18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koszulki na allegro

Robcio1207 • 2013-06-17, 09:37
Jak w temacie. Szukałem sobie jakieś koszulki ze śmiesznym/interesującym nadrukiem lub napisem i trafiłem na to "cudo". Czy jest to w ogóle legalne? Z tego co się orientuję, to promowanie tego jest zakazane, podobnie jak swastyk itd, prawda? W każdym razie ja już u gościa nie kupię tego co chciałem, mimo znalezienia ciekawego wzoru.

Grycan

2013-06-17, 13:00
A ja myślałem, że CCCP to nazwa kodeków. ;] Combined Community Codec Pack. Kto tego nie używał? xD

Surkan

2013-06-17, 13:36
Towarzysze i towarzyszki noszenie takich znaków jak na koszulkach jest w 100 % zgodne z prawem to tak jak nosić koszulkę z napisem Austro Węgry . Można nosić koszulki z sierpem i młotem bo nasze prawo tego nie zabrania na szczęście KAŻDY ma prawo wyrażać swoje poglądy i wy prawicowi nie macie prawa tego zabraniać !!!!!

H88tman

2013-06-17, 14:00
Sierp i młot to symbol jedynie komunizmu, więc nie rozumiem, dlaczego A(gencja) B(zdur) W(szelakich) się takimi osobnikami nie zajmie.


Za to swastyka, mimo istnienia w niemalże wszystkich kulturach(w tym w naszej- swarzyca) jest bezwzględnie zabroniona. Logika państwa kryptokomunistycznego.

Inferno88x

2013-06-17, 14:53
@Robcio1207 Ideologie propagują ludzie, a nie jakiś T-shirt z gwiazdką czy kubek ze swastyką. Jak chcesz z tym walczyć, to bij komuchów. Walka z symbolami to strata czasu i energii.

Muzz

2013-06-17, 15:26
Inferno88x napisał/a:

@Robcio1207 Ideologie propagują ludzie, a nie jakiś T-shirt z gwiazdką czy kubek ze swastyką. Jak chcesz z tym walczyć, to bij komuchów. Walka z symbolami to strata czasu i energii.


Bzdury gadasz. Te symbole są zabronione - nie można ich rozpowszechniać w taki sposób. TRZEBA z tym walczyć.
Dam ci inny przykład:



Aktualna empikowska gazetka. Company of Heroes 2 - wersja przedpremierowa z "ciekawą" koszulką w prezencie.
Powiedz mi - czy to jest coś co można olać czy trzeba z tym walczyć? Bo w tę grę w większości będą grały gimbusy... a co taki gimbus wie z historii? Albo nic albo bardzo mało. I już od najmłodszych lat zakorzeniają mu w głowie takie symbole itp. Czy to dobrze czy źle? Wpłynie to później na jego światopogląd i odbieranie takich symboli? Sam sobie odpowiedz.

oc...........an

2013-06-17, 16:17
Owszem, jest TO BARDZO LEGALNE!

Prawo polskie zabrania gloryfikacji, ale nie wykorzystywania sierpa i młota:

http://prawo.rp.pl/artykul/886671.html

A teraz zapodam parę przykładów CCCP w popkulturze:







Goodbye Lenin Hostel w Krakowie: http://www.goodbyelenin.pl/

Zdjęcia ze stoiska E3 2012 Studia Relic:



A tu jeszcze dwa, które można na siłę podciągnąć pod komunizm:




Sierp i młot nigdy nie zostanie zakazany, bo w 5 krajach jest OFICJALNYM symbolem partii rządzącej (np Chiny: http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunistyczna_Partia_Chin )


Jak widzicie, Zachód potrafi bawić się symbolami i przekuwa je na rozrywkę. Jedni powiedzą, że to źle, inni, że dobrze. Mi osobiście nie przeszkadza Sierp i Młot, bo nie tylko krwawe uczynki dokonali pod nim ludzie. A wy uważajcie jak chcecie...


...ale odpie**olcie się od Company of Heroes 2 (Red Star Edition już zamówiona!) bo oni starają się jak najbliżej oddać realia tych czasów i nie wykorzystują sierpa i młota w celach propagandowych, a w celach historycznych. Zabranianie im wykorzystywania Sierpa i Młota byłoby tak samo logiczne jak zabronienie Discovery używania Swastyki do filmów historycznych.



A jako bonus łapcie mojego "bohatera" w LOLu:



:krawaciarz:

mika93

2013-06-17, 16:19
ZSSR idioci ... cyrylicą pie**olą patrioci za 3 grosze :nazimaja:

Dejna

2013-06-17, 16:38
@Orgasmatron

Tylko jakbyś nie był takim debilem to byś wiedział że Nazizm i Komunizm to w 96% to samo. Różni się to tym że hitler mówił o narodzie a lenin o klasie robotniczej. Jakbyś poczytał historie to byś wiedział że na początku hitler rzucał hasła komunistyczne a to co robił podczas IIWŚ ma sie ni jak do samego systemu jakim jest nazizm...

