18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Korzystanie z Xbox One wg Microsoftu a realia

oc...........an • 2013-05-27, 05:00
Żelazna logika jak zwykle obecna wśród speców od marketingu...




Od siebie powiem tyle:

-granie na konsoli w FPS to pedalstwo
-konsole to ch*j
-to jest Xbox 3, a nie Xbox One
-8GB RAM z czego 3GB na OS...
-VHS strikes back!
-możliwość kupowania subskrypcji telewizji...
-...w czasie kupowania subskrypcji Xbox Live...
-...ale niestety większość nowych usług nie będzie działać poza USA, jebta się cebulaki
-brak wstecznej kompatybilności, choć dobrze wiemy, że dałoby się
-po ch*j mi telewizja i Skype skoro mam kompa i internety?!

Ale i tak kupię najtańszego i używanego Xklotza One jak wyjdzie Alan Wake 2, bo MUSZĘ dowiedzieć się co dalej (a na 100% nie wyjdzie on na PC, bo M$ musi dotrzymać swojej obietnicy 15 exclusivów) , a teraz idę przechodzić po raz drugi American Nightmare... ten klimat (jak ktoś nie grał, to teraz na Humble Weekly Sale można kupić obie części za dolara) :amused:

Suguru

2013-05-27, 17:25
DUST DEVIL napisał/a:

Ale i tak kupię najtańszego i używanego Xklotza One jak wyjdzie Alan Wake 2, bo MUSZĘ dowiedzieć się co dalej (a na 100% nie wyjdzie on na PC, bo M$ musi dotrzymać swojej obietnicy 15 exclusivów)



Nie chce cie obrazac czy cus, ale niestety glupoty gadasz. Dzis juz nie ma exclusive'ow, sa tylko gry wydane by zarobic, a nastepnie zarobic jeszcze wiecej na PC. Tego sie nie ustrzezesz. To nie zlote lata branzy gier, gdzie mozna bylo sobie pozwolic na PRAWDZIWY ekskluziw... Niestety...
Daje jakis rok, moze troche wiecej i Alan 2 bedzie tez na PC.

demz

2013-05-27, 17:36
stalowyszczur napisał/a:

A na ch*j ta wsteczna kompatybilnosc, mam PS3 od wydania, najpierw duzy, potem slim, i nawet mi nie przeszlo przez glowe zeby cos z PS2 odpalac.

Zreszta nawet jak juz bedzie nowa konsolka, to stara moze mi posluzyc do przechowywania i odpalania filmow, muzyki, zdjec, i jeszcze jako bluray i dvd player. Proste.



Na PS3 jeszcze długo będą wychodzić gierki, a że od tej generacji wprowadzili system trofeów to sprawi, że ta konsola pozostanie dłużej przy życiu. Ja osobiście będę kupował gierki na PS3, zanim kupię w ogóle PS4. Poczekam po prostu aż stanieje, a podejrzewam, że z gry na trójce nie zrezygnuję. Zakupiłem w PSN gierki z PS2 (wszystkie GTA przykładowo) a nawet z PSOne, klasyki są zawsze w cenie i nie żałuję wydanej kasy. ;)

Suguru napisał/a:

Nie chce cie obrazac czy cus, ale niestety glupoty gadasz. Dzis juz nie ma exclusive'ow, sa tylko gry wydane by zarobic, a nastepnie zarobic jeszcze wiecej na PC. Tego sie nie ustrzezesz. To nie zlote lata branzy gier, gdzie mozna bylo sobie pozwolic na PRAWDZIWY ekskluziw... Niestety...
Daje jakis rok, moze troche wiecej i Alan 2 bedzie tez na PC.



Mówisz o jednej grze. Nie kojarzę, żeby na PC wyszło Gears of War, Killzone, God of War albo HALO. I wątpię, że wyjdzie The Last Of Us, Watchdogs, itp. Nawet GTA V na PC stoi pod znakiem zapytania. Oczywiście mowa o oficjalnych wydaniach, a nie emulacjach.

Sopel11

2013-05-27, 18:11
Mnie wnerwia, że znowu kurde nie będzie ani w PS4 ani w xbox one obsługi klawiatury i myszy, no kurde zero mobilności po tylu latach, znowu będzie trzeba się pie**olić z adapterami, jakby im coś szkodziło, ja jebie porażka z tymi konsolami.

demz
Watchdogs i GTA V na 100% będzie na PC, wiec nie wiem skąd takie myślenie :)

Takeru19

2013-05-27, 18:45
PS4 moim zdaniem lepsze :mrgreen:

McMenel

2013-05-27, 19:12
Cytat:

Konsole to ch*j? - Zobaczymy, jak PCty nie będą wspierane przez nowe silnik, póki co EA zastosuje to z FIFĄ 14, zobaczymy czy inni pójdą w tym kierunku.


