18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Lewackie postrzeganie świata

Sz...........jk • 2012-06-17, 17:51


Łot takie postrzeganie świata przez rzesze kosmopolitycznych ludzi, myślcie jak wam przykazano! Samodzielne myślenie = zło wszelakie, faszyzm i totalitaryzm!

kaiel

2012-06-17, 20:33
wystarczy myśleć samodzielnie

Ork.Fajny

2012-06-17, 20:39
SQT napisał/a:

taa lewica jest zła i w ogóle bee, ale tak jak teraz prawicowcy kopią nas wszystkich po dupie to lewica nie dała rady...


Gdzie ty masz prawicę kopiącą ciebie czy innych?

zonk

2012-06-17, 21:33
A może powiesz zaraz że tuski i kaczory to lewica to pie**olnę...

Nutaharion

2012-06-17, 21:36
SQT napisał/a:

A może powiesz zaraz że tuski i kaczory to lewica to pie**olnę...



Do prawicy to oni nie należą, konkretniej do prawicy ekonomicznej. Prawica z punktu widzenia ekonomii zmniejsza podatki, unika rozdawania świadczeń socjalnych, likwiduje przymusowe ubezpieczenia społeczne, usuwa większość koncesji gospodarczych, upraszcza procedury. PIS i PO przez swoje rządy działały w innym kierunku...

mlooodykutax

2012-06-17, 21:38
Lewica to nie komunizm. Komunizm nie miał nic wspólnego z socjalizmem. W socjalizmie liczy się człowiek. Patriotyzm nie jest zjawiskiem pozytywnym właśnie z powodu dzielenia ludzi na coraz mniejesze grupy. Idiotami odizolowanymi od innych łatwiej rządzić. Religia nie jest zjawiskiem pozytywnym bo tworzy więcej nienawiści. Wystarczy porozmawiać z Katolem, Żydem czy Muzułmaninem. Nikt nie opowie wam więcej o nienawiści przykrywając się "miłością". Tradycja i historia nie są zjawiskami pozytywnymi bo kiedyś tradycją było np. kamienowanie dz**ek czy palenie czarownic. Moralność nie ma nic wspólnego z prawicą. Słowo moralność powstało gdy ludzie zaczęli odchodzić od Boga i musieli zacząć myśleć moralnie bo nikt im nie mówił co mają robić i co jest złe. Więcej tych uwłaczających teorii nie będę tłumaczył. Większość naukowców i wynalazców było socjalistami co nie ma nic wspólnego z komunizmem. Mam nadzieję że mnie tu nie zlinczujecie za poglądy. Dziękuję pozdrawiam

Ork.Fajny

2012-06-17, 21:57
SQT napisał/a:

A może powiesz zaraz że tuski i kaczory to lewica to pie**olnę...


No to przykro mi ale musisz pie**olnąć... Najlepiej się w łeb.
POPiS: Zwiększanie podatków, zwiększanie kontroli poprzez nowe ustawy, "reformowanie" zamiast usuwania przymusowych ubezpieczeń i składek na emerytury, dołączenie do UE, próby podpisania ACTA, podpisanie paktu fiskalnego, kontrolowanie obywateli poprzez zwyczjane szpiegowanie. To wszystko to cechy ustroju lewicowego. Nie czytaj matole co Tusku czy McKwak piszą w swoich programach. Ty lepiej patrz na to co robią w sejmie, tam masz obraz nieco bardziej prawdziwy...

mlooodykutax napisał/a:

Lewica to nie komunizm.


O k***a... Nawet nie wiem co napisać...

mlooodykutax napisał/a:

Patriotyzm nie jest zjawiskiem pozytywnym właśnie z powodu dzielenia ludzi na coraz mniejesze grupy. Idiotami odizolowanymi od innych łatwiej rządzić.


Patriotyzm nie ma nic do izolacji... Nawet kraje prawicowo czy lewicowo nacjonalistyczne utrzymywały chociażby handlowe kontakty, inaczej zdychały jak teraz Korea Płn.
Poza tym to ten "j***ny" patriotyzm pozwolił twoim dziadkom przetrwać 120lat zaborów. Przetrwać 6lat mordu hitlerowskiego. A na końcu 60lat lewego, bolszewickiego, komuchowego mordu. W imię złego słowa na p. dawali się mordować za Polskę... Więc k***a okaż szacunek im...

mlooodykutax napisał/a:

Religia nie jest zjawiskiem pozytywnym bo tworzy więcej nienawiści. Wystarczy porozmawiać z Katolem, Żydem czy Muzułmaninem. Nikt nie opowie wam więcej o nienawiści przykrywając się "miłością".


Jako ateista wiem że żadna religia nie namawia do nienawiści. Co innego ludzie. Dlatego demokracja i religia nie działają. Nad ludem musi być wyżej ktoś kto będzie pilnował by byli dla siebie tolerancyjni jak im ich święte pisma każa.


mlooodykutax napisał/a:

Tradycja i historia nie są zjawiskami pozytywnymi bo kiedyś tradycją było np. kamienowanie dz**ek czy palenie czarownic.


Wiesz że dzięki temu że znamy swoją historię i wiemy co kto osiągnął, możesz teraz pisać te pierdoły?
Kamienowanie polską tradycją? Chłopie. Nie odzywaj się jak k***a nie masz pojęcia o czym bełkoczesz...
Palenie na stosie? Doucz się znienawidzonej Historii. Inkwizycji u nas prawie nie było. Zawsze Polacy byli mocni w wierze.

mlooodykutax napisał/a:

Moralność nie ma nic wspólnego z prawicą. Słowo moralność powstało gdy ludzie zaczęli odchodzić od Boga i musieli zacząć myśleć moralnie bo nikt im nie mówił co mają robić i co jest złe.


W sumie racja... Prawicowe i religijne pojęcia wolności ludzkiej i wolnej woli której nikt nie mógł nikomu odebrać, ale ejdnocześnie nikt nie ma prawa nikogo krzywdzić w żaden sposób to w ch*j mało moralne dogmaty...

mlooodykutax napisał/a:

Większość naukowców i wynalazców było socjalistami co nie ma nic wspólnego z komunizmem.


Większość naukowców kierowała się zyskiem wiedzy albo materialnym zyskiem podczas tworzenia swoich teorii czy urządzeń. A uporczywe dążenie do celu, praca w celu profitów to jest aspekt kapitalistyczny.
Naukowiec socjalista chce by dano mu zasiłek bo od pewnego czasu nie ma weny na nic a teorię wymyśloną przez innego naukowca uznać ze wspólne dzieło każdego naukowca we wszechświecie.

Sz...........jk

2012-06-17, 22:09
mlooodykutax napisał/a:

Lewica to nie komunizm. Komunizm nie miał nic wspólnego z socjalizmem.



Komunizm to etap w rozwoju społeczeństwa nie posiadającego własności prywatnej na zasadzie "każdemu według jego potrzeb", socjalizm to etap w drodze do komunizmu na zasadzie "każdemu według jego pracy". Marks opisywał socjalizm jako drogę ku społeczeństu komunistycznemu. Socjalizm miał ewolułować w komunizm więc związek jest prawidłowy. Poczytaj to będziesz o tym doskonale wiedział, ja jestem prawicowcem, a interesowałem się ideologią lewicową by mieć jakieś pojęcie o tym nurcie.

mlooodykutax napisał/a:

W socjalizmie liczy się człowiek.



W socjalizmie liczy się społeczeństwo, indywidualizm jednostki jest marginalizowany. Każdy ma być równy mimo, że jest to sprzeczne z naturą człowieka. Nigdy menel bez szkoły nie będzie równy intelektualiście. Socjalizm ma na celu zrównanie klas społecznych do jednej, przeciętnej klasy pracującej.

mlooodykutax napisał/a:

Patriotyzm nie jest zjawiskiem pozytywnym właśnie z powodu dzielenia ludzi na coraz mniejesze grupy. Idiotami odizolowanymi od innych łatwiej rządzić.



Patriotyzm pozwala przetrwać takim tworom jak państwa, państwa są organizacją zrzeszającą społeczeństwo głównie poprzez czynnik etniczny. Jeśli społeczeństwo nie ma własnego państwa jest asymilowane przez inne społeczeństwa, dlatego w świecie potrzebny jest czynnik patriotyczny by naród mógł przetrwać. Pamiętaj, że dawnym hasłem Europy było "Jedność w różnorodności" czyli jedna Europa, w której skład wchodzą różne narody mające swoją własną kulturę i tradycje. Dzisiaj tworzy się społeczeństwo bylejakie, pomieszane i zdeptane w jedną brudną masę, bez wartości i bez zasad.

mlooodykutax napisał/a:

Religia nie jest zjawiskiem pozytywnym bo tworzy więcej nienawiści. Wystarczy porozmawiać z Katolem, Żydem czy Muzułmaninem. Nikt nie opowie wam więcej o nienawiści przykrywając się "miłością".



