18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Litwa nas nienawidzi.

froqer • 2013-06-15, 09:51
„Trzeba fizycznie zniszczyć polską mniejszość narodową na Litwie i według możliwości cały naród polski” - Katastrofijus

W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalono autora wpisu. Pod koniec maja sąd skazał go na karę grzywny w wysokości 910 litów (około 1100 zł).

Podziękował sędzinie za łagodny wyrok. Wyjaśnił też, że „Polskę i polski naród obraził i wskazał miejsce dla ich dobra”. A miejsce wszystkich Polaków, według autora komentarza, jest w rowach ponarskich, gdzie masowo gładzono wileńskich Żydów i Polaków w okresie II wojny światowej.

Według danych prokuratury, w 2012 roku na Litwie wszczęto dochodzenia w 265 takich przypadkach. W większości na wniosek Europejskiej Fundacji Praw Człowieka. Rok wcześniej było 296 postępowań, również w większości na wniosek Fundacji.

Zasadniczo zwisa mi co jakiś prostak pisze w internecie, szczególnie jeśli pochodzi z Litwy, w której pole nadal orze się końmi, a kelnerki udają, że nie mówią po polsku. A nazwisko Mickiewicz usilnie zmienia się wszędzie na Mickievicous. Wiem byłem, widziałem.
Zastanawia mnie skąd ich ból dupy, jedyne co złego im zrobiliśmy, to bunt Żeligowskiego. Widziałem też, że plują się o nasze unie, ale to trzeba być idiotą, bo sami tego chcieli.

Nic też to nowego, skoro od I WŚ do zarażenia czerwoną zarazą nie utrzymywaliśmy stosunków dyplomatycznych - tzn. nie byliśmy państwem, tylko bandyckim zaborem.

Też nie jeździmy do nich, bo niby po co? Biedę pooglądać czy niebotycznie bogate 1% społeczeństwa?

Tak czy siak, trochę przykro i w ogóle tego nie rozumiem. Tzn. wyrok rozumiem, każdy swojego kryje.

Inna rzecz mnie intryguje. Ten koleś naprawdę poszedł do sądu za komentarze w necie! Wszystko fajnie, ale 1000zł piechotą nie chodzi, a i do domu przed 22 raczej nie wracam :D Ciekawym czy na sadolu też siedzi jakaś pani z Fundacji i właśnie spisuje nasze posty, żeby pozakładać potem 2000 spraw w sądzie.

Jad Kiełbasiany

2013-06-15, 09:58
Litwa... Mały, zakompleksiony kraik, który uważa, że Polska skradła jego dziedzictwo narodowe :facepalm: Kawały o głodzie, halucynacjach itp. powinny być o Litwinach a nie Łotyszach :roll:

Szwy

2013-06-15, 10:12
Od razu, że cała Litwa nienawidzi. To jest odosobniony przypadek. Podejrzewam, że większość nie ma nic do Polski tak samo, jak my nie mamy nic do nich. U nas też lata pełno świrów plujących jadem na inne narody.

sn...........r9

2013-06-15, 10:26
Wygląda to tak że litewskie nazwijmy to elity, od senatorów do najbiedniejszej szlachty w XV wieku błyskawicznie się spolonizowały i przez 400 lat unii polsko litewskiej i zaborów były polskie. Tzn mówili po polsku, pisali po polsku i identyfikowali się z Rzeczpospolitą, czy tam Królestwem obojga narodów, a Litwa była po prostu kawałkiem ziemi, takim jak teraz któreś z województw. Potomkowie tych elit 80 lat temu zostali zaś litewską polonią.
Język i kultura wokół których ci Litwini postanowili wykreować własną tożsamość narodową, były zaś językiem i kulturą leśnego plebsu. My możemy zapomnieć o Katyniu, a Ruscy o dymitriadach, jednak Litwinów prędko dupa boleć nie przestanie, bo tam gdzie inne narody chowają pamięć o swoich wielkich rodakach i ich dziełach, oni mogą najwyżej sobie zakonotować, że są nacją europejskich murzynów bez żadnego dziedzictwa narodowego. No i oczywiście do tego gwóźdź programu tj, że my ich niechcący tymi murzynami zrobiliśmy. Dokładnie ten sam problem mają teraz w RPA.

Jad Kiełbasiany

2013-06-15, 10:27
Szwy napisał/a:

Od razu, że cała Litwa nienawidzi. To jest odosobniony przypadek. Podejrzewam, że większość nie ma nic do Polski tak samo, jak my nie mamy nic do nich. U nas też lata pełno świrów plujących jadem na inne narody.