Tia już to widzę oczami wyobraźni iż żaden producent nie wydaje gier na PC. W takim razie na jakiego ch*ja naciskali na Sony i MS aby konsole nowej generacji miały architekturę x86 ?? Tak dla jaj ??

Cytat:

Co do emulatora, na pewno łatwiej będzie go zrobić z powodu architektury X86. PowerPC w X360 i PS3 może nie tyle nie umożliwiał, ale utrudniał stworzenie takowego. Wydajność to inna sprawa.


Wydajność nie powinna sprawiać problemu wszak CPU to Jaguar czyli stosunkowo średni moduł CPU. Plus grafa na poziomie 7850 w PS4. Czyli tak za rok spokojnie będzie można uciągnąć emulacje obu konsol. Problemem mogą być zabezpieczenia ale to się pewnie da ominąć. O ile nie przekupią grup crackerskich aby przez dłuższy okres czasu nie próbowały łamać konsolek.

Cytat:

Xbox360 to PowerPC, Xbox One to x86. Może wyjaśnisz jak miałoby się dać?


Da się wystarczy wsadzić do płyty z one SOC z 360. MS już chyba w nowszych wersjach 360 montuje taki jedno układowy chip.

Cytat:

FPS na konsoli jest najlepsze!!
Pograsz tydzień lub dwa i masz skilla jak na myszce.


Dzięki nie lubię wspomagania celowania.

Cytat:

haha tylko że PC to zaledwie kilka procent rynku na świecie (w Polsce trochę więcej) więc i co z tego że są lepsze jak twórcy niedługo będą mogli je olać bo zyski z nich będą po prostu za małe ( a i tak znaczna część współczesnych gier to po prostu ch*jowe porty z konsol). Ja sam do grania w nowe tytuły używam ps3 ( bo wygodniej) a PC używam do neta i ciut starszych gier w które na ps3 niestety nie zagram (Fallout 1,2; saga heroes czy inne) Nie ma się co spinać niech każdy gra na czym mu pasuje


Hehehe kilka procent ?? Dooobreee... Sami gracze WoW to całkiem niezła masa ludziów z PC.

Cytat:


Mówisz o jednej grze. Nie kojarzę, żeby na PC wyszło Gears of War, Killzone, God of War albo HALO. I wątpię, że wyjdzie The Last Of Us, Watchdogs, itp. Nawet GTA V na PC stoi pod znakiem zapytania. Oczywiście mowa o oficjalnych wydaniach, a nie emulacjach.


A ja nie kojarzę Starcraftów MMO i całek kupy strategii. Gears schodzi na psy. Zero nowości wciąż odcinanie kuponów od pierwszej części. Killzone cóż. Znów czajenie się za osłonami czego raczej nie lubię. God też mi średnio podchodzi. A Halo nr 1 było na PC. I co się okazało ?? Ano że było słabe jak anemik z anoreksją. Owszem na X wymiatało bo nie miało konkurencji ale w porównaniu z ilością FPS na PC po prostu nie miało szans. I Bungie odpuściło. Po prostu pewien typ gier sprawdza się lepiej na jednej platformie a inny na innej. Rasowy FPS na konsoli nie przejdzie. Z kilku powodów.

ShadowZ

2013-05-27, 19:41
pie**olicie Hipolicie. Na palcach jednej ręki można policzyć osoby które się tu wypowiedziały i mają jakiekolwiek pojęcie o emulacji. Krótko mówiąc - emulacje można podzielić na 2 rodzaje (bardzo ogólnikowo), albo na emulację "w locie", albo na przetłumaczenie instrukcji pod inny procesor. Tłumaczeniem nigdy się nie zajmowałem, ale to jest pain in the ass, i niewiele emu (dla jakichkolwiek innych platform) z niej korzysta. Emulacja w locie polega na stworzeniu programowo wirtualnego procesora, czytania instrukcji z poziomu hosta a następnie ich interpretowania. Wymaga to zajebiście dużej ilości pracy włożonej w reverse engineering (co z tego, że przeczytam instrukcję 0xF15C12FA, skoro nie wiem jak to interpretować?), a samo przepisanie tych instrukcji pod wirtualny procesor to tylko 20% pracy. PSX ma około 50 opcodes (różnych instrukcji), nie licząc dość skomplikowanych instrukcji GPU... Emulator do chociażby PS3 czy X360 prędko nie powstanie, a nawet jeżeli to bez komputera z NASA nie pogramy sobie w GoWa czy Halo... O emulatorze X1/PS4 można zapomnieć na jakieś 10 lat, o ile komukolwiek będzie się chciało próbować (pomijam sprzęt - raczej tak szybko tego nie dźwignie)...

