18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Komiks o pseudokibicach i policji - prawda.

do............! • 2012-05-08, 00:07
Komiks jest mojego autorstwa, wrzucony na znany serwis komiksowy w maju 2010r. Tak sobie o nim przypomniałem ;-)



Co ciekawe, komiks otrzymał b. dobrą ocenę ( ok 95% pozytywnych ocen ), pod komiksem oczywiście rozległa się ogromna dyskusja na temat pseudokibiców i policji... ci, którzy obwiniali policję byli od razu zasypywani minusami a ich komentarze były chowane pod spoiler, zaś inni którzy twierdzili odwrotnie byli plusowani i dominowali liczebnością, coś w tym jest, prawda? Warto dodać że 2 lata temu na znanym nam serwisie komiksowym nie było takiej gimbusiarni jaka jest dziś, więc komentarze zyskują na wartości.

Ostatecznie komiks na główną się nie dostał, z powodu wulgaryzmów i czegoś tam, że naruszenie coś tam :-|

Jest to mój pierwszy temat, jeżeli zły dział to przepraszam, odrobię w polu, proszę o przeniesienie

zonk

2012-05-08, 21:28
@varti, należy Ci się ogromne piwo za przedstawienie jak to wygląda w Policji. Myślę że twoje wypowiedzi powinny zamknąć japy niektórym baranom z tego forum, zwłaszcza że nie mają pojęcia jak wygląda praca w policji.

mateelv

2012-05-08, 21:32
@varti powiedział jak jest, więc zamknijcie co niektórzy ryje, bo bije głupotą na kilometr

JURIJ_77

2012-05-08, 22:22
Magik2501 napisał/a:


Ale chętnie pomogę:
-ustawki są organizowane w cichych miejscach, gdzie nie nikt nie będzie przeszkadzał. Biorą udział tylko "zainteresowani", samo ochotnicy. ch*j tobie, władzom i państwu do tego



nie, nie jest mi ch*j do tego - niech wykupią sobie dodatkowe ubezpieczenie, bo za moje podatki nie będzie się leczył z połamanej na ustawce ręki czy pękniętej śledziony ... także SKOŃCZ pie**olIĆ że ch*j do tego mi, czy innemu płacącemu za ich późniejsze leczenie. Powiesz: "on też płaci" ... a ja zapytam: 'ILE?" Składek gówniarza nie starczyło by na tydzień pobytu w szpitalu, nie mówiąc o opiece lekarza w klinice. Popatrz na ubezpieczenia zawodowych fighterów ... myślisz, że oni walczą na NFZ? A ogólnie dla mnie to oni mogą się i pozabijać w tym lesie - zbytnio z tego powodu cierpiał nie będę.

Swoją drogą ... wiem, że policja potrafi być uciążliwa - ale nic się nie dzieje bez przyczyny. Pijesz piwsko pod blokiem, dostajesz mandat i już wielkie JP? Bo jak to tak można? Łazisz z bandą naj***nych zadymiarzy po mieście, połowa z nich kopie typa na ulicy - Ty nie kopiesz, ale stoisz z nimi - i dziwisz się, że zatrzymują Cię do wyjaśnienia? Chłopie - dorośniesz, ożenisz się, MOŻE zmądrzejesz (w sensie spojrzysz na świat jak dojrzały człowiek) i wtedy wypowiedz się na forum publicznym ...

varti: pozdro z Firmy ... :) a ogólnie to szkoda pie**olenia na tłuka - czasem rozumiem dlaczego w niektórych stanach w USA prawo do zakupu alko czy petów przysługuje od 21go roku życia. W Polsce dla większości przypadków można by było podnieść nawet do 25go na publiczne wypowiadanie się ... pytanie "Jaki inteligentny człowiek pójdzie do pracy w policji?" Otóż taki, który wie, że jest to praca stała, pewna, w której można się rozwinąć. Pójdą tacy, którzy nie patrzą na ogólny obraz Policji w Polsce, tylko będą chcieli robić swoje najlepiej jak potrafią. No ale większość z tych "bardziej inteligentnych" będzie jeździć na widłaku, nosić cegły na budowie albo taszczyć palety w TESCO i narzekać "ale te ch*je mają za dobrze - trzeba im zabrać bo za dużo mają" (NIE UJMUJĘ CIĘŻKIEJ FIZYCZNEJ PRACY - sam tak pracowałem przez kilka lat).

varti

2012-05-08, 23:31
Generalnie jak ktoś nie wierzy jak to wygląda od strony Policjanta to zapraszam na murawę. Ubierzemy delikwenta w ten kask (co go podobno nosimy na zakutych pałach i chroni nas od lecących kostek chodnikowych) ochraniacze, postawimy przed trybuną na której jest pięć tysięcy agresywnych byczków i zobaczymy czy będzie taki chojrak. Myślę że większość nasrałaby w gacie, a niestety dla Policjanta OCHRANIAJĄCEGO mecz jest to chleb powszedni. Nie mówiąc już o tym że w stronę Policji leci niemalże wszystko. Od krzesełek po koktajle mołotowa.

