18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krzyżowanie komórek ludzkich ze zwierzęcymi

MKG • 2013-07-29, 19:49
W roku 2011 media ujawniły, że w trzech brytyjskich, uczelnianych laboratoriach wyhodowano ponad 150 zarodków, które powstały z połączenia komórek ludzi i zwierząt. Eksperymenty krzyżowania miały za zadanie pomóc w znalezieniu leków na ciężkie choroby, tak przynajmniej przyznali autorzy badań. Zabiegi przeprowadzały uczelnie: King's College London, Newcastle University oraz Warwick University. Wbrew pozorom wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Jak to możliwe? Pozwalała na to ustawa „Human Fertilisation Embryology Act”. Zgodnie z tym dokumentem dopuszczalne jest krzyżowanie komórek zwierząt i ludzi. Jest jednak jeden bardzo ważny warunek: komórki trzeba zniszczyć w ciągu 14 dni od momentu ich powstania. Wszystko wydaje się tutaj jasne. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, ile takich eksperymentów przeprowadzono zgodnie z prawem, a ilu zarodkom, w tajemnicy, pozwolono się rozwinąć? Możliwości osiągnięć nauki przecież na to pozwalają. Powyższe informacje dotyczą jedynie praktyk stosowanych w trzech uczelniach w Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo ile tak naprawdę podobnych eksperymentów przeprowadza się na całym świecie. Niedawno Japończycy ogłosili, że są w stanie wyhodować ludzkie organy w ciele zwierząt. Pomysł tak samo interesujący co kontrowersyjny i świadczy o tym, że badania z wykorzystaniem ludzkich i zwierzęcych komórek trwają w najlepsze.


Jak mogły wyglądać takie stworzenia-hybrydy? Pozbierałem trochę obrazków z różnych wystaw i symulacji.

Dla zaciekawionych tematyką:
"Wyspa doktora Moreau" (1996) - tytuł ekranizacji powieści H. G. Wellsa o tym samym tytule poświęcona została właśnie modyfikacjom genetycznym ludzi i zwierząt. Na jednej z tropikalnych wysp doktor Moreau dokonuje nieprawdopodobnych eksperymentów. Po pewnym czasie okazuje się jednak, że zapanowanie nad wszystkimi stworzeniami staje się coraz trudniejsze. Pod zdjęciami trailer tego filmu. Powieść wydana w roku 1896 była gatunkiem z science fiction. Teraz zgodnie można przyznać, że mogłaby być powieścią fabularną.

Tekst własny na podstawie różnych źródeł.


































Na deser poniższy obrazek, nie wiem co ma wspólnego z tematem ;-)





Trailer "Wyspa doktora Moreau" (1996)



MKG

2013-07-29, 23:52
andzejinformatyk napisał/a:

to są rzeźby zapomniałem jakiej artyski czy artysty bodajże ale jestem 100% pewien ze to fake drętwy kłamczuszku :-D



Przecież napisałem, że są to zdjęcia z wystawy :) Nic tutaj, jeśli chodzi o fotografie, nie jest prawdziwe. To są jedynie wyobrażenia jak takie stworzenia mogą wyglądać.

Fajnie jakby ktoś podrzucił nazwisko artysty i gdzie można obejrzeć takie dzieła.

Xs...........33

2013-07-30, 00:00

To jest dopiero niezłe połączenie genetyczne :krawaciarz:

Zizu Ziomek

2013-07-30, 00:09
@cys23 - "I co z moralnością, gdy stworzymy jakieś zwierze, które będzie myślało abstrakcyjnie, miało marzenia? "

Albo komputer wyposażony w sztuczną inteligencję dorównujący/przewyższający ludzką.
A tak w ogóle to przydałby się jakiś test mówiący czy coś jest świadomą istotą czy nie.
Zapłodniona komórka jajowa nie jest świadoma, a zabicie jej jest niemoralne. Przyleciałby jakiś inteligentny obcy, powstałby inteligentny komputer czy jakiś inteligentny mutant i zabicie go nie było by pewnie złe, bo to nie człowiek.

Kopalny

2013-07-30, 00:26
"(...) a ilu zarodkom, w tajemnicy, pozwolono się rozwinąć? Możliwości osiągnięć nauki przecież na to pozwalają"

na ch*j pozwalają, "możliwości osiągnięć nauki" z czyjejś wyimaginowanej odbytki.

Do sracza z tym tematem.

wiru

2013-07-30, 00:35
fotoszop

I ch*j

mika006

2013-07-30, 00:37
Znam taki budynek w Warszawie gdzie w ramach projektu "KOSMOS'' ponad czterysta osobnikow genetycznie zmodyfikowanych od 20-tu lat wykazuje nikle objawy inteligencji.Osobniki te to krzyzowki genow ludzkich 20%,swinskich40%,malpich40%.Jak narazie projekt ten owiany jest tajemnica.Plotka glosi ,ze istnieje paru ludzi ktorym udalo sie porozumiec z owa "'garstka'' .

wudun

2013-07-30, 00:37
@autor
Ty tak na poważnie? Jeśli tak to daj mi nr twojego dilera na PW;D

morgenstern

2013-07-30, 00:46
to sa RZEZBY debile, australijski hyperrealizm

to sa RZEZBY deebile, australijski hiperrealizm

to sa rzezby, australijski hiperrealizm

KamilAW

2013-07-30, 00:50
@wudun Widzę kolega troszkę nie kumaty :) Podpowiedź: Jaki duży budynek w Warszawce mieści ponad czterysta osobników o niskiej inteligencji ?

Zizu Ziomek

2013-07-30, 01:29
@up "@autor" oznacza założyciela tematu, a nie osobę powyżej.

korinogaro

2013-07-30, 01:49
Ehhhh... za dużo sci-fi ludziska ;p Co do moralności to można zmodyfikować świnie tak żeby nie miały mózgu, a nawet nie miały w ogóle głowy i sztucznie je podtrzymywać przy życiu i czekać aż rozwiną się w nich organy ludzkie. PS Nikt się nie zastanawia nad tym czy te organy byłby ludzkie czy świńskie bo byłyby to osobne organy zbudowane z ludzkiego DNA biorcy. Tzn. że świnia miałaby własną wątrobę zbudowaną zgodnie z instrukcjami jej DNA oraz dodatkową ludzką wątrobę zbudowaną według instrukcji z DNA biorcy. Jeśli chodzi o hybrydy ludzi ze zwierzętami do celów militarnych to zdecydowanie bardziej prawdopodobne byłoby wprowadzanie genów zwierząt do DNA człowieka niż na odwrót (innymi słowy udoskonalanie żołnierza a nie uczłowieczanie zwierzęcia). Dlaczego? A) modyfikację genetyczną można wprowadzić do dorosłego organizmu w formie wirusa. W ciągu 11 miesięcy każda komórka poza tymi w mózgu zostaje wymieniona na nową (niektóre organy szybciej a inne wolniej) więc modyfikacja DNA trwałaby maksymalnie 11 miesięcy. B) Ludziom nie trzeba zwiększać inteligencji ani uczyć pewnych naturalnych cech, a zwierzęta tak. C)Ludzie są bardzo wydajni w wielu aspektach, np. bardzo wytrzymali piechurzy, silniejsi od konia (stosunek masy do siły) więc do stworzenia tzw. super żołnierza wystarczyłyby drobne modyfikacje takie jak np. ukradziona jakiemuś zwierzęciu wyższa wydajność przetwarzania białka albo wyższa efektywność energetyczna spalanego tłuszczu.

Viaderoni

2013-07-30, 01:52
@KamilAW
A sejm to co?