Podsumowując: Kto chce kupić PS4 to niech kupuje, kto chce kupić Xboxa1 jest idiotą. Emulatorów się nie doczekacie. Pozdrawiam fanboyów M$.

McMenel

2013-05-27, 20:16
ShadowZ napisał/a:

pie**olicie Hipolicie. Na palcach jednej ręki można policzyć osoby które się tu wypowiedziały i mają jakiekolwiek pojęcie o emulacji. Krótko mówiąc - emulacje można podzielić na 2 rodzaje (bardzo ogólnikowo), albo na emulację "w locie", albo na przetłumaczenie instrukcji pod inny procesor. Tłumaczeniem nigdy się nie zajmowałem, ale to jest pain in the ass, i niewiele emu (dla jakichkolwiek innych platform) z niej korzysta. Emulacja w locie polega na stworzeniu programowo wirtualnego procesora, czytania instrukcji z poziomu hosta a następnie ich interpretowania. Wymaga to zajebiście dużej ilości pracy włożonej w reverse engineering (co z tego, że przeczytam instrukcję 0xF15C12FA, skoro nie wiem jak to interpretować?), a samo przepisanie tych instrukcji pod wirtualny procesor to tylko 20% pracy. PSX ma około 50 opcodes (różnych instrukcji), nie licząc dość skomplikowanych instrukcji GPU... Emulator do chociażby PS3 czy X360 prędko nie powstanie, a nawet jeżeli to bez komputera z NASA nie pogramy sobie w GoWa czy Halo... O emulatorze X1/PS4 można zapomnieć na jakieś 10 lat, o ile komukolwiek będzie się chciało próbować (pomijam sprzęt - raczej tak szybko tego nie dźwignie)...

Podsumowując: Kto chce kupić PS4 to niech kupuje, kto chce kupić Xboxa1 jest idiotą. Emulatorów się nie doczekacie. Pozdrawiam fanboyów M$.


Sam pie**olisz. Kod maszynowy wcale nie będzie się zbytnio różnił od tego co mamy na PC. Odwołania będą takie same. Z resztą dziś 90% rzeczy i tak dziś robi się w API które dopiero tłumaczy to na maszynówkę. Gdzie w przypadku PPC faktycznie był problem bo były odwołania do instrukcji których nie ma w x86 (jednostki wektorowe w CPU ) to w przypadku nowych konsol sprzęt jest ten sam i prawdopodobnie biblioteki też. Tak więc gry będą mogły bezpośrednio odwoływać się do danych instrukcji czy to w API czy w samej maszynówce. Rejestry te same instrukcje też. API do grafy to albo OGL albo DX. Fizyka to OCL. Developerzy nie po to nalegali na x86 aby teraz pie**olić się z pisaniem pod kod maszynowy z bezpośrednimi odwołaniami do konkretnych rejestrów czy instrukcji. W przypadku innych architektur masz rację ale nie dla x86. W najgorszym razie pierdyknie się wirtualizacje i gotowe. Owszem będzie wymagało mocnego sprzętu ale to nie problem. MS mówi że cała maszynka ma pobierać 100 W. Czyli owe Jaguary będą prawdopodobnie mobilnymi CPU. Czyli jakieś 20% mocy tego co siedzi w desktopach. Już nie mówię o GPU. Więc spokojnie przy i7 będzie można pokusić się o próbę wirtualizacji.

MArcin911

2013-05-27, 20:38
Kiedyś miałem PS1, mam PS2, zrobiłem skok w bok i kupiłem X360 Elite (aktualnie mam Slima) i nie żałuje zakupu.
Patrząc na nowe X1 i PS4 to chyba wrócę do sony chociaż Forza Motorport 5 kurewsko kusi :/ ale najpierw dam 2-3 lata na zaprzyjaźnienie się obu konsol z rynkiem :)

Suguru

2013-05-27, 21:03
demz napisał/a:

Mówisz o jednej grze. Nie kojarzę, żeby na PC wyszło Gears of War, Killzone, God of War albo HALO. I wątpię, że wyjdzie The Last Of Us, Watchdogs, itp. Nawet GTA V na PC stoi pod znakiem zapytania. Oczywiście mowa o oficjalnych wydaniach, a nie emulacjach.