I nie, nie biadolę. Nie lubię służyć za tarczę komuś dla zabawy, albo dlatego że się nasłuchał jakiś durnych piosenek. Mam rodzinę i chce do niej po służbie wrócić w jednym kawałku.

PS. Mam nadzieję że tego postu moderacja nie usunie.

PryszczatyJeż

2012-05-09, 00:07
JURIJ_77 napisał/a:

Pijesz piwsko pod blokiem,


Jak ktoś pije kulturalnie, nie przeklina w towarzystwie ludzi itp. to jak dla mnie browarka czy góra dwa może sobie wypić nawet w środku miasta, ale fakt zadymiarzy to odrazu powinni zwijać. I to też nie prawda, że policjant szuja, szuka tylko powodu by Cię udupić i wypisać mandat. Z doświadczenia wiem, że z policjantami można porozmawiać, pożartować, i jakoś jeszcze nie zostałem spałowany ani nie zabrali mnie na komende. Bądź dla nich kulturalni, oni będą dla Ciebie, proste ;)

cinu314

2012-05-09, 00:18
@varti
Jako ,że młody i głupi jestem mam pytanie nie związane z samym stadionem.
Czy mógł byś wytłumaczyć mi jako policjant ( 3 lata w prewencji z tego co wyczytałem wcześniej ),dlaczego każdy mój powrót z pracy do domu 12-3 w nocy (taka już praca za barem) przechodząc pieszo około 20-30 min każdo-razowo, przynajmniej raz w tygodniu kończy się wylegitymowaniem i spisaniem ,że o przetrzepaniu kieszeni nie wspomnę ? Czy każda jedna młoda osoba w bluzie z kapturem z miejsca podejrzana jest o ...? No właśnie o co ?

ziehzeit

2012-05-09, 00:53
varti napisał/a:


Skończyłem prawo na UJ w Krakowie, po przeszkoleniu służyłem w Komendzie Wojewódzkiej w Krakowie. Trzy lata w prewencji. Potem kolejne studia i przeniesienie.



Więc napisałeś że po studiach służyłeś trzy lata w prewencji. Znam kilka osób które ukończyły uczelnię w Szczytnie i żadna z nich a tym bardziej żaden z ich znajomych nie pełnił tak długiej służby w prewencji. Coś chyba byłeś nieporadny albo Twoim marzeniem była prewencja. Jak ktoś idzie na studia a później wybiera pracę w policji zazwyczaj ma ustalony cel i wie na jakim stanowisku chce pełnić funkcję więc robi wszystko aby się dokształcać i jak najszybciej awansować . Wiem wiem za chwilę mi napiszesz że tak sie nie da, nie jest tak prosto jak się wydaje itp. Itd. Ale każda z tych osób w końcu jest na tych stanowiskach które sobie założyli i żadna nie miała tak długiej służby w prewencji. Ale niech Ci będzie.


varti napisał/a:


A dwa, nie wiem skąd macie takie dziwne pojęcie ale teraz do Policji nie jest wcale się tak łatwo dostać. I nie, nie dostaje się każdy. Za wyższe wykształcenie masz punkty. Za języki masz punkty. Żeby się w ogóle zakwalifikować musisz mieć przynajmniej średnie z maturą. Odsyłam do BIP-u Komendy Stołecznej tam masz wszystkie informacje odnośnie rekrutacji.



Akurat wiem jak wygląda rekrutacja. Czytaj ze zrozumieniem, kolejny raz Ci napiszę bo nie zrozumiałeś, ludzie którzy swoją przyszłość wiążą tylko z prewencją nie potrzebują wykształcenia. Ale ci którzy chcą pełnić jakąś wyższą funkcję to wtedy owszem muszą się wysilić aby się dostać co jest bardzo trudne i muszą mieć wyższe wykształcenie.

Tak myślałem że jesteś nieudolną prowokacją.

