18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

kwintesencja współczesnej muzyki

nelbox • 2014-05-18, 12:50
Ostatnio włączyłem ESKA TV, no i leciał tam jakiś kawałek w stylu „bum cyk bum cyk cyk cyk” i laska trzęsła dupą. No i czekam aż się to skończy (nie wiem w sumie po co, może ta dupa jakoś pozytywnie oddziaływała na podświadomość). Kawałek jednak się nie kończył.

Mija 3 minuty, 5, 10 i nadal ten sam kawałek! Zaczęło mnie jednak zastanawiać, jak mógł ktoś stworzyć taki długi klip zmieniając całkowicie wygląd solistki. Wyglądała jak 10 różnych rozmalowanych lalek. Dałbym rękę uciąć, że czasami była niska, a czasami wysoka. Dopiero po tym skapnąłem się, że to taki program, gdzie zmieniają co kilkadziesiąt sekund klipy (freshmix czy freshlista – jakoś tak się nazywa).

Pomijając fakt, że DJ ładnie robił przejścia między "utworami", nie zmienia to faktu, że każda nuta była taka sama.
Wrzucam więc filmik, który oddaje kwintesencje wszystkich tych utworów artystycznych ;)



:lol:

Lucato

2014-05-18, 20:25
sorry za underpost ale zapomniałem
@orwell14, kogo? przecież to szydera z Davida z Getta

Ciasteczkowypotwor

2014-05-18, 21:11
Daft Punk, Kavinsky, Justice (szczególnie 17 minutowy planisphere - muzyka klasyczna spotyka się z rockiem!), Mr Oizo, Gorillaz, Pendulum, długo by wymieniać. Powodem dla którego niektórzy uważają, że muzyka współczesna jest słaba nie jest współczesna muzyka, a ludzie, którym nie chce się dobrej muzyki szukać, zamiast tego słuchają gówno z radia.

A jak ktoś jest fanem klasycznej to niech posłucha soundtrack do Trona - muzyka elektroniczna gra razem z orkiestrą.

orwell14

2014-05-18, 21:20
@Lucato

Może w sumie masz rację, ale mi się nazwa tego DJ'a z teledysku i jej zapis jednoznacznie skojarzyła z Aviccim.

PS."DAVVINCII" A może to szydera z obu naraz :D

Seboolek

2014-05-18, 22:21
Nie oceniajcie elektroniki opierając się na tym co słyszycie w mas-mediach. Proszę was. Dam wam prosty przykład. Znacie na pewno Beethovena, Mozarta i innych kompozytorów. Wtedy komponowali na tym co było ale gdyby urodzili się dzisiaj, to daje sobie rękę uciąć że tworzyli by zajebiste utwory elektroniczne. Piszę tutaj o prawdziwej elektronice, jako o gatunku muzycznym a nie o całości. Mamy przeciez wiele gatunków od Techno przez Trance, Minimal, Breaks, IDM itd. swoją droga IDM to bardzo fajny gatunek. To co leci w radio czy telewizji to muzyka dla mas, utwory które wpadają w ucho nawet jesli wcale nie lubisz takiej muzyki. Sprawdzcie sobie choćby na SoundCloud twórców niezależnych, którzy robia muzykę z pasji i nic z tego nie mają (tak jak ja).

shadow1411

2014-05-18, 22:22
Wychodzę z bardzo wygodnego założenia, że każdy słucha tego co mu się podoba. Można wyrazić swoją opinię, ale wyzywanie od beztalenci to już jakaś przesada. Sam bawię się od dłuższego czasu w FL Studio i powiem wam, że żeby zrobić coś dobrego, czy choćby zwykłą "pompkę", przy której można się bawić, to trzeba poświęcić nie kilka, a kilkadziesiąt godzin przy zabawie z efektami i dźwiękami.

Byczys

2014-05-19, 01:04
Paul Kalkbrenner. Tyle w temacie. Aha, wychowałem się na metalu.

Zyonic

2014-05-19, 01:27
Polecam Aphex Twina :D

el_LOCO

2014-05-19, 12:05
Why takie gówno jest promowane? Odpowiedz w książce ''1984" G.Orwella ale to tylko dla ludzi myślących.

bumcykcykcyk

2014-05-19, 13:27
nelbox napisał/a:

Ostatnio włączyłem ESKA TV, no i leciał tam jakiś kawałek w stylu „bum cyk bum cyk cyk cyk”



Moja stylówa jest bezbłędna :ok:

me0ne

2014-05-19, 15:04
z innej beczki jeśli ktoś nie rozpoznał to jest robota gości z The Lonely Island. polecam serdecznie

Odki

2014-05-19, 22:30
Ten skecz/klip jest z Saturday Night Live. Genialny program. Leją ze wszystkich i ze wszystkiego