Nie sprecyzowalem sie w zamysle. Nie wychodzi tyle ekskluziwow CO KIEDYS. Zobacz ze na PC z konsol masz ogrom gier, ktore pierwotnie nie mialy byc na blaszaku. Viking, Ace Combat, Brutal Legend, itd... W planach jest Mortal Kombat 9 i Castlevania z Xa. Uwierz mi i, mozliwe, zapamietaj moje slowa - za jakis czas zobaczysz wszystkie wymienione przez siebie gry na PC ;) . Uwierz mi ^^

Poza tym na PC sa 2 HALO, jest jeden GoW. The Last of us nie wyjdzie, bo to gra od Naughty Dogs. Watchdogs bedzie na PC. GTA V tez na PC bedzie. Po prostu poczekaj ;)

waclawqwe

2013-05-27, 22:33
W Polsce wygra Sony z względu na graczy, kupię ps4, oferuje mi to co konsola ma oferować, czyli granie. Przynajmniej będzie można wykorzystać u nas wszystko to co konsola ma do zaoferowania czego nie można powiedzieć o xboxie one, głupio wydawać pełną sumę po to by korzystać z 40% tego co produkt ma nam do zaoferowania. Gry na wyłączność, istotna rzecz bo i tu są dobre tytuły i po drugiej stronie barykady ( mowa tu o grach tworzonych przez studia należących do gigantów a nie napisane z myślą o konsolach bo wiadomo, że i tak po jakimś czasie te drugie znajdą się na blaszakach) Każdy sprzęt ma swoje wady i zalety, jak ktoś chce, zawsze może sobie kupić kilka sprzętów na raz i będzie po problemie, ktoś pewnie wyskoczy z tekstem, że to bezsensu ale to już normalne jak w kuchni mamy czajnik elektryczny, mikrofalę i kuchenkę jednocześnie mimo wystarczającego w 100% tego ostatniego tworu AGD bądź zmywarkę i zlewozmywak. Patrzę na konsolę pozytywnie ze względu na wygodę, siedzisz sobie przed Tv wygodnie i możesz odpocząć nie garbić się jak przed kompem a poza tym nie trzeba martwić się o nową kartę graficzną bo i tak to wszystko spoko wygląda jeżeli developer się postarał i niczego nie spartolił. No i na koniec, jakiś cieć wcześniej wspomniał, że nie da się podpiąć myszki i klawiatury pod konsolę... wystarczy poszperać po internecie, zainteresować się trochę nowinkami i przestać pie**olić głupoty z braku niewiedzy.. :-/

I od kiedy to Watch Dogs ma wyjść tylko na konsolach? informacje nawet nie jakieś stare a po prostu z dupy wyciągnięte.

po...........cz

2013-05-27, 22:52
Zapakować PC w ładne pudełko, wgrać Windows 7 i softa z jakąś "konsolową" nakładką, podłączyć bezprzewodowe pady i grać (jak człowiek) w gry pod PC. Konsole są dla lamusów, którzy nie potrafią sobie takiego zestawu zrobić.

waclawqwe

2013-05-27, 23:13
Albo dla ludzi, którzy ,,potrafią" angielski i nie muszą grać za pomocą komputera by spolszczyć sobie grę :P Jedyne czego żal to tworzenia modyfikacji ale to wyłącznie wina polityki gigantów co ujawniła Bethesda.

ShadowZ

2013-05-29, 16:29
@McMenel

Architektura procesora nie ma żadnego związku z tym, w czym się pisze. I tak wszystko jest ogarniane przez skomplikowane środowiska dostarczane z Devkitem, i ch*ja nikogo nie obchodzi do czego się kompiluje. Kojarzysz wine? To prawda, jedyna szansa, że powstanie coś tego typu (wypełni lukę między API konsoli a instrukcjami dla proca), ale nie wierzę, że komukolwiek z M$ czy Sony będzie to na rękę... Będą to utrudniać, komplikować i nie licz na te same biblioteki. Bo po co mają psuć sobie rynek? Jeżeli cokolwiek piszesz w czymkolwiek (C, Python, Java, C#), to napisz PM, pogadamy.

Tylko wiesz, Wine is not emulator. To też nie będą emulatory, raczej hmm... warstwy tłumaczące?