18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Lewiatan - o istocie państwa opiekuńczego

asco • 2014-02-10, 13:43
Material o socjalizmie i panstwie ,,opiekunczym"

kawkaman

2014-02-10, 22:24
zx6 napisał/a:

"kapitalistą również nie bo to z kolei ustrój czysto złodziejski"

co jest krwa złodziejskiego w pracowaniu na siebie i swoją rodzine?

złodziejstwem jest to ze właśnie musisz ciężko pracować. prawie jak niewolnik. o ironio - arbeit macht frei.

zresztą nie miałem tego na myśli tylko cały system finansowy czyli podstawę kapitalizmu. gdybyś zdawał sobie z tego sprawę to nie zadawałbyś tak debilnych pytan.

mrMarek27 napisał/a:

@up
Sprawa dla reportera, interwencja, Zasmakuj ubóstwa(2009), Benefits Street

właściwie wybierz kraj, a ja znajdę ci film :D


podaj byle który a ja sprawdzę czy chociaż się otarłeś o to co miałem na myśli

dnr

2014-02-10, 22:25
SQT napisał/a:

Lewiatan to akurat największa plaga wyzyskiwaczy w tym kraju.


Wracaj na skłota.

Polandball

2014-02-10, 22:27
@up

Wiec sądzisz, że to, że ciężko pracujesz upoważnia cię do okradania innego?

Weźmy to na przykładzie górników:
1 wydobył 100 ton węgla, a 2 wydobył 200 ton.

pierwszy górnik pracował mniej i dostał mniejszą pensję, a drugi więcej i dostał większą.

Czy sprawiedliwe jest zabrać temu co wydobył 200 ton 20% podatku, a drugiemu 10%?

Cytat:

podaj byle który a ja sprawdzę czy chociaż się otarłeś o to co miałem na myśli



przecież napisałem - sprawa dla reportera, interwencja - oba co odcinek pokazują jak ludzie żalą się jak to mało dostają w zasiłku.

kawkaman

2014-02-10, 22:36
mrMarek27 napisał/a:

@up

Wiec sądzisz, że to, że ciężko pracujesz upoważnia cię do okradania innego?

Weźmy to na przykładzie górników:
1 wydobył 100 ton węgla, a 2 wydobył 200 ton.

! górnik pracował mniej i dostał mniejszą pensję, a drugi więcej i dostał większą.

Czy sprawiedliwe jest zabrać temu co wydobył 200 ton 20% podatku, a drugiemu 10%?



przecież napisałem - sparawa dla reportera, interwencja - oba co odninek pokazują jak to mało ludzie dostają w zasiłku.


brawa dla niego i order uśmiechu od komoruskiego. Zarobił 2 razy więcej - płaci większy podatek. gorzej by było gdyby wydobył więcej a zarobił tyle samo.

Polandball

2014-02-10, 22:37
:homer:
kawkaman, czytanie ze rozumieniem nie boli

jeden z nich za 2 razy większą pracę został nagrodzony większym podatkiem, a drugi - za swe lenistwo mniejszym.

Gdzie tu sprawiedliwość?

femi666

2014-02-10, 22:38
prawda taka, że socjalizm ma parę dobrych wynalazków ale te można policzyć na palcach jednej nogi u afrykańskiego dziecka po spotkaniu z miną przeciwpiechotną :krejzi:

zx6

2014-02-10, 22:38
"złodziejstwem jest to ze właśnie musisz ciężko pracować."

to pisz wprost ze jesteś leniwa dupa

"cały system finansowy czyli podstawę kapitalizmu"

podstawą kapitalizmu nie jest system finansowy bo kapitalizm doskonale sobie radzi bez niego





kawkaman

2014-02-10, 22:50
zx6 napisał/a:

"złodziejstwem jest to ze właśnie musisz ciężko pracować."

to pisz wprost ze jesteś leniwa dupa

"cały system finansowy czyli podstawę kapitalizmu"

podstawą kapitalizmu nie jest system finansowy bo kapitalizm doskonale sobie radzi bez niego





szkoda że nie doczytałeś tego sformułowania po niemiecku. Wiesz co ono oznacza i potrafisz zinterpretować jak ono odnosi do dzisiejszego systemu(kapitalistycznego systemu "wolnorynkowego")?

Weź sobie tydzień wolnego od sadistica, pomyśl nad tym bardzo mocno i jak dojdziesz do jakiś wniosków to wróć.

Drugiej części Twojego wywodu nie skomentuję bo widzę że nie posiadasz nawet podstawowej wiedzy na ten temat.

