18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Loa loa – gatunek pasożytniczego nicienia

cerastes • 2013-06-07, 19:41
Loa loa – gatunek pasożytniczego nicienia występujący w Afryce Zachodniej i Środkowej. Żywicielem ostatecznym jest człowiek (u którego wywołuje loajozę), zaś wektorem muchówki z rodzaju Chrysops (Chrysops silacea i Chrysops dimidiata)




Opis:

Dorosłe osobniki to nitkowate zwierzęta. Samice mają długość 40–70 mm i średnicę 0,5 mm, zaś samce mierzą 30–34 mm przy średnicy 0,35-0,43 mm. Mikrofilarie mierzą 250–300 μm przy średnicy 6–8 μm.

Cykl życiowy:

Podczas odżywiania się krwią zakażona Loa loa muchówka zwraca część krwi, wraz z larwami w stadium L3 na skórę człowieka. Larwy aktywnie przez nią wnikają do tkanki podskórnej, gdzie dojrzewają. Dorosłe osobniki rozmnażając się produkują mikrofilarie, które można znaleźć we krwi, płynie mózgowo-rdzeniowym, moczu, ślinie oraz w płucach. Gdy zakażony człowiek zostanie ukąszony przez ślepaka, mikrofilarie przedostają się do przewodu pokarmowego owada, tracą osłonkę i przez układ krwionośny docierają do jego mięśni szyi, gdzie przechodzą kolejne stadia larwalne od L1 do L3.


Wiecie co robić z pasożytami ? To samo co z komunistami.. Tępić, tępić i jeszcze raz tępić to ścierwo..






..

astmuus

2013-06-09, 11:47
czarek00 napisał/a:


A w ogóle czy to nie jest dziwne że ci co krytykują socjalizm maja klapki na oczach i nie widza tego co się teraz dzieje - wszech ogarniającej biedzie i zubożenia społecznego. Ludzi grzebiących w śmietnikach i bezrobocia. Jak można być takim idiota i wmawiać innym że teraz jest zajebiście? Albo ktoś wyjątkowo głupi albo ślepy (albo złodziej który nakradł podczas przemian ustrojowych i teraz jest oderwany od rzeczywistości) może wypisywać takie bzdury.
No nic pozostaje mieć nadzieję, że w końcu dojdzie do takiej biedy że ludzie wyjdą na ulice i sami odbiorą złodziejskim kapitalistom to co do nich należy




Że co k***a? Czy Ty jesteś idiotą?

Kto mówi, że teraz jest lepiej? Teraz TEŻ jest ch*jnia z grzybnią.

Złodziejskim kapitalistom, teraz to mi zabiłeś duszę. To socjaliści kradną wasze pieniądze. Kapitaliści tworzą miejsca pracy i oferują Ci ją w zamian za godziwe pieniądze - tylko i Ty i kraj musicie spełniać dane warunki.

Ale Ty tego pewnie nie zrozumiesz, Ty jesteś zaślepionym lewusem któremu "żyło się dobrze za komuny" ;) .



P.S. Bądź sobie socjalistą, ale k***a, od moich pieniędzy wara bo wsadzę Ci kilof w rzyć.
P.P.S. Idź być socjalistą gdzie indziej.
P.P.P.S. Jak Ci kapitaliści tacy źli i niedobrzy, to jak wyżywisz robotników? Obietnicą utopijnego kraju?

Li...........66

2013-06-09, 13:03
sard napisał/a:



Czyli co? Rodzinka dobrze ustawiona była? Sprzedawaliście sąsiadów? Strzelaliście z ucha na kogo się dało? Pracowaliście w służbach, które każdego krwią i gównem obryzgały - czyli milicja, sądownictwo? Czy może gdzieś w administracji państwowej? Bo tym to faktycznie żyło się lepiej niż wszystkim innym ludziom razem wziętym.
Irytują mnie takie komunowrócizmy, tamten syf załatwił tyle osób, złamał tyle karier, zniszczył tyle rodzin, że choćby Tusk rządził przez 1000 lat to tyle nie sp***oli, bo nie ma rozmachu, chęci i wielkiego czerwonego brata za sobą do zamykania ust każdemu niepokornemu.
Więc grzecznie powiem Tobie - oblukaj sobie wszystkie sezony "Doktora Who" i zbuduj kibel do przemieszczania się w czasie, strzel sobie rok 1964 w Polsce i żyj i baw się zajebiście, a jeśli nie skumałeś - to po prostu wypieprzaj do ruskich gułagów... tam jeszcze możesz poczuć ten "wspaniały" klimat "lepszych czasów".



