18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ludzie traktują wodę jak śmietnik ...

tretre50 • 2015-03-20, 18:28
Ludzie często traktują wodę jak śmietnik, a potem się nad nim relaksują ...

W 2013 roku jak każdy nurkujący znajdowałem pod wodą rozmaite 'rupiecie'. Przeglądając filmy z tego roku zrobiłem sobie 'ranking' najciekawszych 'znalezisk'. W tej niechlubnej konkurencji wygrał u mnie ... a zresztą sami zobaczcie:



Większość przedmiotów wydobywamy z wody podczas sprzątań dna jakie jako łowcy podwodni organizujemy regularnie na terenie całej Polski. Zostawiamy tylko takie, jak np. grill na tym filmie, które nie zanieczyszczają znacząco wody, a jednocześnie stały się siedliskiem kolonii oczyszczających wodę małży. Takie przedmioty pozostawiamy w miejscu i na głębokości gdzie je znaleźliśmy.

Uprawiam freediving (nurkowanie na wstrzymanym oddechu) i łowiectwo podwodne (spearfishing - podwodne polowania na ryby przy użyciu kuszy.


Polecam także obejrzenie innych tematów jakie 'spłodziłem' do tej pory:

O tym jak znokautował mnie po wodą sandacz
Łowiectwo podwodne - taktyka strzelania do ryb z kuszy
Baaardzo odprężający tryptyk o podwodnym pięknie Morza Czerwonego
ptaki wodne w zimie - jak pomagac nie szkodząc

johnny1

2015-03-20, 23:20
Nic nowego, że wody służą jako śmietnik. Spytajcie się pierwszego lepszego marynarza, ale takiego dalekomorskiego co znaczy "magazyn główny górna półka" to tylko się uśmiechnie.

kokroucz

2015-03-20, 23:26
@tetre50
o mnie martwić się nie musisz, już kiedyś pisałem w rozmowie z Tobą, jestem przyrodnikiem-pasjonatem, w łowiectwie podwodnym nie pociąga mnie wcale jedynie walenie do ryb z kuszy, myślę że raczej nie to jest najważniejsze a raczej jest to bonus do całości, ja ryb za bardzo nie lubię (prócz sandała i okonka) więc polowanie spadnie na dalszy plan (nie widzę innego sensu w zabijaniu ryby skoro nie chce się jej potem zjeść)
pozdrawiam

q800

2015-03-20, 23:46
Takie same rękawiczki mam :)

Sindbad123

2015-03-20, 23:46
A ja mam takie pytanko odnośnie kuszy którą używasz przy polowaniach. Konkretnie, to czy jest na nią wymagane pozwolenie jak na normalną kuszę (taką z łukiem) czy nie?

niemamskarpet.

2015-03-20, 23:57
to fotel z malucha powinien byc na pierwszym miejscu a nie bęben.....

kosmaty69

2015-03-21, 00:00
Najbardziej śmiecą hanysy i nowosilcowy ze stolycy.. Elyta yntelektualna..