18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zarammoth

2014-03-20, 11:57
Dziękuję.
Ładny "tytuł" nadaliście Sipto ;)

zielak300

2014-03-20, 12:02
Tradyt napisał/a:

Nie tylko oni mieli taka wizję :mrgreen: Obrazek



Chwała bohaterom.

wormarder

2014-03-20, 12:27
a co to jest nie do przewidzenia że ruscy chcą wszystkich wych*jać i mieć więcej ziemi? robili tak przez całą historie :D

ziobroe46

2014-03-20, 12:30
Tradyt napisał/a:

Nie tylko oni mieli taka wizję :mrgreen: Obrazek

kolejny nawiedzony...

NoPuke

2014-03-20, 12:41
Śmieszy mnie ten demot z Kaczyńskim. Należą mu się gromkie brawa za to że north stream nie biegnie przez Polskę i w ten oto sposób Polska straciła jedyną szansę na to by wyjść obronną ręką z sankcji którymi odwdzięczy się Rosja za sankcje UE i kozakowanie polskiego rządu w sprawie Ukrainy.

pelepele

2014-03-20, 13:27
Tak jak Jarek odleciał już dawno do innego świata i nie warto się nim przejmować, tak Lechowi należy się szacunek za to co robił. Jedyny prezydent z jajami, który nie bał się mówić nam jak jest i nie bał się przeciwstawić Putinowi.

Uprzedzając wpisy gimbów - nie, nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem PiS-u.

discostillsucks

2014-03-20, 13:37
"Następne 100 lat. Prognoza na XXI wiek" George Friedman Data premiery: 2009-11-12

"W swojej nowej książce George Friedman spogląda w przyszłość, przedstawiając błyskotliwą, świetnie napisaną przepowiednię dotyczącą zmian, jakich możemy oczekiwać na świecie w dwudziestym pierwszym stuleciu. Wyjaśnia, jak i dlaczego będą wybuchały przyszłe wojny (i jak będą prowadzone), które kraje zyskają, a które stracą potęgę gospodarczą i polityczną, i jak nowe technologie i trendy kulturowe zmienią nasz sposób życia w nowym stuleciu. Książka Następne 100 lat zawiera fascynującą interpretację historii i wzorów geopolitycznych na przestrzeni kilkuset lat. Friedman dowodzi, że obecnie, po raz pierwszy od pięciuset lat, stoimy u progu nowej ery, która przyniesie wiele zmian: - zakończy się wojna Stanów Zjednoczonych z islamistami, rozpocznie się natomiast nowa zimna wojna z Rosją; - Chiny popadną w przewlekły wewnętrzny kryzys, a Meksyk stanie się nowym światowym mocarstwem; - około połowy stulecia wybuchnie nowa wojna światowa pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a nieoczekiwaną koalicją krajów Europy Wschodniej, Eurazji i Dalekiego Wschodu, lecz armie będą znacznie mniejsze, a wojny znacznie mniej niszczycielskie; - technologia skupi się na przestrzeni kosmicznej – w poszukiwaniu nowych zastosowań wojskowych oraz nowego źródła energii, które wywrze znaczący wpływ na środowisko naturalne; - w drugiej połowie stulecia Stany Zjednoczone wkroczą w złotą epokę swojego rozwoju. Napisana z wielkim wyczuciem i zmysłem analitycznym, który przyniósł George’owi Friedmanowi sławę uznanego eksperta w dziedzinie geopolityki i prognozowania, książka Następne sto lat przedstawia fascynującą wizję tego, co nas czeka. W książce Friedmana szczególne miejsce przypada Polsce. Scenariusz przewiduje, że wiek XXI będzie czasem wzrostu pozycji Stanów Zjednoczonych, osłabienia Rosji, Niemiec, Francji i Chin i pojawienia się nowych potęg, jak Japonia, Turcja i Polska."

Jest trochę o obecnej sytuacji w 2010 roku.

esik

2014-03-20, 14:08
dobra to na poważnie, kto już kupił dolary/funty/euro i zaczyna pakowac manatki ?

:noga:

Zarammoth

2014-03-20, 15:28
Po prostu ludzie w internecie snują tysiące teorii i po latach któraś wersja siłą rzeczy musi się sprawdzić. Pewnie o ataku Polski na Litwę się gdzieś znajdzie, ale ludzie wyciągną tego posta dopiero jak do tego wydarzenia dojdzie. A jak nie to zaginie w czeluściach. Tu akurat jedna z wielu setek możliwości się sprawdziła.