Niejedna starsza osoba (powyżej 45 roku życia) powie ci że wtedy było lepiej niż dzisiaj a mit że wtedy ludzie nic nie mieli wymyślili idioci którzy nawet nie urodzili się w tamtych czasach.

herbalix

2013-06-09, 13:04
jest niedziela, a ja siedzę w pracy. jem chrupki za 3,5 i popijam sokiem za 2,5 bo tylko tyle miałem w kieszeni mimo, że miałem w tym miesiącu tylko 4 dni wolnego. oczywiście pracuję bez umowy i ubezpieczenia. gdyby coś mi się stało i trafiłbym do szpitala, to nie wyszedłbym z długów do końca życia. moja dziewczyna od wczoraj chodzi w okularach, bo nie ma za co kupić sobie płynu do soczewek. w piątek skończył się papier toaletowy i dupy wycieramy ręcznikiem papierowym wyniesionym z pracy. jutro matki bożej pieniężnej, to kupimy sobie papier. mieliśmy wyliczone, żeby starczyło do końca miesiąca, ale w tamtym tygodniu trafił nam się niespodziewany wydatek 70zł i teraz brakło. ale nie jest źle. przynajmniej żyję w wolnym kraju. mam telefon komórkowy, internet, w którym mogę napisać 'j***ć tuska'. mogę nawet wyjść na ulicę i krzyczeć 'j***ć tuska. i komora też'. w końcu mamy demokrację, nie? od 5 lat nie miałem urlopu/wakacji. za to w sklepie jest mięso. wprawdzie nie stać mnie na nie, ale ważne, że jest. nigdy nie będę miał dzieci. przynajmniej nie w Polsce. dlaczego? bo mnie na to nie stać. nie będę miał swojego mieszkania bo oficjalnie nie mam nawet pracy. nie mam nic, prócz wolności słowa.

cz...........00

2013-06-09, 13:44
Herbalix bo po prostu nie spełniasz odpowiednich warunków obywatela kapitalistycznego i dlatego pracujesz za gówniane pieniądze. To tylko i wyłącznie Twoja wina że jest tak a nie inaczej.

Patrz na wypowiedzi astmuusa

astmuus

2013-06-09, 13:44
herbalix, no to lepiej narzekać, że to, że tamto / że było lepiej za komuny, zamiast wziąć dupę w troki i zacząć coś robić.


Za coś, proponuję poczytanie o kapitalizmie, libertarianizmie i innych związanych z tym tematem pojęciach. Później poprowadzić refleksję nad tym, dlaczego nie jest dobrze i postarać się to zmienić. Zamiast głosować na te same mordy, spróbuj zagłosować na to, co nie ma reklamy w tefauenie i nie jest prolewicowym ścierwem (i tak, pomimo tego, co wygaduje wikipedia, pis też jest lewactwem).


czarek00 napisał/a:

Herbalix bo po prostu nie spełniasz odpowiednich warunków obywatela kapitalistycznego i dlatego pracujesz za gówniane pieniądze. To tylko i wyłącznie Twoja wina że jest tak a nie inaczej.

Patrz na wypowiedzi astmuusa



Boże, widzisz i nie grzmisz.

Wymogiem od państwa jest to, że nie będzie wpie**alało się w rynek, ekonomię firm itd. - zagwarantuje to wolny rynek, dzięki któremu więcej firm będzie mogło powstawać - co za tym idzie będzie więcej miejsc pracy.


Wymogiem obywatela natomiast jest nie pie**olenie, że "za mało, chcę więcej" za nic. Jeżeli chcesz zarabiać więcej, musisz pracować lepiej - jeżeli Twoja praca jest warta 3zł na godzinę, to przykro mi, ale dopóki nie poprawisz k***a swojej pracy, będziesz zarabiał 3zł na godzinę.

A tak, jesteś trollem. Konto masz założone dzisiaj. Możesz już oddalić się w bliżej niezidentyfikowanym kierunku.

cz...........00

2013-06-09, 13:55
Tak lepiej głosować na prawicowych oszołomów według których kto nie chodzi do kościoła to tego trzeba zresocjalizować :)
astuus napisał/a:

Kapitaliści tworzą miejsca pracy i oferują Ci ją w zamian za godziwe pieniądze - tylko i Ty i kraj musicie spełniać dane warunki.


