18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koszulki na allegro

Robcio1207 • 2013-06-17, 09:37
Jak w temacie. Szukałem sobie jakieś koszulki ze śmiesznym/interesującym nadrukiem lub napisem i trafiłem na to "cudo". Czy jest to w ogóle legalne? Z tego co się orientuję, to promowanie tego jest zakazane, podobnie jak swastyk itd, prawda? W każdym razie ja już u gościa nie kupię tego co chciałem, mimo znalezienia ciekawego wzoru.

Muzz

2013-06-17, 17:42
che1239 napisał/a:

Jaki macie problem z che guevara? Juz wole jego wizerunek na koszulce niz np napis "USA" lub amerykanska flage, zapewne często stosowana w szmateksach typu h&m


Jeśli lubisz nosić podobiznę zbrodniarza na klacie to powodzenia w dalszym życiu, bo ćwierćinteligenci nie mają łatwo.

Brzydki_91

2013-06-17, 17:46
Jak ktoś ma swój rozum, to tego nie założy. Z czystego szacunku dla ludzi którzy zginęli w okresie II wojny światowej. Gadajcie sobie co chcecie, mądrujcie się, ale każdemu to się kojarzy ze Stalinem, czyli ze złem, czyli nosząc takie znaki nie szanujecie historii- czyli jesteście wyrodkami.

bartek934

2013-06-17, 18:35
A według mnie powinny być całkowicie zakazane wszelkie symbole tego typu. Skoro Hitler i Stalin chcieli pozbyć się polskich tradycji, kultury, symboli a nawet języka to my dzisiaj nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, że ktoś "lansując" się po dzielni, świadomie lub nie "promuje" to z czym dawniej walczyła Polska. Ale to tylko moja skromna opinia.

Lukaszdg

2013-06-17, 18:43
Combined Community Codec Pack (CCCP) - co w tym złego?

teken

2013-06-17, 18:50
Jak można nie znać CCC Polsat team ... :/

che1239

2013-06-17, 19:19
Muzz napisał/a:


Jeśli lubisz nosić podobiznę zbrodniarza na klacie to powodzenia w dalszym życiu, bo ćwierćinteligenci nie mają łatwo.



Co zrobił?

Muzz

2013-06-17, 20:31
che1239 napisał/a:



Co zrobił?


Tym pytaniem właśnie pokazujesz nam, że jesteś ćwierćinteligentem.

Alien_12

2013-06-17, 20:42
DUST DEVIL napisał/a:

Owszem, jest TO BARDZO LEGALNE!

Prawo polskie zabrania gloryfikacji, ale nie wykorzystywania sierpa i młota:

http://prawo.rp.pl/artykul/886671.html

A teraz zapodam parę przykładów CCCP w popkulturze:





Obrazek

Goodbye Lenin Hostel w Krakowie: http://www.goodbyelenin.pl/

Zdjęcia ze stoiska E3 2012 Studia Relic:
Obrazek
Obrazek

A tu jeszcze dwa, które można na siłę podciągnąć pod komunizm:

Obrazek
Obrazek

Sierp i młot nigdy nie zostanie zakazany, bo w 5 krajach jest OFICJALNYM symbolem partii rządzącej (np Chiny: http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunistyczna_Partia_Chin )


Jak widzicie, Zachód potrafi bawić się symbolami i przekuwa je na rozrywkę. Jedni powiedzą, że to źle, inni, że dobrze. Mi osobiście nie przeszkadza Sierp i Młot, bo nie tylko krwawe uczynki dokonali pod nim ludzie. A wy uważajcie jak chcecie...


...ale odpie**olcie się od Company of Heroes 2 (Red Star Edition już zamówiona!) bo oni starają się jak najbliżej oddać realia tych czasów i nie wykorzystują sierpa i młota w celach propagandowych, a w celach historycznych. Zabranianie im wykorzystywania Sierpa i Młota byłoby tak samo logiczne jak zabronienie Discovery używania Swastyki do filmów historycznych.



A jako bonus łapcie mojego "bohatera" w LOLu:

Obrazek

:krawaciarz:



Nosisz na ulicy sierp i młot - OK. Ale spróbuj tylko pie**olnąć swastykę. I to mnie właśnie wk***ia. Przecież to JEDEN ch*j! Jedyna różnica w praktyce to to że komunizm ma więcej ofiar śmiertelnych (nawet jeśli by policzyć wszystkich poległych w II WŚ ,,na konto nazistów"). Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę! A na drzewach zamiast liści będą wisieć KOMUNIŚCI!!!