Balleron

2014-03-20, 17:20
Każdy gada o gwarancjach NATO łącznie z płemiełem, a w '39 to gwarancji od Francji i UK nie mieliśmy? Co z tego że po 3 dniach ogłosili wojnę z Niemcami jak nic nie zrobili. Byliśmy czwartą liczenie armią sojuszniczą w trakcie tej wojny, polski żołnierz walczył na każdym z jej frontów, a nie mogliśmy nawet wziąć udziału w defiladzie zwycięstwa. Po tych poświęceniach brytole kazali zapłacić nam za samoloty, paliwo, amunicję, etc. , których używały polskie dywizjony do obrony UK, dobrze że klimatycznego za pobyt nie dołożyli.
Do tego oni nadal nie zwrócili nam naszego złota. Po wojnie zaś sprzedali nas Stalinowi za święty spokój, tylko tym razem to USA zadecydowało. Dziś ufamy w gwarancję tych samych państw które nas nie wsparły wtedy.

Do tego zachęcam do zapoznania się z treścią osławionego gwaranta, czyli artykułu 5 paktu NATO.

"The Parties agree that an armed attack against one or more of them in Europe or North America shall be considered an attack against them all and consequently they agree that, if such an armed attack occurs, each of them, in exercise of the right of individual or collective self-defence recognised by Article 51 of the Charter of the United Nations, will assist the Party or Parties so attacked by taking forthwith, individually and in concert with the other Parties, such action as it deems necessary, including the use of armed force, to restore and maintain the security of the North Atlantic area."

"... podejmie takie środki jakie uzna za stosowne, włączając w to użycie siły zbrojnej, aby przywrócić i zapewnić bezpieczeństwo strefy Północnego Atlantyku" a za stosowne można uznać np. wysłanie nam łóżek polowych, zniesienie wiz dla polaków lub wysłanie gotowych żelaznych racji na prośbę o wysłanie broni. (żarcie to wszystko co dostali ukraińce, ale oni przecież tylko współpracowali z NATO i nie byli jego członkiem, więc możemy spać spokojnie...) Po za tym, nie napisano że chodzi o bezpieczeństwo strefy Paktu Północno Atlantyckiego, tylko strefy Północnego Atlantyku, a w aktach prawnych - takich jak NATO każdy przecinek się liczy...

qwerq221

2014-03-20, 18:30
Takie propagandowe gówno to sobie w dupę wsadźcie. Chyba tylko gimbus w to uwierzy.

Sithios

2014-03-20, 18:59
A ja mam to w dupie. Będzie wojna to sp***olę za granice. Obserwuję całą sytuację od początku i nie mam zamiaru narażać życia przez to, że nasi "politycy" wpie**alają się tam, gdzie nie trzeba. Gdyby Rosja miała uderzać na Polskę to tylko po to, by powiększyć swoje terytorium, bo pod względem zasobów naturalnych to tylko trochę łajna na Wiejskiej w Warszawie. Potrzebują tylko pretekstu, który niedługo zostanie im na tacy podany przez naszą "władzę".

Polandball

2014-03-20, 20:44
Nie rozumiem zaskoczenia - wierzycie w teorię ewolucji (której prawdopodobieństwo spełnienia jest takie, jak powstanie Boeinga 737 bez ingerencji człowieka), a zaskakuje was to że ktoś napisał coś co wydarzy się za 6 lat (mimo, iż prawdopodobieństwo jest o wiele większe).

Właściwie przeszukując internet zawsze można znaleźć osobę, która przepowiedziała jakiekolwiek zdarzenie.

Zarammoth

2014-03-21, 17:29
mrMarek27 napisał/a:

wierzycie w teorię ewolucji (której prawdopodobieństwo spełnienia jest takie, jak powstanie Boeinga 737 bez ingerencji człowieka)


Oblicz mi prawdopodobieństwo powstania z niczego superinteligentnej kupy plazmy czy czego tam, czyli boga i stworzenia przez niego całego multiwersum i wybrania jednej z miliardów-miliardów planet, wcielenia się w człowieka i zgody na zabicie się.
Do tego chcę też szczegółowe wyliczenia gdzie podziała się woda po Potopie, a także szansy na uniknięcie chorób genetycznych przy rozmnażaniu się z ludzkiej pary przez długi czas.