VideCulFide

2012-05-09, 01:04
Najgłośniej słychać "j***ć policje" na cracovii. A ich gniazdowy jest synem komendanta małopolskiej policji :lol: Policjant to niewdzięczny zawód. Sam jestem kibicem i obiektywnie sprawe ujmując to obydwie strony nie są taki niewinne.

varti

2012-05-09, 09:17
cinu314 napisał/a:

@varti
Jako ,że młody i głupi jestem mam pytanie nie związane z samym stadionem.
Czy mógł byś wytłumaczyć mi jako policjant ( 3 lata w prewencji z tego co wyczytałem wcześniej ),dlaczego każdy mój powrót z pracy do domu 12-3 w nocy (taka już praca za barem) przechodząc pieszo około 20-30 min każdo-razowo, przynajmniej raz w tygodniu kończy się wylegitymowaniem i spisaniem ,że o przetrzepaniu kieszeni nie wspomnę ? Czy każda jedna młoda osoba w bluzie z kapturem z miejsca podejrzana jest o ...? No właśnie o co ?



Niestety to stereotyp. Policjant legitymuje prewencyjnie. Takie mamy czasy,

Pjess napisał/a:



Więc napisałeś że po studiach służyłeś trzy lata w prewencji. Znam kilka osób które ukończyły uczelnię w Szczytnie i żadna z nich a tym bardziej żaden z ich znajomych nie pełnił tak długiej służby w prewencji. Coś chyba byłeś nieporadny albo Twoim marzeniem była prewencja. Jak ktoś idzie na studia a później wybiera pracę w policji zazwyczaj ma ustalony cel i wie na jakim stanowisku chce pełnić funkcję więc robi wszystko aby się dokształcać i jak najszybciej awansować . Wiem wiem za chwilę mi napiszesz że tak sie nie da, nie jest tak prosto jak się wydaje itp. Itd. Ale każda z tych osób w końcu jest na tych stanowiskach które sobie założyli i żadna nie miała tak długiej służby w prewencji. Ale niech Ci będzie.



To się spytaj swoich kolegów ile trzeba spędzić na ulicy żeby dostać się do dobrego wydziału na dużej komendzie. Jak masz kumpli w drogówce albo pracują z nieletnimi to może i się zaraz poprzenosili. Ja miałem nieco wyższe aspiracje. Z resztą co ja Ci będę tłumaczył jak nie masz pojęcia o temacie w którym próbujesz zgrywać eksperta.


Pjess napisał/a:



Akurat wiem jak wygląda rekrutacja. Czytaj ze zrozumieniem, kolejny raz Ci napiszę bo nie zrozumiałeś, ludzie którzy swoją przyszłość wiążą tylko z prewencją nie potrzebują wykształcenia. Ale ci którzy chcą pełnić jakąś wyższą funkcję to wtedy owszem muszą się wysilić aby się dostać co jest bardzo trudne i muszą mieć wyższe wykształcenie.

Tak myślałem że jesteś nieudolną prowokacją.



Chłopie, tłumacze Ci że żeby się w ogóle ZAKWALIFIKOWAĆ do rekrutacji musisz mieć średnie z maturą. Do prewencji też. A najlepiej mieć wyższe bo przy postępowaniu kwalifikacyjnym masz dodatkowe punkty i automatycznie jesteś wyżej w rankingu.
Rekrut to rekrut, nikt cię na początku nie pyta gdzie chcesz służyć. Liczą się punkty.
Czego w tym nie rozumiesz?

Widzę że jesteś kolejnym napinaczem internetowym, który wszystko wie najlepiej i na wszystkim się zna. A dodatkowo wszędzie ma kolegów i zawsze może ich przedstawić za przykład.
Radzę najpierw wyjść z domu i porozmawiać z PRAWDZIWYM Policjantem a potem zabierać głos w dyskusji. Szkoda na Ciebie klawiatury.

ziehzeit

2012-05-09, 13:08
Do tego pseudo policjanta. :lol:

Jak zabieram głos w jakiejś sprawie to tylko wtedy gdy mam pojęcię na dany temat.
Ty widzę próbujesz to robić ale z nieudolnym skutkiem.

Dzieci, dzieci pouczcie się lepiej a nie spędzacie tyle czasu przed komputerem na podszywaniu się pod inne osoby.

Życzę Ci abyś skończył szkołę i dostał się na policję jak tego pragniesz. ;-)

varti

2012-05-09, 16:44
A w siódmej sekundzie było słychać dwa strzały? :-D

EdmundKemper

2012-05-10, 15:32
Dlatego jestem za wycofaniem Policji ze stadionów, a wprowadzeniem na ich miejsce firm ochroniarskich, ale takich prawdziwych. Przynajmniej nie wywołują takiej agresji, a i prowokują rzadziej.

piernik01

2017-05-12, 03:44
@EdmundKemper
Ale pie**olisz.