No i widzicie ludzie pracujący na umowy śmieciowe po 14 godzin dziennie nie narzekać że jest żle bo to wasza wina że macie prace na takich warunkach a nie kapitalistów bo nie spełniacie warunków a warunki sąś takie : chęć zapieprzania 24/7 za darmo i wtedy będzie dobrze a jeszcze lepiej będzie jak kapitalista będzie pobierać opłate od Was za Waszą wykonywaną pracę.

astmuus napisał/a:

A tak, jesteś trollem. Konto masz założone dzisiaj. Możesz już oddalić się w bliżej niezidentyfikowanym kierunku.


Pewnie dla Ciebie każdy kto ma inne zdanie jest trollem. Gratulacje klapek na oczach.

astmuus

2013-06-09, 14:05
czarek00 pierwsze zdanie pominę całkowicie. Jedynym oszołomem jesteś ty i twój czerwony rodzaj.

Nadal nie rozumiesz... Żebyście więcej zarabiali, i państwo i wy musicie spełniać wymogi. Pieniędzy za darmo wam nikt nie da. A powiedz mi, lewusie, jak chcesz więcej zarabiać, skoro nawet 60% z waszej pensji może iść na podatki? Zarabiając 1200zł miesięcznie, pracodawca musi wydać ponad 2000zł. Twoje argumenty są na poziomie lewaka, tak jak się spodziewałem - z wami nie warto gadać. Wy nie macie argumentów, Wy gracie na sumieniach zwykłych ludzi opowiadając kłamstwa.


Polecam też dowiedzieć się co to inflacja oraz deflacja oraz dlaczego ta pierwsza jest tak wysoka w Polsce ;) .

cz...........00

2013-06-09, 14:25
Taaa za to Wy macie super opowiadacie jakie to fajne są założenia Kapitalizmu i wolnego rynku ale nic nie robicie w tym kierunku tylko propagujecie Status Quo czyli bogaci się bogacą a reszta społeczeństwa siedzi w coraz większej nędzy. Wolny rynek jest dobry ale nie w Polskich warunkach gdzie przez ostanie 24 lata kraj został doprowadzony do ruiny a Polacy zostali sprowadzeni do taniej siły robotniczej europy. Wszystko fajnie masz rację że pracownicy powinni zarabiać tyle ile dają z siebie - jaka praca taka płaca ale to co się dzieje obecnie w Polsce to woła o pomstę do nieba.
Nie zauważasz też że dzięki temu systemowi gospodarczemu mamy kryzys na świecie a komu dokładniej dziękować za to KAPITALISTOM którym ciągle jest mało.
A Utopia tak w ogóle to nie jest wymysł komunistów lecz powstał podczas czasów panowania królów w europie więc jest trochę wcześniejszy:)

I wszystko fajne mówisz popatrz na wskażniki ekonomiczne ok patrze i płaczę jest ch*jnia. Ale wytłumacz mi coś takiego pracodawcę nie stać żeby utrzymać pracownika który na niego robi i dać jemu godna pensje ale stać go żeby sobie kupić samochód za 500tysięcy? Jak to możliwe jest? Albo kochani kapitaliści którzy uciekają do rajów podatkowych żeby nie płacić w Polsce podatków? ich też nie stać na pracowników?

astmuus

2013-06-09, 14:26
czarek00, jesteś idiotą, tyle mogę powiedzieć. Kapitalistów nigdzie nie mamy - wszystko w rządzie jest pozostałością po sb i komuchach. Niestety, ale dopóki PRAWDZIWI kapitaliści nie dostaną się do rządu, nie ma szans na zrobienie czegoś innego bo wszystko leci pod siebie...

Wciąż nie dostałem ANI JEDNEGO argumentu, za tym, że kapitalizm jednak jest zły. Za to ja podam idealny przykład - USA na przełomie XIX i XX wieku. W każdej rodzinie, mężczyzna pracując sam utrzymywał żonę i nawet siedmioro dzieci. Dało się. Teraz tego nie zrobisz - UE to socjalizm, nasz rząd to socjalizm, wszystko w okolicy to socjalizm. Dopóki nie nastąpi żaden przełom, żadna rewolucja, poczekamy sobie jeszcze trochę.


A tak, jeżeli ten kapitalizm taki zły, to wytłumacz fakt, że w UK ludzie za najniższą krajową są wstanie utrzymać się i spłacić długi w Polsce. I nie mów, że socjal, bo socjal jest w tym momencie już mały, a co roku się zmniejsza.



czarek00 napisał/a:


I wszystko fajne mówisz popatrz na wskażniki ekonomiczne ok patrze i płaczę jest ch*jnia. Ale wytłumacz mi coś takiego pracodawcę nie stać żeby utrzymać pracownika który na niego robi i dać jemu godna pensje ale stać go żeby sobie kupić samochód za 500tysięcy? Jak to możliwe jest? Albo kochani kapitaliści którzy uciekają do rajów podatkowych żeby nie płacić w Polsce podatków? ich też nie stać na pracowników?