Polandball

2014-02-10, 22:54
zx6, nie możesz podważyć jego tezy - porównał kapitalizm do nazizmu :-)

kawkaman, nie zapominaj jak nazywał się system, który obóz stworzył: Narodowy socjalizm

:lol: nie doczytałem - wolny rynek? dzisiaj? w Polsce?


kawkaman

2014-02-10, 22:59
mrMarek27 napisał/a:

:homer:
kawkaman, czytanie ze rozumieniem nie boli

jeden z nich za 2 razy większą pracę został nagrodzony większym podatkiem, a drugi - za swe lenistwo mniejszym.

Gdzie tu sprawiedliwość?


Dokładnie zrozumiałem o co ci chodzi ale czy to że - na twoich przykładach - pierwszy górnik wydobył 100 ton węgla to oznaka lenistwa? Może pomyślał "po ch*j mi wydobyć 200 ton jak ten dureń, najebię się jak osioł, a ze zmęczenia jak będę chciał się pobzykać z żonką to mi nawet nie stanie, a będę miał wciąż zadowalające mnie pieniądze". hę?

Tak się składa że pracowałem w Norwegii która posiada taki "nieuczciwy" system podatkowy i moim skromnym zdaniem to najuczciwszy system jak może być.

Polandball

2014-02-10, 23:00
kawkaman, czyli jednak jesteś leniwy...

państwo nie ma regulować czy ktoś chce się pobzykać z żoną czy nie...

poza tym piszesz o tym mniej pracującym, a ja się pytam dlaczego ktoś kto napracował się więcej musi zapłacić większy procent swojej pensji?

wniskując Według twojej definicji harówki - im więcej pracujesz tym mniejszy podatek procentowy w pensji płacisz

kawkaman

2014-02-10, 23:05
mrMarek27 napisał/a:

zx6, nie możesz podważyć jego tezy - porównał kapitalizm do nazizmu :-)

kawkaman, nie zapominaj jak nazywał się system, który obóz stworzył: Narodowy socjalizm

:lol: nie doczytałem - wolny rynek? dzisiaj? w Polsce?

Obrazek


Z racji tego że jesteś młody wybaczę Ci twoją głupotę i rozumiem kłopoty z czytaniem trudnych wyrazów(w końcu tyle młodzieży dzisiaj ma żółte papiery) dlatego się wysilę i skopiuję własny tekst żebyś mógł go przeanalizować(mam nadzieję że znasz znaczenie tego wyrazu, w razie problemów proszę o PW)

Cytat:

złodziejstwem jest to ze właśnie musisz ciężko pracować. prawie jak niewolnik. o ironio - arbeit macht frei.



edit// ło k***a ale fail w słowie młodzież //poprawiam :oops:

Polandball

2014-02-10, 23:10
@up


masz, jeszcze wyraźniej to widać

według kapitalistów "praca czyni bogatym", a według socjalistów "praca czyni wolnym"
według kapitalistów "masz wolność po pracy", a według socjalistów "masz wolne w pracy"
wegług kapitalistów "każdemu według pracy", według socjalistów "każdemu po równo"

zx6

2014-02-10, 23:15
złodziejstwem jest takie myślenie jakie ty i tacy jak ty uprawiają

skoro ja pracuje ciężko, jak "niewolnik" by mojej zonie i dzieciom niczego nie brakowało to dlaczego mam się jeszcze dorzucać do takich nierobów jak ty, co by chcieli 8h w urzędniczej posadce z 13 i 14 pensją całe życie przesiedzieć ?

o norwegii nie pieprz, bo jakoś nie widzie byśmy mieli tyle ropy co oni by takich roszczeniowców utrzymywać

kawkaman

2014-02-10, 23:15
mrMarek27 napisał/a:

kawkaman, czyli jednak jesteś leniwy...

państwo nie ma regulować czy ktoś chce się pobzykać z żoną czy nie...

poza tym piszesz o tym mniej pracującym, a ja się pytam dlaczego ktoś kto napracował się więcej musi zapłacić większy procent swojej pensji?

wniskując Według twojej definicji harówki - im więcej pracujesz tym mniejszy podatek procentowy w pensji płacisz


no właśnie i tutaj pierwszy problem z tokiem Twojego myślenia, w interesie państwa właśnie leży żebyś sie bzykał ze swoją żoną :lol:

Dlaczego?

Bo z tego się rodzą dzieci :hurra:

Czy to dobrze dla państwa że rodzą się dzieci już chyba nie musze tłumaczyć. Przecież nawet w kapitaliźmie się do tego dąży. Tylko w barbarzyński sposób.