18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kultura jazdy w Gdańsku

GeoXL • 2015-07-07, 22:44
Promując moje kochane miasto chciałbym pokazać Wam wysoką kulturę jazdy mieszkańców Gdańska :homer:



unforgivenn

2015-07-08, 01:47
też czasem tamtędy przejeżdżam i nie raz widzę, jak zapie**alają bez opamiętania... Poziom słownictwa iście 'sadolowy' ;)

dwroland

2015-07-08, 01:57
Piwko za iście soczysty pojazd. Wiązanka na miarę prawdziwego sadola :-) .

sz...........ps

2015-07-08, 02:01
Dobrze mu jeździ :D Nie daj sobie w kasze dmuchać, piwo!

W............R.

2015-07-08, 03:36
Nie czepiajcie się nagrywającego, że użył takiego słownictwa. Ładnie to podsumował Stonoga, że są w Polsce ludzie pewnej mentalności, do których nic nie dotrze, dopóki nie zacznie się używać łaciny.

KaruzeLek

2015-07-08, 07:05
Jest cool, lewy pas nonstop (bo jakby inaczej przecież lewy jest dla "miszczów", a prawy dla cieniasów), zdecydowanie na pasach jak u laski na zakupach. A to może puszcze Pana rowerzystę, a może jednak nie chooj z tego że on już jest w połowie pasów, ale musi puścić szlachtę bo przecież on na środku jezdni może przeczekać, rower ma to se może usiąść. Podoba mi się też stwierdzenie z tyłu coś w coś wjechało, ale muszę jechać dalej :)

Dr...........le

2015-07-08, 07:44
Ty k***a h*ju zaj***ny sam nie masz za grosz kultury! k***o zaj***na bawisz się w króla lewego pasa, k***o ciężko Ci zjechać na prawy, tym bardziej, że jesteś u siebie- miasto znasz na wylot (tak tak znam takich buraków: "bo ja jadę przepisowo, to mogę jechać lewym, a innym h*j w dupę". Kierujący busem zapewne chciał Cię "docisnąć" żebyś mu zjechał, a ty bawisz się w kulturalnego na dwupasmówce. k***a nawet na soadolu ile jest filmów jaki widać wypadki spowodowane właśnie przez takich uprzejmych na dwupasmówce? Mało k***a? k***a myślisz, że każdy tak zahamuje jak ty... polecam tak zrobić jadąc przed samochodem ciężarowym:) "Nagrane mam"/"Nagrywasz się"/"Jesteś na kamerze" k***a pedały j***ne, cwe*e k***a jesteś mocny to wyskocz h*ju! k***a kamerę ma ciotunia, teraz moda na podpie**alanie się zrobiła, k***a jeździć niedługo się nie da. Telefonami już nawet k***y nagrywają. Tu nie chodzi o JPJP. Kiedyś światłami wszyscy dawali sobie znać, że policja stoi, a dzisiaj zwyczaj ten zanika. Coraz gorzej się jeździ, właśnie przez takie k***y jak ty. Zamontuj kamerkę z tyłu i nagrywaj frajerze jaki sznur się za tobą robi jak blokujesz lewy pas, nagrywaj jak ludziom przed nosem po hamulcach napie**alasz itp Nie pozdrawiam

eMJay8086

2015-07-08, 07:55
@DrMenegele

Jako doktor może przepiszesz sobie sam maść na ból dupy - czy podrzucić adekwatny obrazek...?

ellsworth

2015-07-08, 08:04
@DrMenegele
Ale ty durny jesteś. Dowiedz się czym jest bezpieczny odstęp od poprzedzającego, to nie będziesz miał problemów z wyhamowaniem. Już nie mówiąc o tym, że nagrywający prawidłowo jeździe lewym pasem. Pewnie według twojego zj***nego rozumowania, miał siąść na zderzaku poprzedzającego oraz wyprzedzać wszystkich w okolicach przejść dla pieszych, których tam jest pełno. Jak kiedyś zrobisz prawo jazdy, to może zrozumiesz to i owo, a póki co wracaj kierować swoim "pojazdem" do GTA, wiejski filozofie.

