18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kto trafia do sejmu?

soqu1 • 2011-11-02, 23:41
Jak funkcjonuje demokracja i dlaczego zawsze u nas będzie "średnio"


Phallucifer

2011-11-03, 12:17
najlepszy jest model heglowski, gdzie obywatel swiadomy i inteligentny dokonuje dobrych wyborow. a WC ma troszeczke racji, ale gdybysmy ten przyklad rozwiazali to wyjdzie na to , ze jednak wc kwadrans racji ma tyle co rodzimi nacjonalisci.

Rafal1757

2011-11-03, 13:35
@kidi1
ciemna masa stanowi większość nie tylko w naszym kraju, ale wszędzie

Co do Cejrowskiego to nie wypowiadam się na tematy jego upodobań politycznych. Mało mnie to interesuje.
Szanuję go za coś innego. Jako jedna z niewielu osób publicznych otwarcie mówi co myśli na temat pedałów i wszystkiego temu podobnego. Mam takie samo zdanie i do tej pory pluje sobie w brodę, że nie sprawdziłem wczęśniej na kogo głosuję - Palikot. A kto razem z nim wszedł do rządu chyba nie muszę nikomu mówić. AAaaaaa co ja zrobiłem ...

bloodwar

2011-11-03, 13:48
@Rafal1757 - nie wiem czy można szanować kogoś, kto z jednej strony wyznaje religię miłości, wybaczania i nadstawiania drugiego policzka a z drugiej ma postawę "pedały do gazu". Z trzeciej strony religia katolicka pełna jest idiotyzmów i sprzeczności więc ten pan się dobrze w nią wkomponowuje :-)

michael323

2011-11-03, 13:48
@Psycho Joker
To Ty bredzisz. Pinochet wymordował uzbrojonych komunistów. Postawił kraj na nogi który był na progu bankructwa tak, że Chile stało się jedną z najlepszych gospodarek w ameryce. Zrobił błąd oddając władze dobrowolnie i w dodatku w demokratycznych wyborach. To właśnie lewacy których tak pełno jest teraz na świecie (widać to bardzo dobrze w Unii) jeżdżą po nim jak po ostatnim zbrodniarzu i stawiają pomniki Salvador Allende lewakowi który był przed nim. Wiadomo jest to postać kontrowersyjna bo różnie go różni historycy oceniają w zależności od upodobań politycznych. A, że nie ma lepszych ustrojów od demokracji parlamentarnej? No, sorry ale mogę wymienić chociaż dwa Republika Konstytucyjna (na początku takie było Usa i wtedy najlepiej się rozwijało) albo monarchia (to już może wzbudzać kontrowersje ale wg mnie dobra monarchia jest wspaniała dla kraju). Teraz mnie śmieszy to że chcą wszędzie to durną demokracje wprowadzać która dzięki manipulacjom rządzących jest wspaniała w sumie tylko dla nich. Większość ludzi to nie oszukujmy się debile dlatego ustrój taki jak demokracja jest utopią podobną do socjalizmu.

kpiciel

2011-11-03, 14:40
Tak się zastanawiam... Po co nam 460 posłów skoro jest tylko kilka partii w sejmie. Wydaje mi się, że oni głosują jednogłośnie (jako partia) w najważniejszych sprawach. Po co wypłacać 460 mandatów? skoro posłowie są zintegrowani i głosują jak jeden w obrębie danej partii ?

sadystaxx

2011-11-03, 15:15
Jeśli ktoś uważa, że bogaci ludzie nie chcą być jeszcze bardziej bogaci, to jest po prostu idiotą.
Taki na przykład Sobiesiak nie chciał wsadzić córki do zarządu totalizatora dlatego, że ona się do tego "nadaje", tylko po to, żeby waliła dużą kasę dla siebie.

I nie pomoże tu tytuł doktora czy profesora. A profesorowie uniwersyteccy nie zarabiają kroci.

Leouch

2011-11-03, 17:10
duzo racji ma ale nie cala

dwakilo

2011-11-03, 17:12
Powtarzam raz jeszcze: Cejrowski to kretyn. Polacy zdecydowali kto trafił do parlamentu. PiSiorzy przegrali, więc co? Więc k***a trzeba zmienić system. Cejrowski to j***ny hipokryta bo sam nie ma wyższego wykształcenia

Re...........an

2011-11-03, 17:15
bloodwar napisał/a:

Pan Cejrowski jest znany z tego, że w swoich programach i książkach podaje przykłady różnych państw i, delikatnie mówiąc, troszeczkę nagina prawdę o nich pokazując je w samych superlatywach (zwłaszcza te katolicko-prawicowo-socjalistyczne, bo do nich przeważnie jeździ) a pomijając niewygodne "detale" takie jak mordowanie opozycji, rządzące krajem kartele narkotykowe, korupcja itp. Przypominam, że wg. opinii tego pana na Kubie mieszkają najszczęśliwsi ludzie na Ziemi, Libię opisywał jako raj "bo mają darmowy prąd" itp itd. Na poparcie tych tez robi wywiad z jakimś pojedyńczym człowieczkiem który jest "reprezentantem narodu", nie drąży tematu, nie szuka innych stron które mają odmienne poglądy itp. Aż mnie ciekawi jak wyglądała by jego recenzja Korei Północnej, to według niego pewnie też raj na ziemi :-)

"Nie prawica, nie liberał, nawet żaden faszysta
Kowboj Cza Cza to normalnie komunista"



Nie ważne, co myśli ani jaki jest jego osąd. Ważne jest to, że mówi co myśli. Wiadomo, każdy oszołom może mówić co chce "ja bym ich wszystkich (...)!!!" jak się da słyszeć pod monopolowym, ale pan C. czyni to w sposób inteligentny, słychać, że jego poglądy są wynikiem jakiegoś logicznego myślenia.

