18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kto trafia do sejmu?

soqu1 • 2011-11-02, 23:41
Jak funkcjonuje demokracja i dlaczego zawsze u nas będzie "średnio"


Stew

2011-11-03, 00:26
Mam taką samą opinię na ten temat. Wykształceni (nie ledwo magistry. Warunek: profesor), z kasą (coby się nie chcieli nachapać), inteligentni a do tego specjaliści w danej dziedzinie (a nie że grzeje stołek bo akurat komuś tak pasowało) a nie motłoch i burdel na kółkach.

Jestem przeciwnikiem wrzucania politycznych pierdół na sadola, ale akurat w tej kwestii jestem za!

vass

2011-11-03, 01:44
On by najlepiej dał prawa wyborcze tylko katolikom, którzy wybiorą 430 wykształconych moherów i na czele postawili by Rydzyka z Markiem Jurkiem do pomocy.
Pier.ol się oszołomie.

mu...........pa

2011-11-03, 02:25
dobrze prawi polać mu

Psycho Joker

2011-11-03, 05:55
Pan Cejrowski trochę pie**oli od rzeczy podając za przykład Pinocheta. W czasach jego rządów mordowano, torturowano i więziono kilkadziesiąt tysięcy ludzi, o łamaniu praw człowieka nie wspominając. Nie chce się rozpisywać ale generalnie bredzi bez większego ładu. Demokracja parlamentarna nie jest do końca dobrym systemem ale jak do tej pory nikt lepszego nie wymyślił.

bloodwar

2011-11-03, 07:24
Pan Cejrowski jest znany z tego, że w swoich programach i książkach podaje przykłady różnych państw i, delikatnie mówiąc, troszeczkę nagina prawdę o nich pokazując je w samych superlatywach (zwłaszcza te katolicko-prawicowo-socjalistyczne, bo do nich przeważnie jeździ) a pomijając niewygodne "detale" takie jak mordowanie opozycji, rządzące krajem kartele narkotykowe, korupcja itp. Przypominam, że wg. opinii tego pana na Kubie mieszkają najszczęśliwsi ludzie na Ziemi, Libię opisywał jako raj "bo mają darmowy prąd" itp itd. Na poparcie tych tez robi wywiad z jakimś pojedyńczym człowieczkiem który jest "reprezentantem narodu", nie drąży tematu, nie szuka innych stron które mają odmienne poglądy itp. Aż mnie ciekawi jak wyglądała by jego recenzja Korei Północnej, to według niego pewnie też raj na ziemi :-)

"Nie prawica, nie liberał, nawet żaden faszysta
Kowboj Cza Cza to normalnie komunista"

mirabelek76

2011-11-03, 08:25
cejrowski obrońca krzyża niech wypie**ala

solteck

2011-11-03, 09:09
W sejmie nie powinno się dostawać pensji...
Wtedy nie będzie matactwa, cała hołota z stamtąd zniknie, w sejmie zostaną tylko ci, którzy będą dbać o Polskę, a nie o swoje portfele.

~Tołdi

2011-11-03, 09:52
bloodwar napisał/a:

katolicko-prawicowo-socjalistyczne



:ok***a: żeś pojechał mimo że to się nie komputeruje

Mockba

2011-11-03, 10:05
Cejrowski madry czlowiek, i tu ma nawet troche racji. Chyba jeden z niewielu urywkow z jego udzialem, gdzie sie z nim zgadzam. Chociaz nie zawiera tyle argumentow i przykladow, ile Cejrowski zawsze podaje.

Nie zmienia to faktu, ze sluchajac go i jego madrosci zwiazanych z polityka ch*j mnie strzela. No jak mu sie wlaczy ten temat to sluchanie go az boli. Osobiscie dostaje piany na mordzie.
A jak juz zacznie tematyke polityka+religia to sp***alam na drugi koniec swojej meliny.

Niech on sobie ksiazki pisze, maszeruje boso przez swiat ale od polityki z daleka, bo wiedze teoretyczna to moze on i ma, ale zyje w jakims k***a wyimaginowanym swoim swiecie obu ameryk, swoich madrosci i ni ch*ja nijak ma sie to do rzeczywistosci, zwlaszcza tej naszej.

bloodwar

2011-11-03, 10:05
@Tołdi - jeżeli uważasz że socjalizm = komuna a komuna = zwalczanie katolicyzmu to masz naprawdę ograniczone pojęcie o otaczajacym nas świecie... Poczytaj trochę książek to przekonasz się, że poza Polską i jej dawnym systemem prawno-społecznym istnieją jeszcze inne kraje, a "socjalizm" nie ogranicza się jedynie do "ruskich i komunistów". Praktycznie cała Ameryka Płd (a tam przeważnie jeździ bohater naszego tematu) to kraje w jakiejś formie socjalistyczne (choć przeważnie z pozorną demokracją) i było nie było - prokatolickie, bo większość mieszkańców Ameryki Płd to katolicy.

ka...........ka

2011-11-03, 10:44
@up
Ale socjalizm to lewica...

bleblebetor

2011-11-03, 10:48
Jak Bóg chce kogoś ukarać, najpierw odbiera mu rozum.
Cejrowskiemu już odebrał rozum.

Prozac

2011-11-03, 11:09
k***a ale to jest beton.... tyle swiata zwiedzil a wierzy w bozki jakies poza tym wielki katolik a pismma swietego nie zna! hahaha z maryja na koszulce chodzi a napisane jest pierwsze i najwazniejsze "nie bedziesz mial bogow cudzych przed mna" to znaczy ze maryja to nie zaden swiety bozek a w polszy to "krolowa wolski"! hahaha

kidi1

2011-11-03, 12:10
Bandę niewykształconych łatwiej jest naciągnąć na głos niż wykształconego człowieka, dla tego ta ciemna masa która niestety w naszym kraju stanowi dużą większość, zawsze będzie mogła głosować. I to właśnie do nich są kierowane wszystkie spoty wyborcze , naciągane sądaże i inne reklamy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. I to nie ta ciemna masa decyduje o losach kraju tylko ta banda oszustów, którzy kierują ta ciemną masą przez telewizję. Na szczęście ostatnia frekwencja wyborcza wskazuje na to, że nawet ta ciemna masa zaczyna coś rozumieć.