Inferno88x

2013-06-18, 00:01
Muzz napisał/a:


(...)
Aktualna empikowska gazetka. Company of Heroes 2 - wersja przedpremierowa z "ciekawą" koszulką w prezencie.
Powiedz mi - czy to jest coś co można olać czy trzeba z tym walczyć? Bo w tę grę w większości będą grały gimbusy... a co taki gimbus wie z historii? Albo nic albo bardzo mało. I już od najmłodszych lat zakorzeniają mu w głowie takie symbole itp. Czy to dobrze czy źle? Wpłynie to później na jego światopogląd i odbieranie takich symboli? Sam sobie odpowiedz.


Będąc małolatem grałem w masę gier. Uwielbiałem szczególnie te wojenne, gdzie swastyka oraz sierp i młot były stałym elementem graficznym. Jakoś nie zrobiło to ze mnie komucha albo nazisty. Powiem więcej - to te gry wzbudziły u mnie zainteresowanie historią, które trwa do dzisiaj. Zachęciły mnie do zbadania jaka historia kryje się za tymi symbolami.

Dlatego uważam, że ukrywanie tych symboli na siłę wcale nie musi przynieść zamierzonego rezultatu. Jeśli ktoś się urodził debilem, to nim będzie i nic na to nie poradzisz.

Dusz

2013-06-18, 00:02
Nawet jeśli prawnie nikt ich ścigał nie będzie to na szczęście noce są ciemne a wielu Polaków ma właściwe poglądy i chętnie udzieli lekcji historii takim pajacom ;)

Sfidt

2013-06-18, 17:06
Orgasmatron napisał/a:

Należy rozgraniczyć tutaj pewne kwestie, hitleryzm opiera się w założeniu na nietolerancji, nienawiści, chęci wyniszczenia innych nacji, itd. ( myślę że nie trzeba się dokładnie w to zagłębiać, każda w miarę inteligentna osoba to wie ) Czyli jest zły już u źródła bo odmawia niektórym prawa do życia. Natomiast komunizm w ogólnym założeniu nie jest zły, zależy jeszcze co rozumiemy przez słowo komunizm - bolszewizm czy też idee ruchu robotniczego z II poł. XIX wieku. Komunizm opiera się na utopii która nigdy nie nastąpi. Celem jest społeczeństwo bezklasowe, równe i bez podziałów społecznych co gdyby nastąpiło rzeczywiście bylo by rzeczą wspaniałą, niestety jest to rzecz niemożliwa do zrealizowania i nikt nie jest w stanie tego zrealizować ani prośbą ani groźbą. Sam komunizm ( nie bolszewizm! ) można obecnie postrzegać jako szlachetny cel nie do zrealizowania. Bolszewicy utopili ideały rewolucji zaraz na jej początku, szerząc masowy terror, w efekcie czego sami stworzyli kapitalizm oparty na uprzywilejowanych członkach partyjnych. Więc noszenie koszulki CCCP jest idiotyzmem. Idealna rzecz dla zbuntowanych nastolatków.

Nie, nie jestem lewakiem.



k***o pajacu komunizm, marksizm zakłada z góry zniszczenie konkretnych warstw społecznych, klas wyższych niż robotnicza i dyktaturę proletariatu. Narodowy Socjalizm całkowicie odmienny w swoich założeniach ma współpracę klas a nie ich walkę, a nienawiść do Wiecznego Żyda jest naturalna wśród zdrowych Białych jednostek świadomych politycznie. I skończ pie**olić że komunizm jest piękny w swoich założeniach bo nie jest. Do tego pie**olony internacjonalistyczny i kosmopolityczny zamysł tego ustroju jest kolejnym gwoździem do trumny.

piotrek22g

2013-06-19, 17:43
ze 2 tygodnie temu widziałem kolesia w czarnej bluzie z czerwonym sierpem i młotem, nie był menelem, ok 40 taki który w garniaku wyglądał by naturalnie, i aż chciałem się go zapytać po ch*j chodzi w czymś taki, ale jednak nie zapytałem, jeszcze by mi naj***ł i z kolegami na sybir wysłali