Hahahahhaa, teraz mnie ubawiłeś. Serio.

Socjalistyczne teorie żądzą. W Polsce nikt Ci nie zatrudni pracownika na wyższej pensji bo albo musi płacić wysokie podatki, albo - jeżeli jest zarejestrowana za granicą - sprzedaż produktu nie jest aż tak opłacalna, żeby utrzymać pracownika na wyższej pensji. Gdyby jednak powstały inne firmy, deflacja by wzrosła, byłby wolny rynek - firmy zabijałyby się o cennych pracowników, oferując wyższe zarobki gdyż ich praca przynosi zyski, a konkurencja na rynku powoduje, że wzrasta jakość i spada cena produktu.


Poza tym, pracodawca też zarabia i też pracuje, więc ma prawo kupić sobie co mu się żywnie podoba.

cz...........00

2013-06-09, 14:38
Kapitalizm jest systemem ekonomicznym, ktory juz w swoim zalożeniu wprowadza nierownosc społeczna, z czasem poglebiajac ja coraz bardziej i tworzac podzial na male grupy bogatych i duze grupy biednych. Z tymze poprzez slowo "bieda" nie nalezy tu tylko rozumiec skrajnej biedy w krajach afrykanskich i Ameryce Poludniowej, ktora oczywiscie jest takze efektem kapitalizmu. Jednak bieda jest obecna rowniez w milionach domow swiata zachodniego, z ta roznica ze jest mniej widoczna. Szczegolnie teraz, w dobie kryzysu kredytowego, mozemy dostrzec to doskonale, gdy glos zadluzonych i przynoszacycyh male dochody slychac coraz glosniej.
Innymi slowy kapitalizm wymusza tworzenie sie podzialow opartych na wysokosci dochodu. Ilu z nas, przecietnych mieszkancow moze pozwolic sobie na zakup domu za gotowke? Ilu z nas stac na dobry samochod za gotowke? Dlaczego nie stac wiec nas na zupelnie podstawowe rzeczy mimo iz ciezko pracujemy? Czy to wina naszej nieudolnosci, tego ze nie potrafimy sie przebic wyzej w drabinie spolecznej? Otoz nie, to wina systemu, ktory jest wlasnie tak skonstruowany aby to elity finansowe mogly stanowic o tym co nam sie nalezy, o tym jakie mamy mozliwosci w zyciu. System kapitalistyczny blokuje nam prawo do godnego zycia, zmuszajac nas do ciezkiej pracy, za ktora otrzymujemy male wynagrodzenie w stosunku do realnych zyskow naszych pracodawcow. Dzieki temu sami zwiekszamy ich bogactwa, powodujac ze beda mogli kupic jeszcze wiecej nieruchomosci dla siebie, ktore my bedziemy wynajmowac. Ponadto pomimo naszej pracy i tak jestesmy zmuszeni sie zadluzac.
Tu dochodzimy do zjawiska pracy najemnej, ktora w popularnym mniemaniu jest darem losu. Przyjelo sie uwazac, iz pracodawca dajac nam prace robi nam de facto przysluge. W rzeczywistosci jednak pracujac dla niego to my robimy przysluge pracodawcy. Nasza praca najczesciej sprowadza sie do poswiecenia wiekszosci chwil zycia na czynnosci, ktore sluza nam w niewielkim procencie. Poza stalym dochodem, gwarantujacym jedynie tyle, iz bedziemy mogli sie wyzywic, wyjsc do kina i od czasu do czasu pojechac na wakacje, nie mamy nic. Na naszej pracy zyskuje za to pracodawca, bo to jego bogactwo sie powieksza. Niezaleznie od wielkosci zyskow to pracodawca ustala ile mozemy zarobic (nierownomierny podzial dochodow). Niezaleznie od sytuacji zyciowej to on ustala kiedy mozemy byc chorzy i zostac w domu, kiedy mamy prawo do tego by zajac sie dzieckiem, czy mozemy wziac dzien wolnego, gdy mamy cos do zalatwienia. Zas w przypadku odmowy z naszej strony laska i dobroc pracodawcy sie konczy. Zatem codzienna praca, ktora mozolnie wykonujemy rok w rok, liczac na lepszy byt, prowadzi nas jedynie do zniewolenia wedle uznania kapitalistow nas zatrudniajacych. Jestesmy pozbawieni realnego wplywu na rzeczywistosc, w ktorej sie znajdujemy, a nasz los zalezy jedynie od nich. A owoce pracy sa rozdzielane nierowno wzgledem wkladu pracy. Teraz nazywa sie to przymusem ekonomicznym, a kiedys okreslano to prosciej wyzyskiem i niewolnictwem.
Wolnosc to kolejny mit, ktorym karmi nas kapitalizm. W przekonaniu wielu osob jestesmy wolni, na ulicach nie ma wiekszych restrykcji, mozemy swobodnie przekraczac granice, zmieniac miejsca zamieszkania i pracy oraz korzystac z dobrodziejstw, ktore daje nam wolny rynek. Wszakze jak slusznie zauwazyl to juz Karol Marks w obecnym systemie ekonomicznym to zysk bedzie mial zawsze nadrzedne znaczenie, a dopiero potem to wszystko co powinno skladac sie na nasza wolnosc. Zatem nasza "wolnosc" ma miejsce tylko wtedy gdy przynosi dochod. Zas gdy ktokolwiek z nas stara sie zejsc z tej jedynej slusznej neoliberlanej sciezki nasza wolnosc sie konczy lub sie ja ogranicza. Przykladow jest wiele, wystarczy wspomniec Proces Bolonski, ktory ogranicza dostep do edukacji osobom niezamoznym, przez co ogranicza wolnosc dostepu do szkolnictwa. Tudziez kontrowersyjny pakiet zywnosciowy Codex Alimentarus, z ktorego glowne profity maja czerpac korporacje modyfikujace zywnosc. Zas jesli chodzi o oddzialywanie na ludzi, to daje on mozliwosc zdelegalizowania naturalnych produktow, hodowanych w przydomowych ogrodkach. Oznacza to w skrocie, ze jestesmy wolni, gdy chcemy wydawac pieniadze, napelniajac kieszenie kapitalistow. Jesli jednak nie podoba nam sie obecny porzadek i forsowane prawa jestesmy poddani przymusowi ekonomicznemu, ktory wymusza na nas oczekiwane zachowania. W przeciwnym razie zostaniemy wykluczeni ze spoleczenenstwa poprzez bezrobocie, a w ostatecznosci brak srodkow do zycia.

