18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

LWG dla patrzących w lusterka

Vl...........in • 2013-04-21, 14:07
Ten filmik przywrócił mi wiarę w kierowców aut, jak widać nie wszyscy są wieśniakami którzy utrudniają życie kierowcom jednośladów.

szymek61

2013-04-21, 18:06
Koleś na długich światłach w trasie jedzie to nie dziwota, że go widać....

merone

2013-04-21, 18:21
Lol!!!!
W 1:40- jadę ja:D
Volvo s40 ;)

pozdro!

Te...........ed

2013-04-21, 18:32
Sadistic w pełnej krasie -.-

czapla56

2013-04-21, 20:03
Najwięcej na kierowców psioczą ci, co zapie**alają jak idioci. Spojrzysz w lusterko raz - nic. Spojrzysz za sekundę drugi raz - też nic, bo gość na motorze jest już 50m przed tobą. Potem problem, że niby nikt w lusterka nie patrzy i ich nie widzi.

Janóż

2013-04-21, 21:09
"jak ja muszę stać, to niech on też stoi" jakie to typowe dla większości obywateli w tym kraju. A najbardziej mnie śmieszy, jak w korku jadę i zjadę do krawężnika, co by kolega sobie przejechał, to auto stojące obok zajeżdża na mój pas, co by tylko motocyklista szybciej nie przejechał... żałosne

ari4

2013-04-21, 21:22
Ja bym mu nie zjechał. Miałem raz niemiłą sytuację, kiedy jadąc w nocy zjechałem na pobocze, aby zrobić miejsce dla samochodu, który mnie wyprzedzał. O mało co nie potrąciłem pieszego, który w ogóle nie był oświetlony i był ubrany na czarno.
Kierowca nie ma prawa zjeżdżać na pobocze. Nie mam zamiaru dla debila, który zapieprza narażać swoje i kogoś życie (nie mówiąc o możliwości dostania mandatu za taki manewr).
Chce wyprzedzać, to niech poczeka aż będzie miał miejsce.

Dla mnie to żadna kultura łamanie przepisów.
Piwo nie leci.

Kaprys

2013-04-21, 22:01
Ja jeździłem sporo lat temu motocyklem. Żadna szlifierka, zwykła MZ250, na tamte czasy i osiągi samochodów pokroju malczany, kredensy, poldony, jakieś golfy I, II, miała moc... wyprzedzałem, ustępowali, albo i nie... Nastał czas, że sprzedałem motocykl, kupiłem puszkę, potem kolejną, kolejną... Ale pamiętam jak motocyklem jeżdżąc, bardzo ułatwiało życie, jak puszka zjeżdżała na bok, robiąc miejsce do wyprzedzenia. Ja widzę motocykl w lusterku, zjeżdżam odrobinę niech jedzie. Ale słyszę syrenę i widzę koguty, wieję całkiem na trawnik nawet. Ale z drugiej strony: dziś taki obrazek: spod świateł startują dwie szlifiery, po 100-200 metrach mają spokojnie stówę, goście ewidentnie się ścigają. Za nimi dostojnie powoli rozpędza się autobus. A za autobusem... radiowóz :D albo nie widzieli, albo udawali że nie widzą. A i też z dnia dzisiejszego, ograniczenie 40, a dwóch nieoszlifowanych jeszcze, stówka leciutko, na odcinku 300 m do ronda. Wysyp debili.

Black Snake

2013-04-21, 22:11
Ogólnie śmigam trochę na skuterze, samochodem eLką i motocyklem eLką. Fakt w tym roku jakoś dziwnie się zrobiło. W poprzednich latach puszczali mnie ludzie, ale teraz co chwilę mrugają światłami lub machają ręką by mnie puścić. Sam jak mogę to też przepuszczam. Ja stracę z 5-10 sekund, a inni kierowcy zyskają i nie będą stali kolejne 10 minut by luz się zrobił.

kolonawesolo

2013-04-21, 22:16
przynajmniej jeden co podziekuje bo reszta ni Chu Chu. zjeżdzasz człowieku po fosie prawie zapier...... a taki ci nawet palca nie pokaze XD

Kukiełka

2013-04-21, 22:20
wie ktoś z was co to za nuta ???

Ptoleq

2013-04-21, 22:29
@ari4 dlatego ja też już nie zjeżdżam na margines w nocy, bo pełno jest ludzi, którzy idą poboczem, ciemno ubrani i oczywiście bez odblasków i można kogoś zabić. Oczywiście idą z prawej strony, czyli plecami do tych którzy przejeżdżają najbliżej i nawet nie mają szans odskoczyć.

Co do filmiku, rzeczywiście z roku na rok jest coraz lepiej z kulturą jazdy na polskich drogach. Oby wszystko szło w tym kierunku, sam zawsze zjeżdżam motocyklom i życzę wszystkim jeźdźcom bezpiecznego, nadchodzącego sezonu ;)

ari4

2013-04-21, 22:39
Ptoleq,
Prawda, ale od tego momentu nie robię tego. Nawet w dzień. Pamiętaj, że kierowca siedzi po lewej stronie, przez co nawet w dzień słabo widać pobocze.
[EDIT]
A wracając do filmiku. Cholera wie jak postępować. 2 lata temu jechałem Zakopianką. Widzę w lusterku motocyklistę - dojeżdżam do prawej strony pasa, by go puścić. W tym samym momencie słyszę klakson, patrzę w prawe lustro a tu drugi motocyklista wyprzedza mnie z prawej. Wyszło na to jakbym mu zajechał drogę. Bądź tu kurna mądry. Najlepiej po prostu nie reagować.

sMieciu

2013-04-21, 23:46
koleś przez większość akcji wyprzedzał konserwy z niedozwoloną prędkością... i jeszcze ludzie mają mu to ułatwiać? Uważać na debila stwarzającego zagrożenie w ruchu?

Ja pie**ole, w dupach sie poprzewracało tym pseudo użytkownikom drogi.
Jak ktoś dobrze napisał... kierowca harleya jedzie spokojnie jak bóg przykazał.
Pojeby w szlifierkach tylko wk***iają.

smagal

2013-04-22, 00:08
nie mialem i nie mam motocykla, mam tylko samochód ale zawsze lubilem motocyklistow - a raczej same motocykle. jak widze jakiegos w lusterku to chetnie zrobie mu miejsce jak stoje w korku.

Ale widze ze wiekszosc tutaj to ludzie ktorym żal i zawiść dupe sciska, że oni ten korek przejadą szybciej niz wy w samochodach - i taka jest prawda!!