18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krzyżowanie komórek ludzkich ze zwierzęcymi

MKG • 2013-07-29, 19:49
W roku 2011 media ujawniły, że w trzech brytyjskich, uczelnianych laboratoriach wyhodowano ponad 150 zarodków, które powstały z połączenia komórek ludzi i zwierząt. Eksperymenty krzyżowania miały za zadanie pomóc w znalezieniu leków na ciężkie choroby, tak przynajmniej przyznali autorzy badań. Zabiegi przeprowadzały uczelnie: King's College London, Newcastle University oraz Warwick University. Wbrew pozorom wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Jak to możliwe? Pozwalała na to ustawa „Human Fertilisation Embryology Act”. Zgodnie z tym dokumentem dopuszczalne jest krzyżowanie komórek zwierząt i ludzi. Jest jednak jeden bardzo ważny warunek: komórki trzeba zniszczyć w ciągu 14 dni od momentu ich powstania. Wszystko wydaje się tutaj jasne. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, ile takich eksperymentów przeprowadzono zgodnie z prawem, a ilu zarodkom, w tajemnicy, pozwolono się rozwinąć? Możliwości osiągnięć nauki przecież na to pozwalają. Powyższe informacje dotyczą jedynie praktyk stosowanych w trzech uczelniach w Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo ile tak naprawdę podobnych eksperymentów przeprowadza się na całym świecie. Niedawno Japończycy ogłosili, że są w stanie wyhodować ludzkie organy w ciele zwierząt. Pomysł tak samo interesujący co kontrowersyjny i świadczy o tym, że badania z wykorzystaniem ludzkich i zwierzęcych komórek trwają w najlepsze.


Jak mogły wyglądać takie stworzenia-hybrydy? Pozbierałem trochę obrazków z różnych wystaw i symulacji.

Dla zaciekawionych tematyką:
"Wyspa doktora Moreau" (1996) - tytuł ekranizacji powieści H. G. Wellsa o tym samym tytule poświęcona została właśnie modyfikacjom genetycznym ludzi i zwierząt. Na jednej z tropikalnych wysp doktor Moreau dokonuje nieprawdopodobnych eksperymentów. Po pewnym czasie okazuje się jednak, że zapanowanie nad wszystkimi stworzeniami staje się coraz trudniejsze. Pod zdjęciami trailer tego filmu. Powieść wydana w roku 1896 była gatunkiem z science fiction. Teraz zgodnie można przyznać, że mogłaby być powieścią fabularną.

Tekst własny na podstawie różnych źródeł.


































Na deser poniższy obrazek, nie wiem co ma wspólnego z tematem ;-)





Trailer "Wyspa doktora Moreau" (1996)



ces

2013-07-29, 19:54
ZObacze co to za film.
Fajny materiał, piwko.

hierek18

2013-07-29, 20:17
6 zdjęcie fajna mi to krzyżówka...

JSK2012

2013-07-29, 20:53
Na sadola idealne ;) ))

abdul

2013-07-29, 20:58
sam to wymyslasz, czy sa jeszcze inne pojeby?

Su...........an

2013-07-29, 21:47
Wszystko poza szczurem z ludzkim uchem (pewnie zostało mu tam wszyte) to modele, szkoda, że nie ma żadnych "real foto". :kupa:

kickyourheadoff

2013-07-29, 22:11
Nasi naukowcy też mają pewne osiągnięcia na tym polu




MKG

2013-07-29, 22:48
MrFox napisał/a:

Wszystko poza szczurem z ludzkim uchem (pewnie zostało mu tam wszyte) to modele, szkoda, że nie ma żadnych "real foto". :kupa:



to modele? Co ty powiesz :shock:

BlanX

2013-07-29, 23:01
Foto nr 4,Kaczyńskich było trzech?

Herhard

2013-07-29, 23:03
Ta na 5 zdjęciu to prawdziwa suka .

cys23

2013-07-29, 23:33
Mały dodatek do tematu:
hybrydy ludzi-zwierząt powstałe w laboratoriach to jeszcze nie to, co widzimy w filmach science fiction. Obecnie przeprowadzane są 'małe' badania (oficjalne, te podane do wiadomości publicznej). Do tej pory udało nam się wyhodować:
-kozy dające ludzkie mleko
-jajniki królików i krów z ludzkimi komórkami
-świnie z ludzką krwią
-owce z ludzkimi wątrobami
-myszy z ludzkimi embrionami w mózgu
Te ostatnie miały zaskakująco zwyższoną inteligencję, zwiększoną pamięć a także zdolność do nauki,
Są to gatunki zdolne do normalnego funkcjonowania.
Umiemy także hodować kukurydzę z ludzkim genem (bardzo popularną w USA, do kupna w każdym supermarkecie. Tak, ze świata roślin).
Obecnie Japończycy pracują nad hodowlą ludzkich organów do przeszczepu w zwierzętach. Najprawdopodobniej będzie to świnia. Pozostaje tylko pytanie: czy wątroba wyhodowana w takiej hybrydzie jest wątrobą ludzką, czy świńską?
I co z moralnością, gdy stworzymy jakieś zwierze, które będzie myślało abstrakcyjnie, miało marzenia?

najgorsze jest to, że to są eksperymenty robione na uczelniach, oficjalne. Co się dzieje w rządowych, tajnych laboratoriach...?

andzejinformatyk

2013-07-29, 23:46
to są rzeźby zapomniałem jakiej artyski czy artysty bodajże ale jestem 100% pewien ze to fake drętwy kłamczuszku :-D

Jesuz

2013-07-29, 23:47
@2up: a ch*j mnie to obchodzi, czy wątroba jest świni, skoro mogę z niej korzystać i ŻYĆ?

Ale rozumiem, że ty wolisz stać w kolejce po ludzką, której pewnie się nie doczekasz i umrzesz. Giń więc waść razem ze swoją moralnością.

gruchens

2013-07-29, 23:49
To wszystko sa instalacje artystyczne, fotoszopy albo wady wrodzone zwierząt (o tej świni z "ludzką" twarzą nawet był materiał na sadolu).

Ale tak w ogóle - nie mogę się doczekać aż będę mógł powiedzieć mojemu kotu, że jest ch*jem, a j***ny futrzoń to zrozumie :amused: