18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Litwa nas nienawidzi.

froqer • 2013-06-15, 09:51
„Trzeba fizycznie zniszczyć polską mniejszość narodową na Litwie i według możliwości cały naród polski” - Katastrofijus

W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalono autora wpisu. Pod koniec maja sąd skazał go na karę grzywny w wysokości 910 litów (około 1100 zł).

Podziękował sędzinie za łagodny wyrok. Wyjaśnił też, że „Polskę i polski naród obraził i wskazał miejsce dla ich dobra”. A miejsce wszystkich Polaków, według autora komentarza, jest w rowach ponarskich, gdzie masowo gładzono wileńskich Żydów i Polaków w okresie II wojny światowej.

Według danych prokuratury, w 2012 roku na Litwie wszczęto dochodzenia w 265 takich przypadkach. W większości na wniosek Europejskiej Fundacji Praw Człowieka. Rok wcześniej było 296 postępowań, również w większości na wniosek Fundacji.

Zasadniczo zwisa mi co jakiś prostak pisze w internecie, szczególnie jeśli pochodzi z Litwy, w której pole nadal orze się końmi, a kelnerki udają, że nie mówią po polsku. A nazwisko Mickiewicz usilnie zmienia się wszędzie na Mickievicous. Wiem byłem, widziałem.
Zastanawia mnie skąd ich ból dupy, jedyne co złego im zrobiliśmy, to bunt Żeligowskiego. Widziałem też, że plują się o nasze unie, ale to trzeba być idiotą, bo sami tego chcieli.

Nic też to nowego, skoro od I WŚ do zarażenia czerwoną zarazą nie utrzymywaliśmy stosunków dyplomatycznych - tzn. nie byliśmy państwem, tylko bandyckim zaborem.

Też nie jeździmy do nich, bo niby po co? Biedę pooglądać czy niebotycznie bogate 1% społeczeństwa?

Tak czy siak, trochę przykro i w ogóle tego nie rozumiem. Tzn. wyrok rozumiem, każdy swojego kryje.

Inna rzecz mnie intryguje. Ten koleś naprawdę poszedł do sądu za komentarze w necie! Wszystko fajnie, ale 1000zł piechotą nie chodzi, a i do domu przed 22 raczej nie wracam :D Ciekawym czy na sadolu też siedzi jakaś pani z Fundacji i właśnie spisuje nasze posty, żeby pozakładać potem 2000 spraw w sądzie.

froqer

2013-06-15, 16:51
@up, ah no tak zapomniałem. Ucz mnie mistrzu.
Nikt się nie może co do tego zgodzić. Ministrowie PO mówią swoje, PIS swoje, związki zawodowe jeszcze co innego, a europosłowie twierdzą, że to trochę bez sensu, ale TY znasz prawdę :)

strupek69

2013-06-15, 16:55
"pie**ol w dupę i się śmiej". "cały naród polski" :) Jak przyjdą to im, k***a pokażemy.....no chyba żeby nie, ale myślę , że damy ch*jom radę. Uważam, że bicie piany i podżeganie społeczności. Sami wiedzą doskonale, że z Polakami wyżej ..... nie podskoczą.

froqer

2013-06-15, 17:09
@up, rozmawiałem z Litwinką i wspominała polską "wycieczkę". Jak przyjechali kibice legii, to zrobili w Wilnie taki burdel i wywołali takie burdy, że ostatni raz Litwini widzieli coś takiego jak ruscy z czołgami wjechali :D Nie, żebym popierał rozpie**ol Wilna, ale mimo wszystko trochę zabawne się to wtedy wydawało.

orzeszwmorde

2013-06-15, 17:14
Mickiewicz się w grobie przewraca.

chrucik

2013-06-15, 17:17
Znam kilku Litwinów z pracy. Jeden z nich był k***a ale to jak wszędzie. Nigdy w życiu nie usłyszałem nic złego w kierunku moim lub Polski. Darliśmy łacha z przygłupich Węgrów i było ogólnie miło. Dziewczyny też mają r*chable i otwarte na propozycje.

