeciwko gejom (tak naprawde kazdy sie boi obrazić geja bo może skończyć z grzywną lub w pierdlu) i nikomu to nie przeszkadza wręcz przeciwnie, mamy tu na sadolu ludzi ktorzy się cieszą razem z całym mainstreamem że ludzie religijni są gnębieni i szykanowani. Sam nie jestem zbyt wierzący, ale szanuje innych ludzi, kimkolwiek by nie byli chyba ze sa zli. A sytuacja którą tu widzimy jest powtórką z lat międzywojennych w niemczech kiedy to była nagonka na kościół i żydów.

Plecionkarz

2012-10-21, 17:18
Kiedyś pewien polski ksiądz powiedział żeby wystrzegać się tych którzy chcą zamienić katolicki krzyż na gwiazdę. Nie ma znaczenia ilu ramienną, jakiego koloru i w jakiej ilości. Te słowa zostały wypowiedziane w latach dziewięćdziesiątych a teraz widać ile krajów i unia ma gwiazdy w swojej fladze. Dziwnym trafem wszystkie te kraje nas r*chają. Jak ktoś nie jest zwykłym mądralą który nagle odkrył, że boga nie ma i musi wszędzie to mówić to musi mieć jakiś cel w atakowaniu religii. Bo jak wiadomo filarami państwa jest religia, edukacja i rodzina i jak chce się osłabić kraj to uderza się w te trzy rzeczy.

Dziwne, że tak się obraża kościół a istnieje wszędzie kult jednostki. W każdym mieście jest pomnik, ulica i szkoła im. Jana Pawła 2. Katolicy sami zapominają na czym polega ich wiara stawiając wszędzie te pomniki i zdjęcia papieża w pokojach zamiast np. zmarłego męża albo swoich dzieci. Ale tak to już jest, że katolicy nie chcą czytać swojej świętej księgi a wolą padać na kolana przed tym co im powiedzą w mediach albo z ambony.