Zdziwiłbyś się. Ostatnimi czasy na Litwie szerzy się antypolonizm i to w sporym tego słowa znaczeniu. Ze szkół usuwa się język polski, niszczy pomniki etc. etc. Faktycznie, nie ma co generalizować, ale... Te zjawisko nie jest odosobnionym przypadkiem. ;)

froqer

2013-06-15, 10:39
@up, prawda, nie taki odosobniony. To, że plebs pluje, to pół biedy, ale jeśli zarządzenia państwowe dążą do naturalizacji mniejszości polskiej, to już coś niefajnie ;) (przez naturalizację mam na myśli zrobienie z Polaków - Litwinów.
A nadto wszystko mi im oddajemy przestrzeń powietrzną. Jak to było - fuck logic?

@Szwy, ty przypuszczasz, a ja tam byłem i naprawdę coś jest na rzeczy. Nikt ci w twarz nie napluje, ale mimo wszystko jakoś dziwnie.

Lololoney

2013-06-15, 10:54
froqer napisał/a:

Zastanawia mnie skąd ich ból dupy


To jest bardzo proste... Przede wszystkim dzisiejsza Litwa to nie jest Litwa, tylko nędzna podróbka z rasta flagą... Dlaczego? Bo mieli to szczęście, że ludy które tam mieszkały, jako pierwszych zaczęto nazywać Litwinami, w przeciwnym razie nazywało by się to państwo Żmudzistan... Poza tym oni maja straszny bałagan w swej historii, ponieważ wyrzekli się wielu rzeczy, a dopiero teraz gdy my zaczęliśmy mówić o niektórych wydarzeniach i się nimi szczycić, oni sobie przypomnieli i zaczęli szczekać... Prawdziwa Litwa to w dużej mierze współczesna Białoruś i gdyby do niej należał obwód Wileński, to nikt by już sobie współczesną Litwą głowy nie zawracał... Nie to, że jakoś nienawidzę Litwinów, ale podróżuje sobie czasem przez youtube i często napotykam ich komentarze na temat Polski i Polaków... 1 na 100 jest może pozytywny, reszta to głównie ataki... Śmiech mnie bierze bo czym jest współczesna Litwa? 3 mln państewko, które istnieje głównie z uprzejmości i potrzeby świętego spokoju sąsiadów...

H88tman

2013-06-15, 11:21
Niech się kolorowymi zajmą, a nie nami!

BoryzSadek

2013-06-15, 11:50
Żałosna nacja, powinniśmy rozj***ć to tuż po tym jak uzyskali niepodległość a potem wyplemić to robactwo.

Pater patriae

2013-06-15, 11:56
BoryzSadek napisał/a:

Żałosna nacja, powinniśmy rozj***ć to tuż po tym jak uzyskali niepodległość a potem wyplemić to robactwo.



Jak widzimy u nas też się znajdzie idiotów ;-) .

sn...........r9

2013-06-15, 12:24
H88tman napisał/a:

Niech się kolorowymi zajmą, a nie nami!


Jakimi kolorowymi, nawet cyganie nie chcą siedzieć w tym syfie.

froqer

2013-06-15, 12:28
@2up, można było się tego spodziewać :) To, że Litwini na nas plują, to przykre, ale mówić, że są żałośni? Trochę krwi wspólnie przelaliśmy, a teraz jedna i druga strona zdaje się o tym zapominać.

Teraz mi się przypomniało, że jakiś internauta twierdził, że Litwini uratowali nas przed krzyżakami pod Grunwaldem. Bo armia była litewska i dowódca był litewski. Na argument, że Litwini byli w mniejszości i dysponowali lekką jazdą, a Jagiełło, bądź co bądź, był polskim królem, i miał polskich chorążych - zamilkł na wieki. To problem jest w braku wiedzy czy nieodpowiednim jej przekazywaniu?

Pater patriae

2013-06-15, 12:46
froqer, chyba i w jednym i drugim. Co do Jagiełły to jednak dla mnie (no i może też dla Jasienicy :-P ) był to litewski król na polskim tronie. To co zrobił po Grunwaldzie tylko to potwierdza.

A co do tych wszystkich litewskich krzykaczy, gdyby nie Polska, to prawdopodobnie Litwini podzieliliby los Prusaków, czy Jadźwingów i dzisiaj czytalibyśmy tylko o nich w książkach historycznych.

froqer

2013-06-15, 13:27
Pater, ja Jagielle niczego nie zarzucam. Na jego miejscu robiłbym pewnie to samo i nie neguję, że był litewskim Litwinem :) Ale z kim przystajesz takim się stajesz, a tak się składa, że przystawał z Małopolanami :D Poza tym na Litwie miał lepszą pozycję.

Gdyby krzyżacy nie mieli takich separatystycznych i zaborczych planów wobec Polski, możliwe, że razem z nimi napieprzalibyśmy Litwinów. Wtedy mogliby się obrażać.

kaktuz

2013-06-15, 15:26
przestańcie pie**olić już o tej przestrzeni powietrznej gówno wiecie a pie**olicie LOL