Ptoon

2013-06-15, 17:51
Kiedy gadzina ukąsi Żmudzina - to od jadu Żmudzina ginie gadzina.

iKaziKi

2013-06-15, 17:51
Gdyby ta wypowiedź była o żydkach chłopak pewnie by się do końca życia nie wypłacił.

rusofil

2013-06-15, 18:00
Nie dziwię się, że Polaków nienawidzą. Kupa narodów się śmieje z nas przez ciemnotę narodu polskiego, przez katolstwo, przez politykę, nietolerancję (czytaj: debilizm), więc co w tym zdumiewającego? Ludzie mają prawo nas nienawidzić za samo to, że wszędzie mnożymy się jak szczury, zupełnie jakbyśmy byli u siebie. Ale widzę, że macie o to ból dupy. A sami spinacie się na obcokrajowców. Co za żenada i hipokryzja. No, ciekawe czy mi dopie**olą ostrzeżenie.

urtel

2013-06-15, 18:05
Sušikti arabai visur

sn...........r9

2013-06-15, 18:12
@rusofil popraw natychmiast ten durny podpis. Nie żadna homofobia, a HOMOODIA, tudzież MIZOPEDALIA. Ani jedna osoba na tym forum się gejów (stfu!) nie boi (fobia ->phobos -> strach). No chyba, że tobie się śnią po nocach.

RudolfTrzeciWielki

2013-06-15, 18:21
To nie jest tak, że Litwini nic do nas nie mają. Oni właśnie mają do nas więcej, niż my mamy do nich, bo w Polsce mniejszość litewska ma się dobrze. Byliśmy na wycieczce w Wilnie, to pod domkiem s. Faustyny siedział zgrzybiały staruszek i na nasz widok powiedział tylko tyle: "Tfu! Okupanty wróciły". Starzy wpajają to w młodych i efekt gotowy.
A doły w Ponarach widziałem - można sobie idealnie wyobrazić, co musiało być w Katyniu.

zejfi

2013-06-15, 18:22
froqer napisał/a:

Zastanawia mnie skąd ich ból dupy

Hmmm... Pomyślmy. Kiedy Ruś (Litwa, dzisiejsza Białoruś i Ukraina) była ziemiami polskimi, Polska była potęgą. Rzeczpospolita Obojga Narodów, II RP (w '32 Piłsudski planował wojnę z Niemcami). Ale kiedy Rosja (najpierw w czasie zaborów, potem jako ZSRR) przejęła te ziemie, postanowiła skłócić Rusinów i Polaków,. Divide et impera - Dziel i rządź. I tak powstał, do dziś żywy, mit biednego litewskiego/białoruskiego/ukraińskiego chłopa i ciemiężącego go polskiego pana. Stąd ich "ból dupy".

modybb

2013-06-15, 18:24
Ja miałem sprawę w sądzie za komentarz na facebooku, więc nie dziwię się, że on też miał za jakiś wpis.

Ptoon

2013-06-15, 18:37
rusofil,
Cytat:

nietolerancję (czytaj: debilizm)


Cytat:

Ludzie mają prawo nas nienawidzić za samo to, że wszędzie mnożymy się jak szczury, zupełnie jakbyśmy byli u siebie.



Czyli można nienawidzić imigrantów, ale nietolerancja to debilizm. Bełkoczesz lewacki trollu...
Chyba, że w rodzinie wychowano cie w nienawiści do Polaków (mamusia, tatuś, dziadkowie ustawieni byli w PRL-u, nie?) i według ciebie całkiem normalne jest to, że Polaka można nie tolerować ale Polak ma tolerować wszystkich.

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-15, 18:41
Ale po co się przejmować Litwinami?
Przecież to jest dzicz!
Przykład z dróg jest na to idealny!
Zapie**alają tymi lohrami jak poj***ni do tego w większości kagańce pościągane.
Na wyspach o Litwinach też nikt się pozytywnie nie wypowiada.

Im trzeba by było przypomnieć że gdyby nie Polska to dzisiaj byli by zaoranym polem do uprawy buraka pastewnego a mieszkali by dalej w lepiankach!
Przecież nawet ich przestrzeń powietrzną patrolują Nasze siły powietrzne!

ps. Do kogoś tam wyżej.
Z Litwinem piłeś i się z Węgrów śmiałeś? :facepalm:
Węgrzy to jeden z nielicznych narodów który nas lubi i szanuje!