wormgoro

2015-07-08, 08:05
@DrMenegele
k***ica mnie trafia na strażników lewego pasa bo codziennie mam z takimi do czynienia.
Ale tutaj nagrywający jedzie prawidłowo przynajmniej do momentu hamowania.
Wyprzedza i zachowuje odległość. Ten busiarz jak to busiarz jest zj***ny umysłowo, tym bardziej że nie było wysepki a pieszych było widać z dużej odległości.
Dla tych pojebów wcześniej piszących o tym że mógł zahamować bo ja tak robię i h*j mnie obchodzi co jest za mną h*j w dupsko. Gość by wyhamował, piesi by weszli przed niego a ktoś z tyłu by wepchnął go na pasy i gość ma przej***ne.
Zachował trzeźwość umysłu.
Dodam jeszcze że na drodze gdzie mamy 2 pasy z każdej strony możemy wyprzedzać z prawej w terenie zabudowanym.
Więc gdyby ten głupi h*j z busa znał przepisy to by go wyprzedził z prawej i nie było by problemu.
Aczkolwiek dobrym nawykiem jest zawsze jeździć prawą stroną i tylko wyprzedzać lewą. Jak wyprzedzam to od razu zjeżdżam na prawo nawet jak nikogo nie ma na lewym. Wchodzi w krew i wtedy nikt mi na zderzaku nie siedzi.

KaruzeLek

2015-07-08, 08:25
@bebini

Po obejrzeniu tylu filmików tutaj i w odmętach netu można wywnioskować, że po zajęciu lewego pasa najczęściej klienci skręcają w prawo :)

Dr...........le

2015-07-08, 08:57
ellsworth napisał/a:

@DrMenegele
Ale ty durny jesteś. Dowiedz się czym jest bezpieczny odstęp od poprzedzającego, to nie będziesz miał problemów z wyhamowaniem. Już nie mówiąc o tym, że nagrywający prawidłowo jeździe lewym pasem. Pewnie według twojego zj***nego rozumowania, miał siąść na zderzaku poprzedzającego oraz wyprzedzać wszystkich w okolicach przejść dla pieszych, których tam jest pełno. Jak kiedyś zrobisz prawo jazdy, to może zrozumiesz to i owo, a póki co wracaj kierować swoim "pojazdem" do GTA, wiejski filozofie.



Jebnij się w łeb debilu. Swoim pojazdem z GTA robię rocznie ok 35 tyś km. Niestety głównie po Polsce... Nie miałem nigdy wypadku wiesz z czym mam problem? Z fotoradarami w miastach i... z debilami co nagrywają. A co do mojego pojazdu... Jeszcze nie ma dwóch lat, puki co napie**oliłem nim 60 tyś. Z jakieś 10 lat może kupisz go ze stanem licznika (nie mylić z przebiegiem) poniżej magicznych 200 tyś ;) A puki co popierdzę Ci jeszcze w fotel...

bebini

2015-07-08, 09:42
@KaruzeLek
za dużo rosyjskich oglądasz :-P

pyzraf

2015-07-08, 13:17
moim skromnym zdaniem, autor filmiku miał uzasadnienie zatrzymać się przed przejściem dla pieszych, a pan z "busa" powinien zachować bezpieczny odstęp, tzn. taki aby pozwolił mu wyhamować przed pojazdem z przodu. Bo weźmy inną sytuację, ktoś nagle wbiega na ulicę i musisz natychmiastowo zareagować i jeżeli ktoś Ci wjedzie w tył pojazdu to oczywiście jego wina bo nie zachował bezpiecznej odległości. Szczególnie w terenie zabudowanym, gdzie jak widać na filmiku jest od groma przejść dla pieszych i krzyżówek, nie ma tu nic do rzeczy lewy, prawy, środkowy pas czy też bardziej spoglądanie w lusterko wsteczne. Ten kto jedzie za Tobą musi wyhamować w każdej sytuacji.

noterscrut

2015-07-08, 16:27
Gdybyś nie zauważył na tym nagraniu widoczne jest tylko to, że nie ustąpiłeś pieszym na przejściu, a później kłóciłeś się z jakimś typkiem. Ja osobiście nie afiszowałbym się z czymś takim, chyba że chciałbym się pozbyć paru stówek...