astmuus

2013-06-09, 14:45
czarek00, nawet mi się tych wypocin do końca czytać nie chce - od początku wprowadziłeś błąd logiczny. Aktualnie NIGDZIE na świecie nie ma czystego kapitalizmu.


Co do nierówności - poniekąd się zgodzę. Z pewnością nie pozwolę nagradzać osób, które nie pracują, albo nie umieją pracować - co robi aktualnie socjalizm. Nie będę też dopłacał do kulejących funduszy zdrowia i innego gówna - organizacje samopomocowe działają sto razy lepiej.

Poza tym jak ma być wolność, jak wszędzie jest socjalizm? Są miliony dróg, ale Ty jesteś na tyle zaślepiony przez propagandę i mydlenie oczu, że wiesz lepiej.

Jeszcze zacznij się rzucać i płakać, że na terenie prywatnym ktoś Ci dał w ryj i wyrzucił z tegoż to terenu za koszulkę z jakimś tam twoim czerwonym idolem. Przecież to atak na wolność człowieka!!11111

cz...........00

2013-06-09, 14:50
astmuus napisał/a:

czarek00, nawet mi się tych wypocin do końca czytać nie chce...


No tak bo jeśli ktoś piszę trafne kontrargumenty to nie chcesz ich czytać bo jesteś zaślepiony swoja ideologia. Ale możesz tak robić w końcu mamy upragnioną WOLNOŚĆ ;)

astmuus

2013-06-09, 14:55
czarek00, nie, po prostu błędy logiczne aż świecą w tym tekście. Nadal te twoje żałosne argumenty podciągasz pod żałosny socjalizm, pomimo tego, że w poprzednich komentarzach większość z nich obaliłem. A jeżeli nie ja, to inni - wystarczy poczytać inne strony itd.. Jesteś ograniczonym idiotą, nie zamierzam z tobą więcej dyskutować.

cz...........00

2013-06-09, 15:01
astmuus napisał/a:

Jesteś ograniczonym idiotą, nie zamierzam z tobą więcej dyskutować.


Mów do debila mądrze a nazwie cie idiotą.
I wiem że nazywając Cie debilem to ubliżam wszystkim debilom ale cóż raz mogą się poświęcić dla dobra ogółu.

astmuus

2013-06-09, 15:18
Podsumowując twoją argumentację, zacytuję klasyka - polecam posłuchać kelthuza ; ).