Wiara, a religia to dwie różne sprawy. Religia i związki religijne to pomyłka tego świata, wiara w Boga nie jest zła.

mlooodykutax napisał/a:

Tradycja i historia nie są zjawiskami pozytywnymi bo kiedyś tradycją było np. kamienowanie dz**ek czy palenie czarownic.



Palenie czarownic nie było tradycją, tradycją jest język, święta, kultura, architektura, styl ubioru itp.. Historia to ważna rzecz w świadomości istnienia człowieka, jego przodków oraz narodów i przyszłych pokoleń. Bez historii świat byłby ciągle zapisywaną na nowo kartą, bez wspomnień i kultury.

mlooodykutax napisał/a:

Moralność nie ma nic wspólnego z prawicą. Słowo moralność powstało gdy ludzie zaczęli odchodzić od Boga i musieli zacząć myśleć moralnie bo nikt im nie mówił co mają robić i co jest złe.



Moralność i sumienie to naturalne elementy ludzkiej egzystencji. Zasady moralne istnieją np. w Dekalogu. To, że w okresie końca XIX wieku pisano o zatraceniu wiary w Boga i odejściu od zasad religijnych, na rzecz zasad stworzonych przez ówczesnych filozofów to inna sprawa. Tamci filozofowie w gruncie rzeczy dokonali utworzenia zasad moralnych będących tym samym co zasady zawarte w Dekalogu. Świadczy to o tym, że ludzie mają takie samo sumienie bez względu czy w coś wierzą czy nie. Moralność jest częścią nas.

mlooodykutax napisał/a:

Większość naukowców i wynalazców było socjalistami co nie ma nic wspólnego z komunizmem. Dziękuję pozdrawiam



Wymień tych naukowców. To, że ktoś popierał jakieś zasady zawarte w ideologii socjalistycznej wcale nie musiał być socjalistą. Tym bardziej, że socjalizm skutecznie blokował rozwój naukowy (vide PRL).

masabitumiczna

2012-06-17, 22:10
Lewicowe czy prawicowe poglądy są ani lepsze ani gorsze od siebie. Tylko problem z prawicowcami jest taki, że lubią ustalać zasady wg. własnych poglądów, zakazując wszystkiego co im nie pasuje. In vitro, aborcja, czy ostatnio antykoncepcja (klauzula sumienia dla aptekarzy). Tak samo np. ocena z religii na świadectwie...

Ork.Fajny

2012-06-17, 22:20
masabitumiczna napisał/a:

Tylko problem z prawicowcami jest taki, że lubią ustalać zasady wg. własnych poglądów, zakazując wszystkiego co im nie pasuje. In vitro, aborcja, czy ostatnio antykoncepcja (klauzula sumienia dla aptekarzy). Tak samo np. ocena z religii na świadectwie...



O czym ty mówisz?
Ugrupowania prawicowa wyznają liberalizm, czyli każdy człowiek jest wolny i za siebie odpowiada. A zrealizować swoje poglądy chcą stworzeniem prostego i krótkiego prawa dotyczące podstawowych interakcji między ludźmi i to tyle.
Antykoncepcja nie jest przez żadnych prawicowców poruszana bo nie ma takiej potrzeby, skoro ludzie chcą to niech jej używają. Nikogo to nie krzywdzi.
In vitro też się nie da zakazać. Problemem nie jest zapłodnienie in vitro a to co się dzieje z nieużywanymi embrionami.
A aborcja jest zakazana bo to po prostu morderstwo...
Nie wiem o co chodzi z ocenami. Ale prawica wyznaje zasadę tylko i wyłącznie prywatnych szkół, gdzie to płacący rodzice decydują o tym czego się ich dzieci uczą. Polityków to nie obchodzi, wiedzą że nie mają prawa za rodziców decydować o ich dziecku.