Nikt nie musi się z tym zgadzać, ale jest głosem, z którym można polemizować, mówi słowa, nie ważne jak kolorowo ubrane, nad którymi można się zastanowić i wybrać swoją stronę.

Ważne jest poruszanie spraw, on prowokuje do namysłu.

michael323 napisał/a:

@Psycho Joker
To Ty bredzisz. Pinochet wymordował uzbrojonych komunistów. Postawił kraj na nogi [blablablablabla] demokracja jest utopią podobną do socjalizmu.



Popieram cały post. Piłsudski też chciał dobrze. Popieram lekturę choćby kilku jego cytatów na wikipedii :)

Tołdi napisał/a:



:ok***a: żeś pojechał mimo że to się nie komputeruje



A naziści to lewica :megalol:

Thomas_Terkovitz

2011-11-03, 17:24
Psycho Joker napisał/a:

Pan Cejrowski trochę pie**oli od rzeczy podając za przykład Pinocheta. W czasach jego rządów mordowano, torturowano i więziono kilkadziesiąt tysięcy ludzi, o łamaniu praw człowieka nie wspominając. Nie chce się rozpisywać ale generalnie bredzi bez większego ładu. Demokracja parlamentarna nie jest do końca dobrym systemem ale jak do tej pory nikt lepszego nie wymyślił.



Za argumenty dotyczące dyktatury Pinocheta podajesz jedynie to, jak to wszystko wyglądało ze strony socjalistów, komunistów i innych lewaczków - najbardziej można mu zarzucić nie to, jak rozprawiał się z 'problemami', ale niejasność finansowe i podatkowe o które został oskarżony, a potem ścigany. Mimo wszystko Pinochet był najbardziej rozgarniętym dyktatorem w historii - wzrost gospodarczy i polepszenie standardu życia było najlepsze w latach '70, oraz początku lat '80 w Ameryce Południowej (zasługa w tym Austriackiej Szkoły Ekonomii i działalności Miltona Friedmana). To wszystko nie podobało się jedynie 'czerwonym' którzy nie mogli głosić swoich opinii światopoglądowych w ówczesnym Chile.

Uważam, że powiedzenie o Pinochecie "belka w oczach czerwonych" jest jak najbardziej trafne.

Pan Mularz

2011-11-03, 17:48
Gdybym ja był dyktatorem, wszystkim żyłoby się lepiej. Głosujecie na idiotów i złodziei, to macie co chcieliście.

Ponury Knur

2011-11-03, 17:57
Mularz napisał/a:

Gdybym ja był dyktatorem, wszystkim żyłoby się lepiej. Głosujecie na idiotów i złodziei, to macie co chcieliście.




ale nie będziesz, pozostaniesz tylko nędznym trollem internetowym

Pan Mularz

2011-11-03, 18:45
Oszczerca napisał/a:




ale nie będziesz, pozostaniesz tylko nędznym trollem internetowym



Jeszcze nie wytrzeźwiałeś?

Ponury Knur

2011-11-03, 18:51
Mularz napisał/a:



Jeszcze nie wytrzeźwiałeś?



A ty dalej swoje? Próbujesz tym dyskredytować moje posty. Tym samym nędznym pytaniem.
Zastanawia mnie po co ty jeszcze się znęcasz nad sobą, 80 % twoich postów jest zjeżdżanych od góry do dołu a ty razem z nimi. Wszyscy cię jadą jak tylko mogą a ty dalej wracasz jak niestrawna kolacja.

Pan Mularz

2011-11-03, 19:09
Oszczerca napisał/a:



A ty dalej swoje? Próbujesz tym dyskredytować moje posty. Tym samym nędznym pytaniem.
Zastanawia mnie po co ty jeszcze się znęcasz nad sobą, 80 % twoich postów jest zjeżdżanych od góry do dołu a ty razem z nimi. Wszyscy cię jadą jak tylko mogą a ty dalej wracasz jak niestrawna kolacja.



Moja wina, że sprawiasz takie wrażenie? Nikt normalny nie bierze twoich postów poważnie. Jeśli bezdomny żul nazwie przeciętnego człowieka idiotą, to raczej ten ktoś nie weźmie sobie tego do siebie. Co innego, gdy zrobi to osoba naprawę inteligentna.
Oczywiście, że większość się ze mną nie zgadza, bo więcej jest głupich niż mądrych. Część osób bardziej inteligentnych często się ze mną zgadza. Od takich osób z reguły dostaję piwa.