A tak btw jeśli by próbowano skazać jak kiszczaka za ludobójstwo i zabijanie żydów to prokurator miałby problem bo nie znaleziono żadnych bezpośrednich rozkazów hitlera. Tylko innych w jego sztabie.

Sert93

2013-06-17, 16:40
Orgasmatron napisał/a:

Natomiast komunizm w ogólnym założeniu nie jest zły, zależy jeszcze co rozumiemy przez słowo komunizm - bolszewizm czy też idee ruchu robotniczego z II poł. XIX wieku. Komunizm opiera się na utopii która nigdy nie nastąpi. Celem jest społeczeństwo bezklasowe, równe i bez podziałów społecznych co gdyby nastąpiło rzeczywiście bylo by rzeczą wspaniałą, niestety jest to rzecz niemożliwa do zrealizowania i nikt nie jest w stanie tego zrealizować ani prośbą ani groźbą. Sam komunizm ( nie bolszewizm! ) można obecnie postrzegać jako szlachetny cel nie do zrealizowania. Bolszewicy utopili ideały rewolucji zaraz na jej początku, szerząc masowy terror, w efekcie czego sami stworzyli kapitalizm oparty na uprzywilejowanych członkach partyjnych. Więc noszenie koszulki CCCP jest idiotyzmem. Idealna rzecz dla zbuntowanych nastolatków.

Nie, nie jestem lewakiem.



Przez słowo komunizm rozumiemy pojęcia stworzone przez Marksa i Engelsa, którzy w pierwszych swoich dziełach pisali o wyeliminowaniu jednostek burżuazyjnych oraz "niepokornych" także z tą sielanką, którą opisałes bym raczej nie przesadzał.

Polecam: http://www.cda.pl/video/595700e/The-Soviet-Story-_-Lektor-PL-_-

oc...........an

2013-06-17, 16:51
Dejna, to ty jesteś skończonym idiotą, bo komunizm to nie CCCP i Lenin, a ruch w którym najważniejszymi czynnikami jest brak pieniądza, ogólnonarodowa równość, swobodna wymiana dóbr itp.

W Związku Radzieckim NIGDY nie było komunizmu, oni sami mówili, że Związek Radziecki to "ROZWINIĘTY SOCJALIZM".


Najbliżej komunizmu (niestety w sposób niezwykle makabryczny) zbliżyła się Kambodża (wtedy nazywała się Kampucza) za Pol Pota - nie było inteligencji (mordowali nawet ludzi, którzy nosili okulary), nie było pieniądza, a cały naród trudził się na farmach. Było to tak ekstremalne, że aż Wietnam, odwieczny przyjaciel komunizmu wszedł do Kambodży wojskami i zaj***ł Czerwonych Khmerów.


BTW: tu taka ciekawostka: NIEKTÓRZY uważają, że pierwszą osobą na świecie, która głosiła komunizm i wprowadziła go w życie na małą skalę był Jezus - chrześcijanie żyli w komunach, był swobodny przepływ dóbr z podkreśleniem od najbogatszego do biedniejszego, nie istniał pieniądz, każdy pracował na wspólne dobro społeczności, każdy był równy itp.

LICH0

2013-06-17, 16:57
Przecież lewaki nie będą chodzić nagie.

che1239

2013-06-17, 17:05
Jaki macie problem z che guevara? Juz wole jego wizerunek na koszulce niz np napis "USA" lub amerykanska flage, zapewne często stosowana w szmateksach typu h&m

abdul

2013-06-17, 17:07
mika93 napisał/a:

ZSSR idioci ... cyrylicą pie**olą patrioci za 3 grosze :nazimaja:

zsrr, ussr, albo sssr[cccp]. nie bylo czegos takiego, jak zssr

myha

2013-06-17, 17:17
DUST DEVIL:
Cytat:

BTW: tu taka ciekawostka: NIEKTÓRZY uważają, że pierwszą osobą na świecie, która głosiła komunizm i wprowadziła go w życie na małą skalę był Jezus - chrześcijanie żyli w komunach, był swobodny przepływ dóbr z podkreśleniem od najbogatszego do biedniejszego, nie istniał pieniądz, każdy pracował na wspólne dobro społeczności, każdy był równy itp.



Zawsze wiedziałem że ci pseudo prawicowcy chrześcijańscy to tak naprawdę ukryte komuchy i lewaki:P

levy997

2013-06-17, 17:19
cep cepa cepem pogania