Sz...........jk

2012-06-17, 22:22
@masabitumiczna

Dziwne, bo ja jako osoba o konserwatywnych poglądach wcale nie popieram zakazu in vitro (jedyna szansa na dziecko dla wielu porządnych ludzi! kwestia moralna jest związana jednak z embrionami, które umierają), aborcji w przypadku gdy ktoś nie ma możliwości wychować dziecka w dobrych warunkach (rozwiązaniem są rodziny zastępczne, ale nie ma możliwości wrzucenia tam wszystkich "niechcianych" dzieci, lepsza aborcja we *wczesnym stadium ciązy niż wychowanie człowieka w patologicznej rodzinie na kontynuatora patologicznej tradycji). To samo z religią, państwo powinno być laickie i religia nie powinna być w szkołach! Więc co ma do tego prawica? Może bardziej kler i podporządkowane mu organizacje. Zresztą jak lewica rządziła to wszystko było dokładnie na tej samej zasadzie, konkordat to też dzieło lewicy. Solidarność otwarcie twierdziła, że chce zachować socjalizm, a usunąć totalitaryzm. Chwała im za to, że usuneli totalitarny socjalizm, pogarda za socjalizm jaki pozostał.

Mamy myśleć samodzielnie, a nie dawać sobie narzucać z góry ustalone poglądy!

*Gdy dziecko nie jest jeszcze ukształtowane. Warunek to bardzo zła sytuacja finasowa rodziny i czynnik patologiczny w niej występujący (typu mamy już 10 dzieci, żyjemy z zasiłku, nie mamy na jedzenie, mamy na alkohol, zrobimy sobie jeszcze jedno).

zonk

2012-06-17, 22:51
Powiem od siebie jeszcze że większość krzykaczy to ludzie młodego pokolenia co gówno przeżyli (w tym i ja) a swoją wiedzę o socjalizmie łyknęli z książek. Założę się że Ci starsi co pożyli w tamtych czasach i mogą porównać obecny ustrój z tamtym dobrze wspominają prl.

Sz...........jk

2012-06-17, 22:52
Tak dobrze wspominają, że przyczynili się do jego upadku :P .

Mi wystarczyły słowa mojej babci na temat komunizmu i życia w PRL. Ludzi, którzy byli nastolatkami w ostatnich dekadach PRL nawet nie biorę po uwagę, bo żyli już w upadającym ustroju, a młodość zawsze miło się wspomina.

anonymousm

2012-06-17, 23:03
Cała ta nieniawiść do wyborczej jest podkręcnana przez kilku gości, którzy się nie załapali, jak Ziemkiewicz. I teraz robią wielkie halo, że salon, że wodla z mózgu. A po prostu byli zbyt słabi i głupi, żeby pisać do Wyborczej, która jest najlepszym dziennikiem w Polsce. Tak, tak, dzięki Michnikowi, który dostawał w dupę już w 68 czyli lekko przewalczył 20 lat z totalitaryzmem w czasie, kiedy Jarek Kaczyński zmagał się z własną seksualnością.

Ork.Fajny

2012-06-17, 23:15
SQT napisał/a:

Powiem od siebie jeszcze że większość krzykaczy to ludzie młodego pokolenia co gówno przeżyli (w tym i ja) a swoją wiedzę o socjalizmie łyknęli z książek. Założę się że Ci starsi co pożyli w tamtych czasach i mogą porównać obecny ustrój z tamtym dobrze wspominają prl.


Na szczęście ja widzę z książek nie łykłem, bo mogłem trafić na taką spod redakcji GW.... Znam świat tylko z opowieści ludzi.
I dobre wspomnienia PRL'u posiada, tylko jak już tu ktoś mówił, dawna dzieciarnia z lat 80tych' czyli okresu już de facto upadku systemu. Historie ludzi z lat 60/70tych były niezbyt kolorowe. A nie wspomnę już o ludziach pamiętających lata 1945-53...

anonymousm napisał/a:

Cała ta nieniawiść do wyborczej jest podkręcnana przez kilku gości, którzy się nie załapali, jak Ziemkiewicz. I teraz robią wielkie halo, że salon, że wodla z mózgu. A po prostu byli zbyt słabi i głupi, żeby pisać do Wyborczej, która jest najlepszym dziennikiem w Polsce.


He... He... He...
Ta najlepsza gazeta opublikowała wywiad z członkiem organizacji kibicowskiej nazywanej w GW "pseudo-kibicami" który nie istniał...
Dziewczyna z którą był prowadzony wywiad i zdjęcie jej opublikowane nie widnieje w żadnych papierach czy zdjęciach które prowadzą/robią takie organizacje fanowskie ani nie ma jej w bazach danych Empiku gdzie wg. rzekomego wywiadu pracowała...