18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krzyżowanie komórek ludzkich ze zwierzęcymi

MKG • 2013-07-29, 19:49
W roku 2011 media ujawniły, że w trzech brytyjskich, uczelnianych laboratoriach wyhodowano ponad 150 zarodków, które powstały z połączenia komórek ludzi i zwierząt. Eksperymenty krzyżowania miały za zadanie pomóc w znalezieniu leków na ciężkie choroby, tak przynajmniej przyznali autorzy badań. Zabiegi przeprowadzały uczelnie: King's College London, Newcastle University oraz Warwick University. Wbrew pozorom wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Jak to możliwe? Pozwalała na to ustawa „Human Fertilisation Embryology Act”. Zgodnie z tym dokumentem dopuszczalne jest krzyżowanie komórek zwierząt i ludzi. Jest jednak jeden bardzo ważny warunek: komórki trzeba zniszczyć w ciągu 14 dni od momentu ich powstania. Wszystko wydaje się tutaj jasne. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, ile takich eksperymentów przeprowadzono zgodnie z prawem, a ilu zarodkom, w tajemnicy, pozwolono się rozwinąć? Możliwości osiągnięć nauki przecież na to pozwalają. Powyższe informacje dotyczą jedynie praktyk stosowanych w trzech uczelniach w Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo ile tak naprawdę podobnych eksperymentów przeprowadza się na całym świecie. Niedawno Japończycy ogłosili, że są w stanie wyhodować ludzkie organy w ciele zwierząt. Pomysł tak samo interesujący co kontrowersyjny i świadczy o tym, że badania z wykorzystaniem ludzkich i zwierzęcych komórek trwają w najlepsze.


Jak mogły wyglądać takie stworzenia-hybrydy? Pozbierałem trochę obrazków z różnych wystaw i symulacji.

Dla zaciekawionych tematyką:
"Wyspa doktora Moreau" (1996) - tytuł ekranizacji powieści H. G. Wellsa o tym samym tytule poświęcona została właśnie modyfikacjom genetycznym ludzi i zwierząt. Na jednej z tropikalnych wysp doktor Moreau dokonuje nieprawdopodobnych eksperymentów. Po pewnym czasie okazuje się jednak, że zapanowanie nad wszystkimi stworzeniami staje się coraz trudniejsze. Pod zdjęciami trailer tego filmu. Powieść wydana w roku 1896 była gatunkiem z science fiction. Teraz zgodnie można przyznać, że mogłaby być powieścią fabularną.

Tekst własny na podstawie różnych źródeł.


































Na deser poniższy obrazek, nie wiem co ma wspólnego z tematem ;-)





Trailer "Wyspa doktora Moreau" (1996)



Zizu Ziomek

2013-07-30, 02:40
@korinogaro:
A - wirus + dorosły człowiek to tylko drobne poprawki, a np nowych organów tak raczej nie wytworzysz (np zapasowa wątroba dla Polaków i Ruskich ;D)
B - Czy ja wiem czy nie trzeba ludziom zwiększać inteligencji. W sumie to sporo debili jest.
To dzięki inteligencji ludzie podbili ziemię, to nasza najmocniejsza strona i myślę że trzeba by iść w tym kierunku.
Wielu osobom zależy by ludzie byli możliwie jak najgłupsi bo łatwiej się rządzi.
C - a może zamiast cięgle się tłuc i dozbrajać armię powinniśmy dążyć do jak najszybszego podboju kosmosu?
Planet masz od groma, więc problem z terenem i minerałami by zniknął, każdy kraj miałby swoje planety i nie byłoby się o co tłuc. (chyba że o religie czy tego typu błahostki). Tu przeszkodą są korporacje, rządy i religie.
By zasiedlać inne planety potrzebna technologia. Do opracowania tej technologii potrzebna jest jak największa ilość jak najmądrzejszych naukowców. I tu mogą się przydać modyfikacje inteligencji u ludzi, lub sztuczna inteligencja.
A moralność? Zwykli ludzie mają o tym decydować? Ci którzy tak sobie poukładali życie, że zarabiają grosze i wiecznie narzekają? Ci którzy nie potrafią myśleć samodzielnie (religia, media, Mietek spod monopolowego)? Niech osoby inteligentniejsze decydują jak np naukowcy, ale nie rządy, korporacje czy religie.

ellsworth

2013-07-30, 09:45
cys23 napisał/a:


I co z moralnością, gdy stworzymy jakieś zwierze, które będzie myślało abstrakcyjnie, miało marzenia?


Ależ nie musimy takich tworzyć nawet, bo przecież istnieją (choćby małpy). Ktoś się nimi przejmuje? Myśli o nich w kategoriach moralności?

Ando

2013-07-30, 10:04


Twórcom owej reklamy udało się to już dawno, oto skrzyżowanie cech ludzkich i zwierzęcych

dewey-18

2013-07-30, 10:05
w simpsonach jest odcinek jak sie wszyscy zmieniają w zwierzęta i homer ich ratuje na końcu
tak sie mi skojarzyło

zypon

2013-07-30, 10:21
oho katolicy ostrzegają co grozi ludzkości jeśli wszyscy nie będą podzielać ich poglądów

MKG

2013-07-30, 10:22
wudun napisał/a:

@autor
Ty tak na poważnie? Jeśli tak to daj mi nr twojego dilera na PW;D



Człowieku to wszystko bez dilerki :D

To jest sadistic, myślałem, że spotkam tu innych świrów, a widzę, że połowa komentatorów powinna chyba przenieść się na inne portale :pejcz:

I do wszystkich, którzy "odkryli", że zdjęcia to fejk i fotoszop: co wy k***a nie powiecie?! :D